Pielęgniarstwo - kierunek studiów

Pielęgniarstwo na skróty

Gdzie studiować pielęgniarstwo?

Wszystkie studia na kierunku pielęgniarstwo w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Zresetuj filtry
 • List view

  Znajdź pielęgniarstwo w swoim mieście i województwie

  Sprawdź, jakie studia elektroniczne możesz studiować we wszystkich regionach

  Poradniki dla przyszłych studentów pielęgniarstwa

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Pielęgniarstwo
  Katowice
  Miłosz Szkudlarski

  Pielęgniarstwo, które uczy i wzbogaca

  Studia pielęgniarskie w GWSH przygotowują do wykonywania opieki pielęgniarskiej w oparciu o nowoczesne metody kształcenia. Uczelnia oferuje studentom zajęcia w Centrum Symulacji Medycznych, które mieści

  Czytaj więcej »
  Kariera po studiach
  Redakcja Studia.pl

  Zawód: Pielęgniarka

  Twoim marzeniem od najmłodszych lat jest niesienie pomocy drugiej osobie? Chcesz sprawować opiekę medyczną nad pacjentami i dbać o ich higienę oraz czystość? Nie przerasta

  Czytaj więcej »

  Czy warto studiować pielęgniarstwo?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku pielęgniarstwo na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek pielęgniarstwo w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku pielęgniarstwo? Jeśli wahasz się, czy studiowanie pielęgniarstwa ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia pielęgniarskie – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie pielęgniarstwa. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Pielęgniarstwo jest troską o tych, którzy nie potrafią sobie sami zapewnić opieki. W sposób szczególny dotyczy to noworodków, osób chorych, niepełnosprawnych oraz ludzi w podeszłym wieku. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak język angielski, podstawowa opieka zdrowotna, parazytologia, farmakologia, podstawy pielęgniarstwa, asystowanie lekarzom w zabiegach i operacyjnych, wykonywanie czynności pielęgnacyjnych, realizowanie zaleceń lekarskich, pomoc i opieka nad chorymi, rozpoznawanie potrzeb osób chorych i wymagających opieki. Praca pielęgniarki lub pielęgniarza, których jest coraz więcej, wymaga wielu pokładów współczucia, świetnej komunikacji, delikatności i skuteczności w działaniu. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania pielęgniarstwa. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Techniczne studia podyplomowe

  Szukasz innych studiów elektronicznych? Gdzie w zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach stacjonarnych i on-line?

  Praca po kierunku pielęgniarstwo

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku pielęgniarstwo?

  Higiena stomatologiczna na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku | Kierunek pod lupą

  Higienistka stomatologiczna to specjalistka od profilaktyki zębów. Dlaczego warto wybrać ten kierunek studiów? Gdzie można znaleźć pracę po higienie stomatologicznej? Czym różnią się te studia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku od innych uczelni? Gdzie szukać pracy po higienie stomatologicznej? Absolwenci kierunku higiena stomatologiczna są przygotowani do podjęcia pracy zawodowej w:  zespole stomatologicznym w zakładach opieki zdrowotnej,  prywatnych gabinetach dentystycznych, szpitalach,

  Czytaj więcej »

  Zawód: Wizażysta

  Jeśli jesteś osobą cierpliwą, komunikatywną, otwartą na kontakty z ludźmi i posiadasz wyobraźnię plastyczną, a nowinki kosmetyczne nie są Ci obce to zawód wizażysty jest dla Ciebie.

  Czytaj więcej »

  Zawód: Opiekun Osoby Starszej

  Dzięki polepszającym się warunkom życia oraz dobrej opiece medycznej, ludzie żyją coraz dłużej. Ciągły postęp sprawia, że nasze społeczeństwo się starzeje i wymaga opieki. Dlatego w tej sytuacji należy wziąć pod uwagę, że zapotrzebowanie na specjalistów w tym zawodzie będzie coraz większe. Czy w takim razie zawód opiekun osoby starszej jest przyszłościowy?

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku pielęgniarstwo

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach pielęgniarskich? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów medycznych zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w różnych oddziałach szpitali, pracę w przychodniach i placówkach opieki zdrowotnej, pracę w domach dziennego pobytu, pracę w zakładach opiekuńczo-leczniczych, prowadzenie indywidualnej, domowej opieki nad chorymi. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem pielęgniarstwo, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów pielęgniarskich będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: empatia, współczucie, zdolności manualne, odpowiedzialność, umiejętność pomagania, zapobiegliwość. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary pielęgniarstwa i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: pielęgnowanie noworodka z żółtaczką fizjologiczną, analiza programów promocji zdrowia adresowanych do dzieci i młodzieży, chory nieprzytomny narażony na odleżyny, cukrzyca typu 2 – choroba XXI wieku.

  Zobacz inne kierunki medyczne

  Szukasz innych studiów medycznych? Sprawdź wszystkie kierunki medyczne.

  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję