Zarządzanie oświatą - studia podyplomowe

Zarządzanie oświatą - na skróty

Znajdź kierunek studiów

Wybierz uczelnię prowadzącą studia pedagogiczne

Uczelnie państwowe i prywatne prowadzące studia podyplomowe pedagogiczne

Zarządzanie oświatą

Specyficznym rodzajem studiów podyplomowych są programy skierowane do przyszłej kadry menadżerskiej szkół i placówek edukacyjnych. Takie kierunki, jak organizacja i zarządzanie oświatą to studia dla przyszłych dyrektorów, którzy muszą mieć zarówno kompetencje związane ze specyfiką pedagogiczną, jak i związane z zarządzaniem projektami edukacyjnymi, zespołami ludzkimi (radą pedagogiczną, pracownikami administracyjnymi i obsługi), instytucjami publicznymi. To także programy podyplomowe, na których ważna jest specyfika prawna (w szczególności Karta Nauczyciela i prawo oświatowe), samorządowa i administracyjna.

Poradniki dla przyszłych pedagogów

Jaki kierunek pedagogiczny wybrać? Czy kierunki pedagogiczne są dla mnie?

Pedagogika
Sebastian Szczęsny

Nauczyciel musi być magistrem

W roku szkolnym 2020-21 wszyscy nauczyciele w przedszkolach i “podstawówkach” będą musieli mieć kwalifikacje na poziomie studiów magisterskich. – To ostatni dzwonek dla pedagogów-licencjatów, żeby

Czytaj więcej »
Bibliotekoznawstwo
Sebastian Szczęsny

Nauczyciele idą znowu na studia?

Pedagog szkolny, nauczyciel plastyki i muzyki, arteterapeuta, nauczyciel świetlicy, bibliotekarz szkolny – studia kształcące w tych zawodach to tylko niektóre sposoby, żeby uzupełnić nauczycielskie pensum.

Czytaj więcej »

Co to są studia podyplomowe?

Studia podyplomowe to specjalistyczne studia zawodowe, przeznaczone dla absolwentów studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Pozwalają zarówno na zdobycie nowego zawodu, jak i rozwinięcie specjalistycznych kwalifikacji. Pozwalają szybko uzyskać dostęp do części zawodów regulowanych. To studia trwające minimum 2 semestry (rok), ale częściej 1,5 roku (3 semestry) i więcej. Na koniec zwykle musisz napisać pracę zaliczeniową lub zdać egzamin końcowy. Alternatywą dla “podyplomówek” mogą być studia magisterskie drugiego stopnia.  Studia MBA — Master of Business Administration – to specyficzny rodzaj studiów podyplomowych, skierowanych przede wszystkim do kadry menedżerskiej. Trwają zazwyczaj 2 – 4 semestrów (1 rok do 2 lat). Program studiów jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. takie dziedziny jak: księgowość, finanse, marketing, zarządzanie przedsiębiorstwem, prawo, korzystanie z systemów informacji oraz zarządzanie zasobami ludzkimi.  
Studia.pl - kierunki, uczelnie, podyplomowe, opinie, praca po studiach
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję