Edukacja artystyczna - kierunek studiów

Edukacja artystyczna na skróty

Gdzie studiować edukację artystyczną?

Wszystkie studia na kierunku edukacja artystyczna w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Zresetuj filtry
 • List view

  Pedagogiczne studia podyplomowe w Polsce

  Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

  Poradniki dla przyszłych studentów edukacji artystycznej

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Bibliotekoznawstwo
  Sebastian Szczęsny

  Nauczyciele idą znowu na studia?

  Pedagog szkolny, nauczyciel plastyki i muzyki, arteterapeuta, nauczyciel świetlicy, bibliotekarz szkolny – studia kształcące w tych zawodach to tylko niektóre sposoby, żeby uzupełnić nauczycielskie pensum.

  Czytaj więcej »

  Zobacz inne kierunki pedagogiczne

  Szukasz innych studiów pedagogicznych? Sprawdź wszystkie kierunki studiowania pedagogiki.

  Czy warto studiować edukację artystyczną?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku edukacja artystyczna na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek edukacja artystyczna w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku edukacja artystyczna? Jeśli wahasz się, czy studiowanie edukacji artystycznej ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o edukacji artystycznej – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie edukacji artystycznej. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Edukacja to inaczej działanie wychowawcze, dzięki któremu podopieczny zyskuje wiedzę i nowe umiejętności z jakiejś dziedziny. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak pedagogika wczesnoszkolna, diagnozowanie pedagogiczne, historia sztuki, dydaktyka, język obcy, tworzenie programów edukacyjnych, realizowanie zajęć artystycznych, diagnozowanie potrzeb edukacyjnych, tworzenie dokumentacji dydaktycznej, realizowanie funkcji wychowawczych i opiekuńczych. Edukacja artystyczna to bardzo złożony proces, trzeba bowiem nie tylko przekazać wiedzę, ale także obudzić wrażliwość na piękno oraz wspomóc kreatywność, dzięki której możliwa jest twórczość. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania edukacji artystycznej. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek edukacja artystyczna - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania edukacji artystycznej. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku edukacja artystyczna

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach w zakresie edukacji artystycznej? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku edukacja artystyczna, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Edukacja artystyczna to bardzo złożony proces, trzeba bowiem nie tylko przekazać wiedzę, ale także obudzić wrażliwość na piękno oraz wspomóc kreatywność, dzięki której możliwa jest twórczość. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze edukacji artystycznej. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak pedagogika wczesnoszkolna, diagnozowanie pedagogiczne, historia sztuki, dydaktyka, język obcy, tworzenie programów edukacyjnych, realizowanie zajęć artystycznych, diagnozowanie potrzeb edukacyjnych, tworzenie dokumentacji dydaktycznej, realizowanie funkcji wychowawczych i opiekuńczych. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do edukacji artystycznej. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin pedagogicznych. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku edukacja artystyczna

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku edukacja artystyczna?

  Zawód: Terapeuta zajęciowy

  Terapeuta zajęciowy zajmuje się na co dzień prowadzeniem zajęć i ćwiczeń z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie lub takimi, które wymagają rehabilitacji. Aby zostać terapeutą zajęciowym i pracować z dziećmi oraz z dorosłymi należy zdobyć odpowiednie kwalifikacje. Jak zostać terapeutą zajęciowym? Jak zostać terapeutą zajęciowym? Zawód terapeuty zajęciowego należy do zawodów regulowanych. Oznacza to, że osoba, która chciałaby prowadzić terapie zajęciowe musi

  Czytaj więcej »

  Promocja zdrowia i socjoterapia

  Nabywanie umiejętności związanych z edukacją prozdrowotną i społeczną terpią profilaktyczną jest jedną z kluczowych gałęzi rozwoju współczesnej pedagogiki. Dzięki poszerzonej metodologii wariantów terapeutycznych, student przygotowywany jest do pracy w różnych środowiskach. Ponadto posiada on kompetencję z zakresu kreatywnego tworzenia autorskich programów oraz korygowania zdiagnozowanych nieprawidłowości i zaniedbań. Najczęsciej wykładane przedmioty: biomedyczne podstawy rozwoju i wychowania; historia wychowania; warsztat komunikacji interpersonalnej;

  Czytaj więcej »

  Zawód: Doradca zawodowy

  Obserwowane przez wszystkich zmiany na rynku pracy, bezrobocie, wzrastająca liczba informacji na temat zawodów i ogrom dróg kształcenia wpływają na zwiększenie zainteresowania usługami doradców zawodowych. Z każdym rokiem zawód ten zyskuje na znaczeniu, a korzystać z jego pomocy zaczynają nawet gimnazjaliści – kto wie, czy nie jest to jeden z najpewniejszych zawodów przyszłości. Czym zajmuje się doradca zawodowy? Doradca zawodowy

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku edukacja artystyczna

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie edukacji artystycznej? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów pedagogicznych zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w domach kultury, pełnienie roli instruktora, pracę nauczyciela, zatrudnienie w placówkach oświatowych, pracę w prywatnych instytucjach edukacyjnych. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem edukacja artystyczna, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie edukacji artystycznej będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: cierpliwość, dobre serce, wrażliwość, pomysłowość, sympatia do ludzi, poczucie misji. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary edukacji artystycznej i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: dress code jako współczesne narzędzie komunikacji, szkoła jako animator środowiska lokalnego, synestezja w sztuce i w edukacji, nieheteroseksualne tożsamości kobiet w polskiej sztuce współczesnej.
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję