Doradztwo i coaching - kierunek studiów

Doradztwo i coaching na skróty

Gdzie studiować doradztwo i coaching?

Wszystkie studia na kierunku doradztwo i coaching w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Zresetuj filtry
 • List view

  Ekonomiczno-biznesowe studia podyplomowe w Polsce

  Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

  Poradniki dla przyszłych studentów doradztwa i coachingu

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Bankowość, finanse i ekonomia
  Redakcja Studia.pl

  Zawód: Doradca inwestycyjny

  Matematyka i analiza danych nie mają przed Tobą tajemnic? Chcesz przewidywać przyszłość i układać długookresowe plany inwestycyjne dla swoich klientów? Tak się składa, że Twoje

  Czytaj więcej »
  Biznesowe
  Redakcja Studia.pl

  Zawód: Coach

  W Polsce są tysiące coachów, a uczelnie kształcą kolejnych adeptów niezwykle popularnej ostatnio profesji. Nie każdy może jednak zostać „osobistym trenerem”, ale każdemu zapewne przyda

  Czytaj więcej »
  Bankowość, finanse i ekonomia
  Redakcja Studia.pl

  Zawód: Doradca finansowy

  Jeśli chcesz być doradcą finansowym, musisz lubić dwie rzeczy: pieniądze i kontakty z ludźmi. Zawód ten wykształcił się stosunkowo niedawno i ciągle zyskuje na popularności.

  Czytaj więcej »

  Zobacz inne kierunki ekonomiczno-biznesowe

  Szukasz innych studiów ekonomiczno-biznesowych? Sprawdź wszystkie kierunki studiowania w obszarze ekonomii i biznesu.

  Czy warto studiować doradztwo i coaching?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku doradztwo i coaching na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek doradztwo i coaching w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku doradztwo i coaching? Jeśli wahasz się, czy studiowanie doradztwa i coachingu ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o doradztwie i coachingu – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie doradztwa i coachingu. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Studia na tym kierunku są dobrym środkiem do zdobycia specjalistycznej i rzetelnej wiedzy z zakresu zarządzania, psychologii biznesu i rozwoju osobistego. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak analiza strategiczna, personal branding, psychologia biznesu, język angielski, praktyka prowadzenia sesji dla dorosłych, diagnozowanie problemów, praca terapeutyczna, tworzenie ścieżek rozwoju osobistego, motywowanie do wysiłku, osiąganie wzrostu efektywności realizacji zadań. W dobie coachów amatorów, doradców omnibusów i internetowych dziwaków, gromadzących tysiące widzów warto zdecydować się na studia, które mogą zapewnić profesjonalne przygotowanie do zawodu doradcy i coacha. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania doradztwa i coachingu. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek doradztwo i coaching - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania doradztwa i coachingu. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku doradztwo i coaching

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach w zakresie doradztwa i coachingu? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku doradztwo i coaching, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. W dobie coachów amatorów, doradców omnibusów i internetowych dziwaków, gromadzących tysiące widzów warto zdecydować się na studia, które mogą zapewnić profesjonalne przygotowanie do zawodu doradcy i coacha. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze doradztwie i coachingu. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak analiza strategiczna, personal branding, psychologia biznesu, język angielski, praktyka prowadzenia sesji dla dorosłych, diagnozowanie problemów, praca terapeutyczna, tworzenie ścieżek rozwoju osobistego, motywowanie do wysiłku, osiąganie wzrostu efektywności realizacji zadań. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do doradztwa i coachingu. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin o biznesie i ekonomii. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku doradztwo i coaching

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku doradztwo i coaching?

  Infobroker w dziale sprzedaży elektroniki użytkowej | Zawód z pasją

  Czy działy sprzedaży elektroniki użytkowej zatrudniają infobrokerów? Do czego przydają się kompetencje zarządzania informacją w dziale handlu globalnego koncernu? Czy studia z zarządzania informacją przydają się w pracy doradcy zajmującego się elektroniką użytkową?  O swojej pracy opowiada Klaudia Sołdyńska, dedykowany sprzedawca SONY, absolwentka studiów infobrokerskich w kaliskiej filii UAM, specjalności na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa.  Co robi infobroker w

  Czytaj więcej »

  Zawód: Celnik

  Funkcjonariusz Służby Celnej zajmuje się całkowitym procesem prawidłowego przebiegu odprawy celnej: przygotowuje dokumenty, kontroluje przewożony towar oraz dba o ogólne bezpieczeństwo transportu. Jeśli kiedykolwiek myślałeś o pracy w tym zawodzie sprawdź jakie warunki musisz spełnić.

  Czytaj więcej »

  Jak zostać brokerem ubezpieczeniowym?

  Broker ubezpieczeniowy przygotowuje dla klienta ofertę ubezpieczenia, doradza. Orientuje się w zawiłościach prawnych i ekonomicznych, jest marketerem i negocjatorem. Umiejętności takie można zdobyć na studiach podyplomowych Dyplomowany broker ubezpieczeniowy i broker reasekuracyjny w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Rekrutacja trwa. Studia Dyplomowany broker ubezpieczeniowy i broker reasekuracyjny zostały przygotowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych.

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku doradztwo i coaching

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie doradztwa i coachingu? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o biznesie i ekonomii zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w sektorze prywatnym, indywidualną działalność gospodarczą, pracę dla spółek z kapitałem państwowym, pisanie artykułów i książek, prowadzenie kanałów w mediach społecznościowych. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem doradztwo i coaching, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie doradztwa i coachingu będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: wnikliwość, analityczny umysł, precyzyjna komunikacja, wyrozumiałość, powściągliwość, świetna organizacja. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary doradztwa i coachingu i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: budowanie strategii lojalności, skuteczność wybranych teorii motywacji, rezultaty działań coachingowych na przykładzie kadry kierowniczej wybranego przedsiębiorstwa, sesje coachingowe w firmach rodzinnych.
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję