Site logo

Podatki i cła - kierunek studiów

Podatki i cła na skróty

Gdzie studiować podatki i cła?

Wszystkie studia na kierunku podatki i cła w Polsce

List view

Ekonomiczno-biznesowe studia podyplomowe w Polsce

Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

Poradniki dla przyszłych studentów podatków i ceł

Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Zobacz inne kierunki ekonomiczno-biznesowe

Szukasz innych studiów ekonomiczno-biznesowych? Sprawdź wszystkie kierunki studiowania w obszarze ekonomii i biznesu.

Czy warto studiować podatki i cła?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku podatki i cła na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Kierunek zarządzanie w pigułce

Co warto wiedzieć o kierunku podatki i cła? Jeśli wahasz się, czy studiowanie podatków i ceł ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o podatkach i cłach – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie podatków i ceł. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Podatek to obowiązkowe świadczenie pieniężne pobierane przez państwo lub samorząd terytorialny bez konkretnego świadczenia wzajemnego. Cło to opłata nakładana na towary przewożone przez granice. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak prawo podatkowe, rachunkowość, spedycja i transport, prawo celne, język angielski, stosowanie przepisów w zakresie polskiego i międzynarodowego prawa celnego, stosowanie przepisów prawa podatkowego, wykonywanie ekspertyz i sporządzanie opinii podatkowych, komunikowanie się z urzędami, spedytorami oraz usługodawcami z branży tsl, sporządzanie dokumentacji celnej i podatkowej. Niby proste, a jednak, gdy weźmiemy do ręki przepisy podatkowe i celne, bardzo szybko można zrozumieć, dlaczego studia w tej dziedzinie mają sens. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania podatków i ceł. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
Kierunek podatki i cła - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania podatków i ceł
.
Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Podyplomowe na kierunku podatki i cła

Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach w zakresie podatków i ceł? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku podatki i cła, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Niby proste, a jednak, gdy weźmiemy do ręki przepisy podatkowe i celne, bardzo szybko można zrozumieć, dlaczego studia w tej dziedzinie mają sens. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze podatkach i cłach. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak prawo podatkowe, rachunkowość, spedycja i transport, prawo celne, język angielski, stosowanie przepisów w zakresie polskiego i międzynarodowego prawa celnego, stosowanie przepisów prawa podatkowego, wykonywanie ekspertyz i sporządzanie opinii podatkowych, komunikowanie się z urzędami, spedytorami oraz usługodawcami z branży tsl, sporządzanie dokumentacji celnej i podatkowej. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do podatków i ceł. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin o biznesie i ekonomii. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

Praca po kierunku podatki i cła

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku podatki i cła?

Zawód: e-marketer (specjalista ds marketingu internetowego – digital marketing)

Co to jest zawód e-marketer – co musisz wiedzieć. Na czym polega praca w branży e-marketer? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie studia trzeba skończyć? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Czym jest stanowisko specjalisty e-marketingu?  E-marketer to osoba zajmująca się promocją produktów lub usług w środowisku internetowym.

Czytaj więcej »

Zawód Specjalista ds. Public Relations

Specjalista ds. Public Relations, zwany także największym przyjacielem dziennikarza, odpowiada za całościowe planowanie i realizowanie strategii komunikowania się firmy z otoczeniem wewnętrznym i zewnętrznym. Stosując wielkie uproszczenie możemy zatem dojść do wniosku, że to dzięki niemu postrzeganie firmy na rynku jest pozytywne lub negatywne. Czy warto zostać Specjalistą ds. PR? Co trzeba umieć, żeby sprawdzić się w tym fachu? No

Czytaj więcej »

Zawód: Doradca inwestycyjny

Matematyka i analiza danych nie mają przed Tobą tajemnic? Chcesz przewidywać przyszłość i układać długookresowe plany inwestycyjne dla swoich klientów? Tak się składa, że Twoje kompetencje i wiedza doskonale sprawdzą się na perspektywicznym stanowisku doradcy inwestycyjnego. Jak nim zostać i ile można na tym zarobić? Sprawdziliśmy to specjalnie dla Ciebie… Kim jest doradca inwestycyjny? Głównym zadaniem doradcy inwestycyjnego jest skuteczne

Czytaj więcej »

Możliwości zawodowe po kierunku podatki i cła

Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie podatków i ceł? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o biznesie i ekonomii zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę dla krajowej administracji skarbowej, zatrudnienie w policji skarbowej, pracę w urzędach celnych, wykonywanie zawodu strażnika granicznego, pracę w prywatnych firmach sektora tsl. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem podatki i cła, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie podatków i ceł będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: precyzja, skrupulatność, uczciwość, wytrwałość, determinacja, przywiązanie do szczegółów. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary podatków i ceł i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: rola podatku od towarów i usług w budżecie Polski, optymalizacja podatkowa jako sposób zmniejszania obciążeń wobec państwa, istota systemów wyłudzania podatku VAT, negatywny wpływ podatku dochodowego na gospodarkę.
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję