Site logo

Studia na kierunku inżynieria bezpieczeństwa pracy. Program, zasady rekrutacji i możliwości pracy.

Kierunek inżynieria bezpieczeństwa pracy ma pomóc w realizacji bezpiecznego procesu pracy w nowoczesnej gospodarce. Jego celem jest wykształcenie kadry pracowników, którzy czuwać będą nad procesami, które nadmiernie narażają na niepożądane skutki zdrowotne i środowiskowe. Inżynieria bezpieczeństwa pracy to kierunek studiów przeznaczony dla osób, które w przyszłości chciałby objąć stanowiska, na których pracownicy są odpowiedzialni za wprowadzanie bezpiecznych zasad w miejscu pracy.

Jak wygląda program studiów na kierunku inżynieria bezpieczeństwa pracy:

Studenci nabywają w trakcie edukacji wiedzę i umiejętności umożliwiające sprawne wykonywanie analiz bezpieczeństwa oraz racjonalne zarządzanie ryzykiem zawodowym i procesowym. Uczą się rozwiązywania zadań w zakresie bezpieczeństwa we wszystkich sektorach gospodarki i administracji.

Porównaj ofertę uczelni

Myślisz o studiach na kierunku inżynieria bezpieczeństwa pracy? Sprawdź ofertę uczelni.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku inżynieria bezpieczeństwa pracy:

Absolwenci tej dziedziny będą mogli współpracować z technologami i organizatorami produkcji. Projektują skuteczne i opłacalne rozwiązania organizacyjno-techniczne, które służą do zapobiegania i minimalizacji strat materialnych związanych z wypadkami, awariami i chorobami zawodowymi.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

CSI: Kryminalne zagadki Trójmiasta

Myślisz o pracy w służbach mundurowych? Chcesz badać miejsce zbrodni i szukać dowodów przestępstw? Zainteresuj się studiami na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w Wyższej Szkole Administracji

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję