Ratownictwo medyczne - kierunek studiów

Ratownictwo medyczne na skróty

Gdzie studiować ratownictwo medyczne?

Wszystkie studia na kierunku ratownictwo medyczne w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Reset Filters
 • Medyczne studia podyplomowe w Polsce

  Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

  Poradniki dla przyszłych studentów ratownictwa medycznego

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Kariera po studiach
  Redakcja Studia.pl

  Zawód: Ratownik medyczny

  To od jego postępowania zależy życie poszkodowanych w wypadkach, ale nie wiedzieć czemu praca, którą wykonuje, nie cieszy się takim szacunkiem jak ta wykonywana przez

  Czytaj więcej »

  Zobacz inne kierunki medyczne

  Szukasz innych studiów medycznych? Sprawdź wszystkie kierunki medyczne

  Czy warto studiować ratownictwo medyczne?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku ratownictwo medyczne na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek ratownictwo medyczne w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku ratownictwo medyczne? Jeśli wahasz się, czy studiowanie ratownictwa medycznego ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o ratownictwie medycznym – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie ratownictwa medycznego. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Ratownictwo medyczne to studia, umożliwiające poznanie zasad udzielania fachowej pomocy doraźnej, realizowanej aby ratować życie i zdrowie ludzi w razie nagłych wypadków i zachorowań. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak wychowanie fizyczne, traumatologia narządów ruchu, farmakologia, intensywna terapia, medycyna ratunkowa, udzielanie fachowej pomocy ofiarom wypadków, udzielanie fachowej pomocy w wypadku nagłych zachorowań, stosowanie przepisów prawa z zakresu ratownictwa medycznego, współpraca ze służbami w miejscu wypadku lub katastrofy, wykonywanie podstawowych procedur ratujących życie lub zdrowie. Ratownictwo medyczne można studiować na studiach pierwszego oraz drugiego stopnia. Należy pamiętać, że nie jest to kierunek lekarski, a uprawnienia ratownika medycznego nie są takie same, jak uprawnienia lekarza. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania ratownictwa medycznego. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek ratownictwo medyczne - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania ratownictwa medycznego. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku ratownictwo medyczne

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach w zakresie ratownictwa medycznego? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku ratownictwo medyczne, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Ratownictwo medyczne można studiować na studiach pierwszego oraz drugiego stopnia. Należy pamiętać, że nie jest to kierunek lekarski, a uprawnienia ratownika medycznego nie są takie same, jak uprawnienia lekarza. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze ratownictwie medycznym. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak wychowanie fizyczne, traumatologia narządów ruchu, farmakologia, intensywna terapia, medycyna ratunkowa, udzielanie fachowej pomocy ofiarom wypadków, udzielanie fachowej pomocy w wypadku nagłych zachorowań, stosowanie przepisów prawa z zakresu ratownictwa medycznego, współpraca ze służbami w miejscu wypadku lub katastrofy, wykonywanie podstawowych procedur ratujących życie lub zdrowie. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do ratownictwa medycznego. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin medycznych. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku ratownictwo medyczne

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku ratownictwo medyczne?

  Higiena stomatologiczna na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku | Kierunek pod lupą

  Higienistka stomatologiczna to specjalistka od profilaktyki zębów. Dlaczego warto wybrać ten kierunek studiów? Gdzie można znaleźć pracę po higienie stomatologicznej? Czym różnią się te studia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku od innych uczelni? Gdzie szukać pracy po higienie stomatologicznej? Absolwenci kierunku higiena stomatologiczna są przygotowani do podjęcia pracy zawodowej w:  zespole stomatologicznym w zakładach opieki zdrowotnej,  prywatnych gabinetach dentystycznych, szpitalach,

  Czytaj więcej »

  Zawód: Wizażysta

  Jeśli jesteś osobą cierpliwą, komunikatywną, otwartą na kontakty z ludźmi i posiadasz wyobraźnię plastyczną, a nowinki kosmetyczne nie są Ci obce to zawód wizażysty jest dla Ciebie.

  Czytaj więcej »

  Zawód: Opiekun Osoby Starszej

  Dzięki polepszającym się warunkom życia oraz dobrej opiece medycznej, ludzie żyją coraz dłużej. Ciągły postęp sprawia, że nasze społeczeństwo się starzeje i wymaga opieki. Dlatego w tej sytuacji należy wziąć pod uwagę, że zapotrzebowanie na specjalistów w tym zawodzie będzie coraz większe. Czy w takim razie zawód opiekun osoby starszej jest przyszłościowy?

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku ratownictwo medyczne

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie ratownictwa medycznego? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów medycznych zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w lotniczym pogotowiu ratunkowym, pracę w zespole wyjazdowym pogotowia ratunkowego, uczenie w ramach kursów pierwszej pomocy, dalsze kształcenie w zawodach medycznych, pracę w szpitalnym oddziale ratunkowym. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem ratownictwo medyczne, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie ratownictwa medycznego będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: odporność na stres, determinacja, błyskawiczne decydowanie, chęć pomagania, silna wola, świetne zdrowie. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary ratownictwa medycznego i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: nagłe zatrzymanie krążenia w hipotermii, zaostrzony atak astmy u pacjenta z astmą alergiczną, odmrożenia, postępowanie przedszpitalne i dalsze leczenie, postępowanie w przypadku zatrucia tlenkiem węgla.
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję