Kierunki Pedagogiczne w Olsztynie i w Warmińsko-mazurskim w Olsztynie i w Warmińsko-mazurskim

Studia pedagogiczne na skróty

Wybierz kierunek studiów

Kierunki pedagogiczne I i II stopnia w w Olsztynie i w Warmińsko-mazurskim

Myślisz o studiach pedagogicznych w Olsztynie lub innym warmińsko-mazurskim mieście? Sprawdź ofertę kształcenia lokalnych uczelni państwowych i prywatnych i wybierz kierunek dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb i ewentualnych planów na przyszłość.

Pedagogiczne studia podyplomowe w w Olsztynie i w Warmińsko-mazurskim

Planujesz niebawem rozpocząć podyplomowe studia pedagogiczne w Olsztynie lub innym warmińsko-mazurskim mieście? Z myślą o Twojej wygodzie zebraliśmy najciekawsze oferty lokalnych uczelni, dzięki czemu możesz łatwo wybrać kierunek dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb i ewentualnych planów na przyszłość.

Uczelnie państwowe i prywatne prowadzące studia pedagogiczne w w Olsztynie i w Warmińsko-mazurskim

Olsztyn jest bezsprzecznie największym ośrodkiem akademickim w województwie warmińsko-mazurskim. Nie oznacza to jednak, że tylko w tym mieście możesz studiować kierunki pedagogiczne. Znajdziesz je również w innych miastach w regionie.

Poradniki dla przyszłych pedagogów i nauczycieli

Czy kierunki pedagogiczne są dla mnie? Jaki kierunek pedagogiczny wybrać? Co po studiach- zawody pedagogiczne? Opinie o kierunkach dla nauczycieli i pedagogów.

Zawody pedagogiczne

Wybierz zawód pedagogiczny dopasowany do swoich indywidualnych predyspozycji

Studia pedagogiczne w Olsztynie

Olsztyn to jeden z dwóch głównych ośrodków akademickich w Polsce północno-wschodniej. Co roku studiuje tutaj ponad 20 tysięcy studentów, a mury uczelni opuszcza kilka tysięcy absolwentów i absolwentek. Znajdziesz tutaj szeroką ofertę studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych –  ponad 120 kierunków studiów. Uniwersytecki campus Kortowo uważany jest za jeden z najpiękniejszych w Polsce – położony wśród terenów zielonych i jezior. Olsztyn to dobre miejsce do studiowania także z punktu widzenia absolwenta studiów. Około 130 tys. firm w regionie warmińsko-mazurskim oferuje tu pracę. Podczas studiowania w Olsztynie nie będziesz narzekać na nudę po zajęciach. Wolny czas możesz spędzać na Pojezierzu Warmińsko-Mazurskim, nazywanym  “zielonymi płucami Polski”. Żeglarzom i zwolennikom sportów wodnych z pewnością nie trzeba polecać zwłaszcza pobliskiej “Krainy Wielkich Jezior”. Aktywnie spędzać czas i wypoczywać na łonie natury możesz także na terenach zielonych na terenie miasta i w jego bezpośrednim pobliżu. Poza wspomnianym Kortowem pięć pozostałych parków godnych uwagi to Jakubowo,  Podzamcze, Centralny, Kusocińskiego, Pozorty. Nie można zapominać także o Lesie Miejskim i okolicach Jeziora Długiego. W sumie jedna czwarta powierzchni Olsztyna to tereny zielone – llasy, parki, obszary rekreacyjno-wypoczynkowe. Olsztyn jest miastem coraz bardziej przyjaznym dla rowerzystów korzystających z własnych i miejskich rowerów –  drogi dla rowerów, pasy rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe liczą ponad 100 km. Olsztyńskie atrakcje dla studentów związane są także z kulturą i życiem towarzyskim. Co roku dobywa się mnóstwo koncertów, imprez, wystaw i festiwal. Zwłaszcza imprez plenerowych. Działa kilka scen teatralnych, kin studyjnych i multipleksów, blisko 100 pubów i klubów muzycznych, dziesiątki restauracji, barów i kawiarni.

Akademicka Warmia i Mazury to jednak nie tylko Olsztyn. Państwowe i prywatne uczelnie oraz filie uczelni spoza regionu działają także w innych miastach – takich jak Elbląg, Ełk, Szczytno, Kętrzyn, Bartoszyce, Giżycko, Iława. Studia wybrało tam około 7 tys. osób. Poza stolicą regionu możesz znaleźć wiele interesujących kierunków studiów, które mogą być ciekawą alternatywą dla Olsztyna, dającą spore możliwości rozwoju.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję