Studia na kierunku elektronika i telekomunikacja. Program, zasady rekrutacji i możliwości pracy.

Pomimo tego, że obecnie o wiele więcej do powiedzenia o telekomunikacji ma informatyk, nadal potrzebni są specjaliści, którzy w pewnych, bardzo wąskich zakresach, odpowiedzialni są za stworzenie i utrzymanie kanałów łączności analogowej oraz cyfrowej. Elektronika natomiast stała się w ostatnim czasie bardzo podstawową dziedziną wiedzy, która co prawda stanowi istotną część umiejętności licznych “zawodów przyszłości”, to jednak jej zastosowanie praktyczne staje się coraz mniej widoczne.

Table Of Contents

Profil kandydata na elektronikę i telekomunikację

Osoby, które zamierzają wybrać ten kierunek powinny położyć szczególny nacisk na matematykę i fizykę. Te dwie dziedziny wiedzy stanowią podstawę dla wszelkiej myśli technicznej. Procedury rekrutacyjne różnią się, w zależności od typu i profilu uczelni, warto więc dokładnie sprawdzić, który przedmiot będzie dodatkowo punktowany w ramach rozszerzonego egzaminu dojrzałości.

Jak wygląda program studiów na kierunku elektronika i telekomunikacja

Kształcenie na elektronice i telekomunikacji ma dwa oblicza. Po pierwsze, studia te mają za zadanie wyposażyć słuchaczy w wiedzę o charakterze teoretycznym. Stąd w programie nauki wykłady i seminaria, w ramach których poznaje się wybrane aspekty teorii elektroniki i metod telekomunikacyjnych. Po drugie, przed każdym studentem stoi zadanie udoskonalenia swoich umiejętności praktycznych w zakresie projektowania, budowy i testowania układów elektronicznych, zdolnych do realizowania swoich funkcji w zastosowaniach telekomunikacyjnych.

Porównaj ofertę uczelni

Myślisz o studiach na kierunku elektronika i telekomunikacja? Sprawdź ofertę uczelni.

Perspektywy pracy po studiach na elektronice i telekomunikacji

Tak jak można przypuszczać, rynek pracy dla specjalistów w zakresie Elektroniki i telekomunikacji jest dziś mocno ograniczony. Niemniej jednak studia te stanowią świetną podstawę do specjalizacji w zakresie różnych dziedzin informatyki. Człowiek, który odnalazł swoją niszę może okazać się niezwykle cennym pracownikiem w wielu rozwojowych branżach.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję