Technologia drewna, meblarstwo - kierunek studiów

Technologia drewna, meblarstwo na skróty

Gdzie studiować technologię drewna, meblarstwo?

Wszystkie studia na kierunku technologia drewna, meblarstwo w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Zresetuj filtry
 • List view

  Techniczne studia podyplomowe w Polsce

  Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

  Poradniki dla przyszłych studentów technologii drewna, meblarstwa

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Zobacz inne kierunki techniczne

  Szukasz innych studiów technicznych? Sprawdź wszystkie kierunki techniczne.

  Czy warto studiować technologię drewna, meblarstwo?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku technologia drewna, meblarstwo na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek technologia drewna, meblarstwo w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku technologia drewna i meblarstwo? Jeśli wahasz się, czy studiowanie technologii drewna i meblarstwa ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o technologii drewna i meblarstwie – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie technologii drewna i meblarstwa.Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Przemysł drzewny to ważna gałąź gospodarki, w której potrzeba specjalistów świetnie znających się na wykorzystaniu, przetwórstwie oraz handlu drewnem. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak język angielski, struktura drewna, zapis konstrukcji, matematyka, chemia organiczna, handel drewnem, konserwacja i ochrona drewna, znajomość procesów produkcyjnych z użyciem drewna, dobór rodzaju i parametrów drewna do różnych zastosowań, kierowanie pracą tartaków i firmami sektora drzewnego. W trakcie studiów poznaje się właściwości fizyczne różnych gatunków drewna oraz pozyskuje się wiedzę o projektowaniu mebli oraz budowli z użyciem elementów drewnianych. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania technologii drewna i meblarstwa. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek technologia drewna, meblarstwo - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania technologii drewna, meblarstwa. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku technologia drewna, meblarstwo

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach w zakresie technologii drewna? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku technologia drewna i meblarstwo, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. W trakcie studiów poznaje się właściwości fizyczne różnych gatunków drewna oraz pozyskuje się wiedzę o projektowaniu mebli oraz budowli z użyciem elementów drewnianych. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze technologii drewna i meblarstwie. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak język angielski, struktura drewna, zapis konstrukcji, matematyka, chemia organiczna, handel drewnem, konserwacja i ochrona drewna, znajomość procesów produkcyjnych z użyciem drewna, dobór rodzaju i parametrów drewna do różnych zastosowań, kierowanie pracą tartaków i firmami sektora drzewnego. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do technologii drewna i meblarstwa. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin o technice. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku technologia drewna, meblarstwo

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku technologia drewna, meblarstwo?

  Zawód: Elektryk

  Praca elektryka wiążę się z dużą odpowiedzialnością za bezpieczeństwo ludzi korzystających z sieci energetycznej czy też nadzorowanych przez niego urządzeń. Elektrykiem może zostać każda osoba, która nie boi się prądu, jest bystra i zna zasady fizyki. Osoba ta powinna mieć dobry wzrok i słuch, posiadać zdolność koncentracji i mieć uzdolnenia techniczne, a zwłaszcza matematyczne.

  Czytaj więcej »

  Zawód: Mechanik

  Mechanik to zawód o bardzo długiej tradycji. Rozwój technik komputerowych zmienił charakter tego zawodu. Pojawiło się wiele nowych specjalizacji. Zmieniły się metody projektowania i sposoby obróbki materiałów. Obecnie obserwuje się duże zapotrzebowanie rynku na wykwalifikowaną kadrę techniczną o profilu mechanicznym.

  Czytaj więcej »

  Zawód: mechatronik

  Choć mechatronika istnieje jako dziedzina nauki dopiero kilkadziesiąt lat, jej rozwiązania towarzyszą nam każdego dnia. Jeśli na co dzień prowadzisz auto czy obsługujesz drukarkę, możesz podziękować mechatronikom, którzy opracowują oraz projektują urządzenia wykorzystując nowoczesne techniki sterowania. Jak zostać mechatronikiem, czym zajmuje się osoba na taki stanowisku i na jakie wynagrodzenie może liczyć? Jak zostać mechatronikiem? W Polsce można zdobyć wykształcenie

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku technologia drewna, meblarstwo

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie technologii drewna? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o technice zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w przemyśle drzewnym, pracę w zakładach stolarskich, pracę w firmach produkujących stolarkę budowlaną, projektowanie konstrukcji drewnianych, handel drewnem i wyrobami drewnianymi. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem technologia drewna i meblarstwo, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie technologii drewna będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: wnikliwość, skrupulatność, odpowiedzialność, rzetelność, świetna pamięć, zdolności manualne. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary technologii drewna i meblarstwa i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: technologie budowy domów drewnianych, nanotechnologia w konserwacji drewna, pomiary twardości drewna, przemysłowe metody suszenia drewna.
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję