Site logo

Podyplomowe e-biznes Rzeszów

Podyplomowe e-biznes w Rzeszowie

Gdzie studiować podyplomowo e-biznes w Rzeszowie?

Wszystkie studia podyplomowe z e-biznesu w Rzeszowie i na Podkarpaciu

Zobacz podyplomowe z e-biznesu on-line

Jeśli szukasz podyplomowego e-biznesu w Rzeszowie i na Podkarpaciu, mogą Cię zainteresować także "podyplomówki", szkolenia i kursy e-biznesowe prowadzone w systemie on-line

Zobacz inne kierunki podyplomowe IT w Rzeszowie

Myślisz nie tylko o podyplomowych z e-biznesu, ale także innych kierunkach związanych z informatyką? Sprawdź wszystkie kierunki "podyplomówek"z informatyki

Czy warto studiować podyplomowo e-biznes w Rzeszowie i na Podkarpaciu?

Zastanawiasz się nad "podyplomówką" z biznesu w Internecie, e-commerce, e-marketingu na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Trwający rozwój biznesu, szczególnie internetowego spowodował rosnące zapotrzebowanie na pracowników z dużą interdyscyplinarną wiedzą, często łączącą nauki ekonomiczne z wybranym obszarem wiedzy takim jak: informatyka, e-biznes, prawo, podatki.

W obszernej kategorii studiów podyplomowych na kierunkach związanych z e-biznesem znajdują się programy stworzone z myślą o kadrze zarządzającej organizacji i przedsiębiorstw sektora publicznego i prywatnego, które chciałaby rozwijać się i pogłębiać zdobytą wiedzę. Studia podyplomowe z zakresu nauk biznesu internetowego pozwalają na uzyskanie bardzo specjalistycznej i ukierunkowanej wiedzy, obejmującej również zagadnienia praktyczne i dające dodatkowe uprawnienia. Studia e-biznesowe wymagają od absolwenta ciągłego aktualizowania i dostosowywania zdobytej wiedzy do zmian zachodzących w czasie szybkiego rozwoju całej dziedziny.

 • Podyplomowe e-commerce i dropshipping: Podyplomowe studia na kierunku E-commerce i dropshipping skierowane są do absolwentów studiów zarządczych i biznesowych. To kierunek dla osób aktywnych zawodowo – także zatrudnionych na wysokich szczeblach – które pragną poszerzyć i ugruntować swoją wiedzę oraz zdobyć nowe, praktyczne kompetencje, które pozwolą im uzyskać przewagę nad konkurencją na rynku pracy. Są to nowoczesne i niezwykle rozwojowe studia podyplomowe.
 • Podyplomowe biznes w internecie i e-marketing: Podyplomowe studia na kierunku biznes w internecie skierowane są do absolwentów wszystkich kierunków studiów, a w szczególności do osób, które chcą zdobywać swoją wiedzę w prowadzeniu biznesu przez internet. Do tego potrzebna jest przede wszystkim praktyka, doświadczenie i wiedza ekspertów, którzy pomogą lepiej wykorzystać szanse, jakie daje Internet w promocji i sprzedaży produktów, usług, czy nawet idei. Celem kierunku jest wykształcenie najwyższej klasy specjalistów marketingu internetowego i specjalistów od e-handlu i e-usług, którzy będą wsparciem dla działów sprzedaży i marketingu lub będą mogli samodzielnie tworzyć sklepy internetowe i promować skutecznie swoje produkty i usługi w internecie.
 • Podyplomowe e-marketing: Podyplomowe studia na kierunku biznes w internecie skierowane są do absolwentów wszystkich kierunków studiów, a w szczególności do osób, które chcą zdobywać swoją wiedzę w prowadzeniu biznesu przez internet. Celem studiów jest przekazanie praktycznej, zróżnicowanej i aktualnej wiedzy na temat sposobów wykorzystania Internetu w marketingu, ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych trendów panujących na rynku mediów elektronicznych.
 • Podyplomowe media i design marketing internetowy: Podyplomowe studia na kierunku media i design marketing internetowy łączą wiedzę o komunikacji z jej praktykowaniem. W trakcie studiów realizowane są ćwiczenia oraz zajęcia warsztatowe. Uczelnie prowadzące ten kierunek organizują wykłady gościnne ze specjalistami z zakresu marketingu i kształtowania wizerunku, a zajęcia warsztatowe realizowane są w specjalistycznych pracowniach multimedialnych: studio telewizyjnym, studio fotograficzno-filmowym, laboratorium dźwięku, laboratorium eyetrackingu.
 • Podyplomowe Lean Management: Podyplomowe studia na kierunku Lean Management mają na celu przekazanie praktycznej i innowacyjnej wiedzy z zakresu zarządzania, dzięki czemu w przyszłym życiu zawodowym będziesz przygotowany do osiągania doskonałych wyników operacyjnych. Lean Management to sposób zarządzania wykorzystywany w codziennej pracy oraz w procesie restrukturyzacji firm. Jego istotą jest usprawnianie procesów dotyczących zarządzania majątkiem firmy oraz personelem. Stosowanie koncepcji Lean prowadzi do uzyskania wysokiej produktywności i jakości produktów. Absolwenci kierunku będą doskonale przygotowani do pełnienia funkcji zarządczych w firmach i przedsiębiorstwach.
 • Podyplomowe zarządzanie w wirtualnym środowisku: Podyplomowe studia na kierunku zarządzanie w wirtualnym środowisku mają na celu wykształcenie menedżera. W trakcie studiów słuchacze poznają zagadnienia współczesnych technologii, uczą się poruszać w warunkach gospodarki cyfrowej. Dodatkowo zdobywają wiedzę z przygotowania strategii i planu marketingowego z użyciem internetu. Absolwent kierunku zarządzanie w wirtualnym środowisku znajdzie pracę w firmach z branży informatycznej chcących umocnić swoją pozycję na rynku wirtualnym oraz we wszystkich firmach nowych technologii.
 • Podyplomowe prawo w biznesie nowych technologii: Podyplomowe studia z prawa w biznesie nowych technologii dostosowują się do potrzeb i zmian zachodzących w nowych technologiach. Celem studiów jest zapoznanie uczestników z praktycznymi aspektami szeroko rozumianego prawa nowych technologii. W trakcie studiów słuchacze zapoznają się z zasadami negocjacji i sporządzania umów IT, otrzymują praktyczną wiedzę do samodzielnego sporządzania umów licencyjnych, umów praw autorskich, umów serwisowych. Dodatkowo słuchacze dowiadują się o najnowszych wyzwania z prawem w IT, w tym prawem sztucznej inteligencji oraz o postępowaniach zamówień publicznych. Studia skierowane są w głównej mierze do radców prawnych i adwokatów oraz menedżerów IT. Absolwenci są doskonale przygotowani do rozwiązywania kwestii prawnych w IT.
 • Podyplomowe architekt innowacji: Podyplomowe studia na kierunku architekt innowacji mają charakter praktyczny. Innowacja nie jest kolejnym produktem czy nowym rozwiązaniem technologicznym. Jest nią kultura firmy, a co za tym idzie – nowe kompetencje i inny sposób myślenia. W trakcie studiów słuchacz nauczy się analizować problemy społeczne i biznesowe, pozna proces projektowania wykorzystując techniki kreatywne i metodologię design thinking. Absolwent kierunku architekt innowacji jest doskonale wprowadzony w świat pracy kreatywnej związanej z projektowaniem usług i procesów społecznych i biznesowych, tworzonych z myślą o człowieku i jego potrzebach.

Studia podyplomowe w Rzeszowie i na Podkarpaciu

Stolica Podkarpacia oraz jej okolice, posiada bardzo ciekawą i rozbudowaną ofertę studiów podyplomowych. To coraz popularniejszy wybór wśród absolwentów. Realizując program studiów podyplomowych, mogą oni podnieść swoje kwalifikacje, dzięki czemu będą jeszcze bardziej cenieni na rynku pracy w Rzeszowie i nie tylko. Studia podyplomowe to doskonała szansa dla osób, które chciałyby się przebranżowić i szukają dla siebie nowego pomysłu. Ukończenie rzeszowskich uczelni cenione jest nie tylko na lokalnym rynku, ale w innych miastach. Obecnie absolwenci studiów mogą wybierać spośród blisko 170 kierunków studiów podyplomowych. Są to między innymi studia w zakresie administracji, na które decydują się pracownicy biurowi rzeszowskich firm oraz samorządów lokalnych. Dużym zainteresowaniem cieszą się studia biznesowe, dzięki którym dużo łatwiej o awans lub rozwój własnego przedsiębiorstwa. Wśród popularnych studiów podyplomowych w Rzeszowie warto wymienić te związane z coachingiem oraz innymi kompetencjami miękkimi. Osoby szukające specjalistycznych kierunków studiów podyplomowych nie będą zawiedzione. Podyplomowe w Rzeszowie to doskonała szansa zarówno dla lokalnych mieszkańców, jak i osób przyjezdnych. Firmy w Rzeszowie poszukują wykwalifikowanych i wykształconych pracowników. Na studia w tym modelu z powodzeniem mogą zdecydować się osoby, które na co dzień są aktywne zawodowo lub mają zobowiązania rodzinne. Wszystko dlatego, że prowadzone są w trybie niestacjonarnym, w wybrane weekendy. Zazwyczaj trwają od 2 do 4 semestrów. Niektórzy studenci decydują się na równoległe kończenie studiów drugiego stopnia wraz ze studiami podyplomowymi, co jest do pogodzenia. Oferta uczelni na Podkarpaciu jest bardzo atrakcyjna, dlatego każdy bez trudu znajdzie odpowiedni kierunek dla siebie.

Magisterski e-biznes w Rzeszowie i na Podkarpaciu

Dobrą alternatywą dla podyplomowych studiów, kursów i szkoleń z biznesu w Internecie, e-commerce, e-marketingu mogą być uzupełniające studia magisterskie związane z działalnością biznesową przy wykorzystaniu narzędzi IT. Zobacz, gdzie w Rzeszowie i na Podkarpaciu warto studiować e-biznes na kierunkach magisterskich drugiego stopnia.

Możliwości pracy w e-biznesie

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku podyplomowego z e-biznesu na rzeszowskich i podkarpackich uczelniach?

Zawód: content manager

Co to jest zawód content manager – co musisz wiedzieć. Na czym polega praca w branży content manager? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie studia trzeba skończyć? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Czym się zajmuje content manager?  Zawód content manager polega na zarządzaniu i tworzeniu treści online

Czytaj więcej »

Zawód: e-marketer (specjalista ds marketingu internetowego – digital marketing)

Co to jest zawód e-marketer – co musisz wiedzieć. Na czym polega praca w branży e-marketer? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie studia trzeba skończyć? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Czym jest stanowisko specjalisty e-marketingu?  E-marketer to osoba zajmująca się promocją produktów lub usług w środowisku internetowym.

Czytaj więcej »

Copywriter internetowy – content writer| Zawód z pasją

Na czym polega praca e-copywritera? Kim jest content writer? Czy do wykonywania zawodu wystarczy mieć “lekkie pióro”? Jak zostać autorem treści promocyjnych? Czy studia polonistyczne dają odpowiednie kompetencje do tworzenia tekstów reklamowych? O swoich doświadczeniach zawodowych opowiada Ada Manikowska, copywriterka-freelancerka,  absolwentka studiów marketingowo-medialnych na filologii polskiej w kaliskiej filii UAM. Jak wygląda praca w e-copywritingu? Czym się zajmuje copywriter?Każdy copywriter

Czytaj więcej »

Studia na kierunkach biznesowych należą do wymagających. Dziedzina stale się rozwija, dlatego wiedza zdobyta na studiach nie oznacza końca nauki, osoby wiążące swoją przyszłość z wykonywaniem pracy w banku, finansach czy prowadząc własną działalność gospodarczą muszą być przygotowane na ciągły rozwój i dostosowanie zdobytej wiedzy do zmieniającego się prawa i stosunków międzynarodowych. Przyszli biznesmeni muszą być osobami cierpliwymi z dużą zdolnością analitycznego myślenia oraz świetnie znać języki obce. Jeśli chodzi o zatrudnienie, to absolwentów tych kierunków stale poszukują instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, instytucje bankowe oraz cały sektor finansowy. Dodatkowo osoby kończące te kierunki znajdą zatrudnienie we wszystkich przedsiębiorstwach na stanowiskach kierowniczych. Studia doskonale przygotowują do prowadzenia własnej działalności biznesowej, ponieważ łączę one ze sobą wiele dziedzin nauki. Absolwent musi wykazywać się umiejętnością zarządzania, kierowanie oraz umiejętnością szybkiego podejmowania decyzji i dużą odpornością na stres.

Ekonomia i biznes to bardzo ciekawy kierunek, zapewniający różne możliwości zatrudnienia i satysfakcjonujące wynagrodzenie. Należy sobie jednak odpowiedzieć na zasadnicze pytanie – czy ma się wyżej wymienione cechy i umiejętności. Jeśli tak, to rzeczywiście warto spróbować swoich sił w branży zarządzania i marketingu.

 • Menedżer produktu: Do zawodu menedżera produktu dobrze przygotowują studia z zakresu ekonomii, marketingu i biznesu, reklama i kreowanie wizerunku. Menedżer produktu to osoba, która zajmuje się zbieraniem informacji od klientów o ich potrzebach i wdrażaniem ich w życie. W trakcie pracy menedżer skupia się na generowaniu nowych pomysłów na produkt, który zaspokoi potrzeby rynku, tak aby maksymalizować dochody firmy. Dodatkowo do jego obowiązków możemy zaliczyć: wykonywanie planów rozwoju, udoskonalanie i modyfikowanie aktualnego portfela produktów, wdrażanie strategii, tworzenie analizy finansowych dla produktu oraz przewidywanie wad i opracowywanie rozwiązań tych wad. Osoby chcące podjąć zatrudnienie na tym stanowisku powinny ukończyć studia z zarządzania o specjalizacji marketing, powinny cechować się otwartością na ludzi i dobrą obsługą komputera. Przyszli produkt menedżerowie znajdą zatrudnienie we wszystkich firmach, które zarządzają portfelem swoich produktów. Absolwenci studiów z zakresu zarządzania, reklamy, kreowania wizerunku, marketingu i biznesu mogą znaleźć zatrudnienie jako marketingowcy, kierownicy i menedżerowie w przedsiębiorstwach produkcyjnych, przedsiębiorstwach handlowych, przedsiębiorstwach usługowych, instytucjach, fundacjach, stowarzyszeniach pozarządowych, biznesie, bankach, urzędach administracji państwowej i samorządowej.
 • Menedżer projektu – project manager: Do zawodu menedżera projektu najlepiej przygotowują studia biznesowe i ekonomiczne. Najbardziej dopasowane są takie kierunku jak ekonomia i biznes, psychologia biznesu, analiza i zarządzanie w biznesie, przedsiębiorczość, ekonomia biznesu i finanse. Praca menedżera projektu polega na tym aby konkretne zadanie było przeprowadzone w odpowiedni sposób, a przez to rozumiemy: brak chaosu, jasno określone zadania i termin, jasno określone obowiązki. Właśnie w tym celu zatrudniany jest project manager. Osoba na tym stanowisku zarządza grupa osób odpowiedzialnych za tworzenie projektu, w taki sposób aby ze wszystkim zdążyć na czas. Dodatkowo osoba na tym stanowisku odpowiedzialna jest za wykonanie biznesplanu, analizę rynku oraz monitoruje działania konkurencji. Jest to swego rodzaju łącznik między pracownikami, a zarządem i firmami zewnętrznymi. Menedżer projektu znajdzie zatrudnienie w każdym przedsiębiorstwie, w którym przeprowadzane są prace projektowe. Absolwenci kierunków związanych z przedsiębiorczością, ekonomią i biznesem będą musieli nieustannie się uczyć, by sprostać wymogom nowoczesnego handlu i być na bieżąco z dynamicznie rozwijającą się gospodarką. Studia dają możliwość znalezienia pracy jako menedżerowie projektu, menedżer innowacji, specjalista ds. pozyskiwania funduszy, animator ds. przedsiębiorczości, animator gospodarczy ds. rozwoju technologicznego czy animator gospodarczy ds. rozwoju regionalnego. Osoby, które ukończyły studia są w stanie w sposób naukowy i transdyscyplinarny zajmować się złożonymi kwestiami społeczeństwa cyfrowego. Posiadają podstawową wiedzę niezbędną do opracowania i wdrożenia koncepcji przedsiębiorczości oraz pracowania nad projektami.
 • Przedsiębiorca – właściciel firmy: Do prowadzenia własnej działalności gospodarczej najlepiej przygotowują studia z zakresu ekonomii, biznesu, finansów i rachunkowości, analizy i zarządzania w biznesie, ekonomii biznesu i finansów, przedsiębiorczości. Zawód przedsiębiorcy należy do bardzo wymagających w naszym kraju. Prowadzenie własnego biznesu jest dla osób wytrwałych, które dążą do określonego celu. Aby ułatwić sobie start na tym trudnym rynku warto ukończyć na początek odpowiednie studia. Studia z zakresu finansów i rachunkowości wydają się być najlepszym rozwiązaniem, gdyż już na start wiemy jakie czekają nas koszty i rozwiązania podatkowe. Dodatkowo potrafimy przygotować analizę szans i zagrożeń. Zawód choć trudny to potrafi dawać wiele satysfakcji, ponieważ wszystko co robimy robimy dla siebie i każdy sukces smakuje podwójnie. Absolwent kierunku przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami, przedsiębiorczość, biznes, finanse i ekonomia przygotowani są do uruchomienia i prowadzenia własnej firmy. Studia pozwalają na uzyskanie wiedzy z zakresu skutecznego zarządzania innowacjami i korzystać ze środków unijnych. Słuchacze uczą się praktycznego analizowania i diagnozowania potencjału rozwojowego i innowacyjnego firmy co pozwala im na prowadzenie własnego biznesu.
 • Informatyk w biznesie IT: Studia informatyczne mogą być dobrym wstępem do budowy ścieżki kariery w biznesie IT, sprzedaży urządzeń elektronicznych oraz oferowania usług informatycznych, sprzedaży i wdrożenia zarówno gotowych, jak i tworzonych na zlecenie klienta aplikacji. Twoja praca w roli przedstawiciela handlowego to promocja i sprzedaż produktów i usług IT “w terenie”. Możesz pracować dla producentów sprzętu, oprogramowania, usług, resellerów i firm sprzedających do użytkownika docelowego – biznesowego (small business i duże korporacje, tzw.sektor enterprise), instytucji (sektor public) oraz prywatnych użytkowników. Będziesz zajmować się budowaniem relacji biznesowych, budować świadomość marki swojego pracodawcy i oferowanych przez niego brandów IT, zachęcać do zamawiania oraz sprzedawać oferowane produkty.

Praca po studiach w Rzeszowie i na Podkarpaciu

Rzeszów, jako miasto wojewódzkie, jest atrakcyjnym miejscem pod kątem pracy. Zdecydowanie wyróżnia się na tle innych miejscowości w południowo-wschodniej Polsce, dzięki czemu absolwentom dużo łatwiej wejść na rynek pracy. Obecnie stopa bezrobocia w Rzeszowie wynosi 5,6% i jest niższa od średniej krajowej, która przekracza 6% oraz dużo niższa od średniej wojewódzkiej. W całym województwie podkarpackim stopa bezrobocia wynosi 8,5%, dlatego nie dziwi fakt, że bardzo dużo osób decyduje się na studia, a następnie poszukiwanie zatrudnienia w Rzeszowie. W mieście tym zdecydowanie łatwiej znaleźć atrakcyjną pracę, w porównaniu z mniejszymi miejscowościami w regionie. Wielu studentów wchodzi na rynek pracy już w trakcie studiowania i łączy naukę z pracą zarobkową. Do największych pracodawców należą takie firmy jak Pratt & Whitney Rzeszów S.A., Firma Oponiarska Dębica S.A., Asseco Poland S.A, Federal-Mogul Gorzyce Sp. z o.o., Bury Sp. z o.o., Kirchhoff Polska Sp. z o.o., Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. w Mielcu. Do innych atrakcyjnych pracodawców w regionie należą Hamilton Sundstrand Poland Sp. z o.o. w Rzeszowie oraz Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. GK w Lubzinie. To miejsca, w których bardzo często swoje kariery zawodowe rozpoczynają absolwenci z rzeszowskich uczelni oraz z innych miast województwa podkarpackiego. Firmy te szukają wykwalifikowanej kadry zarządzającej oraz wysokiej jakości specjalistów, na przykład do obsługi systemów informatycznych i marketingu. Rynek pracy w Rzeszowie jest atrakcyjny. Są tu duże firmy, co jest dodatkowym atutem studiowania w tym mieście.
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję