Site logo

Podyplomowe BHP Opole

Podyplomowe studia z bezpieczeństwa i higieny pracy w Opolu

Gdzie studiować podyplomowo BHP w Opolu?

Wszystkie studia podyplomowe bezpieczeństwo i higiena pracy w Opolu, w opolskim i on-line

Zobacz podyplomowe z BHP on-line

Jeśli szukasz podyplomowego BHP w Opolu i opolskim, mogą Cię zainteresować także "podyplomówki", szkolenia i kursy BHP prowadzone w systemie on-line

Zobacz inne techniczne i związane z bezpieczeństwem kierunki podyplomowe w Opolu

Myślisz nie tylko o podyplomowych BHP, ale także innych kierunkach związanych z przemysłem, technologią lub bezpieczeństwem? Sprawdź wszystkie kierunki "podyplomówek" technicznych

Czy warto studiować podyplomowo BHP w Opolu i w opolskim?

Zastanawiasz się nad "podyplomówką" z bezpieczeństwa i higieny pracy, szkoleniem i kursem dla BHP-owców na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Rozwój firm produkcyjnych oraz nowe normy prawne spowodowały rosnące zapotrzebowanie na wyspecjalizowaną kadrę specjalistów do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy. Każda firma działająca na rynku polskim musi przestrzegać zasad BHP, a dodatkowo każdy pracownik musi być szkolony, co również przekłada się na wspomniane rosnące zapotrzebowanie na specjalistów do spraw BHP. W obszernej kategorii studiów podyplomowych na kierunkach BHP znajdują się programy stworzone z myślą o specjalistach do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy chcieliby rozwijać się i pogłębiać zdobytą wiedzę. Studia podyplomowe z zakresu BHP pozwalają na uzyskanie bardzo specjalistycznej i ukierunkowanej wiedzy, obejmującej również zagadnienia praktyczne i dające dodatkowe uprawnienia. Studia z bezpieczeństwa pracy wymagają od absolwenta ciągłego aktualizowania i dostosowywania zdobytej wiedzy do zmian zachodzących w czasie szybkiego rozwoju całej dziedziny oraz norm prawnych. Absolwent tych kierunków może dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w konkretnym obszarze dziedziny, dzięki czemu staje się specjalistą poszukiwanym na rynku pracy.

  • Bezpieczeństwo i higiena pracyPodyplomowe studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy mają na celu przygotować słuchacza do działalności zawodowej w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy w warunkach zmieniającej się gospodarki rynkowej. Każda firma działająca na rynku polskim musi przestrzegać zasad BHP, a dodatkowo każdy pracownik musi być szkolony. Powoduje to duże zapotrzebowanie na kadrę. Program studiów obejmuje takie przedmioty jak: prawna ochrony pracy, profilaktyczna opieka zdrowotna, użytkowanie maszyn oraz obiektów budowlanych i ich ochrona, skutki zagrożeń w procesach pracy, kierunki kształtowania warunków bezpieczeństwa pracy i ergonomii, zarządzanie ochroną pracy, możliwości psychofizyczne człowieka w środowisku pracy.
  • Zarządzanie BHP: Podyplomowe zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy ma na celu przygotowanie słuchacza studiów do pracy zawodowej w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, jak również podniesienie kwalifikacji osób już zatrudnionych w służbach BHP. Studia umożliwią przygotowanie do praktycznej, efektywnej i skutecznej realizacji wyzwań z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, przed którymi stoją współczesne przedsiębiorstwa i zakłady pracy. Kierunek przeznaczony jest dla osób, które zamierzają podjąć pracę w służbach BHP, pracują w służbach BHP i chcą uzyskać specjalistyczne, przyszłościowe kwalifikacje zawodowe. W trakcie zajęć przekazywane są zagadnienie z dziedzin: prawa pracy, psychologii pracy, zarządzania bezpieczeństwem, ochroną przeciwpożarową, ergonomii, ryzyka zawodowego, wypadkoznawstwa i innych.

Studia podyplomowe w Opolu i w opolskim

Oferta studiów podyplomowych w Opolu oraz w innych ośrodkach akademickich w województwie jest bardzo atrakcyjna. W samej stolicy regionu absolwenci mają do dyspozycji blisko 90 kierunków, które dostosowane są do obecnych wymogów rynku pracy oraz potrzeb studentów. Ukończenie studiów podyplomowych możliwe jest również w mniejszych ośrodkach, na przykład w Nysie. Bardzo dużą popularnością cieszą się kierunki związane z pedagogiką, które często wybierane są przez opolskich nauczycieli. Ukończenie ich jest szansą na zdobycie nowych kwalifikacji oraz awans w pracy. Wiele osób decyduje się na kierunki biznesowe, w tym zarządzanie i marketing, ponieważ te specjalizacje niezbędne są w każdej firmie i stale ewoluują. Opole położone jest na bardzo ważnym szlaku transportowym, dlatego wśród kierunków podyplomówek dużo osób wybiera te związane z logistyką, transportem i eksportem. Na kolejnych miejscach znajdują się tematy związane z administracją i informatyką. Dyplomy zdobyte na tutejszych uczelniach są cenione w innych województwach, co również jest warte podkreślenia. Atutem studiów podyplomowych jest możliwość ich dostosowania do swoich możliwości. Z reguły trwają od 2 do 4 semestrów i prowadzone są w trybie niestacjonarnym w wybrane weekendy. To bardzo duża szansa dla osób, które na co dzień są aktywne zawodowo lub mają mało czasu. Ukończenie podyplomówki to nie tylko szansa na awans, ale na ewentualne przebranżowienie się i poszukanie bardziej atrakcyjnych warunków zatrudnienia. Na taki krok decydują się zarówno osoby, które zostają w województwie opolskim oraz takie, które decydują się na emigrację zarobkową. Po ukończeniu lokalnej podyplomówki, będzie o to zdecydowanie łatwiej.

Studia BHP w Opolu i w opolskim

Dobrą alternatywą dla podyplomowych studiów, kursów i szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy mogą być uzupełniające studia magisterskie związane z BHP. Zobacz, gdzie w Opolu i w opolskim warto studiować bezpieczeństwo i higienę pracy na kierunkach magisterskich drugiego stopnia

Możliwości pracy po BHP

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku podyplomowego z bezpieczeństwa i higieny pracy na opolskich uczelniach?

Jesteś absolwentką lub absolwentem bezpieczeństwa i higieny pracy? Znalezienie zatrudnienia nie powinno przysparzać kłopotów, o ile w czasie studiów byłeś aktywny i podejmowałeś wyzwania związane ze zdobywaniem wykształcenia. Co to oznacza w praktyce? W Twoim dorobku jest już kilka dobrych praktyk w znanych i szanowanych firmach u boku świetnych specjalistów ds. BHP, masz pozyskane już pierwsze kontakty zawodowe. Jeśli przynajmniej semestr studiów spędzasz za granicą, np. na Erasmus+, będzie to dodatkowym atutem.

Zadania specjalisty ds. bezpieczeństwa i higieny koncentrują się wokół zapewniania pracownikom odpowiednich warunków wykonywania pracy. Należy znać aktualne przepisy prawa. Słowo “aktualne” nie zostało użyte przypadkowo. Ustawy i rozporządzenia zmieniają się w zawrotnym tempie. Oprócz tego, trzeba umieć analizować w sposób rzetelny i odpowiedzialny zagrożenia oraz możliwości wystąpienia niebezpiecznych sytuacji w zakładzie pracy. Dodatkowo, specjalista musi wykazywać się talentem negocjacyjnym oraz umiejętnością prowadzenia szkoleń.

Praca po studiach w Opolu i w opolskim

Rynek pracy w Opolu jest bardzo atrakcyjny. To sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na podjęcie studiów w tym mieście, a następnie pozostanie w nim i rozwój swojej kariery zawodowej. Obecnie w całym województwie zarejestrowanych jest około 105 tysięcy firm, z czego ponad 12 tysięcy w samym Opolu. To duża szansa dla absolwentów. Stopa bezrobocia wynosi 3,6% i jest prawie dwa razy niższa od średniej krajowej. To tylko potwierdza tezę, że opolskie firmy są bardzo dobrym miejscem, by rozpocząć w nich swoją karierę, a absolwenci nie powinni mieć problemu z płynnym wejściem na rynek pracy. Stopa bezrobocia w całym województwie wynosi 6,6% i jest porównywalna ze średnią krajową, co również jest warte odnotowania. Zdobycie wykształcenia wyższego ułatwia znalezienie satysfakcjonującej pracy, dlatego warto kontynuować edukację na uczelniach w Opolu, Nysie, Kędzierzynie Koźlu i Brzegu. W województwie opolskim znajduje się wiele atrakcyjnych i nowoczesnych zakładów pracy. Wśród nich warto wymienić zakłady przemysłu spożywczego, w tym Nutricia Grupy Danone, Animex i Zott z Opola, a także Przedsiębiorstwo Wyrobów Cukierniczych “Odra” S.A. w Brzegu, Kraft Foods ze Skarbimierza, czy też ZPC Otmuchów. Bardzo rozwinięty jest przemysł chemiczny, w którym z sukcesami działają ZAK S.A, Brenntag i Petrochemia w Kędzierzynie Koźlu. Kolejny dobrze rozwinięty sektor to przemysł metalowy i maszynowy, gdzie znajdują się takie zakłady pracy jak: Besel Grupa Cantoni w Brzegu, Grodkowskie Zakłady Wyrobów Metalowych, Coroplast w Dylakach, Famet w Kędzierzynie Koźlu, Marcegaglia i FAMAK w Kluczborku, a także opolski Tabor Szynowy. To tylko kilka wybranych zakładów pracy, w których karierę mogą rozpocząć absolwenci opolskich uczelni. Zdecydowanie warto studiować w tym regionie.
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję