Fizyka medyczna (RTG, EEG) - kierunek studiów

Fizyka medyczna (RTG, EEG) na skróty

Gdzie studiować fizykę medyczną?

Wszystkie studia na kierunku fizyka medyczna w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Zresetuj filtry
 • List view

  Medyczne studia podyplomowe w Polsce

  Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

  Poradniki dla przyszłych studentów fizyki medycznej

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Zobacz inne kierunki medyczne

  Szukasz innych studiów medycznych? Sprawdź wszystkie kierunki medyczne.

  Czy warto studiować fizykę medyczną?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku fizyka medyczna na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek fizyka medyczna w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku fizyka medyczna? Jeśli wahasz się, czy studiowanie fizyki medycznej ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o fizyce medycznej – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie fizyki medycznej. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Fizyka medyczna jest dziedziną, która wykorzystuje dorobek współczesnej fizyki w zastosowaniach medycznych w zakresie profilaktyki, diagnostyki, terapii i rehabilitacji. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak język angielski, chemia kwantowa, aparatura medyczna, podstawy radioterapii, nanomedycyna, obrazowanie metodami nieinwazyjnymi, zastosowanie osiągnięć fizyki molekularnej w medycynie, medyczne zastosowanie pierwiastków promieniotwórczych, zastosowanie wiedzy o elektryczności w medycynie, poznanie metod i zastosowań fizykoterapii. Dzisiejsza medycyna jest dziedziną, która cały czas się rozwija. Zaangażowanie osiągnięć fizyki pozwala na coraz lepszą radiodiagnostykę, radioterapię oraz fizykoterapię. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania fizyki medycznej. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek fizyka medyczna - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania fizyki medycznej. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku fizyka medyczna

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach w zakresie fizyki medycznej? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku fizyka medyczna, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Dzisiejsza medycyna jest dziedziną, która cały czas się rozwija. Zaangażowanie osiągnięć fizyki pozwala na coraz lepszą radiodiagnostykę, radioterapię oraz fizykoterapię. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze fizyce medycznej. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak język angielski, chemia kwantowa, aparatura medyczna, podstawy radioterapii, nanomedycyna, obrazowanie metodami nieinwazyjnymi, zastosowanie osiągnięć fizyki molekularnej w medycynie, medyczne zastosowanie pierwiastków promieniotwórczych, zastosowanie wiedzy o elektryczności w medycynie, poznanie metod i zastosowań fizykoterapii. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do fizyki medycznej. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin medycznych. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku fizyka medyczna

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku fizyka medyczna?

  Higiena stomatologiczna na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku | Kierunek pod lupą

  Higienistka stomatologiczna to specjalistka od profilaktyki zębów. Dlaczego warto wybrać ten kierunek studiów? Gdzie można znaleźć pracę po higienie stomatologicznej? Czym różnią się te studia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku od innych uczelni? Gdzie szukać pracy po higienie stomatologicznej? Absolwenci kierunku higiena stomatologiczna są przygotowani do podjęcia pracy zawodowej w:  zespole stomatologicznym w zakładach opieki zdrowotnej,  prywatnych gabinetach dentystycznych, szpitalach,

  Czytaj więcej »

  Zawód: Wizażysta

  Jeśli jesteś osobą cierpliwą, komunikatywną, otwartą na kontakty z ludźmi i posiadasz wyobraźnię plastyczną, a nowinki kosmetyczne nie są Ci obce to zawód wizażysty jest dla Ciebie.

  Czytaj więcej »

  Zawód: Opiekun Osoby Starszej

  Dzięki polepszającym się warunkom życia oraz dobrej opiece medycznej, ludzie żyją coraz dłużej. Ciągły postęp sprawia, że nasze społeczeństwo się starzeje i wymaga opieki. Dlatego w tej sytuacji należy wziąć pod uwagę, że zapotrzebowanie na specjalistów w tym zawodzie będzie coraz większe. Czy w takim razie zawód opiekun osoby starszej jest przyszłościowy?

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku fizyka medyczna

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie fizyki medycznej? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów medycznych zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w klinikach onkologicznych, serwisowanie aparatury medycznej, pracę w laboratoriach badawczo-rozwojowych, handel sprzętem medycznym, świadczenie usług dla placówek ochrony zdrowia. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem fizyka medyczna, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie fizyki medycznej będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: dokładność, odpowiedzialność, zdolności techniczne, precyzja, ścisły umysł, determinacja. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary fizyki medycznej i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: analiza dyskryminacyjna kontroli ułożenia pacjenta, nanodozymetria w oddziaływaniach ciężkich jonów z materią, ocena dawek w sercu i płucach w technice elektronowej dla pacjentek z nowotworem piersi, ocena jakości obrazu SPECT za pomocą analizy ROC.
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję