A kto to był MacGyver!? Dla osób, które w latach 90-tych były nastolatkami, ten gość był idolem. Krążyła plotka, że z zapałki i sznurówki potrafi zrobić helikopter, a oto właśnie chodzi w mechatronice: silniczek, przeniesienie napędu, elektroniczny układ sterujący z komunikacja bezprzewodową ze SmartPhonem i właśnie powstał samochodzik sterowany z aplikacji na telefonie komórkowym. Jakby MacGyver miał do dyspozycji technologie dostępne dzisiaj! Nie wiem co by wymyślił, ale byłoby to odjazdowe!


Automatyka i robotyka to studia dla ludzi, którym nie straszna technika, matematyka, programowanie i mechanika. Jest to jeden z kierunków, których absolwenci bardzo rzadko powiększają grono bezrobotnych. Ukończenie tych studiów to niemal gwarancja sukcesu w realizacji kariery zawodowej, zarówno we własnej firmie, jak i w licznych przedsiębiorstwach, laboratoriach rozwojowych i wdrożeniowych oraz w firmach działających w obszarze nowych technologii i IT. Zapraszamy do dalszej lektury, jeżeli chcecie dowiedzieć się nieco więcej o studiach na kierunku Automatyka i robotyka.


Automatyka i robotyka - zaawansowany przedmiot, niełatwe studia

Bardzo trudno zostać w ciągu jednego semestru specem od robotów. Nie można też liczyć na to, że studia okażą się łatwe, szybkie i przyjemne. Na studentów czekają olbrzymie partie materiału do przyswojenia. Jakie przedmioty można spotkać na tym kierunku? Studenci uczą się: programowania w kilku językach, baz danych, podstaw elektroniki, mechaniki, mechatroniki, elektrotechniki, systemów operacyjnych, systemów mikroprocesorowych i wielu innych dziedzin wiedzy, wspólnie tworzących panoramę kompetencji i umiejętności, które musi przyswoić student, by zdobyć dyplom Automatyki i robotyki. Oczywiście nie brakuje też możliwości nauki języka angielskiego, który jest niezbędnym środkiem komunikowania w tej dziedzinie wiedzy.

Źródła wiedzy na kierunku Automatyka i robotyka

Studenci uczestniczą nie tylko w wykładach i ćwiczeniach, mających charakter teoretyczny, ale także w zajęciach laboratoryjnych i warsztatowych, w czasie których nabierają umiejętności niezbędnych do tego, by z powodzeniem realizować swoją przyszłą pracę. Najnowsza wiedza przekazywana jest nie tylko w podręcznikach i czasopismach branżowych, ale także poprzez specjalistyczne internetowe serwisy informacyjne. Co potrafi student po ukończeniu studiów? Absolwent jest w stanie zaprojektować i zrealizować proste oraz zaawansowane automatyczne systemy sterowania, potrafi wdrożyć komputerowe sterowanie produkcją oraz tworzyć maszyny kontrolowane za pomocą algorytmów, wykorzystujących nawet zaawansowane teorie decyzji.

Praca i możliwości rozwoju zawodowego absolwentów Automatyki i robotyki

Ukończenie automatyki i robotyki to duże osiągnięcie, ponieważ studia należą do wyjątkowo trudnych. Absolwent Automatyki i robotyki, dzięki swym umiejętnościom dość szybko znajduje pracę, nie tylko w kraju, ale i za granicą, jeżeli tylko włada językami obcymi. Zapotrzebowanie na ludzi, którzy świetnie znają i potrafią projektować nowoczesne rozwiązania technologiczne stale rośnie. Wielu studentów twierdzi, że na studiach zapoznają się z przestarzałymi technologiami. Dobrą receptą na takie problemy jest bardzo przemyślany wybór praktyk i staży, realizowanych w trakcie studiów. Mądrzy studenci wiedzą, że teoria przyswojona w trakcie nauki domaga się szybkiego uzupełnienia konkretną praktyką zawodową, inaczej bardzo szybko idzie w zapomnienie.

Korepretycje z fizyki przed maturą

« WWW »

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->