Biochemia - kierunek studiów

Biochemia na skróty

Gdzie studiować biochemię?

Wszystkie studia na kierunku biochemia w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Zresetuj filtry
 • List view

  Znajdź biochemię w swoim mieście i województwie

  Sprawdź, jakie studia biochemii możesz studiować we wszystkich regionach

  Opinie o studiach z biochemii

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Kierunek biochemia - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania biochemii. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Czy warto studiować biochemię?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku biochemia na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek biochemia w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku biochemia? Jeśli wahasz się, czy studiowanie biochemii ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o biochemii – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie biochemii. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Biochemia to nic innego jak chemia organizmów żywych. Chodzi więc o procesy chemiczne, struktury związków chemicznych, przemiany chemiczne czy wpływ substancji na funkcjonowanie organizmu. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak genetyka molekularna, badania dna do celów sądowych, bioakustyka, komputerowe modelowanie procesów biologicznych, podstawy histologii, analiza próbek pochodzących z organizmów żywych, określanie składu chemicznego, prowadzenie badań wpływu substancji chemicznych na organizm żywy, dokumentowanie badań biochemicznych, stosowanie wiedzy z zakresu biochemii w pracy laboratoryjnej. Jest to bardzo szeroka dziedzina wiedzy, w której postęp i nowe odkrycia następują dosłownie każdego dnia. W czasie studiów z pewnością nie zabraknie długich godzin w nowoczesnych laboratoriach! Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania biochemii. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Studia podyplomowe o biochemii

  Gdzie zdobywać wiedzę związaną z biochemią na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach stacjonarnych i on-line?

  Możliwości zawodowe po kierunku biochemia

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach biochemicznych? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów ścisłych i przyrodniczych zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez zatrudnienie w różnego rodzaju laboratoriach, pracę w jednostkach badawczych, otwarcie przewodu doktorskiego i karierę naukową, popularyzowanie nauki na łamach prasy i czasopism, pracę w instytucjach oświatowych. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem biochemia, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów biochemicznych będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: wnikliwość, dociekliwość, ścisły umysł, precyzja, skrupulatność, innowacyjność. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary biochemii i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: mechanizm działania oraz metabolizm wybranych pestycydów, udział proliny w odpowiedzi roślin na czynniki stresowe, molekularne mechanizmy regulacji syntezy chitynaz bakteryjnych, transport białek do mitochondriów roślin.

  Zobacz inne kierunki związane z biologią i chemią

  Szukasz innych studiów związanych z biologią i chemią? Sprawdź wszystkie kierunki ścisłe i przyrodnicze.

  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję