Kierunki Kierunki Pedagogiczne we Wrocławiu i na Dolnym Śląskuwe Wrocławiu i na Dolnym Śląsku

Studia pedagogiczne na skróty

Wybierz kierunek studiów

Kierunki pedagogiczne I i II stopnia we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku

Myślisz o studiach pedagogicznych we Wrocławiu lub innym dolnośląskim mieście? Sprawdź ofertę kształcenia lokalnych uczelni państwowych i prywatnych i wybierz kierunek dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb i ewentualnych planów na przyszłość.

Pedagogiczne studia podyplomowe we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku

Planujesz niebawem rozpocząć podyplomowe studia pedagogiczne we Wrocławiu lub innym dolnośląskim mieście? Z myślą o Twojej wygodzie zebraliśmy najciekawsze oferty lokalnych uczelni, dzięki czemu możesz łatwo wybrać kierunek dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb i ewentualnych planów na przyszłość.

Uczelnie państwowe i prywatne prowadzące studia pedagogiczne we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku

Wrocław jest bezsprzecznie jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce. Nie oznacza to jednak, że tylko w tym mieście możesz studiować kierunki pedagogiczne. Znajdziesz je również w innych dolnośląskich miastach.

Poradniki dla przyszłych pedagogów i nauczycieli

Czy kierunki pedagogiczne są dla mnie? Jaki kierunek pedagogiczny wybrać? Co po studiach- zawody pedagogiczne? Opinie o kierunkach dla nauczycieli i pedagogów.

Zawody pedagogiczne

Wybierz zawód pedagogiczny dopasowany do swoich indywidualnych predyspozycji

Studia pedagogiczne we Wrocławiu

Wrocław to największy ośrodek akademicki w południowo-zachodniej Polsce. Co roku studiuje tutaj ponad 110 tysięcy studentek i studentów, a mury uczelni opuszcza około 30 tysięcy absolwentów i absolwentek. Znajdziesz tutaj interesująca ofertę studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych – około 230 kierunków studiów. Na uczelniach funkcjonują nowoczesne laboratoria, m.in. na trzech campusach uczelni publicznych nieopodal Placu Grunwaldzkiego. Wrocław o dobre miejsce do studiowania także z punktu widzenia absolwenta studiów. W stolicy województwa dolnośląskiego funkcjonuje około 120 tys. pracodawców. Podczas studiowania we Wrocławiu nie będziesz narzekać na nudę po zajęciach. Spędzać czas i wypoczywać na łonie natury. To nie tylko 3 duże ogrody (Japoński, Botaniczny, Zoologiczny) i 45 parków, m.in. Tysiąclecia, Szczytnicki, Zachodni, Grabiszyński. To również 10 lasów na terenie miasta lub wkraczających w jego granice, m.in. Mokrzański, Rędziński, Ratyński, Strachociński, Osobowicki. 

Wrocław jest miastem uważanym, za jedno z najbardziej przyjaznych dla rowerzystów korzystających z własnych i miejskich rowerów. Sieć tras rowerowych liczy około 1100 km dróg dla rowerów, tras po wałach przeciwpowodziowych, ścieżek w parkach. Na rowerzystów czeka też około 9200 miejsc postojowych i 20 stacji naprawczych. Wrocławskie atrakcje dla studentów związane są także z kulturą i życiem towarzyskim. Działa tutaj 20 teatrów i scen teatralnych, a w multipleksach i kinach studyjnych – około 40 sal kinowych. Co roku dobywa się sporo koncertów, imprez, wystaw i festiwali – zwłaszcza w sezonie letnim. Cały rok działa około 100 pubów i klubów muzycznych i drugie tyle restauracji, barów i kawiarni. Akademicki region dolnośląski o jednak nie tylko sam Wrocław, ale i uczelnie w innych miejscowościach regionu, w tym w Głogowie, Jeleniej Górze, Kłodzku, Legnicy i Polkowicach, Świdnicy, Wałbrzychu. One także oferujące ciekawą ofertę edukacyjną.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję