Site logo

Odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami (OZE) - kierunek studiów

Odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami (OZE) na skróty

Gdzie studiować Odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami (OZE)?

Wszystkie studia na kierunku Odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami (OZE) w Polsce

List view

Znajdź studia odnawialnych źródeł energii i gospodarki odpadami w swoim mieście i województwie

Sprawdź, jakie studia odnawialnych źródeł energii i gospodarki odpadami możesz studiować we wszystkich regionach

Poradniki dla przyszłych studentów odnawialnych źródeł energii i gospodarkiodpadami (OZE)

Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Ekologiczne
Miłosz Szkudlarski

Green energy na Politechnice Gdańskiej

Zielone technologie i monitoring/green technologies and monitoring to specjalistyczny, polsko-angielski inżynierski kierunek studiów na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej. Studenci uczą się wykorzystywać nowoczesne technologie chemiczne

Czytaj więcej »

Czy warto studiować odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami (OZE)?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami (OZE) na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Kierunek odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami (OZE) w pigułce

Co warto wiedzieć o kierunku odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami (oze)? Jeśli wahasz się, czy studiowanie odnawialnych źródeł energii i gospodarki odpadami ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o odnawialnych źródłach energii i gospodarce odpadami – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie odnawialnych źródeł energii i gospodarki odpadami. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Odnawialne źródła energii przeżywają prawdziwy renesans. W trosce o środowisko naturalne coraz więcej energii pozyskuje się ze słońca, wiatru, biomasy, biogazu czy geotermii. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak energetyka, instalacje fotowoltaiczne, inteligentne technologie w oze, rekultywacja obszarów poprzemysłowych, język angielski, obsługa instalacji energetycznych opartych na źródłach odnawialnych, wykonywanie obliczeń efektywności różnych źródeł energii, stosowanie przepisów prawa w zakresie energetyki, nadzorowanie pracy wysypisk śmieci, kierowanie instytucjami realizującymi prace w zakresie oczyszczania miast i gmin. Podobnie gospodarka odpadami staje się dziś szczególnie istotną gałęzią gospodarki. Ważne elementy łańcucha przetwarzania odpadów to zbieranie, transport, składowanie, handel odpadami oraz pozyskiwanie z nich surowców wtórnych. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania odnawialnych źródeł energii i gospodarki odpadami. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Studia podyplomowe kierunku odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami (OZE)

Szukasz innych studiów kierunku odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami (OZE)? Gdzie w zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach stacjonarnych i on-line?

Możliwości zawodowe po kierunku odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami (OZE)

Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie odnawialnych źródeł energii i gospodarki odpadami? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów ścisłych i przyrodniczych zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w instytucjach samorządu terytorialnego, pracę w prywatnych firmach sektora energetycznego, wykonywanie zadań niezależnego konsultanta, sprzedaż systemów solarnych, kierowanie firmą w branży energii odnawialnych. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami (oze), jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie odnawialnych źródeł energii i gospodarki odpadami będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: ciekawość świata, ścisły umysł, zaangażowanie, poczucie misji, precyzja, odpowiedzialność. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary odnawialnych źródeł energii i gospodarki odpadami i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: ocena ekonomiczna i ekologiczna przedsięwzięć termomodernizacyjnych dla budynku jednorodzinnego, gospodarka odpadami w wybranej gminie, ocena stopnia biodegradacji wybranych odpadów, analiza symulacyjna instalacji klimatyzacyjnej w budynku biurowym.

Zobacz inne kierunki Techniczne

Szukasz innych studiów odnawialnych źródeł energii i gospodarki odpadami? Sprawdź wszystkie kierunki Techniczne.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję