Kosmetologia - kierunek studiów

Kosmetologia na skróty

Gdzie studiować kosmetologię?

Wszystkie studia na kierunku kosmetologia w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Zresetuj filtry
 • List view

  Medyczne studia podyplomowe w Polsce

  Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

  Poradniki dla przyszłych studentów kosmetologii

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Kariera po studiach
  Redakcja Studia.pl

  Zawód: Kosmetolog

  Miła i ładna pani w fartuszku, która “robi paznokcie”? Jeśli tak wyobrażasz sobie pracę kosmetologa, to zdecydowanie musisz przeczytać ten artykuł. To prawda, że zdecydowana

  Czytaj więcej »

  Zobacz inne kierunki medyczne

  Szukasz innych studiów medycznych? Sprawdź wszystkie kierunki medyczne.

  Czy warto studiować kosmetologię?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku kosmetologia na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek kosmetologia w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku kosmetologia? Jeśli wahasz się, czy studiowanie kosmetologii ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia kosmetologiczne – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie kosmetologii. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Ocenia się, że pierwsze kosmetyki powstawały w Egipcie już trzy tysiące lat przed naszą erą. Kosmetologia nie jest więc czymś nowym. Od niedawna jednak jest kierunkiem studiów. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak język angielski, immunologia i epidemiologia, anatomia, biofizyka, histologia, podejmowanie profilaktyki oznak starzenia, przeprowadzenie zabiegów upiększających, tworzenie formulacji preparatów kosmetologicznych, zapobieganie powstawaniu defektów skóry, paznokci i włosów, wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych. Kosmetologia jest dziedziną dermatologii, czyli nauki o skórze. Jej celem jest badanie, opis, leczenie i pielęgnacja skóry zdrowej lub objętej defektem lub chorobą. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania kosmetologii. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek kosmetologia - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania kosmetologii. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku kosmetologia

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach kosmetologicznych? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku kosmetologia, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Kosmetologia jest dziedziną dermatologii, czyli nauki o skórze. Jej celem jest badanie, opis, leczenie i pielęgnacja skóry zdrowej lub objętej defektem lub chorobą. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze kosmetologii. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak język angielski, immunologia i epidemiologia, anatomia, biofizyka, histologia, podejmowanie profilaktyki oznak starzenia, przeprowadzenie zabiegów upiększających, tworzenie formulacji preparatów kosmetologicznych, zapobieganie powstawaniu defektów skóry, paznokci i włosów, wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do kosmetologii. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin medycznych. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku kosmetologia

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku kosmetologia?

  Higiena stomatologiczna na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku | Kierunek pod lupą

  Higienistka stomatologiczna to specjalistka od profilaktyki zębów. Dlaczego warto wybrać ten kierunek studiów? Gdzie można znaleźć pracę po higienie stomatologicznej? Czym różnią się te studia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku od innych uczelni? Gdzie szukać pracy po higienie stomatologicznej? Absolwenci kierunku higiena stomatologiczna są przygotowani do podjęcia pracy zawodowej w:  zespole stomatologicznym w zakładach opieki zdrowotnej,  prywatnych gabinetach dentystycznych, szpitalach,

  Czytaj więcej »

  Zawód: Wizażysta

  Jeśli jesteś osobą cierpliwą, komunikatywną, otwartą na kontakty z ludźmi i posiadasz wyobraźnię plastyczną, a nowinki kosmetyczne nie są Ci obce to zawód wizażysty jest dla Ciebie.

  Czytaj więcej »

  Zawód: Opiekun Osoby Starszej

  Dzięki polepszającym się warunkom życia oraz dobrej opiece medycznej, ludzie żyją coraz dłużej. Ciągły postęp sprawia, że nasze społeczeństwo się starzeje i wymaga opieki. Dlatego w tej sytuacji należy wziąć pod uwagę, że zapotrzebowanie na specjalistów w tym zawodzie będzie coraz większe. Czy w takim razie zawód opiekun osoby starszej jest przyszłościowy?

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku kosmetologia

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach kosmetologicznych? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów medycznych zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez prowadzenie własnego gabinetu kosmetologicznego, pracę w laboratorium firmy produkującej kosmetyki, pracę w salonie odnowy biologicznej i spa, handel specjalistycznymi kosmetykami, pracę na uczelni i przygotowywanie doktoratu. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem kosmetologia, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów kosmetologicznych będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: empatia, współczucie, świetna pamięć, zdolności manualne, chęć pomagania, zdyscyplinowanie. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary kosmetologii i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: badanie zawartości mocznika w dermokosmetykach, skład oleju z wiesiołka a działanie biologiczne na komórki skóry, wpływ składników oleju z amarantusa na komórki skóry człowieka, opracowanie składu oraz ocena właściwości fizykochemicznych kremów z kolagenem.
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję