Site logo

Podyplomowe e-biznes Lublin

Podyplomowe e-biznes w Lublinie

Gdzie studiować podyplomowo e-biznes w Lublinie?

Wszystkie studia podyplomowe z e-biznesu w Lublinie i na Lubelszczyźnie

Zobacz podyplomowe z e-biznesu on-line

Jeśli szukasz podyplomowego e-biznesu w Lublinie i na Lubelszczyźnie, mogą Cię zainteresować także "podyplomówki", szkolenia i kursy e-biznesowe prowadzone w systemie on-line

Czy warto studiować podyplomowo e-biznes w Lublinie i na Lubelszczyźnie?

Zastanawiasz się nad "podyplomówką" z biznesu w Internecie, e-commerce, e-marketingu na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Trwający rozwój biznesu, szczególnie internetowego spowodował rosnące zapotrzebowanie na pracowników z dużą interdyscyplinarną wiedzą, często łączącą nauki ekonomiczne z wybranym obszarem wiedzy takim jak: informatyka, e-biznes, prawo, podatki.

W obszernej kategorii studiów podyplomowych na kierunkach związanych z e-biznesem znajdują się programy stworzone z myślą o kadrze zarządzającej organizacji i przedsiębiorstw sektora publicznego i prywatnego, które chciałaby rozwijać się i pogłębiać zdobytą wiedzę. Studia podyplomowe z zakresu nauk biznesu internetowego pozwalają na uzyskanie bardzo specjalistycznej i ukierunkowanej wiedzy, obejmującej również zagadnienia praktyczne i dające dodatkowe uprawnienia. Studia e-biznesowe wymagają od absolwenta ciągłego aktualizowania i dostosowywania zdobytej wiedzy do zmian zachodzących w czasie szybkiego rozwoju całej dziedziny.

 • Podyplomowe e-commerce i dropshipping: Podyplomowe studia na kierunku E-commerce i dropshipping skierowane są do absolwentów studiów zarządczych i biznesowych. To kierunek dla osób aktywnych zawodowo – także zatrudnionych na wysokich szczeblach – które pragną poszerzyć i ugruntować swoją wiedzę oraz zdobyć nowe, praktyczne kompetencje, które pozwolą im uzyskać przewagę nad konkurencją na rynku pracy. Są to nowoczesne i niezwykle rozwojowe studia podyplomowe.
 • Podyplomowe biznes w internecie i e-marketing: Podyplomowe studia na kierunku biznes w internecie skierowane są do absolwentów wszystkich kierunków studiów, a w szczególności do osób, które chcą zdobywać swoją wiedzę w prowadzeniu biznesu przez internet. Do tego potrzebna jest przede wszystkim praktyka, doświadczenie i wiedza ekspertów, którzy pomogą lepiej wykorzystać szanse, jakie daje Internet w promocji i sprzedaży produktów, usług, czy nawet idei. Celem kierunku jest wykształcenie najwyższej klasy specjalistów marketingu internetowego i specjalistów od e-handlu i e-usług, którzy będą wsparciem dla działów sprzedaży i marketingu lub będą mogli samodzielnie tworzyć sklepy internetowe i promować skutecznie swoje produkty i usługi w internecie.
 • Podyplomowe e-marketing: Podyplomowe studia na kierunku biznes w internecie skierowane są do absolwentów wszystkich kierunków studiów, a w szczególności do osób, które chcą zdobywać swoją wiedzę w prowadzeniu biznesu przez internet. Celem studiów jest przekazanie praktycznej, zróżnicowanej i aktualnej wiedzy na temat sposobów wykorzystania Internetu w marketingu, ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych trendów panujących na rynku mediów elektronicznych.
 • Podyplomowe media i design marketing internetowy: Podyplomowe studia na kierunku media i design marketing internetowy łączą wiedzę o komunikacji z jej praktykowaniem. W trakcie studiów realizowane są ćwiczenia oraz zajęcia warsztatowe. Uczelnie prowadzące ten kierunek organizują wykłady gościnne ze specjalistami z zakresu marketingu i kształtowania wizerunku, a zajęcia warsztatowe realizowane są w specjalistycznych pracowniach multimedialnych: studio telewizyjnym, studio fotograficzno-filmowym, laboratorium dźwięku, laboratorium eyetrackingu.
 • Podyplomowe Lean Management: Podyplomowe studia na kierunku Lean Management mają na celu przekazanie praktycznej i innowacyjnej wiedzy z zakresu zarządzania, dzięki czemu w przyszłym życiu zawodowym będziesz przygotowany do osiągania doskonałych wyników operacyjnych. Lean Management to sposób zarządzania wykorzystywany w codziennej pracy oraz w procesie restrukturyzacji firm. Jego istotą jest usprawnianie procesów dotyczących zarządzania majątkiem firmy oraz personelem. Stosowanie koncepcji Lean prowadzi do uzyskania wysokiej produktywności i jakości produktów. Absolwenci kierunku będą doskonale przygotowani do pełnienia funkcji zarządczych w firmach i przedsiębiorstwach.
 • Podyplomowe zarządzanie w wirtualnym środowisku: Podyplomowe studia na kierunku zarządzanie w wirtualnym środowisku mają na celu wykształcenie menedżera. W trakcie studiów słuchacze poznają zagadnienia współczesnych technologii, uczą się poruszać w warunkach gospodarki cyfrowej. Dodatkowo zdobywają wiedzę z przygotowania strategii i planu marketingowego z użyciem internetu. Absolwent kierunku zarządzanie w wirtualnym środowisku znajdzie pracę w firmach z branży informatycznej chcących umocnić swoją pozycję na rynku wirtualnym oraz we wszystkich firmach nowych technologii.
 • Podyplomowe prawo w biznesie nowych technologii: Podyplomowe studia z prawa w biznesie nowych technologii dostosowują się do potrzeb i zmian zachodzących w nowych technologiach. Celem studiów jest zapoznanie uczestników z praktycznymi aspektami szeroko rozumianego prawa nowych technologii. W trakcie studiów słuchacze zapoznają się z zasadami negocjacji i sporządzania umów IT, otrzymują praktyczną wiedzę do samodzielnego sporządzania umów licencyjnych, umów praw autorskich, umów serwisowych. Dodatkowo słuchacze dowiadują się o najnowszych wyzwania z prawem w IT, w tym prawem sztucznej inteligencji oraz o postępowaniach zamówień publicznych. Studia skierowane są w głównej mierze do radców prawnych i adwokatów oraz menedżerów IT. Absolwenci są doskonale przygotowani do rozwiązywania kwestii prawnych w IT.
 • Podyplomowe architekt innowacji: Podyplomowe studia na kierunku architekt innowacji mają charakter praktyczny. Innowacja nie jest kolejnym produktem czy nowym rozwiązaniem technologicznym. Jest nią kultura firmy, a co za tym idzie – nowe kompetencje i inny sposób myślenia. W trakcie studiów słuchacz nauczy się analizować problemy społeczne i biznesowe, pozna proces projektowania wykorzystując techniki kreatywne i metodologię design thinking. Absolwent kierunku architekt innowacji jest doskonale wprowadzony w świat pracy kreatywnej związanej z projektowaniem usług i procesów społecznych i biznesowych, tworzonych z myślą o człowieku i jego potrzebach.

Studia podyplomowe w Lublinie i na Lubelszczyźnie

Lublin i okoliczne miejscowości posiadają bardzo atrakcyjną ofertę studiów podyplomowych, które cieszą się rosnącą popularnością, na co wpływ mają rosnące wymogi rynku pracy. Ukończenie studiów podyplomowych w Lublinie może być bardzo dobrym wyborem pod kątem ewentualnego awansu w pracy lub przebranżowienia się. Studia podyplomowe w Lublinie trwają od 2 do 4 semestrów i prowadzone są w trybie niestacjonarnym. Zajęcia organizowane w wybrane weekendy, to bardzo duży atut dla osób, które na co dzień są aktywne zawodowo lub mają rodziny. Atrakcyjna oferta podyplomówek w Lublinie i okolicach sprawia, że decydują się na nie również osoby przyjezdne. Łącznie na tutejszych uczelniach absolwenci mogą skorzystać z oferty około 140 kierunków studiów podyplomowych. Wśród nich bardzo dużą popularnością cieszą się podyplomówki w zakresie pedagogiki, na które decydują się lubelscy nauczyciele, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje. Kolejne atrakcyjne kierunki związane są z administracją, dzięki czemu dokształcają się na nich pracownicy firm w Lublinie oraz samorządów lokalnych. Kierunki biznesowe jak zarządzanie, sprzedaż i marketing, dają duże możliwości w zakresie zdobycia nowych umiejętności i rozwoju na rynku pracy, w tym znalezienia lepiej płatnego stanowiska. Ukończenie studiów podyplomowych w województwie lubelskim jest cenione nie tylko w nim, ale również w innych miejscowościach, co otwiera przed absolwentami jeszcze więcej opcji.

Magisterski e-biznes w Lublinie i na Lubelszczyźnie

Dobrą alternatywą dla podyplomowych studiów, kursów i szkoleń z biznesu w Internecie, e-commerce, e-marketingu mogą być uzupełniające studia magisterskie związane z działalnością biznesową przy wykorzystaniu narzędzi IT. Zobacz, gdzie w Lublinie i na Lubelszczyźnie warto studiować e-biznes na kierunkach magisterskich drugiego stopnia.

Możliwości pracy w e-biznesie

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku podyplomowego z e-biznesu na lubelskich uczelniach?

Copywriter internetowy – content writer| Zawód z pasją

Na czym polega praca e-copywritera? Kim jest content writer? Czy do wykonywania zawodu wystarczy mieć “lekkie pióro”? Jak zostać autorem treści promocyjnych? Czy studia polonistyczne dają odpowiednie kompetencje do tworzenia tekstów reklamowych? O swoich doświadczeniach zawodowych opowiada Ada Manikowska, copywriterka-freelancerka,  absolwentka studiów marketingowo-medialnych na filologii polskiej w kaliskiej filii UAM. Jak wygląda praca w e-copywritingu? Czym się zajmuje copywriter?Każdy copywriter

Czytaj więcej »

Zawód: specjalista ds. e-commerce

Co to jest zawód specjalista ds. e-commerce – co musisz wiedzieć. Na czym polega praca w branży specjalista ds. e-commerce? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie studia trzeba skończyć? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Czym zajmuje się specjalista ds. e-commerce?  Specjalista ds. e-commerce (specjalista sprzedaży internetowej) to

Czytaj więcej »

Zawód: content manager

Co to jest zawód content manager – co musisz wiedzieć. Na czym polega praca w branży content manager? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie studia trzeba skończyć? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Czym się zajmuje content manager?  Zawód content manager polega na zarządzaniu i tworzeniu treści online

Czytaj więcej »

Studia na kierunkach biznesowych należą do wymagających. Dziedzina stale się rozwija, dlatego wiedza zdobyta na studiach nie oznacza końca nauki, osoby wiążące swoją przyszłość z wykonywaniem pracy w banku, finansach czy prowadząc własną działalność gospodarczą muszą być przygotowane na ciągły rozwój i dostosowanie zdobytej wiedzy do zmieniającego się prawa i stosunków międzynarodowych. Przyszli biznesmeni muszą być osobami cierpliwymi z dużą zdolnością analitycznego myślenia oraz świetnie znać języki obce. Jeśli chodzi o zatrudnienie, to absolwentów tych kierunków stale poszukują instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, instytucje bankowe oraz cały sektor finansowy. Dodatkowo osoby kończące te kierunki znajdą zatrudnienie we wszystkich przedsiębiorstwach na stanowiskach kierowniczych. Studia doskonale przygotowują do prowadzenia własnej działalności biznesowej, ponieważ łączę one ze sobą wiele dziedzin nauki. Absolwent musi wykazywać się umiejętnością zarządzania, kierowanie oraz umiejętnością szybkiego podejmowania decyzji i dużą odpornością na stres.

Ekonomia i biznes to bardzo ciekawy kierunek, zapewniający różne możliwości zatrudnienia i satysfakcjonujące wynagrodzenie. Należy sobie jednak odpowiedzieć na zasadnicze pytanie – czy ma się wyżej wymienione cechy i umiejętności. Jeśli tak, to rzeczywiście warto spróbować swoich sił w branży zarządzania i marketingu.

 • Menedżer produktu: Do zawodu menedżera produktu dobrze przygotowują studia z zakresu ekonomii, marketingu i biznesu, reklama i kreowanie wizerunku. Menedżer produktu to osoba, która zajmuje się zbieraniem informacji od klientów o ich potrzebach i wdrażaniem ich w życie. W trakcie pracy menedżer skupia się na generowaniu nowych pomysłów na produkt, który zaspokoi potrzeby rynku, tak aby maksymalizować dochody firmy. Dodatkowo do jego obowiązków możemy zaliczyć: wykonywanie planów rozwoju, udoskonalanie i modyfikowanie aktualnego portfela produktów, wdrażanie strategii, tworzenie analizy finansowych dla produktu oraz przewidywanie wad i opracowywanie rozwiązań tych wad. Osoby chcące podjąć zatrudnienie na tym stanowisku powinny ukończyć studia z zarządzania o specjalizacji marketing, powinny cechować się otwartością na ludzi i dobrą obsługą komputera. Przyszli produkt menedżerowie znajdą zatrudnienie we wszystkich firmach, które zarządzają portfelem swoich produktów. Absolwenci studiów z zakresu zarządzania, reklamy, kreowania wizerunku, marketingu i biznesu mogą znaleźć zatrudnienie jako marketingowcy, kierownicy i menedżerowie w przedsiębiorstwach produkcyjnych, przedsiębiorstwach handlowych, przedsiębiorstwach usługowych, instytucjach, fundacjach, stowarzyszeniach pozarządowych, biznesie, bankach, urzędach administracji państwowej i samorządowej.
 • Menedżer projektu – project manager: Do zawodu menedżera projektu najlepiej przygotowują studia biznesowe i ekonomiczne. Najbardziej dopasowane są takie kierunku jak ekonomia i biznes, psychologia biznesu, analiza i zarządzanie w biznesie, przedsiębiorczość, ekonomia biznesu i finanse. Praca menedżera projektu polega na tym aby konkretne zadanie było przeprowadzone w odpowiedni sposób, a przez to rozumiemy: brak chaosu, jasno określone zadania i termin, jasno określone obowiązki. Właśnie w tym celu zatrudniany jest project manager. Osoba na tym stanowisku zarządza grupa osób odpowiedzialnych za tworzenie projektu, w taki sposób aby ze wszystkim zdążyć na czas. Dodatkowo osoba na tym stanowisku odpowiedzialna jest za wykonanie biznesplanu, analizę rynku oraz monitoruje działania konkurencji. Jest to swego rodzaju łącznik między pracownikami, a zarządem i firmami zewnętrznymi. Menedżer projektu znajdzie zatrudnienie w każdym przedsiębiorstwie, w którym przeprowadzane są prace projektowe. Absolwenci kierunków związanych z przedsiębiorczością, ekonomią i biznesem będą musieli nieustannie się uczyć, by sprostać wymogom nowoczesnego handlu i być na bieżąco z dynamicznie rozwijającą się gospodarką. Studia dają możliwość znalezienia pracy jako menedżerowie projektu, menedżer innowacji, specjalista ds. pozyskiwania funduszy, animator ds. przedsiębiorczości, animator gospodarczy ds. rozwoju technologicznego czy animator gospodarczy ds. rozwoju regionalnego. Osoby, które ukończyły studia są w stanie w sposób naukowy i transdyscyplinarny zajmować się złożonymi kwestiami społeczeństwa cyfrowego. Posiadają podstawową wiedzę niezbędną do opracowania i wdrożenia koncepcji przedsiębiorczości oraz pracowania nad projektami.
 • Przedsiębiorca – właściciel firmy: Do prowadzenia własnej działalności gospodarczej najlepiej przygotowują studia z zakresu ekonomii, biznesu, finansów i rachunkowości, analizy i zarządzania w biznesie, ekonomii biznesu i finansów, przedsiębiorczości. Zawód przedsiębiorcy należy do bardzo wymagających w naszym kraju. Prowadzenie własnego biznesu jest dla osób wytrwałych, które dążą do określonego celu. Aby ułatwić sobie start na tym trudnym rynku warto ukończyć na początek odpowiednie studia. Studia z zakresu finansów i rachunkowości wydają się być najlepszym rozwiązaniem, gdyż już na start wiemy jakie czekają nas koszty i rozwiązania podatkowe. Dodatkowo potrafimy przygotować analizę szans i zagrożeń. Zawód choć trudny to potrafi dawać wiele satysfakcji, ponieważ wszystko co robimy robimy dla siebie i każdy sukces smakuje podwójnie. Absolwent kierunku przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami, przedsiębiorczość, biznes, finanse i ekonomia przygotowani są do uruchomienia i prowadzenia własnej firmy. Studia pozwalają na uzyskanie wiedzy z zakresu skutecznego zarządzania innowacjami i korzystać ze środków unijnych. Słuchacze uczą się praktycznego analizowania i diagnozowania potencjału rozwojowego i innowacyjnego firmy co pozwala im na prowadzenie własnego biznesu.
 • Informatyk w biznesie IT: Studia informatyczne mogą być dobrym wstępem do budowy ścieżki kariery w biznesie IT, sprzedaży urządzeń elektronicznych oraz oferowania usług informatycznych, sprzedaży i wdrożenia zarówno gotowych, jak i tworzonych na zlecenie klienta aplikacji. Twoja praca w roli przedstawiciela handlowego to promocja i sprzedaż produktów i usług IT “w terenie”. Możesz pracować dla producentów sprzętu, oprogramowania, usług, resellerów i firm sprzedających do użytkownika docelowego – biznesowego (small business i duże korporacje, tzw.sektor enterprise), instytucji (sektor public) oraz prywatnych użytkowników. Będziesz zajmować się budowaniem relacji biznesowych, budować świadomość marki swojego pracodawcy i oferowanych przez niego brandów IT, zachęcać do zamawiania oraz sprzedawać oferowane produkty.

Rynek pracy w Lublinie i na Lubelszczyźnie

Rynek pracy w Lublinie i w całym województwie lubelskim jest bardzo atrakcyjny dla absolwentów i studentów. Tak jak wspominaliśmy, w regionie działa 180 tysięcy firm, w których jest zapotrzebowanie na wysokiej klasy specjalistów w różnych dziedzinach. Obecnie w Lublinie stopa bezrobocia wynosi 5,6% i jest trochę niższa od średniej krajowej, co może przyciągać do tego miasta osoby, które po studiach chcą od razu wejść na lokalny rynek pracy. Niestety bezrobocie w całym województwie szacuje się na 10,3%, czyli więcej niż średnia krajowa. Na szczęście w Lublinie jest ono na satysfakcjonującym poziomie, dlatego do tego miasta udają się studenci, absolwenci oraz inne osoby poszukujące atrakcyjnego zatrudnienia w swojej branży. Kto należy do grona największych firm i pracodawców w regionie? Wśród największych firm znajdują się: PGE Dystrybucja S.A., Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A., sieć sklepów Stokrotka, czy też kopalnia Lubelski Węgiel Bogdanka. Bardzo atrakcyjni pracodawcy to również producent mebli firma Black Red White, WSK PZL-Świdnik, Stanchem, Mastermedia, Perła Browary Lubelskie, SM Spomlek, Fabryka Cukierków Pszczółka Sp. z o. o., czy producent żywności Lubella. Bardzo ważnym sektorem lubelskiej gospodarki jest również rolnictwo i firmy, które są z nim związane. Pod kątem potencjału i możliwości, Lublin zdecydowanie wyróżnia się we wschodniej Polsce i jest dobrym miejscem do studiowania. Wpływ na to ma szeroka oferta studiów, bogata oferta spędzania wolnego czasu oraz atrakcyjny rynek pracy.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję