Site logo

Studia na kierunku elektronika i telekomunikacja. Program, zasady rekrutacji i możliwości pracy.

Pomimo tego, że obecnie o wiele więcej do powiedzenia o telekomunikacji ma informatyk, nadal potrzebni są specjaliści, którzy w pewnych, bardzo wąskich zakresach, odpowiedzialni są za stworzenie i utrzymanie kanałów łączności analogowej oraz cyfrowej. Elektronika natomiast stała się w ostatnim czasie bardzo podstawową dziedziną wiedzy, która co prawda stanowi istotną część umiejętności licznych “zawodów przyszłości”, to jednak jej zastosowanie praktyczne staje się coraz mniej widoczne.

Profil kandydata na elektronikę i telekomunikację

Osoby, które zamierzają wybrać ten kierunek powinny położyć szczególny nacisk na matematykę i fizykę. Te dwie dziedziny wiedzy stanowią podstawę dla wszelkiej myśli technicznej. Procedury rekrutacyjne różnią się, w zależności od typu i profilu uczelni, warto więc dokładnie sprawdzić, który przedmiot będzie dodatkowo punktowany w ramach rozszerzonego egzaminu dojrzałości.

Jak wygląda program studiów na kierunku elektronika i telekomunikacja

Kształcenie na elektronice i telekomunikacji ma dwa oblicza. Po pierwsze, studia te mają za zadanie wyposażyć słuchaczy w wiedzę o charakterze teoretycznym. Stąd w programie nauki wykłady i seminaria, w ramach których poznaje się wybrane aspekty teorii elektroniki i metod telekomunikacyjnych. Po drugie, przed każdym studentem stoi zadanie udoskonalenia swoich umiejętności praktycznych w zakresie projektowania, budowy i testowania układów elektronicznych, zdolnych do realizowania swoich funkcji w zastosowaniach telekomunikacyjnych.

Porównaj ofertę uczelni

Myślisz o studiach na kierunku elektronika i telekomunikacja? Sprawdź ofertę uczelni.

Perspektywy pracy po studiach na elektronice i telekomunikacji

Tak jak można przypuszczać, rynek pracy dla specjalistów w zakresie Elektroniki i telekomunikacji jest dziś mocno ograniczony. Niemniej jednak studia te stanowią świetną podstawę do specjalizacji w zakresie różnych dziedzin informatyki. Człowiek, który odnalazł swoją niszę może okazać się niezwykle cennym pracownikiem w wielu rozwojowych branżach.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję