Stomatologia - kierunek studiów

Stomatologia na skróty

Gdzie studiować stomatologię?

Wszystkie studia na kierunku stomatologia w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Reset Filters
 • Medyczne studia podyplomowe w Polsce

  Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

  Poradniki dla przyszłych studentów stomatologii

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Kariera po studiach
  Redakcja Studia.pl

  Zawód: Lekarz stomatolog

  Pamiętasz czasy swojego dzieciństwa? Jeśli tak, to na pewno nieobcy Ci był strach przed wizytą u dentysty, prawda? Nie przejmuj się, większość dorosłych osób nadal

  Czytaj więcej »

  Zobacz inne kierunki medyczne

  Szukasz innych studiów medycznych? Sprawdź wszystkie kierunki medyczne.

  Czy warto studiować stomatologię?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku stomatologia na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek stomatologia w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku stomatologia? Jeśli wahasz się, czy studiowanie stomatologii ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia stomatologiczne – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Od pewnego czasu kierunek ten nazywany jest dentystycznym. Alternatywną nazwą jest stomatologia? W czym tkwi różnica? To bardzo proste, “”stoma”” to po grecku usta, a “”dens”” to ząb po łacinie. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak histologia z embriologią, fizjologia, immunologia, mikrobiologia jamy ustnej, diagnozowanie chorób jamy ustnej, leczenie zębów, dziąseł i jamy ustnej, komunikowanie się z pacjentami, stosowanie leków stomatologicznych, stosowanie nowoczesnych technik leczenia. Studia są jednolite, czyli tytuł uzyskany po ich zakończeniu jest równy tytułowi magisterskiemu. Nie pisze się też pracy dyplomowej. Trzeba jednak zdać egzamin państwowy. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania stomatologii. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek stomatologia - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania stomatologii. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku stomatologia

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach stomatologicznych? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku stomatologia, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Studia są jednolite, czyli tytuł uzyskany po ich zakończeniu jest równy tytułowi magisterskiemu. Nie pisze się też pracy dyplomowej. Trzeba jednak zdać egzamin państwowy. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze stomatologii. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak wychowanie fizyczne, histologia z embriologią, fizjologia, immunologia, mikrobiologia jamy ustnej, diagnozowanie chorób jamy ustnej, leczenie zębów, dziąseł i jamy ustnej, komunikowanie się z pacjentami, stosowanie leków stomatologicznych, stosowanie nowoczesnych technik leczenia. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do stomatologii. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin medycznych. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku stomatologia

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku stomatologia?

  Higiena stomatologiczna na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku | Kierunek pod lupą

  Higienistka stomatologiczna to specjalistka od profilaktyki zębów. Dlaczego warto wybrać ten kierunek studiów? Gdzie można znaleźć pracę po higienie stomatologicznej? Czym różnią się te studia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku od innych uczelni? Gdzie szukać pracy po higienie stomatologicznej? Absolwenci kierunku higiena stomatologiczna są przygotowani do podjęcia pracy zawodowej w:  zespole stomatologicznym w zakładach opieki zdrowotnej,  prywatnych gabinetach dentystycznych, szpitalach,

  Czytaj więcej »

  Zawód: Wizażysta

  Jeśli jesteś osobą cierpliwą, komunikatywną, otwartą na kontakty z ludźmi i posiadasz wyobraźnię plastyczną, a nowinki kosmetyczne nie są Ci obce to zawód wizażysty jest dla Ciebie.

  Czytaj więcej »

  Zawód: Opiekun Osoby Starszej

  Dzięki polepszającym się warunkom życia oraz dobrej opiece medycznej, ludzie żyją coraz dłużej. Ciągły postęp sprawia, że nasze społeczeństwo się starzeje i wymaga opieki. Dlatego w tej sytuacji należy wziąć pod uwagę, że zapotrzebowanie na specjalistów w tym zawodzie będzie coraz większe. Czy w takim razie zawód opiekun osoby starszej jest przyszłościowy?

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku stomatologia

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach stomatologicznych? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów medycznych zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez prowadzenie własnego gabinetu dentystycznego, pracę w placówkach ochrony zdrowia, rozwój naukowy i praca nad doktoratem, nauczanie studentów, specjalizację w jednej z wielu dziedzin stomatologii. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem stomatologia, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów stomatologicznych będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: odpowiedzialność, dokładność, precyzja, dobre zdrowie, zdolności manualne, cierpliwość.
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję