Site logo

Kierunek kosmetologia w Poznaniu

Studia kosmetologiczne Poznań

Gdzie na studia z kosmetologii w Poznaniu?

Wszystkie studia kosmetologiczne w Poznaniu i Wielkopolsce

List view

Opinie o studiach kosmetologicznych

Poradniki dla przyszłych studentów kierunku kosmetologia w Poznaniu i Wielkopolsce. Kierunki kosmetologiczne okiem ekspertów, studentów, absolwentów i pracodawców.

Chemia
Redakcja Studia.pl

Studia na kierunku chemia kosmetyczna

Chemia kosmetyczna to kierunek studiów oferujący studentom możliwość zdobycia wiedzy z zakresu chemii fizycznej, ogólnej, organicznej oraz chemii związków wielkocząsteczkowych w ujęciu praktycznym. Głównym przedmiotem

Czytaj więcej »
Kariera po studiach
Redakcja Studia.pl

Zawód: Kosmetolog

Miła i ładna pani w fartuszku, która “robi paznokcie”? Jeśli tak wyobrażasz sobie pracę kosmetologa, to zdecydowanie musisz przeczytać ten artykuł. To prawda, że zdecydowana

Czytaj więcej »

Zobacz inne studia medyczne w Poznaniu

Szukasz innych studiów kształcących na kierunkach związanych z medycyną i ochroną zdrowia? Sprawdź wszystkie medyczne kierunki studiowania.

Kierunek kosmetologia - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania kosmetologii. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Czy warto studiować kosmetologię w Poznaniu i Wielkopolsce

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku kosmetologia na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Jeśli wahasz się, czy ma sens studiowanie jednego z kierunków związanych z kosmetologią, kosmetologią dermatologiczną, odnową biologiczną, chemią kosmetyczną to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na kosmetologię – dowiedz się o niej więcej. Sprawdź, co to jest kosmetologia, jakie daje możliwości studiowania i pracy dla absolwentów. Kierunki związane z kosmetologią dostępne jest na studiach licencjackich (3 lata) oraz na magisterskich studiach uzupełniających (2 lata). Kosmetologia zajmuje się pielęgnacją skóry, włosów i paznokci. Na podyplomówkach uzyskasz podstawowe kompetencje w dziedzinie kosmetologii lub pogłębisz wiedzę z wcześniejszych etapów edukacji.
Kosmetologia, to wbrew pozorom niełatwe studia. Kosmetologia ma na celu zwiększenie atrakcyjności fizycznej, uzyskanie zdrowego wyglądu oraz unikanie efektów starzenia się. Po bliższym przyjrzeniu się specyfice zajęć i programowi, studia kosmetologiczne bardzo przypominają studia medyczne, które zajmują się również w pewnych aspektach poprawą zdrowia i urody. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów zyskasz konkretne umiejętności praktyczne niezbędne w zawodzie kosmetologa jak podejmowanie profilaktyki oznak starzenia, przeprowadzenie zabiegów upiększających, tworzenie preparatów kosmetologicznych, zapobieganie powstawaniu defektów skóry, paznokci i włosów, wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych. Będziesz również rozwijać swoją wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii, dermatologii, farmacji, fizyki, chemii kosmetycznej. Na pewno interesuje Cię, jakie kierunki i specjalności w zakresie kosmetologii masz do wyboru. Można je pogrupować ze względu na budowanie swojej przyszłej ścieżki kariery np. pracę w laboratorium firmy produkującej kosmetyki, pracę w salonie odnowy biologicznej i spa, handel specjalistycznymi kosmetykami.

  • Kosmetologia: Kosmetolog to osoba, której zadaniem jest dbałość o piękno i atrakcyjny wygląd ludzkiego ciała. Podczas gdy dermatolog koncentruje się na zdrowiu, działania kosmetologa prowadzą o wiele dalej. Służą one unikaniu efektów starzenia, pielęgnacji włosów, skóry i paznokci oraz ogólnej dbałości o kondycję wizerunku klientów. Zależności pomiędzy medycyną i kosmetologią najpełniej przejawiają się, gdy spojrzymy na programy studiów obu tych dziedzin. Znajdziemy tam podobne przedmioty w zakresie fizjologii, chemii, biologii, farmakologii i dermatologii. Aby dostać się na kosmetologię zdobądź jak najwyższe noty na rozszerzonej maturze z przedmiotów, które wskazuje komisja rekrutacyjna uczelni, której indeks zamierzasz otrzymać. Aby studia kosmetologiczne nie rozpoczęły się od nadrabiania zaległości, poświęć nieco czasu na naukę chemii, fizyki i biologii. Nauka na tym kierunku ma wiele wspólnego ze studiowaniem medycyny. Należy bowiem przyswoić wiedzę z dermatologii, fizjologii, pielęgniarstwa i wielu innych dziedzin, w których kształcą się lekarze. Oprócz tego studenci uczą się praktycznych aspektów zawodu kosmetologa. Doskonalą wykonywanie różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych na uczelni, a później realizują je w ramach praktyk zawodowych.
  • Chemia kosmetyczna: Chemia kosmetyczna jest kierunkiem interdyscyplinarnym, łączącym w sobie elementy nauk chemicznych oraz nauk medycznych. Zajmuje się oddziaływaniem związków chemicznych na przebieg procesów chemicznych i biologicznych, zachodzących w ciele człowieka, związanych ze stanem zdrowia organizmu, w szczególności skóry i włosów. Program studiów pozwala na zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu oddziaływania związków chemicznych na procesy chemiczne i biologiczne związane ze środkami leczniczymi pielęgnacyjnymi wykorzystywanymi w kosmetologii, dermatologii i branży beauty.
  • Biologia i zdrowie człowieka: Studia na kierunku biologia i zdrowie człowieka skierowane są do osób, które chciałyby poznać i stosować nowoczesne techniki laboratoryjne i metody badawcze związane z oceną stanu biologicznego człowieka. W trakcie studiów słuchacz nabywa kompetencje obsługi biologicznych i medycznych baz danych, oceny czynników środowiskowych zagrażających zdrowiu, oradnictwa w zakresie zdrowego stylu życia, oceny warunków pracy pod względem ich wpływu na zdrowie oraz świadczenia usług pielęgnacyjnych i terapeutycznych.
  • Odnowa biologiczna: Studia na kierunku odnowa biologiczna skierowane są do osób, które chcą zadbać o swoich przyszłych pacjentów. W trakcie studiów słuchacz uczy się zadbać o odpowiednie proporcje między wysiłkiem, zmęczeniem a wypoczynkiem swoich klientów. Dzisiejsze społeczeństwa żyją w pośpiechu, stresie, jednocześnie wyznają kult bycia sprawnym, jednak nie zawsze potrafią zadbać o efektywne wyniki swojej ciężkiej pracy.
  • Kosmetologia medyczna: Studia na kierunku kosmetologia medyczna mają na celu nabycie umiejętności wykorzystania zaawansowanych technik pielęgnacyjnych oraz wykonywania zabiegów anty-aging za pomocą nowoczesnych urządzeń.
  • Kosmetologia dermatologiczna: Studia na kierunku kosmetologia dermatologiczna mają na celu wy­po­sa­że­nie uczest­ni­ków w wie­dzę i umie­jęt­no­ści po­zwa­la­ją­ce wy­ko­ny­wać za­bie­gi z za­kre­su ko­sme­ty­ki pie­lę­gna­cyj­nej. Zajęcia przygotowują naj­wyż­szej kla­sy spe­cja­li­stów pra­cu­ją­cych bez­po­śred­nio z klien­tem w ośrod­kach SPA, Day-SPA, ME­DI-SPA, w ga­bi­ne­tach ko­sme­tycz­nych, cen­trach od­no­wy bio­lo­gicz­nej, uzdro­wi­skach. W trakcie studiów studenci zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne do właściwego zaplanowania zabiegu kosmetycznego i zastosowania kosmetyku zgodnie z rozpoznaniem, poprawnego wykonania zabiegów kosmetycznych, pielęgnacyjnych, upiększających i leczniczych, prawidłowego ustalania składu kosmetyku jego zastosowania, ścisłej współpracy z lekarzem dermatologiem, rozpoznawania zmian chorobowych skóry i jej przydatków oraz organizowania i prowadzenia gabinetu kosmetycznego.
  • Praca po studiach z kosmetologii: Przy odpowiednim podejściu absolwenci studiów kosmetologicznych nie mają problemu ze znalezieniem zatrudnienia. Pierwszy krok to decyzja, czy kontynuować naukę na studiach doktoranckich i starać się o pracę na uczelni, czyli wybrać karierę naukową. Poza uczelniami możliwość takiej pracy dają ośrodki medyczne i badawcze, nie tylko w Polsce. Ciekawą drogą jest praca w przemyśle różnych branż, np. medycznej, kosmetologicznej, laboratoryjnej i technologicznej. Tam w laboratoriach kosmetolodzy zajmują się zastosowaniem tej nauki w rozwiązaniach medycznych. Warto zastanowić się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów kosmetologicznych zgodny jest z predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tych kierunkach studiów można rozpocząć budowanie swojej ścieżki kariery w prywatnych firmach i przemyśle branży kosmetycznej. Dodatkowo absolwent studiów I i II stopnia może pogłębiać wcześniej zdobytą wiedzę w ramach studiów doktoranckich i rozwijać swoją karierę na uczelni. W tym zawodzie istnieje deficyt specjalistów, dlatego absolwenci kierunków kosmetologicznych, mogą liczyć na wiele ciekawych ofert pracy. Warto też nadmienić, że absolwenci mają również szeroką paletę studiów podyplomowych z zakresu biologii, chemii, medycyny, która pozwoli im uzupełnić wiedzę o szczegóły, które są potrzebne na danym etapie ścieżki zawodowej.

Studia w Poznaniu i Wielkopolsce

Poznań to zdecydowanie jeden z największych ośrodków akademickich w Polsce i jednocześnie bardzo ważne miasto pod kątem gospodarczym. Obecnie każdego roku w Poznaniu i Wielkopolsce studiuje około 112 tysięcy osób. Rokrocznie ponad 30 tysięcy absolwentów opuszcza mury szkół wyższych. Kandydaci na studia mogą wybierać z szerokiej oferty studiów uczelni państwowych oraz prywatnych, co pozwala na wybór kierunku i rodzaju studiów, które będą idealnie dopasowane do ich potrzeb. Szeroka oferta obejmuje zarówno studia pierwszego stopnia licencjackie i inżynierskie oraz jednolite studia magisterskie lub studia magisterskie drugiego stopnia. Atutem Poznania i okolic jest to, że pracę oferuje tu ponad 114 tysięcy firm. Absolwenci nie mają większych problemów z zatrudnieniem w województwie, ale również są poszukiwani jako dobrze przygotowani pracownicy poza regionem. Dyplom wielkopolskich uczelni zdecydowanie to umożliwia.

Poznań to nie tylko oferta studiów, ale także bogata infrastruktura rozrywkowa. W mieście znajduje się ponad 40 parków i terenów zielonych, w których można odpocząć między zajęciami. Warto wybrać się na spacer na poznańską Maltę. Miasto oferuje wiele atrakcji wieczornych, dzięki czemu studenci zazwyczaj znajdą coś dla siebie.

Uczelnie prywatne oraz filie uczelni państwowych i prywatnych usytuowane są w takich wielkopolskich miastach jak: Gniezno, Kalisz, Trzcianka, Piła, Wągrowiec, Leszno, Ostrów Wielkopolski, Środa Wielkopolska, Konin i Nowy Tomyśl. Dzięki temu potencjalni studenci mogą zdecydować się również na studiowanie w mniejszych ośrodkach miejskich w województwie wielkopolskim. Według statystyk, w mniejszych miastach w Wielkopolsce studiuje dodatkowo 11 tysięcy osób.

Praca po studiach z kosmetologii

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku kosmetologia na poznańskich i wielkopolskich uczelniach?

Przy odpowiednim podejściu absolwenci studiów kosmetologicznych nie mają problemu ze znalezieniem zatrudnienia. Pierwszy krok to decyzja, czy kontynuować naukę na studiach doktoranckich i starać się o pracę na uczelni, czyli wybrać karierę naukową. Poza uczelniami możliwość takiej pracy dają ośrodki medyczne i badawcze, nie tylko w Polsce. Ciekawą drogą jest praca w przemyśle różnych branż, np. medycznej, kosmetologicznej, laboratoryjnej i technologicznej. Tam w laboratoriach kosmetolodzy zajmują się zastosowaniem tej nauki w rozwiązaniach medycznych.
Warto zastanowić się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów kosmetologicznych zgodny jest z predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tych kierunkach studiów można rozpocząć budowanie swojej ścieżki kariery w prywatnych firmach i przemyśle branży kosmetycznej. Dodatkowo absolwent studiów I i II stopnia może pogłębiać wcześniej zdobytą wiedzę w ramach studiów doktoranckich i rozwijać swoją karierę na uczelni. W tym zawodzie istnieje deficyt specjalistów, dlatego absolwenci kierunków kosmetologicznych, mogą liczyć na wiele ciekawych ofert pracy. Warto też nadmienić, że absolwenci mają również szeroką paletę studiów podyplomowych z zakresu biologii, chemii, medycyny, która pozwoli im uzupełnić wiedzę o szczegóły, które są potrzebne na danym etapie ścieżki zawodowej.

  • Kosmetolog: W celu pracy na stanowisku kosmetologa należy ukończyć studia kierunkowe okołomedyczne takie jak: kosmetologia, zdrowie, ochrona zdrowia, wellness i spa oraz kierunki pokrewne. Zatrudnienie się w gabinecie kosmetycznym lub otwarcie własnego salonu to podstawowa, ale nie jedyna opcja, którą dysponuje absolwent tych studiów. Dużym sektorem w branży kosmetycznej jest handel specjalistycznymi kosmetykami. Można również ubiegać się o pracę w laboratoriach i firmach produkujących kosmetyki. Znajomość języków obcych może okazać się świetnym atutem. W dzisiejszych czasach, gdzie uroda oraz dbałość o wygląd jest bardzo istotna stanowisko kosmetologa staje się bardzo ważne i cenione. Coraz częściej społeczeństwo korzysta z usług fryzjerów, kosmetyczek, lekarzy medycyny estetycznej i kosmetologów. Kosmetolog specjalizuje się w zabiegach z zakresu pielęgnacji skóry. Zajmuje się zarówno profilaktyką mającą na celu utrzymanie jak najdłużej młodego wyglądu skóry, jak również poprawianiem jej kondycji. Do zadań kosmetologa należy również redukcja zmian skórnych, takich jak przebarwienia, blizny, czy włókniaki.
  • Doradca klienta w branży kosmetycznej: Do zawodu doradcy klienta w branży kosmetycznej najlepiej przygotowują studia z zakresu biznesu i zarządzania oraz dodatkowe studia z kosmetologii. Najbardziej dopasowanymi kierunkami są biznes, zarządzanie, ekonomia, inwestycje i nieruchomości, lingwistyka w biznesie, biznes elektroniczny, socjologia biznesu i mediów, handel międzynarodowy, komunikacja biznesowa, przedsiębiorczość, psychologia biznesu oraz oczywiście kierunki okołomedyczne takie jak kosmetologia, zdrowie publiczna, ochrona zdrowia, wellness i spa. Praca na stanowisku specjalisty/doradcy do spraw sprzedaży polega na kompleksowej obsłudze klienta. Osoba zatrudniona na tym stanowisku aktywnie wspiera sprzedaż produktów kosmetycznych znajdujących się w ofercie handlowej firmy dla klientów indywidualnych oraz firm. Do głównych obowiązków należy pozyskiwanie i obsługa klientów, prowadzenie negocjacji handlowych, przygotowanie ofert w oparciu o wcześniej zbadane potrzeby klienta, utrzymywanie relacji z aktualnymi klientami firmy oraz dbanie o wizerunek. Specjalista ds. sprzedaży w branży kosmetycznej powinien mieć minimum średnie wykształcenie, jednak wraz z rozwojem tego stanowiska oczekuje się od kandydatów ukończenia szkoły wyższej o preferowanym profilu ekonomicznych i okołomedycznym. Dodatkowo od osób zatrudnionych na tym stanowisku wymaga się prawa jazdy kat. B oraz znajomości języka angielskiego. Poza tym pracownik powinien cechować się zdolnościami negocjacyjnymi, odpowiedzialnością, sumiennością, komunikatywnością, kreatywnością, samodzielnością, wysoką kulturą osobistą. Absolwenci kierunków biznesowych oraz kosmetologicznych znajdą ciekawą pracę jako doradca klienta w branży kosmetycznej i farmaceutycznej.
  • Specjalista w zakresie świadczenia usług spa i zabiegów odnowy biologicznej: W celu pracy na stanowisku specjalisty w zakresu świadczeń usług spa i zabiegów odnowy biologicznej należy ukończyć studia z zakresu medycyny, kosmetologii, dietetyki lub z zakresu hotelarstwa i gastronomii. Niezbędne będą odpowiednie kursy i przygotowania. Kursy takie pozwalają na szczegółowe zapoznanie się z najważniejszymi zagadnieniami omawianymi w zakresie zadań specjalisty usług spa, a dzięki nabytym w procesie uczenia się stosownych umiejętnościom kursant wie, rozumie i potrafi zinterpretować poruszaną problematykę oraz wykonywać zadania z tego zakresu. Zadanie specjalisty ds. usług spa jest zajęcie się pacjentem od A do Z. Od umówienia na zabieg, poprzez jego profesjonalne przeprowadzenie, jak i doradztwo pozabiegowe. Jest to trudny i wymagający fach dający dużo satysfakcji.
  • Specjalista ds. kosmetologii w przemyśle chemicznym: W celu pracy na stanowisku specjalistycznym w przemyśle chemicznym należy ukończyć studia chemiczne, farmaceutyczne lub kosmetologiczne. Praca specjalisty ds. kosmetologii w przemyśle chemicznym nie różni się od pracy chemika czy farmaceuty. Jednak jego zadania skupiają się na pracy nad kosmetykami i innymi produktami branży beauty. Jako przyszły specjalista będziesz uczestniczyć w pracach badawczych, na ich podstawie przygotowywać artykuły i inne publikacje naukowe, uczestniczyć w seminariach i konferencjach związanych z chemią kosmetyczną. Możesz także uczestniczyć w badaniach nad nowymi substancjami chemicznymi, poszukiwaniach zastosowań już istniejących substancji, innowacyjnych technologii chemicznych. To praca w takich branżach, jak kosmetologia, wellness i spa czy farmacja.
  • Laborant: W celu znalezienia zatrudnienia na stanowisku laboranta należy ukończyć studia z zakresu biologii, biotechnologii, bioinżynierii, studiów okołomedycznych takich jak kosmetologia, ochrona zdrowia lub kierunków pokrewnych. Za główny cel pracy obiera się badanie i analiza próbek medycznych. Do głównych kompetencji na tym stanowisku zalicza się umiejętności analityczne: umiejętność rozwiązywania problemów, umiejętności naukowe, umiejętność pracy w zespole, innowacyjność i kreatywność. Aby zostać laborantem nie trzeba ukończyć studiów, jednak wielu pracodawców za podstawowe wymagania stawia kandydatom otrzymanie dyplomu przynajmniej studiów I stopnia z zakresu nauk biologicznych. Laborant swoją pracę może wykonywać w prywatnych laboratoriach, w szpitalach, przychodniach oraz instytucjach badawczych.
  • Naukowiec: Po ukończeniu studiów I, II i III stopnia z zakresu biologii, kosmetologii, zdrowia, biotechnologii, medycyny roślin, przyrody, bioinformatyki, bioinżynierii i pokrewnych można kontynuować swoją ścieżkę kariery pozostając na uczelni w roli wykładowca oraz naukowca. Naukowiec to bardzo ogólne pojęcie. Naturalnymi predyspozycjami jest chęć prowadzenia badań, dochodzenia do prawdy, szukania rozwiązań i formułowanie sądów, a także umiejętność obrony własnego stanowiska. Praca na tym stanowisku naukowca to ciągła nauka, szkolenie i nauczanie innych. Z jednej strony to duża odpowiedzialność, z drugiej zaś duża samodzielność. Życie naukowca to ciągła aktualizacja zdobytej wiedzy, dlatego też jednym z najważniejszych elementów życia są badania, kursy, sympozja oraz inne okazje by móc rozwijać się w dziedzinie obranej na początku kariery. Postawienie na tą ścieżkę kariery to również pogodzenie się z faktem, iż często nasze badania będą miały zastosowanie tylko teoretyczne bez praktycznego wyrażenie, a przez to nie zawsze taka praca jest satysfakcjonująca. Jednak jeśli uda się doprowadzić badania do przełomowych rozwiązań to możemy wpisać się na stałe do historii nauki.

Rynek pracy w Poznaniu i Wielkopolsce

Rynek pracy w Poznaniu jest bardzo atrakcyjny dla absolwentów uczelni. Wiele szkół wyższych stara się utrzymywać dobre relacje z kluczowymi pracodawcami w regionie, co ułatwia studentom płynne wejście na rynek pracy. W samym Poznaniu działa około 114 tysięcy firm. Na koniec 2020 roku stopa bezrobocia w Poznaniu wynosiła 2,1%, a stopa bezrobocia w całym województwie 3,7%. To doskonały wynik, który jest dużo niższy niż średnia krajowa i plasuje się w czołówce w całej Unii Europejskiej. Właśnie dlatego wielu kandydatów wybiera Poznań na miejsce studiowania.

Największe firmy z siedzibą w Poznaniu to Enea S.A., Volkswagen Poznań Sp. z o. o., Grupa Muszkieterów, GlaxoSmithKline Pharmaceuticals, Kompania Piwowarska S.A, Selgros Sp. z o. o., Żabka Polska S.A., Arctic Paper S.A., Bridgestone Poznań Sp. z o. o., Komputronik S.A., czy Exide Technologies. Ponadto w mniejszych miejscowościach w regionie znajdują się siedziby Jeronimo Martins Polska S.A. (właściciel Biedronki), Grupa Eurocash, Lidl Polska, Imperial Tobacoo Polska S.A., Grupa Raben, PBG S.A., MAN Bus Sp. z o. o., czy Solaris Bus & Coach S.A. To tylko największe z firm, które cały czas potrzebują wysokiej klasy specjalistów różnych kierunków studiów. Zatrudnienie znajduje wielu absolwentów kierunków technicznych, humanistycznych, związanych z marketingiem i nowymi mediami, chemicznych, logistycznych i nie tylko. W Wielkopolsce bardzo wysoko rozwinięta jest kultura rolna, co zauważycie w nowoczesnych gospodarstwach. Ponadto to doskonałe miejsca do znalezienia pracy, jeszcze w trakcie studiowania. Pod tym kątem oferta dla studentów w Poznaniu i w województwie wielkopolskim jest naprawdę bardzo atrakcyjna, a niska stopa bezrobocia sprawia, że coraz więcej osób chce podjąć studia w tym regionie Polski.

Higiena stomatologiczna na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku | Kierunek pod lupą

Higienistka stomatologiczna to specjalistka od profilaktyki zębów. Dlaczego warto wybrać ten kierunek studiów? Gdzie można znaleźć pracę po higienie stomatologicznej? Czym różnią się te studia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku od innych uczelni? Gdzie szukać pracy po higienie stomatologicznej? Absolwenci kierunku higiena stomatologiczna są przygotowani do podjęcia pracy zawodowej w:  zespole stomatologicznym w zakładach opieki zdrowotnej,  prywatnych gabinetach dentystycznych, szpitalach,

Czytaj więcej »

Zawód: Lekarz stomatolog

Pamiętasz czasy swojego dzieciństwa? Jeśli tak, to na pewno nieobcy Ci był strach przed wizytą u dentysty, prawda? Nie przejmuj się, większość dorosłych osób nadal boi się tych “spotkań” i często unika ich niczym ognia. Dzisiaj chcielibyśmy jednak opowiedzieć Ci nieco więcej na temat profesji stomatologa/dentysty, czyli osoby, która jest odpowiedzialna za leczenie chorób zębów i jamy ustnej. Możesz także

Czytaj więcej »

Zawód: Pielęgniarka

Twoim marzeniem od najmłodszych lat jest niesienie pomocy drugiej osobie? Chcesz sprawować opiekę medyczną nad pacjentami i dbać o ich higienę oraz czystość? Nie przerasta Cię pomoc w innych czynnościach, których pacjenci często nie są w stanie wykonać samodzielnie? Masz zatem powołanie do wykonywania niezwykle ciężkiego i wymagającego zawodu: pielęgniarki. Jakie są obowiązki pielęgniarki? Zakres obowiązków pielęgniarki jest niezwykle szeroki

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję