Site logo

Kierunki towaroznawcze i jakościowe w Warszawie

Studia z towaroznawstwa - co warto wiedzieć

Gdzie studiować towaroznawstwo w Warszawie?

Wszystkie studia z towaroznawstwa w Warszawie i na Mazowszu

List view

Opinie o studiach towaroznawczych i jakościowych

Poradniki dla przyszłych studentów kierunków towaroznawstwo, zarządzanie jakością w Warszawie i na Mazowszu. Kierunki okiem ekspertów, studentów, absolwentów i pracodawców.

Zobacz inne kierunki techniczne i biznesowe w Warszawie

Szukasz innych studiów kształcących na kierunkach związanych z produktami, usługami? Sprawdź wszystkie techniczne i biznesowe kierunki studiowania.

Kierunek towaroznawstwo - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania towaroznawstwa. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Czy warto studiować towaroznawstwo, zarządzanie jakością w Warszawie i na Mazowszu?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunków towaroznawczych i jakościowych na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Studia z towaroznawstwa i jakości

Co warto wiedzieć o studiach z towaroznawstwa i innych kierunkach związanych z jakością towarów i usług? Jeśli wahasz się, czy ma sens studiowanie jednego z kierunków na studiach towaroznawczych i jakościowych, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na towaroznawstwo i kierunki związane z jakością – dowiedz się o nim więcej. Sprawdź, co to jest towaroznawstwo, studia jakościowe, jakie daje możliwości studiowania i pracy dla absolwentów. Kierunki związane z towaroznawstwem dostępne jest na studiach inżynierskich (3,5 roku), licencjackich (3 lata) oraz na magisterskich studiach uzupełniających (2 lata). Studia z towaroznawstwa stanowią połączenie wiedzy z zarządzania z wiedzą techniczną, dotyczącą przemysłu produkcyjnego i przetwórczego. Zarządzanie to dziedzina, która m.in. bada i pomaga optymalizować koszty, natomiast istotą przemysłu jest produkcja i przetwarzanie towarów. Wraz z towaroznawstwem, te dwie dziedziny tworzą bardzo istotny obszar wiedzy, pozwalający na zarządzanie każdym przedsiębiorstwem na podyplomówkach uzyskasz podstawowe kompetencje w dziedzinie towaroznawstwa, zapewnienia jakości towarów i usług lub pogłębisz wiedzę z wcześniejszych etapów edukacji. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak matematyka, chemia, fizyka, biologia, a także, badania jakości, praca w laboratorium, znajomość surowców i procesów produkcyjnych, a nawet problemów związanych z ustaleniami międzynarodowych instytutów, określających dopuszczalne ilości wybranych substancji w produktach końcowych. Na pewno interesuje Cię, jakie kierunki i specjalności w zakresie towaroznawstwa masz do wyboru. Można je pogrupować ze względu na kwalifikacje, jakie uzyskasz na studiach tj. wiedzę o właściwościach towarów i umiejętność oceny jakości użytkowych towarów w sferze przedprodukcyjnej, produkcyjnej i poprodukcyjnej. Można także patrzeć pod kątem podziału na klasyczne studia towaroznawcze oraz ze związane szerzej z zapewnieniem jakości profuktów – nie tylko towarów, ale i usług.

Towaroznawstwo: Istnieje wiele różnych dziedzin wiedzy, które stanowią podstawy przemysłu i racjonalnej gospodarki. Jedną z nich jest towaroznawstwo. Przedmiotem tej nauki jest jakość i ocena właściwości różnego rodzaju towarów. Wiedza doświadczonego specjalisty ds. jakości jest tutaj bardzo potrzebna, niemal na każdym etapie: od oceny surowców i ich zgodności ze specyfikacją, poprzez zapewnienie odpowiednich warunków i właściwego nadzoru w procesie wytwarzania towarów, aż po ostateczną ocenę ich jakości i zgodności z normami. Wiedza towaroznawcy może być bardzo szeroko wykorzystywana. Przygotowania do studiów na kierunku towaroznawstwo. Czy w szkole średniej są jakieś przedmioty, które mogą pomóc w pierwszych semestrach studiów na tym kierunku? Oczywiście. Warto pamiętać, że praktycznie żadna dziedzina wiedzy nie jest samodzielna, wszystkie dyscypliny mają swoje nauki pomocnicze, dzięki którym możliwy jest rozwój i ciągłość nauki. towaroznawstwo jest dziedziną, która ma charakter ścisły. Nie bez znaczenia jest matematyka, bardzo istotna jest chemia, fizyka oraz biologia. Bez tych przedmiotów raczej trudno sobie wyobrażać dobry start na towaroznawstwie, dlatego uczelnie bardzo często preferują świadectwa maturalne osób, które zdawały rozszerzone egzaminy z tych właśnie dziedzin. Przedmioty na towaroznawstwie. Studia te zawierają w sobie przynajmniej kilka dziedzin, aby być dobrym towaroznawczą należy znać problemy prawne i administracyjne, związane z jakością oraz składem towarów, być ekspertem w dziedzinie surowców oraz ich możliwych aplikacji, znać procesy produkcyjne, oraz potrafić oceniać za pomocą zróżnicowanego aparatu metodologicznego jakość wyprodukowanych towarów. Takich umiejętności nie zdobywa się tylko i wyłącznie na sali wykładowej, dlatego zajęcia są dość zróżnicowane. Obok zajęć w laboratoriach studenci uczestniczą w ćwiczeniach z wykorzystaniem zaawansowanych systemów komputerowych, korzystają z różnego rodzaju pracowni i realizują praktyki zawodowe.

Studia w Warszawie i na Mazowszu

Warszawa, to zdecydowanie największy ośrodek akademicki w naszym kraju. Każdego roku na warszawskich uczelniach kształci się aż 250 tysięcy studentów, na poziomie studiów licencjackich, inżynierskich, jednolitych magisterskich oraz studiów drugiego stopnia. Jednocześnie każdego roku mury uczelni w roli absolwentów opuszcza ponad 60 tysięcy osób, co robi duże wrażenie. Warszawa to stolica kraju, która jest bardzo dobrze położona geograficznie względem pozostałych regionów. Studenci mogą skorzystać z bardzo szerokiej oferty studiów. Na wszystkich uczelniach państwowych i prywatnych jest to około 500 różnych kierunków. Warszawskie uczelnie posiadają bardzo nowoczesną infrastrukturę, w tym wysokiej jakości laboratoria, symulatory oraz centra konferencyjne. Dzięki temu, studiowanie w Warszawie jest bardzo komfortowe. Nie samą nauką człowiek żyje, w życiu studenta musi znaleźć się również przestrzeń na odpoczynek. W Warszawie studenci znajdą około 90 parków, a na obrzeżach miasta Kampinoski Park Narodowy, który jest doskonałym miejscem na całodzienny wypad. Odpoczywać można również na plażach i bulwarach nadwiślańskich. Fani życia nocnego i spędzania czasu w klimatycznych pubach i barach również powinni być zachwyceni. Na uwagę zasługuje również warszawska starówka, po której spacerować można bez końca. Infrastruktura uczelniana oraz rozrywkowa w Warszawie wzajemnie się uzupełniają. Jeżeli lubicie aktywny wypoczynek to zadowoli Was około 650 kilometrów dróg rowerowych. Wśród kulturalnych wydarzeń, dużą popularnością cieszą się spektakle na 50 scenach teatralnych oraz kina studyjne. Poza Warszawą, studiowanie w województwie mazowieckim możliwe jest również w mniejszych ośrodkach: Pułtusku, Żyrardowie, Siedlcach, Radomiu, Ciechanowie, Płocku, Podkowie Leśnej, Łowiczu, Wyszkowie, Przasnyszu, Płońsku, Otwocku, Ostrołęce, Ostrowi Mazowieckiej, Józefowie, Mińsku Mazowieckim, Pruszkowie, Wołominie i Sochaczewie. Pokazuje to tylko skalę możliwości i potencjał studiowania w województwie mazowieckim.

Technologiczne i biznesowe studia podyplomowe w Warszawie

Gdzie w Warszawie zdobywać wiedzę techniczną i biznesową na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach - stacjonarnych i on-line?

Praca po studiach towaroznawczych i jakościowych

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku towaroznawstwo, zarządzanie jakością na warszawskich i mazowieckich uczelniach?

Co po towaroznawstwie? Perspektywy zawodowe i możliwości pracy.

Pewnie zastanawiasz się, jakie perspektywy zawodowe ma przed sobą absolwent towaroznawstwa. Na rynku pracy trudno szukać etatów, które określone są jako “towaroznawca”. Miejscem pracy osób, które ukończyły studia na tym kierunku mogą być różnego rodzaju zakłady produkcyjne czy przetwórcze. Praktycznie wszystkie gałęzie przemysłu zmuszone są do kontroli jakości swoich wyrobów, dlatego można zaryzykować twierdzenie, że rynek pracy dla absolwentów towaroznawstwa nie będzie kurczył się w najbliższej przyszłości. Towaroznawcy mogą być świetnymi handlowcami oraz menedżerami produktu. Dzięki swojej specjalistycznej wiedzy uzyskają znaczną przewagę nad swoimi koleżankami i kolegami, którzy realizują swoje zadania bez specjalistycznej wiedzy o sprzedawanych przez siebie produktach.

Rynek pracy w Warszawie i na Mazowszu

Rynek pracy w Warszawie jest bardzo rozbudowany i przyjazny absolwentom. Pracę można podjąć w wielu sektorach. Na uwagę zasługuje również bardzo niskie bezrobocie, które wynosi obecnie około 2%. Pokazuje to jak dużo pracy jest w Warszawie i jak wiele możliwości otwiera się przed studentami. Absolwenci warszawskich uczelni bardzo płynnie wchodzą na rynek pracy. Na łączenie obowiązków studenckich ze służbowymi decyduje się również wielu aktualnych studentów. Bardzo niska stopa bezrobocia w Warszawie bezsprzecznie jest magnesem dla osób, które szukają dla siebie dogodnej lokalizacji do studiowania. Jest ona również znacznie niższa od średniej krajowej. Łączna stopa bezrobocia dla całego województwa mazowieckiego wynosi około 5%, dzięki czemu również jest niższa od średniej krajowej. Korzystają na tym absolwenci uczelni na Mazowszu. Gdzie szukać pracy w Warszawie i na mazowszu? W regionie znajduje się wiele dużych zakładów pracy. Warszawa to miejsce, gdzie swoje centrale ma wiele koncernów międzynarodowych oraz znajdują się siedziby dużych polskich firm. Wśród nich warto wymienić między innymi: PGE Polską Grupę Energetyczną (potentat energetyczny), PZU S.A., PKO BP S.A., LUX MED Sp. z o. o., Nestle Polska S.A. DPD Polska Sp. z o. o., Orbis S.A. i Polimex-Mostostal S.A. To firmy, w których z powodzeniem swoją karierę zawodową mogą rozpocząć absolwenci studiów technicznych, informatycznych, budowlanych, czy biznesowych. Warszawa to miasto przyjazne innowacjom, powstaje tu wiele startupów, które poszukują młodych i zdolnych osób oraz ważne centrum usługowe. Poza stolicą również znajduje się wiele ciekawych firm, wśród nich między innymi zakłady produkcyjne LG Electronics w Mławie, Chronoss Industry Service z Pionek, trumpf Huettinger Sp. z o. o. z Zielonki, czy Zakład Drobiarski Sp. z o. o. ze Stasina. Jeżeli chodzi o rynek pracy, Warszawa i województwo mazowieckie są jednym z najlepszych wyborów dla studentów.

Zawód: Architekt wnętrz

Masz zmysł artystyczny i w swojej pracy zawodowej chciałbyś zajmować się projektowaniem wnętrz? Na widok tragicznie urządzonego biura masz ochotę usiąść i zaprojektować wszystko od nowa? Może to oznaczać tylko jedno: jesteś urodzonym architektem wnętrz, o którego profesji chcielibyśmy opowiedzieć Ci teraz nieco więcej. Kim jest architekt wnętrz? Architekt wnętrz (często określany także mianem „projektanta”) to osoba, która jest odpowiedzialna

Czytaj więcej »

Zawód: specjalista ds. internetu rzeczy (Internet of Things, IoT)

Co to za zawód specjalista ds. internetu rzeczy – co musisz wiedzieć. Na czym polega praca w branży specjalista ds. internetu rzeczy? Jakie studia trzeba skończyć? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Czym jest zawód specjalista ds. internetu rzeczy?  Zawód specjalista ds. internetu rzeczy (IoT developer) to osoba, która specjalizuje się w projektowaniu, rozwijaniu

Czytaj więcej »

Zawód: inżynier mechatronik

Choć mechatronika istnieje jako dziedzina nauki dopiero kilkadziesiąt lat, jej rozwiązania towarzyszą nam każdego dnia. Jeśli na co dzień prowadzisz auto czy obsługujesz drukarkę, możesz podziękować mechatronikom, którzy opracowują oraz projektują urządzenia wykorzystując nowoczesne techniki sterowania. Jak zostać mechatronikiem, czym zajmuje się osoba na taki stanowisku i na jakie wynagrodzenie może liczyć? Czym jest zawód mechatronika? Inżynier mechatronik to specjalista,

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję