Site logo

Bezpieczeństwo i higiena pracy (BHP) - kierunek studiów

Bezpieczeństwo i higiena pracy (BHP) na skróty

Gdzie studiować bezpieczeństwo i higienę pracy (BHP)?

Wszystkie studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy (BHP) w Polsce

List view

Znajdź bezpieczeństwo i higienę pracy w swoim mieście i województwie

Sprawdź, jakie studia bezpieczeństwa i higieny pracy możesz studiować we wszystkich regionach

Opinie o studiach z bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP)

Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Kierunek bezpieczeństwo i higiena pracy (BHP) - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP). Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Czy warto studiować bezpieczeństwo i higienę pracy (BHP)?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy (BHP) na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Kierunek bezpieczeństwo i higiena pracy (BHP) w pigułce

Co warto wiedzieć o kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy? Jeśli wahasz się, czy studiowanie bezpieczeństwa i higieny pracy ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o bezpieczeństwie i higienie pracy – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Stanowisko pracy jest przestrzenią, w której mogą powstawać zagrożenia. Popularna nazwa osoby, starającej się je zmniejszać to behapowiec – absolwent bezpieczeństwa i higieny pracy. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak psychologia pracy, prawna ochrona pracy, czynniki szkodliwe na stanowisku pracy, ergonomia, techniczne aspekty bezpieczeństwa pracy, stosowanie przepisów prawa pracy, rozpoznawanie zagrożeń na stanowiskach pracy, sporządzanie dokumentacji bhp, prowadzenie szkoleń bhp, przestrzeganie procedur postępowania powypadkowego. Na studiach poznaje się przepisy prawa, specyfikę pracy w różnych branżach, uczy się wykrywania i opisywania zagrożeń, poznaje się chemię, fizykę oraz uczy się prowadzenia szkoleń. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania bezpieczeństwa i higieny pracy. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Studia podyplomowe o bezpieczeństwie i higienie pracy (BHP)

Gdzie zdobywać wiedzę związaną z bezpieczeństwem i higieną pracy na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach stacjonarnych i on-line?

Możliwości zawodowe po kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy (BHP)

Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez prowadzenie własnej firmy bhp, pełnienie funkcji inspektora bhp w przemyśle, doradzanie przedsiębiorstwom w zakresie ochrony pracy, prowadzenie firmy szkoleniowej, zatrudnienie w charakterze administratora systemów bezpieczeństwa. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem bezpieczeństwo i higiena pracy, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: serdeczność, skrupulatność, świetna pamięć, nieustępliwość, konsekwencja, dobry kontakt z ludźmi. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary bezpieczeństwa i higieny pracy i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: promieniotwórczość naturalna w budownictwie – zagrożenia, uzależnienie od pracy – pracoholizm, analiza i ocena ryzyka zawodowego na stanowisku lakiernika, ergonomia stanowiska pracy przy komputerze.

Zobacz inne kierunki z bezpieczeństwa

Szukasz innych studiów z bezpieczeństwa? Sprawdź wszystkie kierunki studiowania w obszarze bezpieczeństwa.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję