Kierunki Kierunki Pedagogiczne w Białymstoku i na Podlasiu w Białymstoku i na Podlasiu

Studia pedagogiczne na skróty

Wybierz kierunek studiów

Kierunki pedagogiczne I i II stopnia w Białymstoku i na Podlasiu

Myślisz o studiach pedagogicznych w Białymstoku lub innym podlaskim mieście? Sprawdź ofertę kształcenia lokalnych uczelni państwowych i prywatnych i wybierz kierunek dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb i ewentualnych planów na przyszłość.

Pedagogiczne studia podyplomowe w Białymstoku i na Podlasiu

Planujesz niebawem rozpocząć podyplomowe studia pedagogiczne w Białymstoku lub innym podlaskim mieście? Z myślą o Twojej wygodzie zebraliśmy najciekawsze oferty lokalnych uczelni, dzięki czemu możesz łatwo wybrać kierunek dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb i ewentualnych planów na przyszłość.

Uczelnie państwowe i prywatne prowadzące studia pedagogiczne w Białymstoku i na Podlasiu

Białymstoku jest bezsprzecznie największym ośrodkiem akademickim w województwie podlaskim. Nie oznacza to jednak, że tylko w tym mieście możesz studiować kierunki pedagogiczne. Znajdziesz je również w innych podlaskich miastach.

Poradniki dla przyszłych pedagogów i nauczycieli

Czy kierunki pedagogiczne są dla mnie? Jaki kierunek pedagogiczny wybrać? Co po studiach- zawody pedagogiczne? Opinie o kierunkach dla nauczycieli i pedagogów.

Zawody pedagogiczne

Wybierz zawód pedagogiczny dopasowany do swoich indywidualnych predyspozycji

Studia pedagogiczne w Białymstoku

Białystok to główny ośrodek akademicki w Polsce północno-wschodniej. Co roku studiuje tutaj około 26 tysięcy studentów, a mury uczelni opuszcza kilka tysięcy absolwentów i absolwentek. Znajdziesz tutaj szeroką ofertę studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych – ponad 120 kierunków studiów. Białostockie uczelnie mają z reguły dobrą infrastrukturę – dobrze wyposażone laboratoria, nowoczesne centra dydaktyczne. Duża część budynków uczelnianych zlokalizowana jest w przepięknej okolicy – wśród miejskiej zieleni i parków. Białystok to dobre miejsce do studiowania także z punktu widzenia absolwenta studiów. Około 40 tys. firm oferuje tu pracę. Podczas studiowania w Białymstoku nie będziesz narzekać na nudę po zajęciach. Wolny czas możesz spędzać np. w pobliskich lasach Puszczy Białowieskiej – ostatnim fragmencie puszczy pierwotnej w Europie. To nie wszystko – warto także odwiedzić inne tereny leśne Podlasie, m.in. Puszczę Knyszyńską i Augustowską. Aktywnie spędzać czas i wypoczywać na łonie natury możesz także na terenach zielonych na terenie miasta i w jego bezpośrednim pobliżu. Około jedna trzecia powierzchni Białegostoku to tereny zielone – lasy, parki, obszary, rekreacyjno-wypoczynkowe. Warto zwrócić szczególną uwagę na 10 parków miejskich: Antoniuk, Branickich, Centralny, Dziekońskiej, Lubomirskich, Planty, Stary – Poniatowskiego, Konstytucji 3 Maja. Białystok jest miastem coraz bardziej przyjaznym dla rowerzystów korzystających z własnych i miejskich rowerów – drogi dla rowerów, pasy rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe liczą ponad 150 km. Olsztyńskie atrakcje dla studentów związane są także z kulturą i życiem towarzyskim. Co roku dobywa się mnóstwo koncertów, imprez, wystaw i festiwal. Działa kilkanaście scen teatralnych, kin studyjnych i multipleksów, około 50 pubów i klubów muzycznych, dziesiątki restauracji, barów i kawiarni. Akademickie Podlasie to jednak nie tylko Białystok. Państwowe i prywatne uczelnie oraz filie uczelni spoza regionu działają także w innych miastach – takich jak Łomża, Suwałki, Hajnówka, Siemiatycze. Studia wybrało tam około 5 tys. osób. Poza stolicą regionu możesz znaleźć wiele interesujących kierunków studiów, które mogą być ciekawą alternatywą dla Białegostoku, dającą spore możliwości rozwoju.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję