Site logo

Budownictwo - kierunek studiów

Budownictwo na skróty

Gdzie studiować budownictwo?

Wszystkie studia na kierunku budownictwo w Polsce

List view

Znajdź budownictwo w swoim mieście i województwie

Sprawdź, jakie studia z budownictwa możesz studiować we wszystkich regionach

Poradniki dla przyszłych studentów budownictwa

Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Budowlane
Redakcja Studia.pl

Zawód: Inspektor nadzoru budowlanego

Inspektor i nadzór kojarzy się nam nieodłącznie ze sprawowaniem stałej kontroli nad czymś, prawda? No cóż, w przypadku inspektora nadzoru budowlanego te pierwsze skojarzenia są

Czytaj więcej »
Budowlane
Redakcja Studia.pl

Zawód: Kierownik budowy

Odpowiedz na następujące pytanie: czy chciałbyś kierować procesem realizacji budowy lub robotami budowlanymi? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, to znaczy, że karierę zawodową powinieneś rozwijać na stanowisku

Czytaj więcej »
Kierunek budownictwo - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania budownictwa. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Czy warto studiować budownictwo?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku budownictwo na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Kierunek budownictwo w pigułce

Co warto wiedzieć o kierunku budownictwo? Jeśli wahasz się, czy studiowanie budownictwa ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o budownictwie – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie budownictwa. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Budownictwo to dziedzina inżynierii, zajmująca się wznoszeniem obiektów budowlanych. Absolwent tego kierunku może być specjalistą w zakresie budownictwa lądowego lub wodnego. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak matematyka, chemia, fizyka, materiały budowlane, ergonomia i bezpieczeństwo pracy, wznoszenie budowlanych obiektów wodnych, budowanie obiektów lądowych, przeprowadzanie prac rozbiórkowych, stosowanie przepisów prawa budowlanego, zastosowanie najnowszych materiałów i technologii budowlanych. Na tym kierunku można nauczyć się także przebudowy i modernizacji istniejących już obiektów. Istotnym elementem jest także wiedza o konserwacji i zachowaniu walorów starszych obiektów budowlanych. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania budownictwa. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Studia podyplomowe z budownictwa

Szukasz innych studiów budowlanych? Gdzie w zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach stacjonarnych i on-line?

Możliwości zawodowe po kierunku budownictwo

Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie budownictwa? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o technice zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez zdobycie uprawnień do samodzielnej pracy, kierowanie budowami, tworzenie projektów remontów, renowacji oraz budów, prowadzenie własnej działalności budowlanej, pracę w firmach produkcyjnych i handlowych w branży budowlanej. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem budownictwo, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie budownictwa będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: dokładność, precyzja, wytrwałość, skrupulatność, kreatywność, samodyscyplina. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary budownictwa i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: projekt adaptacji poprzemysłowego budynku na lofty, projekt domu kultury w wybranym mieście, termomodernizacja budynku mieszkalnego wielokondygnacyjnego, projekt remontu kościoła w wybranej miejscowości.

Zobacz inne kierunki techniczne

Szukasz innych studiów technicznych? Sprawdź wszystkie kierunki techniczne.