Kierunki Pedagogiczne w Szczecinie i Zachodniopomorskim w Szczecinie i Zachodniopomorskim

Studia pedagogiczne na skróty

Wybierz kierunek studiów

Kierunki pedagogiczne I i II stopnia w Szczecinie i Zachodniopomorskim

Myślisz o studiach pedagogicznych w Szczecinie lub innym zachodniopomorskim mieście? Sprawdź ofertę kształcenia lokalnych uczelni państwowych i prywatnych i wybierz kierunek dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb i ewentualnych planów na przyszłość.

Pedagogiczne studia podyplomowe w Szczecinie i Zachodniopomorskim

Planujesz niebawem rozpocząć podyplomowe studia pedagogiczne w Szczecinie lub innym zachodniopomorskim mieście? Z myślą o Twojej wygodzie zebraliśmy najciekawsze oferty lokalnych uczelni, dzięki czemu możesz łatwo wybrać kierunek dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb i ewentualnych planów na przyszłość.

Uczelnie państwowe i prywatne prowadzące studia pedagogiczne w Szczecinie i Zachodniopomorskim

Szczecinie jest bezsprzecznie jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce. Nie oznacza to jednak, że tylko w tym mieście możesz studiować kierunki pedagogiczne. Znajdziesz je również w innych zachodniopomorskich miastach.

Poradniki dla przyszłych pedagogów i nauczycieli

Czy kierunki pedagogiczne są dla mnie? Jaki kierunek pedagogiczny wybrać? Co po studiach- zawody pedagogiczne? Opinie o kierunkach dla nauczycieli i pedagogów.

Pedagogika
Sebastian Szczęsny

Nauczyciel musi być magistrem

W roku szkolnym 2020-21 wszyscy nauczyciele w przedszkolach i “podstawówkach” będą musieli mieć kwalifikacje na poziomie studiów magisterskich. – To ostatni dzwonek dla pedagogów-licencjatów, żeby

Czytaj więcej »

Zawody pedagogiczne

Wybierz zawód pedagogiczny dopasowany do swoich indywidualnych predyspozycji

Edukacja i Szkolenia
Redakcja Studia.pl

Zawód: Terapeuta zajęciowy

Terapeuta zajęciowy zajmuje się na co dzień prowadzeniem zajęć i ćwiczeń z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie lub takimi, które wymagają rehabilitacji. Aby zostać terapeutą zajęciowym i

Czytaj więcej »
Edukacja i Szkolenia
Redakcja Studia.pl

Zawód: Pedagog

Większość społeczeństwa utożsamia pedagoga wyłącznie z pracą za niewielkie pieniądze w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimazjalnych. Ci specjaliści znajdują jednak zatrudnienie także w poradniach psychologiczno-pedagogicznych,

Czytaj więcej »

Studia pedagogiczne w Szczecinie

Szczecin to największy ośrodek akademicki północno-zachodniej Polski. Co roku studiuje tutaj ponad 30 tysięcy studentek i studentów, a mury uczelni opuszcza około 7 tysięcy absolwentów i absolwentek. Znajdziesz tutaj interesująca ofertę studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych – około 160 kierunków studiów. Szczecin o dobre miejsce do studiowania także z punktu widzenia absolwenta studiów. W stolicy Pomorza Zachodniego funkcjonuje około 70 tys. pracodawców. Atutem gospodarczym jest także bliskość Niemiec, gdzie także absolwenci mogą znaleźć atrakcyjną pracę.

Podczas studiowania w Szczecinie nie będziesz narzekać na nudę po zajęciach. Spędzać czas i wypoczywać na łonie natur.. Czasami dyskutuje się, czy miasto to leży nad morzem, bo położone jest nad Zatoką Szczecińską Niezależnie od definicji – sam akwen jest atrakcyjnym miejscem do wypoczynku nad wodą i sportów wodnych. A nad samo Morze Bałtyckie i Wyspę Wolin można się dostać ze stolicy województwa zachodniopomorskiego bardzo szybko. Szczecin to jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce. Parki i miejskie lasy zajmują ponad jedną piątą powierzchni miasta. To trzy puszcze wchodzące w granice miasta (Wkrzańska, Goleniowska, Bukowa) i takie parki, jak Kasprowicza, Żeromskiego, im. S.Kownasa, Nowakowskiego, Leśny Klęskowo. Szczecin jest miastem coraz bardziej przyjaznym dla rowerzystów korzystających z własnych i miejskich rowerów – w sumie ponad 135 km tras. Szczecińskie atrakcje dla studentów związane są także z kulturą i życiem towarzyskim. Działa tutaj około 20 teatrów, kin i multipleksów. Co roku dobywa się mnóstwo koncertów, imprez, wystaw i festiwali – zwłaszcza w sezonie letnim. Cały rok działa ponad 50 pubów i klubów muzycznych,i drugie tyle restauracji, barów i kawiarni. Akademickie Pomorze Zachodnie to jednak nie tylko Szczecin, ale i uczelnie w innych miejscowościach regionu, w tym w Koszalinie, Kołobrzegu, Stargardzie, Szczecinku, Wałczu. One także oferują ciekawą ofertę edukacyjną.

Studia.pl - kierunki, uczelnie, podyplomowe, opinie, praca po studiach
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję