Studenci na kierunku Rytmika muszą wykazać się nie tylko dobrym słuchem muzycznym i merytorycznym przygotowaniem (gra na fortepianie, zdolności psychomotoryczne, czy czytanie a vista), ale również powinni mieć odpowiednie cechy predestynujące do późniejszego uprawiania zawodu, czyli otwartość, optymizm, umiejętność pracy z grupą i prowadzenia grupy, pomysłowość i charyzmę. Dodatkowo studenci uczęszczają na zajęcia z harmonii, emisji głosu, pedagogiki, instrumentacji i literatury muzycznej.
W trakcie studiów:
Studenci wykonują ćwiczenia ruchowe służące prawidłowemu opanowaniu ruchu, warunkującego powodzenie w realizacji ćwiczeń ruchowych i muzycznej ekspresji ruchu: ćwiczenia słuchowo - ruchowe mające na celu wyrobienie u uczniów koordynacji słuchowo - ruchowej, czyli umiejętności szybkiego przekładania na ruch tego co się słyszy bez uprzedniej analizy.

Po studiach:

Absolwenci Rytmiki mogą ubiegać się o zatrudnienie w przeróżnych instytucjach kulturalnych takich jak domy kultury, czy ogniska muzyczne i teatralne, ponadto mają odpowiednie przygotowanie pedagogiczne do podjęcia pracy w szkolnictwie, mają możliwość pracować w szkołach muzycznych, baletowych i podstawowych, oraz w placówkach przedszkolnych.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->