Zarządzanie oświatą - studia podyplomowe

Zarządzanie oświatą - na skróty

Znajdź kierunek studiów

Studia podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą

Programy studiów podyplomowych z zakresu organizacji i zarządzania skierowane do przyszłej kadry menadżerskiej szkół i placówek edukacyjnych.

Wybierz uczelnię prowadzącą studia pedagogiczne

Uczelnie państwowe i prywatne prowadzące studia podyplomowe pedagogiczne

Zarządzanie oświatą

Specyficznym rodzajem studiów podyplomowych są programy skierowane do przyszłej kadry menadżerskiej szkół i placówek edukacyjnych. Takie kierunki, jak organizacja i zarządzanie oświatą to studia dla przyszłych dyrektorów, którzy muszą mieć zarówno kompetencje związane ze specyfiką pedagogiczną, jak i związane z zarządzaniem projektami edukacyjnymi, zespołami ludzkimi (radą pedagogiczną, pracownikami administracyjnymi i obsługi), instytucjami publicznymi. To także programy podyplomowe, na których ważna jest specyfika prawna (w szczególności Karta Nauczyciela i prawo oświatowe), samorządowa i administracyjna.

Poradniki dla przyszłych pedagogów

Jaki kierunek pedagogiczny wybrać? Czy kierunki pedagogiczne są dla mnie?

Co to są studia podyplomowe?

Studia podyplomowe to specjalistyczne studia zawodowe, przeznaczone dla absolwentów studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Pozwalają zarówno na zdobycie nowego zawodu, jak i rozwinięcie specjalistycznych kwalifikacji. Pozwalają szybko uzyskać dostęp do części zawodów regulowanych. To studia trwające minimum 2 semestry (rok), ale częściej 1,5 roku (3 semestry) i więcej. Na koniec zwykle musisz napisać pracę zaliczeniową lub zdać egzamin końcowy. Alternatywą dla “podyplomówek” mogą być studia magisterskie drugiego stopnia.  Studia MBA — Master of Business Administration – to specyficzny rodzaj studiów podyplomowych, skierowanych przede wszystkim do kadry menedżerskiej. Trwają zazwyczaj 2 – 4 semestrów (1 rok do 2 lat). Program studiów jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. takie dziedziny jak: księgowość, finanse, marketing, zarządzanie przedsiębiorstwem, prawo, korzystanie z systemów informacji oraz zarządzanie zasobami ludzkimi.  
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję