Zarządzanie medycyną i zdrowie publiczne - kierunek studiów

Zarządzanie medycyną i zdrowie publiczne na skróty

Gdzie studiować zarządzanie medycyną i zdrowie publiczne?

Wszystkie studia na kierunku zarządzanie medycyną i zdrowie publiczne w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Zresetuj filtry
 • List view

  Medyczne studia podyplomowe w Polsce

  Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

  Poradniki dla przyszłych studentów zarządzania medycyną i zdrowiem publicznym

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Kierunki studiów. Jaki wybrać?
  Redakcja Studia.pl

  Zarządzanie i marketing w służbie zdrowia

  Kiedyś wydawało się, że dziedziny te nie mają zbyt wiele wspólnego. Bo jak połączyć bezcenną ochronę zdrowia z racjonalnym zarządzaniem i marketingiem. Dziś, w czasach wysokiej konkurencji

  Czytaj więcej »

  Zobacz inne kierunki medyczne

  Szukasz innych studiów medycznych? Sprawdź wszystkie kierunki medyczne.

  Czy warto studiować zarządzanie medycyną i zdrowie publiczne?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku zarządzanie medycyną i zdrowie publiczne nauczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek zarządzanie medycyną i zdrowie publiczne w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku zarządzanie medycyną i zdrowie publiczne? Jeśli wahasz się, czy studiowanie zarządzania w medycynie i zdrowiu publicznym ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o zarządzaniu w medycynie i zdrowiu publicznym – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie zarządzania w medycynie i zdrowiu publicznym. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Jakiś czas temu toczyła się w Polsce debata o tym, kto powinien kierować szpitalami – lekarze, czy managerowie? Warto zauważyć, że ostatecznym kryterium są predyspozycje i umiejętność zarządzania instytucjami o ogromnym personelu i znacznych budżetach. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak zarządzanie systemem ochrony zdrowia, etyka w opiece zdrowotnej, podstawy rachunkowości i księgowości, negocjacje, prawne uwarunkowania działalności placówek ochrony zdrowia, wykonywanie zadań zarządczych pod presją czasu, tworzenie i wykonywanie budżetu, pozyskiwanie środków zewnętrznych, negocjowanie z instytucjami finansującymi oraz organami założycielskimi, zapewnianie ciągłości działania instytucji medycznych. Zarządzanie takimi instytucjami wymaga wiedzy medycznej i umiejętności managerskich, dlatego zwykle personel medyczny na takich studiach nadrabia wiedzę z ekonomii a managerowie uczą się podstaw medycyny oraz promocji zdrowia. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania zarządzania w medycynie i zdrowiu publicznym. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek zarządzanie medycyną i zdrowie publiczne - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania zarządzania medycyną i zdrowiem publicznym. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku zarządzanie medycyną i zdrowie publiczne

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach w zakresie zarządzania w medycynie i zdrowiu publicznym? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku zarządzanie medycyną i zdrowie publiczne, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Zarządzanie takimi instytucjami wymaga wiedzy medycznej i umiejętności managerskich, dlatego zwykle personel medyczny na takich studiach nadrabia wiedzę z ekonomii a managerowie uczą się podstaw medycyny oraz promocji zdrowia. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze zarządzaniu w medycynie i zdrowiu publicznym. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak zarządzanie systemem ochrony zdrowia, etyka w opiece zdrowotnej, podstawy rachunkowości i księgowości, negocjacje, prawne uwarunkowania działalności placówek ochrony zdrowia, wykonywanie zadań zarządczych pod presją czasu, tworzenie i wykonywanie budżetu, pozyskiwanie środków zewnętrznych, negocjowanie z instytucjami finansującymi oraz organami założycielskimi, zapewnianie ciągłości działania instytucji medycznych. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do zarządzania w medycynie i zdrowiu publicznym. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin medycznych. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku zarządzanie medycyną i zdrowie publiczne

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku zarządzanie medycyną i zdrowie publiczne?

  Higiena stomatologiczna na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku | Kierunek pod lupą

  Higienistka stomatologiczna to specjalistka od profilaktyki zębów. Dlaczego warto wybrać ten kierunek studiów? Gdzie można znaleźć pracę po higienie stomatologicznej? Czym różnią się te studia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku od innych uczelni? Gdzie szukać pracy po higienie stomatologicznej? Absolwenci kierunku higiena stomatologiczna są przygotowani do podjęcia pracy zawodowej w:  zespole stomatologicznym w zakładach opieki zdrowotnej,  prywatnych gabinetach dentystycznych, szpitalach,

  Czytaj więcej »

  Zawód: Wizażysta

  Jeśli jesteś osobą cierpliwą, komunikatywną, otwartą na kontakty z ludźmi i posiadasz wyobraźnię plastyczną, a nowinki kosmetyczne nie są Ci obce to zawód wizażysty jest dla Ciebie.

  Czytaj więcej »

  Zawód: Opiekun Osoby Starszej

  Dzięki polepszającym się warunkom życia oraz dobrej opiece medycznej, ludzie żyją coraz dłużej. Ciągły postęp sprawia, że nasze społeczeństwo się starzeje i wymaga opieki. Dlatego w tej sytuacji należy wziąć pod uwagę, że zapotrzebowanie na specjalistów w tym zawodzie będzie coraz większe. Czy w takim razie zawód opiekun osoby starszej jest przyszłościowy?

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku zarządzanie medycyną i zdrowie publiczne

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie zarządzania w medycynie i zdrowiu publicznym? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów medycznych zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez zarządzanie prywatnymi firmami związanymi z ochroną zdrowia, pełnienie funkcji kierowniczych w szpitalach, kierowanie przychodniami oraz placówkami poz, pełnienie funkcji niezależnego konsultanta, kierowanie działami promocji zdrowia. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem zarządzanie medycyną i zdrowie publiczne, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie zarządzania w medycynie i zdrowiu publicznym będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: zdecydowanie, dyscyplina, skrupulatność, decyzyjność, determinacja, poczucie misji. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary zarządzania w medycynie i zdrowiu publicznym i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: budżet szpitala w świetle prawa, strategia promocji zdrowia w wybranym powiecie, prawne uwarunkowania relacji placówek ochrony zdrowia z NFZ, kierowanie Zakładem Opieki Leczniczej w świetle doświadczeń dyrektorów wybranego regionu.
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję