Logopedia - studia podyplomowe

Logopedia - na skróty

Znajdź kierunek studiów

Studia podyplomowe Logopedia

Studia podyplomowe związane z zaburzeniami mowy - takie jak logopedia, logoterapia, neurologopedia

Wybierz uczelnię prowadzącą studia pedagogiczne

Uczelnie państwowe i prywatne prowadzące studia podyplomowe pedagogiczne

Logopedia

Studia podyplomowe związane z zaburzeniami mowy – takie jak logopedia, logoterapia, neurologopedia – są sprofilowane często pod względem grupy uczniów i pacjentów, z którymi ma pracować ich absolwent. Z jednej strony to “podyplomówki” ukierunkowane na wykrywanie i niwelowanie problemów z wymową u osób zdrowych, mieszczących się w normie intelektualnej i rozwojowej – dzieci, młodzieży, dorosłych. Z drugiej strony to studia podyplomowe ukierunkowane na pracę logopedyczną z osobami chorymi, niepełnosprawnymi, osobami z deficytami rozwojowymi. W tym drugim przypadku możemy mówić o logopedii jako części szeroko pojętej pedagogiki specjalnej.

Poradniki dla przyszłych pedagogów

Jaki kierunek pedagogiczny wybrać? Czy kierunki pedagogiczne są dla mnie?

Co to są studia podyplomowe?

Studia podyplomowe to specjalistyczne studia zawodowe, przeznaczone dla absolwentów studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Pozwalają zarówno na zdobycie nowego zawodu, jak i rozwinięcie specjalistycznych kwalifikacji. Pozwalają szybko uzyskać dostęp do części zawodów regulowanych. To studia trwające minimum 2 semestry (rok), ale częściej 1,5 roku (3 semestry) i więcej. Na koniec zwykle musisz napisać pracę zaliczeniową lub zdać egzamin końcowy. Alternatywą dla “podyplomówek” mogą być studia magisterskie drugiego stopnia.  Studia MBA — Master of Business Administration – to specyficzny rodzaj studiów podyplomowych, skierowanych przede wszystkim do kadry menedżerskiej. Trwają zazwyczaj 2 – 4 semestrów (1 rok do 2 lat). Program studiów jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. takie dziedziny jak: księgowość, finanse, marketing, zarządzanie przedsiębiorstwem, prawo, korzystanie z systemów informacji oraz zarządzanie zasobami ludzkimi.  
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję