Site logo

Zarządzanie jakością - kierunek studiów

Zarządzanie jakością na skróty

Gdzie studiować zarządzanie jakością?

Wszystkie studia na kierunku zarządzanie jakością w Polsce

List view

Ekonomiczno-biznesowe studia podyplomowe w Polsce

Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

Poradniki dla przyszłych studentów zarządzania jakością

Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Zobacz inne kierunki ekonomiczno-biznesowe

Szukasz innych studiów ekonomiczno-biznesowych? Sprawdź wszystkie kierunki studiowania w obszarze ekonomii i biznesu.

Czy warto studiować zarządzanie jakością?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku zarządzanie jakością na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Kierunek zarządzanie jakością w pigułce

Co warto wiedzieć o kierunku zarządzanie jakością? Jeśli wahasz się, czy studiowanie zarządzania jakością ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o zarządzaniu jakością – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie zarządzania jakością. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Są to bardzo specjalistyczne studia, które pozwalają na wykorzystanie umiejętności w zakresie zarządzania jakością w różnych branżach i zastosowaniach. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak podstawy zarządzania procesem, lean management, procesy doskonalenia, norma iso 14001, język angielski, tworzenie dokumentacji w zakresie jakości produktów, stosowanie przepisów prawa w zakresie jakości różnego rodzaju produktów, wykonywanie badań i analiz jakości, sprawdzanie zgodności z normami surowców, produktów i wyrobów, komunikowanie się z różnymi działami zaangażowanymi we współpracę z kontrolą jakości. Wymienia się kilka etapów lub elementów zarządzania jakością. Należą do nich kontrola, sterowanie, zapewnianie oraz zarządzanie przez jakość. Absolwenci tego kierunku pracują zwykle w przemyśle wytwórczym lub w firmach handlowych. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania zarządzania jakością. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
Kierunek zarządzanie jakością - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania zarządzania jakością. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Podyplomowe na kierunku zarządzanie jakością

Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach w zakresie zarządzania jakością? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku zarządzanie jakością, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Wymienia się kilka etapów lub elementów zarządzania jakością. Należą do nich kontrola, sterowanie, zapewnianie oraz zarządzanie przez jakość. Absolwenci tego kierunku pracują zwykle w przemyśle wytwórczym lub w firmach handlowych. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze zarządzaniu jakością. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak podstawy zarządzania procesem, lean management, procesy doskonalenia, norma iso 14001, język angielski, tworzenie dokumentacji w zakresie jakości produktów, stosowanie przepisów prawa w zakresie jakości różnego rodzaju produktów, wykonywanie badań i analiz jakości, sprawdzanie zgodności z normami surowców, produktów i wyrobów, komunikowanie się z różnymi działami zaangażowanymi we współpracę z kontrolą jakości. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do zarządzania jakością. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin o biznesie i ekonomii. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

Praca po kierunku zarządzanie jakością

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku zarządzanie jakością?

Zawód: Specjalista ds. marketingu

Specjalista ds. marketingu to wszechstronnie uzdolniona osoba, której głównym zadaniem jest sprawienie, żeby produkty lub usługi danego przedsiębiorstwa były bardziej rozpoznawalne, chętniej kupowane i wysoko cenione przez grupę docelową. Magia? Po części tak, ale nie trzeba być wcale Sarumanem, żeby radzić sobie na marketingowym polu bitwy – wystarczy odpowiednia wiedza merytoryczna, kreatywność i przebojowość, żeby odnieść tutaj sukces. Niestety, nie

Czytaj więcej »

Zawód: Celnik

Funkcjonariusz Służby Celnej zajmuje się całkowitym procesem prawidłowego przebiegu odprawy celnej: przygotowuje dokumenty, kontroluje przewożony towar oraz dba o ogólne bezpieczeństwo transportu. Jeśli kiedykolwiek myślałeś o pracy w tym zawodzie sprawdź jakie warunki musisz spełnić.

Czytaj więcej »

Zawód: Agent ubezpieczeniowy

Cenisz sobie niezależność? Masz niezaprzeczalny dar przekonywania ludzi do swojego zdania? Chciałbyś pracować na własny rachunek i mieć bezpośredni wpływ na wysokość osiąganych zarobków? Zostań agentem ubezpieczeniowym! Kim jest i czym zajmuje się agent ubezpieczeniowy? Zadaniem agenta ubezpieczeniowego jest zawieranie z klientami umów ubezpieczeniowych w imieniu zakładu ubezpieczeniowego. Praca na tym stanowisku jest zatem, przynajmniej teoretycznie, związana z bezpośrednią sprzedażą

Czytaj więcej »

Możliwości zawodowe po kierunku zarządzanie jakością

Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie zarządzania jakością? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o biznesie i ekonomii zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w przemyśle produkcyjnym, zatrudnienie w handlu, wykonywanie obowiązków kontrolera jakości, pracę na liniach produkcyjnych, opracowywanie dokumentacji w zakresie jakości wyrobów lub produktów. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem zarządzanie jakością, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie zarządzania jakością będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: dociekliwość, precyzja, skrupulatność, uczciwość, zaangażowanie, spostrzegawczość. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary zarządzania jakością i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: procedury zarządzania jakością wybranego przedsiębiorstwa, kontrola jakości w przemyśle mleczarskim, problematyka jakości wybranych surowców w świetle prawa, procedury certyfikacyjne wybranych systemów kontroli jakości.
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję