Site logo

Zarządzanie - kierunek studiów

Zarządzanie na skróty

Gdzie studiować zarządzanie?

Wszystkie studia na kierunku zarządzanie w Polsce

List view

Znajdź zarządzanie w swoim mieście i województwie

Sprawdź, jakie studia z zarządzania możesz studiować we wszystkich regionach

Poradniki dla przyszłych studentów zarządzania

Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Administracja i samorządność
Redakcja Studia.pl

Zawód: Agent nieruchomości

Uważasz, że praca agenta nieruchomości jest żmudna i ciężka? Nie musi tak być. Okazuje się, że jest to jeden z najbardziej pożądanych zawodów na rynku.

Czytaj więcej »
Biznesowe
Redakcja Studia.pl

Zawód: Project Manager

Komunikacja interpersonalna nie sprawia Ci problemu? Bezustanne negocjacje z zespołem projektowym, bezpośrednimi przełożonymi i podwykonawcami to dla Ciebie ciekawe wyzwanie, a nie koszmar prowadzący do

Czytaj więcej »

Czy warto studiować zarządzanie?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku zarządzanie na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Kierunek zarządzanie w pigułce

Co warto wiedzieć o kierunku zarządzanie? Jeśli wahasz się, czy studiowanie zarządzania ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o zarządzaniu – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie zarządzania. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Zarządzanie to sztuka osiągania zamierzonych celów. Inaczej mówiąc, jest to planowanie i realizacja planu w zmiennym otoczeniu i nierzadko trudnych warunkach. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak matematyka, mikroekonomia, makroekonomia, podstawy zarządzania, prawo gospodarcze, kierowanie ludźmi, zarządzanie finansowe, zarządzanie wiedzą i kulturą organizacyjną, zarządzanie produkcją i produktami, posługiwanie się różnymi metodykami zarządzania. Zarządzanie kojarzy się z kierowaniem ludźmi, jednak ważnym obszarem podejmowania decyzji zarządczych jest np. optymalne wykorzystanie parku maszynowego, surowców czy transportu. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania zarządzania. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Studia podyplomowe z zarządzania

Szukasz innych studiów zarządzania? Gdzie w zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach stacjonarnych i on-line?

Możliwości zawodowe po kierunku zarządzanie

Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie zarządzania? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o biznesie i ekonomii zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez kierowanie działem w korporacjach, zarządzanie produkcją wytwórni, pełnienie funkcji kierowniczych w różnych instytucjach, pracę w jednostkach samorządu terytorialnego, świadczenie usług doradczych. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem zarządzanie, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie zarządzania będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: konsekwencja, zdecydowanie, determinacja, umiejętności międzyludzkie, komunikatywność, autorytet. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary zarządzania i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: zarządzanie ryzykiem korupcji, zarządzanie wiedzą a CRM, kompetencje menedżera a kompetencje przedsiębiorcy, motywowanie i komunikacja w organizacji wirtualnej.

Zobacz inne kierunki ekonomiczno-biznesowe

Szukasz innych studiów ekonomiczno-biznesowych? Sprawdź wszystkie kierunki studiowania w obszarze ekonomii i biznesu.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję