Inżynieria i systemy bezpieczeństwa - kierunek studiów

Inżynieria i systemy bezpieczeństwa na skróty

Gdzie studiować inżynierię i systemy bezpieczeństwa?

Wszystkie studia na kierunku inżynieria i systemy bezpieczeństwa w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Zresetuj filtry
 • List view

  Studia podyplomowe z bezpieczeństwo w Polsce

  Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

  Poradniki dla przyszłych studentów inżynierii i systemów bezpieczeństwa

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Czy warto studiować inżynierię i systemy bezpieczeństwa?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku inżynieria i systemy bezpieczeństwa na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek inżynieria i systemy bezpieczeństwa w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku inżynieria i systemy bezpieczeństwa? Jeśli wahasz się, czy studiowanie inżynierii i systemach bezpieczeństwa ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o inżynierii i systemach bezpieczeństwa – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie inżynierii i systemach bezpieczeństwa. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Bezpieczeństwo określane jest jako stan, w którym nie pojawiają się żadne zagrożenia. Współczesne bezpieczeństwo w znacznej mierze oparte jest na rozwiązaniach technicznych. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak technologie informatyczne, cyberbezpieczeństwo, analiza matematyczna, modelowanie komputerowe, język angielski, projektowanie systemów bezpieczeństwa, pisanie procedur oraz instrukcji bezpieczeństwa, analizowanie zagrożeń i przeciwdziałanie im, wykonywanie audytów bezpieczeństwa, przeprowadzanie szkoleń w zakresie bezpieczeństwa. Zaawansowane systemy bezpieczeństwa wymagają specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Chodzi nie tylko o projektowanie takich systemów, ale także i wdrażanie oraz bieżącą obsługę. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania inżynierii i systemach bezpieczeństwa. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek inżynieria i systemy bezpieczeństwa - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania inżynierii i systemów bezpieczeństwa. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku inżynieria i systemy bezpieczeństwa

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach w zakresie inżynierii i systemach bezpieczeństwa? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku inżynieria i systemy bezpieczeństwa, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Zaawansowane systemy bezpieczeństwa wymagają specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Chodzi nie tylko o projektowanie takich systemów, ale także i wdrażanie oraz bieżącą obsługę. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze inżynierii i systemach bezpieczeństwa. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak technologie informatyczne, cyberbezpieczeństwo, analiza matematyczna, modelowanie komputerowe, język angielski, projektowanie systemów bezpieczeństwa, pisanie procedur oraz instrukcji bezpieczeństwa, analizowanie zagrożeń i przeciwdziałanie im, wykonywanie audytów bezpieczeństwa, przeprowadzanie szkoleń w zakresie bezpieczeństwa. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do inżynierii i systemach bezpieczeństwa. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin o bezpieczeństwie. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku inżynieria i systemy bezpieczeństwa

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku inżynieria i systemy bezpieczeństwa?

  Zawód: Detektyw

  Na początek chcielibyśmy Cię uspokoić: jeśli chcesz zostać detektywem, to wcale nie musisz biec do fryzjera, żeby ostrzyc się „na Rutkowskiego”. Przyda Ci się jednak wysoka sprawność fizyczna, odporność na stres, analityczny umysł i bardzo gruntowna wiedza z zakresu prawa i kryminalistyki. Na co zatem czekasz? Czytaj dalej… Kim jest detektyw i czym się zajmuje? Rutkowski… przyznaj się bez tortur,

  Czytaj więcej »

  Jak profiluje się przestępców?

  Czy rzeczywisty profiler policyjny ma cokolwiek wspólnego z postaciami w serialach kryminalnych “Mindhunter”, “Minds”, serii “CSI: Kryminalne zagadki”? Kim właściwie jest i jak pracuje? jakich sprawców przestępstw można “namierzyć” w ten sposób? Jakie studia trzeba wybrać, żeby zostać profilerem? O tym jak wygląda codzienność pracy profilera kryminalnego opowiada Jan Gołębiowski, polski psycholog kryminalny, biegły sądowy, wykładowca akademicki autor licznych publikacji

  Czytaj więcej »

  Zawód: Policjant

  Policja – stutysięczna formacja czuwająca nad bezpieczeństwem ludzi i porządkiem publicznym. Co należy zrobić i jakie spełnić wymagania by zostać jednym z członków tej służby?

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku inżynieria i systemy bezpieczeństwa

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie inżynierii i systemach bezpieczeństwa? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o bezpieczeństwie zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez zatrudnienie w firmach ochroniarskich, pracę w agencjach detektywistycznych, ochrona instytucji takich jak korporacje, przedsiębiorstwa i większe firmy sektora prywatnego, służbę w organizacjach mundurowych, pełnienie roli niezależnego konsultanta. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem inżynieria i systemy bezpieczeństwa, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie inżynierii i systemach bezpieczeństwa będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: skrupulatność, precyzja, dokładność, uczciwość, rzetelność, determinacja. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary inżynierii i systemach bezpieczeństwa i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: krytyczne technologie w zakresie bezpieczeństwa i obronności państwa, domowe instalacje alarmowe, systemy rozpoznawania twarzy, charakterystyka systemu bezpieczeństwa w wybranym zakładzie przemysłowym.
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję