Site logo

Marketing i public relations (PR) - kierunek studiów

Marketing i public relations (PR) na skróty

Gdzie studiować marketing i public relations?

Wszystkie studia na kierunku marketing i public relations w Polsce

List view

Znajdź studia marketingu i public relations w swoim mieście i województwie

Sprawdź, jakie studia marketingu i public relations możesz studiować we wszystkich regionach

Opinie o studiach marketingu i public relations

Opinie o studiach marketingu i public relations studentów, absolwentów i pracodawców

Content manager pracuje nad treścią
Zawody
Olek Anikowski

Zawód: content manager

Co to jest zawód content manager – co musisz wiedzieć. Na czym polega praca w branży content manager? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania

Czytaj więcej »

Czy warto studiować marketingu i public relations?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku marketing i public relations na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Kierunek marketing i public relations w pigułce

Co warto wiedzieć o kierunku marketing i public relations (pr)? Jeśli wahasz się, czy studiowanie marketingu i PR ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o marketingu i public relations – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie marketingu i PR. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Słyszeliście pewnie określenie “Janusze marketingu”? Dzięki takim ludziom działania w zakresie marketingu i PR mają złą renomę, kojarzą się z naciąganiem, oszukiwaniem i wciskaniem na siłę towarów i usług. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak język angielski, badania marketingowe, narzędzia marketingowe, gry decyzyjne, odpowiedzialność społeczna biznesu, planowanie i realizowanie strategii marketingowych, skuteczne działanie w obszarze pr, kreowanie wizerunku, tworzenie marki osobistej, rozliczanie kampanii marketingowych. Studia w tej dziedzinie przygotowują do rzetelnego i uczciwego promowania dóbr. W skrócie, chodzi o planowanie, projektowanie produktów i usług, tworzenie strategii rynkowej i promocji. Celem jest oczywiście sprzedaż i zysk obu stron transakcji! Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania marketingu i PR. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Studia podyplomowe marketingu i public relations w całej Polsce

Gdzie zdobywać wiedzę na studiach marketingu i public relations, kursach, szkoleniach - stacjonarnych i on-line?

Możliwości zawodowe po kierunku marketing i public relations

Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie marketingu i PR? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o biznesie i ekonomii zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez karierę freelancera, pracę w dziale marketingu i reklamy, doradztwo w zakresie pr, bycie rzecznikiem prasowym, działalność w sferze politycznej. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem marketing i public relations (pr), jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie marketingu i PR będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: zmysł obserwacji, zaangażowanie, dynamizm, dobry kontakt z ludźmi, kultura osobista, determinacja. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary marketingu i PR i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: wizerunek medialny kobiet w polityce, tworzenie polityki wizerunku przedsiębiorstwa, rola CSR w PR, system identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa.

Zobacz inne kierunki ekonomiczno-biznesowe

Szukasz innych studiów ekonomiczno-biznesowych? Sprawdź wszystkie kierunki studiowania w obszarze ekonomii i biznesu.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję