Site logo

Stomatologia - kierunek studiów

Stomatologia na skróty

Gdzie studiować stomatologię?

Wszystkie studia na kierunku stomatologia w Polsce

List view

Znajdź stomatologię w swoim mieście i województwie

Sprawdź, jakie studia stomatologiczne możesz studiować we wszystkich regionach

Poradniki dla przyszłych studentów stomatologii

Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Kariera po studiach
Redakcja Studia.pl

Zawód: Lekarz stomatolog

Pamiętasz czasy swojego dzieciństwa? Jeśli tak, to na pewno nieobcy Ci był strach przed wizytą u dentysty, prawda? Nie przejmuj się, większość dorosłych osób nadal

Czytaj więcej »

Czy warto studiować stomatologię?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku stomatologia na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Kierunek stomatologia w pigułce

Co warto wiedzieć o kierunku stomatologia? Jeśli wahasz się, czy studiowanie stomatologii ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia stomatologiczne – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Od pewnego czasu kierunek ten nazywany jest dentystycznym. Alternatywną nazwą jest stomatologia? W czym tkwi różnica? To bardzo proste, “”stoma”” to po grecku usta, a “”dens”” to ząb po łacinie. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak histologia z embriologią, fizjologia, immunologia, mikrobiologia jamy ustnej, diagnozowanie chorób jamy ustnej, leczenie zębów, dziąseł i jamy ustnej, komunikowanie się z pacjentami, stosowanie leków stomatologicznych, stosowanie nowoczesnych technik leczenia. Studia są jednolite, czyli tytuł uzyskany po ich zakończeniu jest równy tytułowi magisterskiemu. Nie pisze się też pracy dyplomowej. Trzeba jednak zdać egzamin państwowy. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania stomatologii. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Stomatologiczne studia podyplomowe

Szukasz innych studiów stomatologicznych? Gdzie w zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach stacjonarnych i on-line?

Praca po kierunku stomatologia

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku stomatologia?

Możliwości zawodowe po kierunku stomatologia

Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach stomatologicznych? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów medycznych zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez prowadzenie własnego gabinetu dentystycznego, pracę w placówkach ochrony zdrowia, rozwój naukowy i praca nad doktoratem, nauczanie studentów, specjalizację w jednej z wielu dziedzin stomatologii. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem stomatologia, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów stomatologicznych będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: odpowiedzialność, dokładność, precyzja, dobre zdrowie, zdolności manualne, cierpliwość.

Zobacz inne kierunki medyczne

Szukasz innych studiów medycznych? Sprawdź wszystkie kierunki medyczne.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję