Resocjalizacja - kierunek studiów

Resocjalizacja na skróty

Gdzie studiować resocjalizację?

Wszystkie studia na kierunku resocjalizacja w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Zresetuj filtry
 • List view

  Pedagogiczne studia podyplomowe w Polsce

  Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

  Poradniki dla przyszłych studentów resocjalizacji

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Bibliotekoznawstwo
  Sebastian Szczęsny

  Nauczyciele idą znowu na studia?

  Pedagog szkolny, nauczyciel plastyki i muzyki, arteterapeuta, nauczyciel świetlicy, bibliotekarz szkolny – studia kształcące w tych zawodach to tylko niektóre sposoby, żeby uzupełnić nauczycielskie pensum.

  Czytaj więcej »

  Zobacz inne kierunki pedagogiczne

  Szukasz innych studiów pedagogicznych? Sprawdź wszystkie kierunki studiowania pedagogiki.

  Czy warto studiować resocjalizację?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku resocjalizacji na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek resocjalizacja w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku resocjalizacja? Jeśli wahasz się, czy studiowanie resocjalizacji ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia resocjalizacyjne – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie resocjalizacji. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Resocjalizacja to przywracanie do normy społecznej. Chodzi więc o przystosowanie osób do życia w danej społeczności. Jest to w jakimś sensie odzyskiwanie wspólnego świata. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak wprowadzenie do pedagogiki, pedagogika społeczna, zaburzenia w rozwoju dzieci i młodzieży, pierwsza pomoc przedlekarska, wychowanie fizyczne, diagnozowanie problemów podopiecznych, indywidualna i grupowa praca resocjalizacyjna, zapobieganie niedostosowaniu społecznemu, stosowanie przepisów prawa karnego oraz kodeksu wykroczeń, ocenianie skuteczności działań resocjalizacyjnych. Zadania absolwentów resocjalizacji bardzo często realizowane są w ramach funkcjonowania zakładów karnych, domów poprawczych oraz instytucji powołanych do świadczenia pomocy społecznej. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania resocjalizacji. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek resocjalizacja - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania resocjalizacji. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku resocjalizacja

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach resocjalizacyjnych? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku resocjalizacja, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Zadania absolwentów resocjalizacji bardzo często realizowane są w ramach funkcjonowania zakładów karnych, domów poprawczych oraz instytucji powołanych do świadczenia pomocy społecznej. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze resocjalizacji. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak wprowadzenie do pedagogiki, pedagogika społeczna, zaburzenia w rozwoju dzieci i młodzieży, pierwsza pomoc przedlekarska, wychowanie fizyczne, diagnozowanie problemów podopiecznych, indywidualna i grupowa praca resocjalizacyjna, zapobieganie niedostosowaniu społecznemu, stosowanie przepisów prawa karnego oraz kodeksu wykroczeń, ocenianie skuteczności działań resocjalizacyjnych. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do resocjalizacji. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin pedagogicznych. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku resocjalizacja

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku resocjalizacja?

  Zawód: Doradca zawodowy

  Obserwowane przez wszystkich zmiany na rynku pracy, bezrobocie, wzrastająca liczba informacji na temat zawodów i ogrom dróg kształcenia wpływają na zwiększenie zainteresowania usługami doradców zawodowych. Z każdym rokiem zawód ten zyskuje na znaczeniu, a korzystać z jego pomocy zaczynają nawet gimnazjaliści – kto wie, czy nie jest to jeden z najpewniejszych zawodów przyszłości. Czym zajmuje się doradca zawodowy? Doradca zawodowy

  Czytaj więcej »

  Zawód: Nauczyciel

  Obyś cudze dzieci uczył! Fakt, że wśród polskich przysłów pojawiło się właśnie to, świadczy o tym, że zawód nauczyciela nie należy do łatwych. Co przychodzi Ci do głowy, kiedy myślisz o pracy nauczyciela? Wolne wakacje i ferie, krótki dzień pracy, stabilne zatrudnienie w sferze publicznej? W takim razie widzisz tylko jedną stronę medalu. Zobacz pełny obraz. Nauczyciel to bardzo liczna

  Czytaj więcej »

  Wychowawca w domu dziecka, doradca zawodowy w szkole, asystent rodziny | Zawód z pasją

  Czy zawód pedagoga to jedynie praca w szkole? Czym może zajmować się absolwent pedagogiki? Czy to prawda, że pedagodzy to kiepsko opłacany zawód? Gdzie można znaleźć pracę po pedagogice? O swoich doświadczeniach zawodowych opowiada Justyna Kulczycka, absolwentka specjalizacji pedagogika resocjalizacyjna na kierunku pedagogika na Akademii Ignatianum w Krakowie. Obecnie pracuje Pani jako doradca zawodowy w szkole podstawowej i pedagog w

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku resocjalizacja

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach resocjalizacyjnych? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów pedagogicznych zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez prowadzenie resocjalizacji więźniów zakładów karnych, pracę z trudną młodzieżą w instytucjach samorządu terytorialnego, pełnienie funkcji kuratora sądowego, pracę w ramach instytucji działających w obszarze opieki społecznej, prowadzenie terapii i profilaktyki uzależnień. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem resocjalizacja, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów resocjalizacyjnych będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: odporność na stres, odwaga, determinacja, empatia, chęć niesienia pomocy, twardy charakter. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary resocjalizacji i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: różne rodzaje wykluczenia społecznego, agresja wśród wybranych grup młodzieży szkolnej, subkultury młodzieżowe, profilaktyka zaburzeń w środowisku rodzinnym.
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję