Site logo

Studia na kierunku pedagogika małego dziecka

Studia zapewniają zdobycie kompetencji w pracy z dzieckiem we wczesnej fazie rozwoju. Osoby studiujące Pedagogikę małego dziecka zdobywają specjalistyczne wykształcenie, umożliwiające wykonywanie zawodu pedagoga. By dostać się na ten kierunek należy wziąć udział w konkursie świadectw. Wiele aspektów dotyczących tego typu zagadnień zostanie poruszonych na pierwszym etapie edukacji akademickiej. Studenci kierunku Pedagogika małego dziecka mogą uzyskać stopień licencjata. Możliwe jest kontynuowanie nauki na studiach magisterskich. Zapraszamy do lektury!

W trakcie studiów:

Kto ma dzieci ten wie, że ich wychowywanie to jedna z najtrudniejszych profesji pod słońcem. By dobrze się do niej przygotować można rozpocząć studia na kierunku Pedagogika małego dziecka. O przyjęciu decydują oceny z języka polskiego, języka obcego i dodatkowego przedmiotu zdawanego na maturze. Wiedza z innych przedmiotów humanistycznych nie jest wymagana.

Podobnie rzecz się ma z przedmiotami należącymi do dziedziny nauk społecznych, na przykład z psychologią czy socjologią. Na kierunku Pedagogika małego dziecka studenci zdobywają wiedzę teoretyczną i szereg praktycznych umiejętności, dzięki którym są doskonale przygotowani do pracy z dziećmi. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra nauczycieli akademickich, dająca gwarancję profesjonalnego przygotowania do trudnego przecież zawodu pedagoga.

W programie studiów na Pedagogice małego dziecka przewidziane są różne formy pracy ze studentami. Oferta obejmuje zarówno tradycyjne wykłady i ćwiczenia, jak również warsztaty, na których zdobytą wiedzę weryfikuje się w sposób praktyczny. Studenci mają możliwość odbycia także wielu bardzo ciekawych praktyk, w trakcie których poszerzają wiedzę i zdobywają cenne doświadczenie. Studenci Pedagogiki małego dziecka uczą się przedmiotów będących mieszaniną nauk humanistycznych i społecznych. Jest wśród nich i psychologia, i socjologia, i pedagogika oraz wszelkie ich pochodne. Celem takiego kształcenia jest jak najdokładniejsze przyjrzenie się człowiekowi, szczególnie we wczesnej fazie rozwoju, od 6 miesiąca wzwyż. Gruntowne zgłębienie jego społecznych i psychologicznych uwarunkowań pomoże przyszłym pedagogom dobrze wykonywać swój zawód.

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna – porównaj ofertę uczelni

Myślisz o studiach na kierunku pedagogika małego dziecka? Sprawdź ofertę uczelni

Po studiach pedagogicznych:

Na absolwentów Pedagogiki małego dziecka czeka praca w poradniach psychologiczno – pedagogicznych, przedszkolach, szkołach w placówkach zajmujących się edukacją i opieką małych dzieci, na przykład żłobki. Może także prowadzić własną działalność, polegającą na organizowaniu indywidualnej opieki i edukacji dziecku powyżej szóstego miesiąca życia. Absolwent tego kierunku posiada uprawnienia nauczycielskie i pedagogiczne, dlatego sprawdzi się doskonale w roli nauczyciela i opiekuna małego dziecka.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Nauczyciel musi być magistrem

W roku szkolnym 2020-21 wszyscy nauczyciele w przedszkolach i “podstawówkach” będą musieli mieć kwalifikacje na poziomie studiów magisterskich. – To ostatni dzwonek dla pedagogów-licencjatów, żeby

Czytaj więcej »

Nauczyciele idą znowu na studia?

Pedagog szkolny, nauczyciel plastyki i muzyki, arteterapeuta, nauczyciel świetlicy, bibliotekarz szkolny – studia kształcące w tych zawodach to tylko niektóre sposoby, żeby uzupełnić nauczycielskie pensum.

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję