Site logo

Kierunki towaroznawcze i jakościowe w Rzeszowie

Studia z towaroznawstwa - co warto wiedzieć

Gdzie studiować towaroznawstwo w Rzeszowie?

Wszystkie studia z towaroznawstwa w Rzeszowie i na Podkarpaciu

List view

Opinie o studiach towaroznawczych i jakościowych

Poradniki dla przyszłych studentów kierunków towaroznawstwo, zarządzanie jakością w Rzeszowie i na Podkarpaciu. Kierunki okiem ekspertów, studentów, absolwentów i pracodawców.

Zobacz inne kierunki techniczne i biznesowe w Rzeszowie

Szukasz innych studiów kształcących na kierunkach związanych z produktami, usługami? Sprawdź wszystkie techniczne i biznesowe kierunki studiowania.

Kierunek towaroznawstwo - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania towaroznawstwa. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Czy warto studiować towaroznawstwo, zarządzanie jakością w Rzeszowie i na Podkarpaciu?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunków towaroznawczych i jakościowych na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Studia z towaroznawstwa i jakości

Co warto wiedzieć o studiach z towaroznawstwa i innych kierunkach związanych z jakością towarów i usług? Jeśli wahasz się, czy ma sens studiowanie jednego z kierunków na studiach towaroznawczych i jakościowych, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na towaroznawstwo i kierunki związane z jakością – dowiedz się o nim więcej. Sprawdź, co to jest towaroznawstwo, studia jakościowe, jakie daje możliwości studiowania i pracy dla absolwentów. Kierunki związane z towaroznawstwem dostępne jest na studiach inżynierskich (3,5 roku), licencjackich (3 lata) oraz na magisterskich studiach uzupełniających (2 lata). Studia z towaroznawstwa stanowią połączenie wiedzy z zarządzania z wiedzą techniczną, dotyczącą przemysłu produkcyjnego i przetwórczego. Zarządzanie to dziedzina, która m.in. bada i pomaga optymalizować koszty, natomiast istotą przemysłu jest produkcja i przetwarzanie towarów. Wraz z towaroznawstwem, te dwie dziedziny tworzą bardzo istotny obszar wiedzy, pozwalający na zarządzanie każdym przedsiębiorstwem na podyplomówkach uzyskasz podstawowe kompetencje w dziedzinie towaroznawstwa, zapewnienia jakości towarów i usług lub pogłębisz wiedzę z wcześniejszych etapów edukacji. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak matematyka, chemia, fizyka, biologia, a także, badania jakości, praca w laboratorium, znajomość surowców i procesów produkcyjnych, a nawet problemów związanych z ustaleniami międzynarodowych instytutów, określających dopuszczalne ilości wybranych substancji w produktach końcowych. Na pewno interesuje Cię, jakie kierunki i specjalności w zakresie towaroznawstwa masz do wyboru. Można je pogrupować ze względu na kwalifikacje, jakie uzyskasz na studiach tj. wiedzę o właściwościach towarów i umiejętność oceny jakości użytkowych towarów w sferze przedprodukcyjnej, produkcyjnej i poprodukcyjnej. Można także patrzeć pod kątem podziału na klasyczne studia towaroznawcze oraz ze związane szerzej z zapewnieniem jakości profuktów – nie tylko towarów, ale i usług.

Towaroznawstwo: Istnieje wiele różnych dziedzin wiedzy, które stanowią podstawy przemysłu i racjonalnej gospodarki. Jedną z nich jest towaroznawstwo. Przedmiotem tej nauki jest jakość i ocena właściwości różnego rodzaju towarów. Wiedza doświadczonego specjalisty ds. jakości jest tutaj bardzo potrzebna, niemal na każdym etapie: od oceny surowców i ich zgodności ze specyfikacją, poprzez zapewnienie odpowiednich warunków i właściwego nadzoru w procesie wytwarzania towarów, aż po ostateczną ocenę ich jakości i zgodności z normami. Wiedza towaroznawcy może być bardzo szeroko wykorzystywana. Przygotowania do studiów na kierunku towaroznawstwo. Czy w szkole średniej są jakieś przedmioty, które mogą pomóc w pierwszych semestrach studiów na tym kierunku? Oczywiście. Warto pamiętać, że praktycznie żadna dziedzina wiedzy nie jest samodzielna, wszystkie dyscypliny mają swoje nauki pomocnicze, dzięki którym możliwy jest rozwój i ciągłość nauki. towaroznawstwo jest dziedziną, która ma charakter ścisły. Nie bez znaczenia jest matematyka, bardzo istotna jest chemia, fizyka oraz biologia. Bez tych przedmiotów raczej trudno sobie wyobrażać dobry start na towaroznawstwie, dlatego uczelnie bardzo często preferują świadectwa maturalne osób, które zdawały rozszerzone egzaminy z tych właśnie dziedzin. Przedmioty na towaroznawstwie. Studia te zawierają w sobie przynajmniej kilka dziedzin, aby być dobrym towaroznawczą należy znać problemy prawne i administracyjne, związane z jakością oraz składem towarów, być ekspertem w dziedzinie surowców oraz ich możliwych aplikacji, znać procesy produkcyjne, oraz potrafić oceniać za pomocą zróżnicowanego aparatu metodologicznego jakość wyprodukowanych towarów. Takich umiejętności nie zdobywa się tylko i wyłącznie na sali wykładowej, dlatego zajęcia są dość zróżnicowane. Obok zajęć w laboratoriach studenci uczestniczą w ćwiczeniach z wykorzystaniem zaawansowanych systemów komputerowych, korzystają z różnego rodzaju pracowni i realizują praktyki zawodowe.

Studia w Rzeszowie i na Podkarpaciu

Rzeszów – miasto położone w południowo-wschodniej Polsce. Jest to bardzo ważny ośrodek akademicki na studenckiej mapie Polski. Studiuje tu ponad 45 tysięcy studentów, a mury uczelni, w roli absolwentów, opuszcza kilkanaście tysięcy osób. To najważniejszy ośrodek akademicki południowo-wschodniej Polski, w którym można studiować ponad 200 kierunków w formie studiów licencjackich, inżynierskich, jednolitych magisterskich, magisterskich drugiego stopnia lub podyplomowych. Szeroka oferta kierunków na uczelniach państwowych i prywatnych sprawia, że na studia tu decyduje się bardzo wiele osób, nie tylko z lokalnych miejscowości, ale z całej Polski i zagranicy. Miasto posiada nowoczesną infrastrukturę oraz dogodną lokalizację, dzięki czemu poza nauką, można w nim aktywnie spędzać czas wolny. W Rzeszowie i jego okolicach zarejestrowanych jest około 30 tysięcy firm, w których absolwenci mogą rozpocząć swoje kariery. Poza nauką studenci otrzymują ciekawą ofertę spędzania wolnego czasu, między innymi w licznych i pięknych rzeszowskich parkach, których jest kilkanaście. Do najbardziej popularnych należą Park Papieski, Aleja pod Kasztanami w okolicy Zamku Lubomirskich, czy też Ogród Miejski im. Solidarności. Studenci mogą udać się do pobliskich lasów lub też malowniczych miejscowości takich jak Tarnobrzeg, Krosno i Przemyśl. Fani historii i zwiedzania mają do dyspozycji Zamek Lubomirskich, Muzeum Okręgowe, Muzeum Etnograficzne, podziemną Trasę Turystyczną, czy też zabytkowy Rynek. Na tym ostatnim znajdują się liczne restauracje oraz bary. Pod tym kątem oferta Rzeszowa jest w pełni dostosowana do potrzeb studentów. Bliskość Bieszczadów to kolejny atut Rzeszowa. Studiowanie w województwie podkarpackim możliwe jest nie tylko w Rzeszowie. Uczelnie, ich zamiejscowe oddziały lub filie, znajdują się w takich miejscowościach jak: Jasło, Stalowa Wola, Jarosław, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Sanok, Nisko, Przeworsk i Mielec. W nich co roku studiuje około kilku, a nawet kilkunastu tysięcy osób.

Technologiczne i biznesowe studia podyplomowe w Rzeszowie

Gdzie w Rzeszowie zdobywać wiedzę techniczną i biznesową na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach - stacjonarnych i on-line?

Praca po studiach towaroznawczych i jakościowych

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku towaroznawstwo, zarządzanie jakością na rzeszowskich i podkarpackich uczelniach?

Co po towaroznawstwie? Perspektywy zawodowe i możliwości pracy.

Pewnie zastanawiasz się, jakie perspektywy zawodowe ma przed sobą absolwent towaroznawstwa. Na rynku pracy trudno szukać etatów, które określone są jako “towaroznawca”. Miejscem pracy osób, które ukończyły studia na tym kierunku mogą być różnego rodzaju zakłady produkcyjne czy przetwórcze. Praktycznie wszystkie gałęzie przemysłu zmuszone są do kontroli jakości swoich wyrobów, dlatego można zaryzykować twierdzenie, że rynek pracy dla absolwentów towaroznawstwa nie będzie kurczył się w najbliższej przyszłości. Towaroznawcy mogą być świetnymi handlowcami oraz menedżerami produktu. Dzięki swojej specjalistycznej wiedzy uzyskają znaczną przewagę nad swoimi koleżankami i kolegami, którzy realizują swoje zadania bez specjalistycznej wiedzy o sprzedawanych przez siebie produktach.

Praca po studiach w Rzeszowie i na Podkarpaciu

Rzeszów, jako miasto wojewódzkie, jest atrakcyjnym miejscem pod kątem pracy. Zdecydowanie wyróżnia się na tle innych miejscowości w południowo-wschodniej Polsce, dzięki czemu absolwentom dużo łatwiej wejść na rynek pracy. Obecnie stopa bezrobocia w Rzeszowie wynosi 5,6% i jest niższa od średniej krajowej, która przekracza 6% oraz dużo niższa od średniej wojewódzkiej. W całym województwie podkarpackim stopa bezrobocia wynosi 8,5%, dlatego nie dziwi fakt, że bardzo dużo osób decyduje się na studia, a następnie poszukiwanie zatrudnienia w Rzeszowie. W mieście tym zdecydowanie łatwiej znaleźć atrakcyjną pracę, w porównaniu z mniejszymi miejscowościami w regionie. Wielu studentów wchodzi na rynek pracy już w trakcie studiowania i łączy naukę z pracą zarobkową. Do największych pracodawców należą takie firmy jak Pratt & Whitney Rzeszów S.A., Firma Oponiarska Dębica S.A., Asseco Poland S.A, Federal-Mogul Gorzyce Sp. z o.o., Bury Sp. z o.o., Kirchhoff Polska Sp. z o.o., Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. w Mielcu. Do innych atrakcyjnych pracodawców w regionie należą Hamilton Sundstrand Poland Sp. z o.o. w Rzeszowie oraz Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. GK w Lubzinie. To miejsca, w których bardzo często swoje kariery zawodowe rozpoczynają absolwenci z rzeszowskich uczelni oraz z innych miast województwa podkarpackiego. Firmy te szukają wykwalifikowanej kadry zarządzającej oraz wysokiej jakości specjalistów, na przykład do obsługi systemów informatycznych i marketingu. Rynek pracy w Rzeszowie jest atrakcyjny. Są tu duże firmy, co jest dodatkowym atutem studiowania w tym mieście.

Zawód: Geodeta

Praca geodety jest niezbędna przy wytyczaniu planu każdej budowy, autostrady, do dokonywania pomiarów pod wszelkie instalacje biegnące pod ziemią. To zdecydowanie jeden z tych zawodów, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia, ale czy słusznie? Czym zajmują się geodeci? Gdy już zdobędziesz wszystkie, wymagane uprawnienia do wykonywania zawodu geodety, o których opowiemy za moment, będziesz odpowiedzialny za planowanie

Czytaj więcej »

Zawód: Elektronik

W swojej pracy zawodowej chciałbyś zajmować się projektowaniem inteligentnych domów? Ciągła praca z urządzeniami i systemami elektronicznymi to dla Ciebie ciekawe wyzwanie? Doskonale, będziesz świetnie radził sobie na stanowisku elektronika, o którym chcemy Ci dzisiaj opowiedzieć. Kim jest elektronik? Elektronik to specjalista, który odpowiada za proces montażu, instalacji, konserwacji oraz naprawy sprzętu komputerowego oraz urządzeń i systemów elektronicznych. Trudno w

Czytaj więcej »

Architekt – artysta i inżynier w jednym

Architekt musi być prorokiem… prorokiem w prawdziwym znaczeniu tego słowa… jeżeli nie widzi co najmniej 10 lat do przodu nie nazywaj go architektem.” Jeśli te słowa znanego architekta Franka Lloyda Wrighta rozbudziły Twoją wyobraźnię i ambicję, zobacz, jak zostać architektem i co czeka Cię w tym zawodzie. To prawda, w zawodzie architekta bardzo ważna jest wyobraźnia, zdolność spojrzenia w przyszłość

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję