Akustyka - kierunek studiów

Akustyka na skróty

Gdzie studiować akustykę?

Wszystkie studia na kierunku akustyka w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Zresetuj filtry
 • List view

  Techniczne studia podyplomowe w Polsce

  Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

  Poradniki dla przyszłych studentów akustyki

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Zobacz inne kierunki techniczne

  Szukasz innych studiów technicznych? Sprawdź wszystkie kierunki techniczne.

  Czy warto studiować akustykę?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku akustyka na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek akustyka w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku akustyka? Jeśli wahasz się, czy studiowanie akustyki ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o akustyce – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie akustyki. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Akustyka bada wytwarzanie, rozprzestrzenianie i oddziaływanie dźwięku. Akustyk potrafi nagłaśniać wielkie koncerty, ale także zarejestrować dźwięk wydawany przez świerszcze. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak akustyka techniczna, inżynieria dźwięku, systemy operacyjne, podstawy przetwarzania sygnałów, procesory sygnałowe, rejestrowanie dźwięku instrumentów w studio nagraniowym, realizowanie koncertów i nagłaśnianie imprez masowych, adaptowanie akustyczne pomieszczeń, projektowanie systemów nagłośnienia, stosowanie procesorów dźwięku. Akustyk musi mieć świetny słuch, który jest jego podstawowym narzędziem pracy. Od akustyka wymaga się także wrażliwości na piękno, barwę i jakość dźwięku. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania akustyki. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek akustyka - program studiów, praca, zarobki (film)
  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania akustyki. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku akustyka

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach w zakresie akustyki? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku akustyka, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Akustyk musi mieć świetny słuch, który jest jego podstawowym narzędziem pracy. Od akustyka wymaga się także wrażliwości na piękno, barwę i jakość dźwięku. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze akustyce. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak akustyka techniczna, inżynieria dźwięku, systemy operacyjne, podstawy przetwarzania sygnałów, procesory sygnałowe, rejestrowanie dźwięku instrumentów w studio nagraniowym, realizowanie koncertów i nagłaśnianie imprez masowych, adaptowanie akustyczne pomieszczeń, projektowanie systemów nagłośnienia, stosowanie procesorów dźwięku. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do akustyki. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin o technice. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku akustyka

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku akustyki?

  Zawód: Elektryk

  Praca elektryka wiążę się z dużą odpowiedzialnością za bezpieczeństwo ludzi korzystających z sieci energetycznej czy też nadzorowanych przez niego urządzeń. Elektrykiem może zostać każda osoba, która nie boi się prądu, jest bystra i zna zasady fizyki. Osoba ta powinna mieć dobry wzrok i słuch, posiadać zdolność koncentracji i mieć uzdolnenia techniczne, a zwłaszcza matematyczne.

  Czytaj więcej »

  Zawód: Mechanik

  Mechanik to zawód o bardzo długiej tradycji. Rozwój technik komputerowych zmienił charakter tego zawodu. Pojawiło się wiele nowych specjalizacji. Zmieniły się metody projektowania i sposoby obróbki materiałów. Obecnie obserwuje się duże zapotrzebowanie rynku na wykwalifikowaną kadrę techniczną o profilu mechanicznym.

  Czytaj więcej »

  Zawód: mechatronik

  Choć mechatronika istnieje jako dziedzina nauki dopiero kilkadziesiąt lat, jej rozwiązania towarzyszą nam każdego dnia. Jeśli na co dzień prowadzisz auto czy obsługujesz drukarkę, możesz podziękować mechatronikom, którzy opracowują oraz projektują urządzenia wykorzystując nowoczesne techniki sterowania. Jak zostać mechatronikiem, czym zajmuje się osoba na taki stanowisku i na jakie wynagrodzenie może liczyć? Jak zostać mechatronikiem? W Polsce można zdobyć wykształcenie

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku akustyka

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie akustyki? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o technice zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez reżyserowanie dźwięku w teatrach i salach koncertowych, nagłaśnianie koncertów i imprez masowych, rejestrowanie i miksowanie nagrań w studiach nagraniowych, projektowanie pomieszczeń przeznaczonych do rejestracji dźwięku, projektowanie sprzętu audiowizualnego. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem akustyka, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie akustyki będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: świetny słuch, wrażliwość, ścisły umysł, dokładność, precyzja, koncentracja. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary akustyki i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: budowa i uruchomienie stanowiska pomiarów wzmacniaczy mocy, lekkie ustroje dźwiękowe, wpływ warunków klimatycznych na parametry akustyczne wybranego pomieszczenia, projekt i wykonanie obudowy głośnikowej.
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję