Site logo

Papiernictwo i poligrafia - kierunek studiów

Papiernictwo i poligrafia na skróty

Gdzie studiować papiernictwo i poligrafię?

Wszystkie studia na kierunku papiernictwo i poligrafia w Polsce

List view

Znajdź studia papiernictwa i poligrafii w swoim mieście i województwie

Sprawdź, jakie studia papiernictwa i poligrafii możesz studiować we wszystkich regionach

Poradniki dla przyszłych studentów papiernictwa i poligrafii

Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Kierunek papiernictwo i poligrafia - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania papiernictwa i poligrafii. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Czy warto studiować papiernictwo i poligrafię?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku papiernictwo i poligrafia na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Kierunek papiernictwo i poligrafia w pigułce

Co warto wiedzieć o kierunku papiernictwo i poligrafia? Jeśli wahasz się, czy studiowanie papiernictwa i poligrafii ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia papiernicze i poligraficzne – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie papiernictwa i poligrafii. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Papiernictwo i poligrafia to bardzo duże i wciąż nie odchodzące do lamusa gałęzie przemysłu. Choć media cyfrowe rozwijają się w niesamowitym tempie, nadal korzystamy i będziemy korzystać z papieru. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak język angielski, estetyka druku, wykład monograficzny, matematyka, fizyka, wytwarzanie papieru w procesach przemysłowych, wytwarzanie i przetwarzanie papieru w sposób tradycyjny, stosowanie różnych technik druku, stosowanie technik introligatorskich, stosowanie zasad dbałości o środowisko naturalne. Papiernictwo to wiedza o wytwarzaniu, przetwarzaniu i wykorzystaniu papieru. Poligrafia jest dziedziną, zajmującą się wytwarzaniem druków w różnych technikach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania papiernictwa i poligrafii. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Studia podyplomowe z papiernictwa i poligrafii

Szukasz innych studiów papierniczych i poligraficznych? Gdzie w zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach stacjonarnych i on-line?

Praca po kierunku papiernictwo i poligrafia

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku papiernictwo i poligrafia?

Zawód: Elektryk

Praca elektryka wiążę się z dużą odpowiedzialnością za bezpieczeństwo ludzi korzystających z sieci energetycznej czy też nadzorowanych przez niego urządzeń. Elektrykiem może zostać każda osoba, która nie boi się prądu, jest bystra i zna zasady fizyki. Osoba ta powinna mieć dobry wzrok i słuch, posiadać zdolność koncentracji i mieć uzdolnenia techniczne, a zwłaszcza matematyczne.

Czytaj więcej »

Zawód: Mechanik

Mechanik to zawód o bardzo długiej tradycji. Rozwój technik komputerowych zmienił charakter tego zawodu. Pojawiło się wiele nowych specjalizacji. Zmieniły się metody projektowania i sposoby obróbki materiałów. Obecnie obserwuje się duże zapotrzebowanie rynku na wykwalifikowaną kadrę techniczną o profilu mechanicznym.

Czytaj więcej »

Zawód: mechatronik

Choć mechatronika istnieje jako dziedzina nauki dopiero kilkadziesiąt lat, jej rozwiązania towarzyszą nam każdego dnia. Jeśli na co dzień prowadzisz auto czy obsługujesz drukarkę, możesz podziękować mechatronikom, którzy opracowują oraz projektują urządzenia wykorzystując nowoczesne techniki sterowania. Jak zostać mechatronikiem, czym zajmuje się osoba na taki stanowisku i na jakie wynagrodzenie może liczyć? Jak zostać mechatronikiem? W Polsce można zdobyć wykształcenie

Czytaj więcej »

Możliwości zawodowe po kierunku papiernictwo i poligrafia

Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach papierniczych i poligraficznych? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o technice zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w drukarni lub wydawnictwie, kierowanie procesami produkcyjnymi w papierni, współpracę jako freelancer z zakładami poligraficznymi, sprzedaż usług drukarskich, pracę w laboratorium badawczo-rozwojowym. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem papiernictwo i poligrafia, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów papierniczych i poligraficznych będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: skrupulatność, precyzja i dokładność, zaangażowanie, dobre zdrowie, wyobraźnia, kreatywność. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary papiernictwa i poligrafii i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: kalibracja kolorystyczna urządzeń drukarskich, przestrzenie kolorystyczne w druku, projekt reprintu wybranej książki z XVII wieku, ochrona środowiska naturalnego poprzez zastosowanie nowych technologii druku.

Zobacz inne kierunki techniczne

Szukasz innych studiów technicznych? Sprawdź wszystkie kierunki techniczne.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję