Biznes międzynarodowy - kierunek studiów

Biznes międzynarodowy na skróty

Gdzie studiować biznes międzynarodowy?

Wszystkie studia na kierunku biznes międzynarodowy w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Zresetuj filtry
 • List view

  Ekonomiczno-biznesowe studia podyplomowe w Polsce

  Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

  Poradniki dla przyszłych studentów biznesu międzynarodowego

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Biznes międzynarodowy
  Redakcja Studia.pl

  Biznes międzynarodowy

  Strategie przedsiębiorstw w sferze planowania i zaopatrzenia, marketingu, badań i rozwoju, finansów i controlingu oraz zarządzania kadrami… brzmi dla Ciebie interesująco? A może właśnie tym

  Czytaj więcej »
  Biznes międzynarodowy
  Redakcja Studia.pl

  Biznes i polityka Indii

  Słuchacze studiów na kierunku Biznes i Polityka Indii uzyskają wiedzę z zakresu zarządzania na rynkach azjatyckich z uwzględnieniem aspektów kulturowych i ekonomicznych. Poznają politykę gospodarczą

  Czytaj więcej »

  Zobacz inne kierunki ekonomiczno-biznesowe

  Szukasz innych studiów ekonomiczno-biznesowych? Sprawdź wszystkie kierunki studiowania w w obszarze ekonomii i biznesu.

  Czy warto studiować biznes międzynarodowy?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku biznes międzynarodowy na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek biznes międzynarodowy w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku biznes międzynarodowy? Jeśli wahasz się, czy studiowanie biznesu międzynarodowego ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o biznesie międzynarodowym – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie biznesu międzynarodowego. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Biznes to zarządzanie ludźmi oraz organizacjami w celu osiągania zysku. Takie działania podejmuje się na rynkach krajowych lub na szerokich wodach gospodarki globalnej. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak ekonomia, prawo gospodarcze, cła, spedycja i logistyka, język angielski, prowadzenie firm w polsce i za granicą, stosowanie prawa gospodarczego, znajomość podatków i optymalizacji podatkowej, tworzenie raportów i analiz biznesowych, optymalizowanie procesów biznesowych. Studia na tym kierunku przygotowują do tworzenia i realizacji strategii biznesowych w Europie i na Świecie, w tym celu poznaje się prawo międzynarodowe, języki oraz uniwersalne zasady biznesu. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania biznesu międzynarodowego. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek biznes międzynarodowy - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania biznesu międzynarodowego. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku biznes międzynarodowy

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach w zakresie biznesu międzynarodowego? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku biznes międzynarodowy, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Studia na tym kierunku przygotowują do tworzenia i realizacji strategii biznesowych w Europie i na Świecie, w tym celu poznaje się prawo międzynarodowe, języki oraz uniwersalne zasady biznesu. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze biznesie międzynarodowym. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak ekonomia, prawo gospodarcze, cła, spedycja i logistyka, język angielski, prowadzenie firm w polsce i za granicą, stosowanie prawa gospodarczego, znajomość podatków i optymalizacji podatkowej, tworzenie raportów i analiz biznesowych, optymalizowanie procesów biznesowych. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do biznesu międzynarodowego. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin o biznesie i ekonomii. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku biznes międzynarodowy

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku biznes międzynarodowy?

  Zawód: Analityk finansowy

  “Cyferki, wszędzie cyferki!” – jeśli w matematycznym świecie czujesz się doskonale, to praca w analizach finansowych jest dla Ciebie: dane ekonomiczne, ich prognozy, stan i tendencje, tabelki, wykresy, raporty z wnioskami i rekomendacjami.

  Czytaj więcej »

  Zawód: Doradca inwestycyjny

  Matematyka i analiza danych nie mają przed Tobą tajemnic? Chcesz przewidywać przyszłość i układać długookresowe plany inwestycyjne dla swoich klientów? Tak się składa, że Twoje kompetencje i wiedza doskonale sprawdzą się na perspektywicznym stanowisku doradcy inwestycyjnego. Jak nim zostać i ile można na tym zarobić? Sprawdziliśmy to specjalnie dla Ciebie… Kim jest doradca inwestycyjny? Głównym zadaniem doradcy inwestycyjnego jest skuteczne

  Czytaj więcej »

  Zawód: Księgowy

  Wizja drobiazgowego zbierania i rozliczania setek faktur nie przeraża Cię? Bezgranicznie kochasz Excela, a praca z cyferkami to Twoje marzenie? Jesteś osobą dokładną, precyzyjną i kreatywną? Może nie uwierzysz, ale będziesz doskonałym księgowym! Zapomnieliśmy jeszcze dodać, że musisz również być opanowany, gdyż czekają Cię bezpośrednie kontakty z przedstawicielami ZUSu i Urzędu Skarbowego… Kim jest księgowy? Mianem księgowego określamy osobę zatrudnioną

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku biznes międzynarodowy

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie biznesu międzynarodowego? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o biznesie i ekonomii zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez zatrudnienie w korporacjach międzynarodowych, pracę w sektorze prywatnym w firmach handlowych, działalność gospodarczą w sektorze importowo-eksportowym, karierę naukową na uczelni, pełnienie roli konsultanta lub coacha. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem biznes międzynarodowy, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie biznesu międzynarodowego będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: skrupulatność, dążenie do rozwoju, znajomość języków, ciekawość świata, świetna pamięć, nieustępliwość. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary biznesu międzynarodowego i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: zarządzanie ryzykiem korupcji, zarządzanie wiedzą a CRM, budowa strategii lojalności, motywowanie i komunikacja w organizacji wirtualnej.