Podatki i cła - kierunek studiów

Podatki i cła na skróty

Gdzie studiować podatki i cła?

Wszystkie studia na kierunku podatki i cła w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Reset Filters
 • Ekonomiczno-biznesowe studia podyplomowe w Polsce

  Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

  Poradniki dla przyszłych studentów podatków i ceł

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Zobacz inne kierunki ekonomiczno-biznesowe

  Szukasz innych studiów ekonomiczno-biznesowych? Sprawdź wszystkie kierunki studiowania w obszarze ekonomii i biznesu.

  Czy warto studiować podatki i cła?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku podatki i cła na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek zarządzanie w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku podatki i cła? Jeśli wahasz się, czy studiowanie podatków i ceł ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o podatkach i cłach – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie podatków i ceł. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Podatek to obowiązkowe świadczenie pieniężne pobierane przez państwo lub samorząd terytorialny bez konkretnego świadczenia wzajemnego. Cło to opłata nakładana na towary przewożone przez granice. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak prawo podatkowe, rachunkowość, spedycja i transport, prawo celne, język angielski, stosowanie przepisów w zakresie polskiego i międzynarodowego prawa celnego, stosowanie przepisów prawa podatkowego, wykonywanie ekspertyz i sporządzanie opinii podatkowych, komunikowanie się z urzędami, spedytorami oraz usługodawcami z branży tsl, sporządzanie dokumentacji celnej i podatkowej. Niby proste, a jednak, gdy weźmiemy do ręki przepisy podatkowe i celne, bardzo szybko można zrozumieć, dlaczego studia w tej dziedzinie mają sens. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania podatków i ceł. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek podatki i cła - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania podatków i ceł
  .
  Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku podatki i cła

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach w zakresie podatków i ceł? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku podatki i cła, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Niby proste, a jednak, gdy weźmiemy do ręki przepisy podatkowe i celne, bardzo szybko można zrozumieć, dlaczego studia w tej dziedzinie mają sens. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze podatkach i cłach. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak prawo podatkowe, rachunkowość, spedycja i transport, prawo celne, język angielski, stosowanie przepisów w zakresie polskiego i międzynarodowego prawa celnego, stosowanie przepisów prawa podatkowego, wykonywanie ekspertyz i sporządzanie opinii podatkowych, komunikowanie się z urzędami, spedytorami oraz usługodawcami z branży tsl, sporządzanie dokumentacji celnej i podatkowej. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do podatków i ceł. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin o biznesie i ekonomii. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku podatki i cła

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku podatki i cła?

  Zawód: Doradca zawodowy

  Obserwowane przez wszystkich zmiany na rynku pracy, bezrobocie, wzrastająca liczba informacji na temat zawodów i ogrom dróg kształcenia wpływają na zwiększenie zainteresowania usługami doradców zawodowych. Z każdym rokiem zawód ten zyskuje na znaczeniu, a korzystać z jego pomocy zaczynają nawet gimnazjaliści – kto wie, czy nie jest to jeden z najpewniejszych zawodów przyszłości. Czym zajmuje się doradca zawodowy? Doradca zawodowy

  Czytaj więcej »

  Zawód: Account manager

  Account manager ( na terenie Polski zwany także „opiekunem klienta”) to człowiek z pierwszej linii firmowego frontu, który każdego dnia naraża swoje życie i zdrowie w imię wyższych celów i dobra wspólnego. Idealny Account Manager to połączenie zawodowego żołnierza, psychoterapeuty, czarodzieja Gandalfa i kota ze Shreka. Jeśli Twoje nerwy są trwalsze od polskich dróg i nie boisz się wyzwań, to

  Czytaj więcej »

  Zawód: Manager

  Teoretycznie jest to jeden z najbardziej prestiżowych i najlepiej opłacanych zawodów na współczesnym rynku pracy. Praktycznie sytuacja wygląda nieco inaczej, a na przestrzeni ostatnich lat wytworzyło się wiele stanowisk, które z faktycznym „managerem” nie mają zbyt wiele wspólnego. Kim zatem jest prawdziwy manager i jaką rolę pełni w przedsiębiorstwie? Kim tak naprawdę jest współczesny manager? Menedżer lub menadżer (ang. manager)

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku podatki i cła

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie podatków i ceł? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o biznesie i ekonomii zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę dla krajowej administracji skarbowej, zatrudnienie w policji skarbowej, pracę w urzędach celnych, wykonywanie zawodu strażnika granicznego, pracę w prywatnych firmach sektora tsl. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem podatki i cła, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie podatków i ceł będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: precyzja, skrupulatność, uczciwość, wytrwałość, determinacja, przywiązanie do szczegółów. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary podatków i ceł i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: rola podatku od towarów i usług w budżecie Polski, optymalizacja podatkowa jako sposób zmniejszania obciążeń wobec państwa, istota systemów wyłudzania podatku VAT, negatywny wpływ podatku dochodowego na gospodarkę.
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję