Site logo

Podyplomowe e-biznes Opole

Podyplomowe e-biznes w Opolu

Gdzie studiować podyplomowo e-biznes w Opolu?

Wszystkie studia podyplomowe z e-biznesu w Opolu i w opolskim

Zobacz podyplomowe z e-biznesu on-line

Jeśli szukasz podyplomowego e-biznesu w Opolu i w opolskim, mogą Cię zainteresować także "podyplomówki", szkolenia i kursy e-biznesowe prowadzone w systemie on-line

Zobacz inne kierunki podyplomowe IT w Opolu

Myślisz nie tylko o podyplomowych z e-biznesu, ale także innych kierunkach związanych z informatyką? Sprawdź wszystkie kierunki "podyplomówek"z informatyki

Czy warto studiować podyplomowo e-biznes w Opolu i w opolskim?

Zastanawiasz się nad "podyplomówką" z biznesu w Internecie, e-commerce, e-marketingu na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Trwający rozwój biznesu, szczególnie internetowego spowodował rosnące zapotrzebowanie na pracowników z dużą interdyscyplinarną wiedzą, często łączącą nauki ekonomiczne z wybranym obszarem wiedzy takim jak: informatyka, e-biznes, prawo, podatki.

W obszernej kategorii studiów podyplomowych na kierunkach związanych z e-biznesem znajdują się programy stworzone z myślą o kadrze zarządzającej organizacji i przedsiębiorstw sektora publicznego i prywatnego, które chciałaby rozwijać się i pogłębiać zdobytą wiedzę. Studia podyplomowe z zakresu nauk biznesu internetowego pozwalają na uzyskanie bardzo specjalistycznej i ukierunkowanej wiedzy, obejmującej również zagadnienia praktyczne i dające dodatkowe uprawnienia. Studia e-biznesowe wymagają od absolwenta ciągłego aktualizowania i dostosowywania zdobytej wiedzy do zmian zachodzących w czasie szybkiego rozwoju całej dziedziny.

  • Podyplomowe e-commerce i dropshipping: Podyplomowe studia na kierunku E-commerce i dropshipping skierowane są do absolwentów studiów zarządczych i biznesowych. To kierunek dla osób aktywnych zawodowo – także zatrudnionych na wysokich szczeblach – które pragną poszerzyć i ugruntować swoją wiedzę oraz zdobyć nowe, praktyczne kompetencje, które pozwolą im uzyskać przewagę nad konkurencją na rynku pracy. Są to nowoczesne i niezwykle rozwojowe studia podyplomowe.
  • Podyplomowe biznes w internecie i e-marketing: Podyplomowe studia na kierunku biznes w internecie skierowane są do absolwentów wszystkich kierunków studiów, a w szczególności do osób, które chcą zdobywać swoją wiedzę w prowadzeniu biznesu przez internet. Do tego potrzebna jest przede wszystkim praktyka, doświadczenie i wiedza ekspertów, którzy pomogą lepiej wykorzystać szanse, jakie daje Internet w promocji i sprzedaży produktów, usług, czy nawet idei. Celem kierunku jest wykształcenie najwyższej klasy specjalistów marketingu internetowego i specjalistów od e-handlu i e-usług, którzy będą wsparciem dla działów sprzedaży i marketingu lub będą mogli samodzielnie tworzyć sklepy internetowe i promować skutecznie swoje produkty i usługi w internecie.
  • Podyplomowe e-marketing: Podyplomowe studia na kierunku biznes w internecie skierowane są do absolwentów wszystkich kierunków studiów, a w szczególności do osób, które chcą zdobywać swoją wiedzę w prowadzeniu biznesu przez internet. Celem studiów jest przekazanie praktycznej, zróżnicowanej i aktualnej wiedzy na temat sposobów wykorzystania Internetu w marketingu, ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych trendów panujących na rynku mediów elektronicznych.
  • Podyplomowe media i design marketing internetowy: Podyplomowe studia na kierunku media i design marketing internetowy łączą wiedzę o komunikacji z jej praktykowaniem. W trakcie studiów realizowane są ćwiczenia oraz zajęcia warsztatowe. Uczelnie prowadzące ten kierunek organizują wykłady gościnne ze specjalistami z zakresu marketingu i kształtowania wizerunku, a zajęcia warsztatowe realizowane są w specjalistycznych pracowniach multimedialnych: studio telewizyjnym, studio fotograficzno-filmowym, laboratorium dźwięku, laboratorium eyetrackingu.
  • Podyplomowe Lean Management: Podyplomowe studia na kierunku Lean Management mają na celu przekazanie praktycznej i innowacyjnej wiedzy z zakresu zarządzania, dzięki czemu w przyszłym życiu zawodowym będziesz przygotowany do osiągania doskonałych wyników operacyjnych. Lean Management to sposób zarządzania wykorzystywany w codziennej pracy oraz w procesie restrukturyzacji firm. Jego istotą jest usprawnianie procesów dotyczących zarządzania majątkiem firmy oraz personelem. Stosowanie koncepcji Lean prowadzi do uzyskania wysokiej produktywności i jakości produktów. Absolwenci kierunku będą doskonale przygotowani do pełnienia funkcji zarządczych w firmach i przedsiębiorstwach.
  • Podyplomowe zarządzanie w wirtualnym środowisku: Podyplomowe studia na kierunku zarządzanie w wirtualnym środowisku mają na celu wykształcenie menedżera. W trakcie studiów słuchacze poznają zagadnienia współczesnych technologii, uczą się poruszać w warunkach gospodarki cyfrowej. Dodatkowo zdobywają wiedzę z przygotowania strategii i planu marketingowego z użyciem internetu. Absolwent kierunku zarządzanie w wirtualnym środowisku znajdzie pracę w firmach z branży informatycznej chcących umocnić swoją pozycję na rynku wirtualnym oraz we wszystkich firmach nowych technologii.
  • Podyplomowe prawo w biznesie nowych technologii: Podyplomowe studia z prawa w biznesie nowych technologii dostosowują się do potrzeb i zmian zachodzących w nowych technologiach. Celem studiów jest zapoznanie uczestników z praktycznymi aspektami szeroko rozumianego prawa nowych technologii. W trakcie studiów słuchacze zapoznają się z zasadami negocjacji i sporządzania umów IT, otrzymują praktyczną wiedzę do samodzielnego sporządzania umów licencyjnych, umów praw autorskich, umów serwisowych. Dodatkowo słuchacze dowiadują się o najnowszych wyzwania z prawem w IT, w tym prawem sztucznej inteligencji oraz o postępowaniach zamówień publicznych. Studia skierowane są w głównej mierze do radców prawnych i adwokatów oraz menedżerów IT. Absolwenci są doskonale przygotowani do rozwiązywania kwestii prawnych w IT.
  • Podyplomowe architekt innowacji: Podyplomowe studia na kierunku architekt innowacji mają charakter praktyczny. Innowacja nie jest kolejnym produktem czy nowym rozwiązaniem technologicznym. Jest nią kultura firmy, a co za tym idzie – nowe kompetencje i inny sposób myślenia. W trakcie studiów słuchacz nauczy się analizować problemy społeczne i biznesowe, pozna proces projektowania wykorzystując techniki kreatywne i metodologię design thinking. Absolwent kierunku architekt innowacji jest doskonale wprowadzony w świat pracy kreatywnej związanej z projektowaniem usług i procesów społecznych i biznesowych, tworzonych z myślą o człowieku i jego potrzebach.

Studia podyplomowe w Opolu i w opolskim

Oferta studiów podyplomowych w Opolu oraz w innych ośrodkach akademickich w województwie jest bardzo atrakcyjna. W samej stolicy regionu absolwenci mają do dyspozycji blisko 90 kierunków, które dostosowane są do obecnych wymogów rynku pracy oraz potrzeb studentów. Ukończenie studiów podyplomowych możliwe jest również w mniejszych ośrodkach, na przykład w Nysie. Bardzo dużą popularnością cieszą się kierunki związane z pedagogiką, które często wybierane są przez opolskich nauczycieli. Ukończenie ich jest szansą na zdobycie nowych kwalifikacji oraz awans w pracy. Wiele osób decyduje się na kierunki biznesowe, w tym zarządzanie i marketing, ponieważ te specjalizacje niezbędne są w każdej firmie i stale ewoluują. Opole położone jest na bardzo ważnym szlaku transportowym, dlatego wśród kierunków podyplomówek dużo osób wybiera te związane z logistyką, transportem i eksportem. Na kolejnych miejscach znajdują się tematy związane z administracją i informatyką. Dyplomy zdobyte na tutejszych uczelniach są cenione w innych województwach, co również jest warte podkreślenia. Atutem studiów podyplomowych jest możliwość ich dostosowania do swoich możliwości. Z reguły trwają od 2 do 4 semestrów i prowadzone są w trybie niestacjonarnym w wybrane weekendy. To bardzo duża szansa dla osób, które na co dzień są aktywne zawodowo lub mają mało czasu. Ukończenie podyplomówki to nie tylko szansa na awans, ale na ewentualne przebranżowienie się i poszukanie bardziej atrakcyjnych warunków zatrudnienia. Na taki krok decydują się zarówno osoby, które zostają w województwie opolskim oraz takie, które decydują się na emigrację zarobkową. Po ukończeniu lokalnej podyplomówki, będzie o to zdecydowanie łatwiej.

Magisterski e-biznes w Opolu i w opolskim

Dobrą alternatywą dla podyplomowych studiów, kursów i szkoleń z biznesu w Internecie, e-commerce, e-marketingu mogą być uzupełniające studia magisterskie związane z działalnością biznesową przy wykorzystaniu narzędzi IT. Zobacz, gdzie w Opolu i w opolskim warto studiować e-biznes na kierunkach magisterskich drugiego stopnia.

Możliwości pracy w e-biznesie

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku podyplomowego z e-biznesu na opolskich uczelniach?

Zawód: content manager

Co to jest zawód content manager – co musisz wiedzieć. Na czym polega praca w branży content manager? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie studia trzeba skończyć? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Czym się zajmuje content manager?  Zawód content manager polega na zarządzaniu i tworzeniu treści online

Czytaj więcej »

Zawód: copywriter internetowy

Co to jest zawód copywriter internetowy  – co musisz wiedzieć. Na czym polega ta praca w branży content manager? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Kim jest copywriter internetowy? Czym się zajmuje? Zawód copywritera internetowego jest związany z tworzeniem tekstów reklamowych i promocyjnych dla potrzeb działalności online. Copywriterzy internetowi piszą teksty na stronach internetowych,

Czytaj więcej »

Zawód: specjalista ds. e-commerce

Co to jest zawód specjalista ds. e-commerce – co musisz wiedzieć. Na czym polega praca w branży specjalista ds. e-commerce? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie studia trzeba skończyć? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Czym zajmuje się specjalista ds. e-commerce?  Specjalista ds. e-commerce (specjalista sprzedaży internetowej) to

Czytaj więcej »

Studia na kierunkach biznesowych należą do wymagających. Dziedzina stale się rozwija, dlatego wiedza zdobyta na studiach nie oznacza końca nauki, osoby wiążące swoją przyszłość z wykonywaniem pracy w banku, finansach czy prowadząc własną działalność gospodarczą muszą być przygotowane na ciągły rozwój i dostosowanie zdobytej wiedzy do zmieniającego się prawa i stosunków międzynarodowych. Przyszli biznesmeni muszą być osobami cierpliwymi z dużą zdolnością analitycznego myślenia oraz świetnie znać języki obce. Jeśli chodzi o zatrudnienie, to absolwentów tych kierunków stale poszukują instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, instytucje bankowe oraz cały sektor finansowy. Dodatkowo osoby kończące te kierunki znajdą zatrudnienie we wszystkich przedsiębiorstwach na stanowiskach kierowniczych. Studia doskonale przygotowują do prowadzenia własnej działalności biznesowej, ponieważ łączę one ze sobą wiele dziedzin nauki. Absolwent musi wykazywać się umiejętnością zarządzania, kierowanie oraz umiejętnością szybkiego podejmowania decyzji i dużą odpornością na stres.

Ekonomia i biznes to bardzo ciekawy kierunek, zapewniający różne możliwości zatrudnienia i satysfakcjonujące wynagrodzenie. Należy sobie jednak odpowiedzieć na zasadnicze pytanie – czy ma się wyżej wymienione cechy i umiejętności. Jeśli tak, to rzeczywiście warto spróbować swoich sił w branży zarządzania i marketingu.

  • Menedżer produktu: Do zawodu menedżera produktu dobrze przygotowują studia z zakresu ekonomii, marketingu i biznesu, reklama i kreowanie wizerunku. Menedżer produktu to osoba, która zajmuje się zbieraniem informacji od klientów o ich potrzebach i wdrażaniem ich w życie. W trakcie pracy menedżer skupia się na generowaniu nowych pomysłów na produkt, który zaspokoi potrzeby rynku, tak aby maksymalizować dochody firmy. Dodatkowo do jego obowiązków możemy zaliczyć: wykonywanie planów rozwoju, udoskonalanie i modyfikowanie aktualnego portfela produktów, wdrażanie strategii, tworzenie analizy finansowych dla produktu oraz przewidywanie wad i opracowywanie rozwiązań tych wad. Osoby chcące podjąć zatrudnienie na tym stanowisku powinny ukończyć studia z zarządzania o specjalizacji marketing, powinny cechować się otwartością na ludzi i dobrą obsługą komputera. Przyszli produkt menedżerowie znajdą zatrudnienie we wszystkich firmach, które zarządzają portfelem swoich produktów. Absolwenci studiów z zakresu zarządzania, reklamy, kreowania wizerunku, marketingu i biznesu mogą znaleźć zatrudnienie jako marketingowcy, kierownicy i menedżerowie w przedsiębiorstwach produkcyjnych, przedsiębiorstwach handlowych, przedsiębiorstwach usługowych, instytucjach, fundacjach, stowarzyszeniach pozarządowych, biznesie, bankach, urzędach administracji państwowej i samorządowej.
  • Menedżer projektu – project manager: Do zawodu menedżera projektu najlepiej przygotowują studia biznesowe i ekonomiczne. Najbardziej dopasowane są takie kierunku jak ekonomia i biznes, psychologia biznesu, analiza i zarządzanie w biznesie, przedsiębiorczość, ekonomia biznesu i finanse. Praca menedżera projektu polega na tym aby konkretne zadanie było przeprowadzone w odpowiedni sposób, a przez to rozumiemy: brak chaosu, jasno określone zadania i termin, jasno określone obowiązki. Właśnie w tym celu zatrudniany jest project manager. Osoba na tym stanowisku zarządza grupa osób odpowiedzialnych za tworzenie projektu, w taki sposób aby ze wszystkim zdążyć na czas. Dodatkowo osoba na tym stanowisku odpowiedzialna jest za wykonanie biznesplanu, analizę rynku oraz monitoruje działania konkurencji. Jest to swego rodzaju łącznik między pracownikami, a zarządem i firmami zewnętrznymi. Menedżer projektu znajdzie zatrudnienie w każdym przedsiębiorstwie, w którym przeprowadzane są prace projektowe. Absolwenci kierunków związanych z przedsiębiorczością, ekonomią i biznesem będą musieli nieustannie się uczyć, by sprostać wymogom nowoczesnego handlu i być na bieżąco z dynamicznie rozwijającą się gospodarką. Studia dają możliwość znalezienia pracy jako menedżerowie projektu, menedżer innowacji, specjalista ds. pozyskiwania funduszy, animator ds. przedsiębiorczości, animator gospodarczy ds. rozwoju technologicznego czy animator gospodarczy ds. rozwoju regionalnego. Osoby, które ukończyły studia są w stanie w sposób naukowy i transdyscyplinarny zajmować się złożonymi kwestiami społeczeństwa cyfrowego. Posiadają podstawową wiedzę niezbędną do opracowania i wdrożenia koncepcji przedsiębiorczości oraz pracowania nad projektami.
  • Przedsiębiorca – właściciel firmy: Do prowadzenia własnej działalności gospodarczej najlepiej przygotowują studia z zakresu ekonomii, biznesu, finansów i rachunkowości, analizy i zarządzania w biznesie, ekonomii biznesu i finansów, przedsiębiorczości. Zawód przedsiębiorcy należy do bardzo wymagających w naszym kraju. Prowadzenie własnego biznesu jest dla osób wytrwałych, które dążą do określonego celu. Aby ułatwić sobie start na tym trudnym rynku warto ukończyć na początek odpowiednie studia. Studia z zakresu finansów i rachunkowości wydają się być najlepszym rozwiązaniem, gdyż już na start wiemy jakie czekają nas koszty i rozwiązania podatkowe. Dodatkowo potrafimy przygotować analizę szans i zagrożeń. Zawód choć trudny to potrafi dawać wiele satysfakcji, ponieważ wszystko co robimy robimy dla siebie i każdy sukces smakuje podwójnie. Absolwent kierunku przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami, przedsiębiorczość, biznes, finanse i ekonomia przygotowani są do uruchomienia i prowadzenia własnej firmy. Studia pozwalają na uzyskanie wiedzy z zakresu skutecznego zarządzania innowacjami i korzystać ze środków unijnych. Słuchacze uczą się praktycznego analizowania i diagnozowania potencjału rozwojowego i innowacyjnego firmy co pozwala im na prowadzenie własnego biznesu.
  • Informatyk w biznesie IT: Studia informatyczne mogą być dobrym wstępem do budowy ścieżki kariery w biznesie IT, sprzedaży urządzeń elektronicznych oraz oferowania usług informatycznych, sprzedaży i wdrożenia zarówno gotowych, jak i tworzonych na zlecenie klienta aplikacji. Twoja praca w roli przedstawiciela handlowego to promocja i sprzedaż produktów i usług IT “w terenie”. Możesz pracować dla producentów sprzętu, oprogramowania, usług, resellerów i firm sprzedających do użytkownika docelowego – biznesowego (small business i duże korporacje, tzw.sektor enterprise), instytucji (sektor public) oraz prywatnych użytkowników. Będziesz zajmować się budowaniem relacji biznesowych, budować świadomość marki swojego pracodawcy i oferowanych przez niego brandów IT, zachęcać do zamawiania oraz sprzedawać oferowane produkty.

Praca po studiach w Opolu i w opolskim

Rynek pracy w Opolu jest bardzo atrakcyjny. To sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na podjęcie studiów w tym mieście, a następnie pozostanie w nim i rozwój swojej kariery zawodowej. Obecnie w całym województwie zarejestrowanych jest około 105 tysięcy firm, z czego ponad 12 tysięcy w samym Opolu. To duża szansa dla absolwentów. Stopa bezrobocia wynosi 3,6% i jest prawie dwa razy niższa od średniej krajowej. To tylko potwierdza tezę, że opolskie firmy są bardzo dobrym miejscem, by rozpocząć w nich swoją karierę, a absolwenci nie powinni mieć problemu z płynnym wejściem na rynek pracy. Stopa bezrobocia w całym województwie wynosi 6,6% i jest porównywalna ze średnią krajową, co również jest warte odnotowania. Zdobycie wykształcenia wyższego ułatwia znalezienie satysfakcjonującej pracy, dlatego warto kontynuować edukację na uczelniach w Opolu, Nysie, Kędzierzynie Koźlu i Brzegu. W województwie opolskim znajduje się wiele atrakcyjnych i nowoczesnych zakładów pracy. Wśród nich warto wymienić zakłady przemysłu spożywczego, w tym Nutricia Grupy Danone, Animex i Zott z Opola, a także Przedsiębiorstwo Wyrobów Cukierniczych “Odra” S.A. w Brzegu, Kraft Foods ze Skarbimierza, czy też ZPC Otmuchów. Bardzo rozwinięty jest przemysł chemiczny, w którym z sukcesami działają ZAK S.A, Brenntag i Petrochemia w Kędzierzynie Koźlu. Kolejny dobrze rozwinięty sektor to przemysł metalowy i maszynowy, gdzie znajdują się takie zakłady pracy jak: Besel Grupa Cantoni w Brzegu, Grodkowskie Zakłady Wyrobów Metalowych, Coroplast w Dylakach, Famet w Kędzierzynie Koźlu, Marcegaglia i FAMAK w Kluczborku, a także opolski Tabor Szynowy. To tylko kilka wybranych zakładów pracy, w których karierę mogą rozpocząć absolwenci opolskich uczelni. Zdecydowanie warto studiować w tym regionie.
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję