Farmacja i chemia medyczna - kierunek studiów

Farmacja i chemia medyczna na skróty

Gdzie studiować farmację i chemię medyczną?

Wszystkie studia na kierunku farmacja i chemia medyczna w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Zresetuj filtry
 • List view

  Znajdź studia farmaceutyczne w swoim mieście i województwie

  Sprawdź, jakie studia farmaceutyczne możesz studiować we wszystkich regionach

  Poradniki dla przyszłych studentów farmacji i chemii medycznej

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Farmacja i chemia medyczna
  Redakcja Studia.pl

  Farmaceuta – nie tylko aptekarz

  Myśląc o zawodzie farmaceuty masz przed oczami człowieka w białym fartuchu za ladą w aptece? Czeka Cię niespodzianka: farmaceuta to nie tylko aptekarz. Jego miejscem

  Czytaj więcej »

  Czy warto studiować farmację i chemię medyczną?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku farmacja i chemia medyczna na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek farmacja i chemia medyczna w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku farmacja i chemia medyczna? Jeśli wahasz się, czy studiowanie farmacji i chemii medycznej ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia farmaceutyczne – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie farmacji i chemii medycznej. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Studia te mają charakter jednolity – trwają pięć lat, a po ich ukończeniu uzyskuje się tytuł magistra farmacji. Farmaceuta to nie tylko kasjer w aptece! Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak anatomia człowieka, biofizyka, botanika farmaceutyczna, chemia nieorganiczna, chemia organiczna, stosowanie przepisów prawa w zakresie handlu lekami, sporządzanie i wytwarzanie produktów leczniczych, udzielanie rzetelnej ianformacji pacjentom o działaniu leków, prowadzenie badań farmaceutycznych, monitorowanie niepożądanych działań leków. Farmacja to dziedzina wiedzy o lekach, a mówiąc szerzej, jest to wiedza o wpływie substancji chemicznych na organizm, ale także o wypływie organizmu na substancje chemiczne. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania farmacji i chemii medycznej. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Medyczne studia podyplomowe

  Szukasz innych studiów elektronicznych? Gdzie w zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach stacjonarnych i on-line?

  Praca po kierunku farmacja i chemia medyczna

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku farmacja i chemia medyczna?

  Higiena stomatologiczna na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku | Kierunek pod lupą

  Higienistka stomatologiczna to specjalistka od profilaktyki zębów. Dlaczego warto wybrać ten kierunek studiów? Gdzie można znaleźć pracę po higienie stomatologicznej? Czym różnią się te studia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku od innych uczelni? Gdzie szukać pracy po higienie stomatologicznej? Absolwenci kierunku higiena stomatologiczna są przygotowani do podjęcia pracy zawodowej w:  zespole stomatologicznym w zakładach opieki zdrowotnej,  prywatnych gabinetach dentystycznych, szpitalach,

  Czytaj więcej »

  Zawód: Wizażysta

  Jeśli jesteś osobą cierpliwą, komunikatywną, otwartą na kontakty z ludźmi i posiadasz wyobraźnię plastyczną, a nowinki kosmetyczne nie są Ci obce to zawód wizażysty jest dla Ciebie.

  Czytaj więcej »

  Zawód: Opiekun Osoby Starszej

  Dzięki polepszającym się warunkom życia oraz dobrej opiece medycznej, ludzie żyją coraz dłużej. Ciągły postęp sprawia, że nasze społeczeństwo się starzeje i wymaga opieki. Dlatego w tej sytuacji należy wziąć pod uwagę, że zapotrzebowanie na specjalistów w tym zawodzie będzie coraz większe. Czy w takim razie zawód opiekun osoby starszej jest przyszłościowy?

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku farmacja i chemia medyczna

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach farmaceutycznych? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów medycznych zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez kierowanie apteką, pracę w laboratorium, pracę w firmach wytwarzających leki, kierowanie działem handlowych w firmach farmaceutycznych, pracę w aptece. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem farmacja i chemia medyczna, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów farmaceutycznych będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: ścisły umysł, racjonalność, precyzja, dokładność, skrupulatność, odpowiedzialność. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary farmacji i chemii medycznej i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: wpływ mannozy na agregację erytrocytów, badanie stabilności witaminy C w obecności nadtlenków, badania cytotoksyczności syntetycznych inhibitorów polimeryzacji tubuliny, farmakoterapia lęku.

  Zobacz inne kierunki medyczne

  Szukasz innych studiów medycznych? Sprawdź wszystkie kierunki medyczne.

  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję