Site logo

Kosmetologia - kierunek studiów

Kosmetologia na skróty

Gdzie studiować kosmetologię?

Wszystkie studia na kierunku kosmetologia w Polsce

List view

Znajdź kosmetologie w swoim mieście i województwie

Sprawdź, jakie studia kosmetologiczne możesz studiować we wszystkich regionach

Poradniki dla przyszłych studentów kosmetologii

Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Kariera po studiach
Redakcja Studia.pl

Zawód: Kosmetolog

Miła i ładna pani w fartuszku, która “robi paznokcie”? Jeśli tak wyobrażasz sobie pracę kosmetologa, to zdecydowanie musisz przeczytać ten artykuł. To prawda, że zdecydowana

Czytaj więcej »

Czy warto studiować kosmetologię?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku kosmetologia na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Kierunek kosmetologia w pigułce

Co warto wiedzieć o kierunku kosmetologia? Jeśli wahasz się, czy studiowanie kosmetologii ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia kosmetologiczne – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie kosmetologii. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Ocenia się, że pierwsze kosmetyki powstawały w Egipcie już trzy tysiące lat przed naszą erą. Kosmetologia nie jest więc czymś nowym. Od niedawna jednak jest kierunkiem studiów. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak język angielski, immunologia i epidemiologia, anatomia, biofizyka, histologia, podejmowanie profilaktyki oznak starzenia, przeprowadzenie zabiegów upiększających, tworzenie formulacji preparatów kosmetologicznych, zapobieganie powstawaniu defektów skóry, paznokci i włosów, wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych. Kosmetologia jest dziedziną dermatologii, czyli nauki o skórze. Jej celem jest badanie, opis, leczenie i pielęgnacja skóry zdrowej lub objętej defektem lub chorobą. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania kosmetologii. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Studia podyplomowe z kosmetologi

Szukasz innych studiów kosmetologicznych? Gdzie w zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach stacjonarnych i on-line?

Praca po kierunku kosmetologia

Możliwości zawodowe po kierunku kosmetologia

Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach kosmetologicznych? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów medycznych zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez prowadzenie własnego gabinetu kosmetologicznego, pracę w laboratorium firmy produkującej kosmetyki, pracę w salonie odnowy biologicznej i spa, handel specjalistycznymi kosmetykami, pracę na uczelni i przygotowywanie doktoratu. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem kosmetologia, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów kosmetologicznych będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: empatia, współczucie, świetna pamięć, zdolności manualne, chęć pomagania, zdyscyplinowanie. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary kosmetologii i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: badanie zawartości mocznika w dermokosmetykach, skład oleju z wiesiołka a działanie biologiczne na komórki skóry, wpływ składników oleju z amarantusa na komórki skóry człowieka, opracowanie składu oraz ocena właściwości fizykochemicznych kremów z kolagenem.

Zobacz inne kierunki medyczne

Szukasz innych studiów medycznych? Sprawdź wszystkie kierunki medyczne.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję