Chemia kosmetyczna - kierunek studiów

Chemia kosmetyczna na skróty

Gdzie studiować chemię kosmetyczną?

Wszystkie studia na kierunku chemia kosmetyczna w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Zresetuj filtry
 • List view

  Znajdź chemię kosmetyczną w swoim mieście i województwie

  Sprawdź, jakie studia kosmetyczne możesz studiować we wszystkich regionach

  Opinie o studiach z chemii kosmetycznej

  Kierunek kosmetyczny okiem studentów, absolwentów, pracodawców, ekspertów

  Kierunek chemia dla kosmetologii - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania chemii budowlanej. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Czy warto studiować chemię kosmetyczną?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku chemia kosmetyczna na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek chemia kosmetyczna w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku chemia kosmetyczna? Jeśli wahasz się, czy studiowanie chemii kosmetycznej ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o chemii kosmetycznej – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie chemii kosmetycznej.Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Chemia jest dziedziną wiedzy o substancjach chemicznych i ich przemianach. Jeśli do tego dodamy farmakologię, medycynę oraz kosmetologię uzyskamy nową dziedzinę wiedzy – chemię kosmetyczną. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak język angielski, technologie informacyjne, analiza chemiczna, dermatologia, laboratorium pomiarowe, przygotowywanie formulacji, uzyskiwanie substancji o określonych parametrach, prowadzenie badań laboratoryjnych, opracowywanie odpowiednich technologii produkcji, zastosowanie wiedzy z fizjologii, dermatologii i innych dziedzin medycyny.Osoby, które uzyskają dyplom na tym kierunku będą potrafiły formułować receptury kosmetyków oraz realizować procesy technologiczne związane z ich wytwarzaniem oraz kontrolą jakości. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania chemii kosmetycznej. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Studia podyplomowe o chemii i kosmetologii

  Gdzie zdobywać wiedzę związaną z chemią budowlaną na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach stacjonarnych i on-line?

  Możliwości zawodowe po kierunku chemia kosmetyczna

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie chemii kosmetycznej? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o technice zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez zatrudnienie w instytutach badawczych, pracę w laboratoriach badawczo-rozwojowych, pracę w dziale handlowym, pełnienie roli konsultanta, wykonywanie prac na rzecz firm kosmetycznych. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem chemia kosmetyczna, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie chemii kosmetycznej będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: skrupulatność, dokładność, precyzja, innowacyjność, przywiązanie do szczegółów, rzetelność. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary chemii kosmetycznej i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: surowce kosmetyczne – rumianek, węgiel w sieciach krystalicznych, estry stosowane w kosmetyce, szkodliwe składniki kosmetyków.

  Zobacz inne kierunki chemiczne i kosmetologiczne

  Szukasz innych studiów związanych z kosmetologią albo z chemią? Sprawdź co jeszcze możesz studiować zamiast chemii budowlanej

  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję