Towaroznawstwo - kierunek studiów

Towaroznawstwo na skróty

Gdzie studiować towaroznawstwo?

Wszystkie studia na kierunku towaroznawstwo w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Zresetuj filtry
 • List view

  Znajdź towaroznawstwo w swoim mieście i województwie

  Sprawdź, jakie studia z towaroznawstwa możesz studiować we wszystkich regionach

  Poradniki dla przyszłych studentów towaroznawstwa

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Czy warto studiować towaroznawstwo?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku towaroznawstwa na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek towaroznawstwo w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku towaroznawstwo? Jeśli wahasz się, czy studiowanie towaroznawstwa ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia towaroznawcze – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie towaroznawstwa. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. W Słowniku języka polskiego towar to: (1) dobro będące przedmiotem wymiany (2) pospolicie: młoda kobieta, kociak, cizia (3) środowiskowo: narkotyk w porcji na sprzedaż, działka. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak matematyka, chemia nieorganiczna, język obcy, metody badań produktów, analiza instrumentalna, określanie właściwości chemicznych towarów, określanie właściwości fizycznych towarów, wycena różnorakich towarów, tworzenie dokumentacji, sprawdzanie zgodności z normami. Studia w tej dziedzinie nie dzielą się jednak na trzy wspomniane specjalizacje. Towaroznawstwo to po prostu wiedza o właściwościach i umiejętność oceny jakości użytkowych towarów w sferze przedprodukcyjnej, produkcyjnej i poprodukcyjnej. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania towaroznawstwa. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Studia podyplomowe z towaroznawstwa

  Szukasz innych studiów kierunku towaroznawstwo? Gdzie w zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach stacjonarnych i on-line?

  Możliwości zawodowe po kierunku towaroznawstwo

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach towaroznawczych? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o biznesie i ekonomii zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w dziale jakości firm handlowych, pracę w firmach produkcyjnych, pełnienie funkcji rzeczoznawcy i biegłego, pracę w charakterze zakupowca, rozwój naukowy. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem towaroznawstwo, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów towaroznawczych będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: skrupulatność, rzetelność, dokładność, ścisły umysł, świetna pamięć, doskonała organizacja. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary towaroznawstwa i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: zawartość białka w komponentach paszowych, systemy zarządzania jakością, aspekty ekonomiczne jakości, badanie jakości wybranych towarów.

  Zobacz inne kierunki ekonomiczno-biznesowe

  Szukasz innych studiów ekonomiczno-biznesowych? Sprawdź wszystkie kierunki studiowania w obszarze ekonomii i biznesu.

  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję