Site logo

Zarzadzanie w oświacie - kierunek studiów

Zarzadzanie w oświacie na skróty

Gdzie studiować zarzadzanie w oświacie?

Wszystkie studia na kierunku zarzadzanie w oświacie w Polsce

List view

Znajdź studia z zarządzania w oświacie w swoim mieście i województwie

Sprawdź, jakie studia z zarządzania w oświacie możesz studiować we wszystkich regionach

Poradniki dla przyszłych studentów zarzadzania w oświacie

Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Czy warto studiować zarzadzanie w oświacie?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku zarzadzanie w oświacie na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Kierunek zarzadzanie w oświacie w pigułce

Co warto wiedzieć o kierunku zarządzanie w oświacie? Jeśli wahasz się, czy studiowanie zarządzania w oświacie ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o zarządzaniu w oświacie – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie zarządzania w oświacie. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. O tym, jak ważną rolę pełni dyrektor w placówce edukacyjnej wiedzą nie tylko uczniowie systematycznie wzywani na dywanik. Kierowanie placówką oświatową wymaga dość specyficznego połączenia wiedzy i umiejętności. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak prawo oświatowe, zarządzanie, podstawy rachunkowości i księgowości, negocjacje i mediacje, zamówienia publiczne, wykonywanie budżetu i planowanie budżetu, realizacja polityki kadrowej, bieżące rozwiązywanie problemów pracowników i uczniów, prowadzenie rad pedagogicznych, negocjowanie z instytucjami zapewniającymi finansowanie. Chodzi o zapewnienie realizowania misji placówki oświatowej przy uwzględnieniu konkretnych realiów ekonomicznych, biorąc pod uwagę uwarunkowania prawne i społeczne. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania zarządzania w oświacie. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Studia podyplomowe z zarządzania w oświacie

Gdzie w zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach stacjonarnych i on-line?

Praca po kierunku zarzadzanie w oświacie

Możliwości zawodowe po kierunku zarzadzanie w oświacie

Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie zarządzania w oświacie? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów pedagogicznych zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pełnienie funkcji kierowniczych w szkołach publicznych, pełnienie funkcji kierowniczych w szkołach niepublicznych, pracę w kuratoriach oświaty, pracę w instytucjach samorządu terytorialnego, pracę w instytucjach rządowych związanych z oświatą. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem zarządzanie w oświacie, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie zarządzania w oświacie będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: determinacja, uczciwość, poczucie misji, zdecydowanie, wytrwałość, pewność siebie. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary zarządzania w oświacie i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: dyrektor szkoły jako mediator, działalność szkoły w strategii polityki społecznej wybranego regionu, autorski projekt systemu premiowania nauczycieli szkolnych, strategie kształtowania dobrych relacji z rodzicami dzieci szkolnych.

Zobacz inne kierunki pedagogiczne

Szukasz innych studiów pedagogicznych? Sprawdź wszystkie kierunki studiowania pedagogiki.