Site logo

Studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Program, zasady rekrutacji i możliwości pracy.

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej są doskonałą okazją do rozwinięcia nie tylko umiejętności muzycznych, ale i takich cech jak pomysłowość, charyzma, umiejętność prowadzenia zajęć i zabaw w grupie. Jest to kierunek bardzo twórczy i tacy właśnie powinni być kandydaci. Jeśli przejawiasz zdolności muzyczne: śpiewasz, grasz na instrumencie czy sam komponujesz to zdecydowanie jest to kierunek dla Ciebie. Kolejnym plusem są przedmioty pedagogiczne. Absolwenci tego kierunku mogą zaraz po studiach rozpocząć pracę w placówkach dydaktycznych.

Jak wygląda program studiów na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

Student ma możliwość kształcić się w takich dziedzinach jak gra na fortepianie, czytanie partytur, nauka akompaniamentu, taniec i zajęcia gimnastyczno-ruchowe, a także nabywa takich umiejętności jak organizacja imprez i wydarzeń kulturalnych, komunikacja społeczna i promocja kultury.

Porównaj ofertę uczelni

Myślisz o studiach na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej? Sprawdź ofertę uczelni.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

Przygotowanie merytoryczne i praktyczne pozwala absolwentowi tego kierunku znaleźć pracę jako: pedagog w zakresie muzyki na różnych etapach edukacji, organizator imprez i wydarzeń kulturalnych, prowadzący zespoły muzyczne i instrumentalne.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Zawód: Konserwator zabytków

Ratowanie zabytków i pamiątek przeszłości to pasjonujące zajęcie, wymarzone dla pasjonatów historii. Wymaga dużej wiedzy i sporych umiejętności praktycznych, ale to zawód ceniony zarówno w

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję