Pedagogika specjalna - studia podyplomowe

Pedagogika specjalna - na skróty

Znajdź kierunek studiów

Studia podyplomowe z zakresu Pedagogiki specjalnej

Programy studiów podyplomowych związanych z pedagogiką specjalną

Pedagogika specjalna

Studia podyplomowe związane z pedagogiką specjalną to zarówno studia dające uprawnienia do prowadzenia edukacji i terapii uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, jak i dla osób chcących związać swoją karierę zawodową z tym obszarem kompetencji pedagogicznych. W dużej mierze są to kierunki wyspecjalizowane ze względu na rodzaj deficytów i niepełnosprawności. To takie studia, jak surdopedagogika (związana z niepełnosprawnością słuchową), tyflopedagogika (związana z niepełnosprawnością wzrokową), pedagogika związana z zaburzenia spektrum autyzmu, dysleksją. To także specjalne rodzaje “podyplomówek” dla terapeutów, pedagogów specjalnych i innych specjalistów-pedagogów, jak terapia pedagogiczna, arteterapia.

Poradniki dla przyszłych pedagogów

Jaki kierunek pedagogiczny wybrać? Czy kierunki pedagogiczne są dla mnie?

Pedagogika
Sebastian Szczęsny

Nauczyciel musi być magistrem

W roku szkolnym 2020-21 wszyscy nauczyciele w przedszkolach i “podstawówkach” będą musieli mieć kwalifikacje na poziomie studiów magisterskich. – To ostatni dzwonek dla pedagogów-licencjatów, żeby

Czytaj więcej »
Bibliotekoznawstwo
Sebastian Szczęsny

Nauczyciele idą znowu na studia?

Pedagog szkolny, nauczyciel plastyki i muzyki, arteterapeuta, nauczyciel świetlicy, bibliotekarz szkolny – studia kształcące w tych zawodach to tylko niektóre sposoby, żeby uzupełnić nauczycielskie pensum.

Czytaj więcej »

Co to są studia podyplomowe?

Studia podyplomowe to specjalistyczne studia zawodowe, przeznaczone dla absolwentów studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Pozwalają zarówno na zdobycie nowego zawodu, jak i rozwinięcie specjalistycznych kwalifikacji. Pozwalają szybko uzyskać dostęp do części zawodów regulowanych. To studia trwające minimum 2 semestry (rok), ale częściej 1,5 roku (3 semestry) i więcej. Na koniec zwykle musisz napisać pracę zaliczeniową lub zdać egzamin końcowy. Alternatywą dla “podyplomówek” mogą być studia magisterskie drugiego stopnia.  Studia MBA — Master of Business Administration – to specyficzny rodzaj studiów podyplomowych, skierowanych przede wszystkim do kadry menedżerskiej. Trwają zazwyczaj 2 – 4 semestrów (1 rok do 2 lat). Program studiów jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. takie dziedziny jak: księgowość, finanse, marketing, zarządzanie przedsiębiorstwem, prawo, korzystanie z systemów informacji oraz zarządzanie zasobami ludzkimi.  
Studia.pl - kierunki, uczelnie, podyplomowe, opinie, praca po studiach
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję