Szkic Logistyczne i transportowe

Podyplomowe studia z TSL w Zielonej Górze

Podyplomowe studia z TSL w Zielonej Górze - co warto wiedzieć?

Gdzie studiować podyplomowo transport, spedycję i logistykę w Zielonej Górze?

Wszystkie studia na podyplomowych kierunkach TSL w Zielonej Górze i województwie lubuskim

List view

Zobacz kierunki podyplomowe związane z TSL w Zielonej Górze

Szukasz podyplomowych studiów z sektora transport-spedycja-logistyka na zielonogórskich i lubuskich uczelniach? Sprawdź wszystkie kierunki "podyplomówek" logistycznych i transportowych, które możesz na nich studiować.

Gdzie warto iść na podyplomówki TSL?

Uczelnie i wydziały logistyczne i transportowe w Zielonej Górze

Czy warto studiować podyplomowo TSL?

Poradniki dla przyszłych studentów podyplomówek logistyczno-transportowych w Zielonej Górze i województwie lubuskim. Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Kierunki studiów. Jaki wybrać?
Redakcja Studia.pl

Żegluga śródlądowa

Żegluga śródlądowa to studia dostarczające wykwalifkowanych pracowników, którzy bez problemu znajdą pracę z racji zapotrzebowania na ich umiejętności i wiedzę. W zależności od uczelni, profil

Czytaj więcej »
Kariera po studiach
Redakcja Studia.pl

Zawód: Logistyk

Logistyk? Kim w ogóle jest logistyk i dlaczego specjaliści z tej dziedziny nie mogą narzekać na brak ofert pracy? Ile zarabiają i jak wygląda ich

Czytaj więcej »
Kierunki TSL - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania kierunków logistycznych, transportowych i spedycyjnych w Poznaniu i Wielkopolsce . Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Czy warto studiować podyplomowe kierunki TSL w Zielonej Górze i województwie lubuskim?

Zastanawiasz się nad studiowaniem podyplomowych kierunków związanych z transportem i logistyką na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Podyplomowe TSL

Podyplomówki związane z branżą TSL to studia pomagające zdobyciu nowych kwalifikacji, poszerzeniu dotychczasowych możliwości zawodowych, w specjalizowaniu się w:
poszczególnych gałęziach branży logistycznej – logistyka morska, lądowa, powietrzna, pasdażerska, towarowa, poszczególnych gałęziach branży transportowej – przemysł motoryzacyjny, lotniczy, stoczniowy, różnych rodzajach transportu – miejski, długodystansowy, kombinowany, poszczególnych obszarach logistyki – zarządzanie, marketing, sprzedaż, jakość, łańcuchy dostaw, zamówienia, wewnętrzna logistyka przedsiębiorstw, systemy IT, a także zdobycie odpowiednich kwalifikacji, certyfikatów i uprawnień.

Studia podyplomowe w Zielonej Górze i w województwie lubuskim

W województwie lubuskim, absolwenci studiów minimum pierwszego stopnia, mogą skorzystać z atrakcyjnej oferty studiów podyplomowych. W samej Zielonej Górze liczba oferowanych kierunków przekracza 50, a można wybierać również spośród oferty mniejszych ośrodków. Dzięki temu mieszkańcy okolic mają szansę na zwiększenie swoich kompetencji, które docelowo mogą pomóc w awansie lub znalezieniu atrakcyjniejszego zatrudnienia. Dyplomy tutejszych uczelni są świadectwem dobrego przygotowania i cenione są w całej Polsce. Podyplomówki najczęściej trwają od 2 do 4 semestrów i prowadzone są w trybie niestacjonarnym, co jest ich dużym atutem. Dzięki temu bardzo chętnie decydują się na nie osoby, które są aktywne zawodowo lub mają mało czasu w tygodniu. Zjazdy w kilka weekendów w semestrze są sporym atutem takiego modelu nauki. Studia podyplomowe w województwie lubuskim mogą być bardzo dużą szansą dla osób, które szukają dla siebie właściwego zawodu lub myślą o przebranżowieniu. Zdobyte w ten sposób kwalifikacje będą wystarczające do tego, by podjąć pracę na nowym stanowisku i powalczyć o atrakcyjniejsze zatrudnienie. Można to zrobić zarówno w Zielonej Górze oraz w mniejszych miejscowościach w województwie. Bardzo dużą popularnością cieszą się tu kierunki związane z transportem i logistyką. Wpływ na to może mieć położenie Zielonej Góry na jednym z bardziej znaczących szlaków spedycyjnych w Europie. Wiele osób decyduje się również na zarządzanie i marketing, dzięki czemu zdobywają kwalifikacje, które są niezbędne w każdej firmie. W czołówce najchętniej wybieranych kierunków są również te związane z pedagogiką, dzięki którym swoje kwalifikacje podnoszą nauczyciele z Zielonej Góry i okolic.

Możliwości pracy w branży TSL

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu podyplomowego kierunku transportowo-logistycznego na zielonogórskich i lubuskich uczelniach?

Zawód: Policjant

Policja – stutysięczna formacja czuwająca nad bezpieczeństwem ludzi i porządkiem publicznym. Co należy zrobić i jakie spełnić wymagania by zostać jednym z członków tej służby?

Czytaj więcej »

Zawód: Celnik

Funkcjonariusz Służby Celnej zajmuje się całkowitym procesem prawidłowego przebiegu odprawy celnej: przygotowuje dokumenty, kontroluje przewożony towar oraz dba o ogólne bezpieczeństwo transportu. Jeśli kiedykolwiek myślałeś o pracy w tym zawodzie sprawdź jakie warunki musisz spełnić.

Czytaj więcej »

Zawód: Prokurator

Prokurator jest samodzielnym urzędnikiem, który zajmuje się wykrywaniem i ściganiem przestępstw. W opinii publicznej osoba na tym stanowisku cieszy się dużym szacunkiem. Do głównych zadań prokuratora należy formułowanie oskarżeń oraz występowanie przed sądami. Aby zostać prokuratorem nie wystarczy tytuł magistra, podobnie jak w przypadku innych zawodów związanych ze studiami prawniczymi. Jak zostać prokuratorem? Kim jest prokurator? Choć wydaje się, że

Czytaj więcej »

Praca po studiach logistyczno-transportowych

Rozważanie możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów logistyczno-transportowych warto poprzedzić krótką analizą rynku pracy. Przede wszystkim można zauważyć, że sektor TSL (Transport, Spedycja, Logistyka) stale rośnie, co oznacza, że miejsc pracy będzie przybywać. W przypadku pracy po kierunkach związanych z produkcją środków transportu można starać się o pracę w takich branżach jak automotive (produkcja, sprzedaż u serwis samochodów), przemysł stoczniowy, lotniczy, kolejnictwo. Aby wzmocnić swoje szanse na rynku pracy, dobrze jest połączyć ostatnie lata studiów z wykonywaniem pierwszych wyzwań zawodowych.

Rynek pracy w Zielonej Górze i w województwie lubuskim

Rynek pracy w Zielonej Górze i okolicach jest bardzo atrakcyjny i doskonale wypada w zestawieniu ze średnią krajową. Dzięki temu absolwenci lubuskich uczelni nie mają problemu z płynnym wejściem na rynek pracy oraz znalezieniem atrakcyjnego zatrudnienia. Korzystają z tego również przyjezdni, którzy mimo ukończenia studiów w innych regionach Polski, ostatecznie decydują się na migrację do województwa lubuskiego. Obecnie w Zielonej Górze stopa bezrobocia wynosi 4% i jest o ponad połowę niższa niż średnia krajowa. Korzystnie wypada również stopa bezrobocia dla całego województwa, która oscyluje w granicach 5,8%. To również około 0,5% mniej niż średnia krajowa. W województwie lubuskim funkcjonują zakłady z wielu branż, w tym również rolnictwo i przemysł winny, co jest dużym atutem dla studentów różnych kierunków. Wiele z tych firm decyduje się na współpracę gospodarczą z firmami niemieckimi, dlatego na rynku pracy bardzo cenieni są absolwenci z językiem niemieckim. Zdecydowanie najbardziej rozpoznawalną i generującą największe przychody firmą z województwa lubuskiego jest Cinkciarz.pl. Ten internetowy kantor wymiany walut pochodzi właśnie z Zielonej Góry. W gronie największych pracodawców znajdują się również Stelmet Sp. z o. o. z Zielonej Góry, Kaskat Sp. z o. o. z Gorzowa Wielkopolskiego, Seco/Warwick Europe Sp. z o. o. i Sprick Rowery Sp. z o. o. ze Świebodzina. Ponadto warto wymienić takie firmy jak SE Bordnetze Polska Sp. z o. o. i Faurecia Gorzów Sp. z o. o. z Gorzowa Wielkopolskiego, czy Gedia Poland Sp. z o. o. z Nowej Soli. Wykaz firm i miejscowości, w których się one znajdują, wskazuje na to, że całe województwo jest atrakcyjne gospodarczo dla absolwentów. Lokalny rynek pracy w lubuskiem jest im bardzo przyjazny, dlatego Zielona Góra i inne tego województwa są warte tego, by rozpocząć w nich studia.

Szkic Logistyczno-transportowe

Studia logistyczno-transportowe (TSL) w Szczecinie

Studia logistyczno-transportowe (TSL) w Szczecinie - co warto wiedzieć?

Gdzie studiować kierunki logistyczno-transportowe w Szczecinie?

Wszystkie studia na kierunkach TSL (transport-spedycja-logistyka) w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim

List view

Czy warto studiować kierunki logistyczno-transportowe?

Poradniki dla przyszłych studentów kierunków TSL (transport-spedycja-logistyka) w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim. Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Gdynia
Redakcja Studia.pl

Morze możliwości logistycznych. Pod lupą: logistyka na “uczelni Kwiatkowskiego” w Gdyni.

Najszybciej rozwijającą się dziedziną TSL (transport-spedycja-logistyka) jest transport morski. Już ponad 80% transportu towarów w handlu międzynarodowym odbywa się drogami wodnymi. Trójmiasto na tym zyskuje — jest jednym z największych europejskich węzłów logistycznych w Europie. Dlatego trudno o lepsze miejsce do zdobywania zawodu logistyka. Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni (WSAiB) przygotowuje do niego na siedmiu specjalnościach logistycznych.

Czytaj więcej »
Inne
Redakcja Studia.pl

Zawód: Pilot

Wysokie zarobki, fascynująca i niezwykle odpowiedzialna praca i możliwość poznawania najdalszych zakątków świata – to tylko nieliczne walory pracy w charakterze pilota samolotu. Niestety, jako

Czytaj więcej »
Kierunki studiów. Jaki wybrać?
Redakcja Studia.pl

Eurologistyka i transport

Studia na specjalności Eurologistyka i transport dedykowane są osobom, które chcą zdobyć wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu zarządzania w sferze logistyki i transportu na

Czytaj więcej »
Kierunki logistyczne i transportowe - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania kierunków logistycznych i transportowych. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Czy warto studiować kierunki logistyczno-transportowe ?

Poradniki dla przyszłych studentów kierunków TSL (transport-spedycja-logistyka) w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim. Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Studia TSL (transport-spedycja-logistyka)

Branża TSL zalicza się do jednego z najbardziej przyszłościowych sektorów biznesu. Transport i logistyka potrzebują zatem wysoko wykwalifikowanych pracowników na różne stanowiska, w tym menadżerów i specjalistów zarządzających procesami logistycznymi oraz inżynierów zajmujących się projektowaniem, produkcją i eksploatacją infrastruktury transportowej, logistycznej oraz pojazdów wykorzystywanych do przemieszczania pasażerów i przesyłek cargo (towarów). Wydawać się może, że nie ma nic prostszego od transportu osób i mienia z punktu A do punktu B. Ludzie robią to od tysięcy lat, począwszy od wynalezienia koła (a wcześniej sań z płozami do przesuwania ciężarów). Jednak postęp w doskonaleniu pojazdów, zagęszczanie się infrastruktury transportowej oraz warunki zewnętrzne (takie jak wzrost kosztów paliwa) napędzają popyt na ekspertów od planowania i realizacji nowoczesnej logistyki i transportu, czyli sprawnych, ekonomicznych, a ostatnimi czasy także ekologicznych działań i technologii TSL. Szukając kierunków kształcących dla potrzeb branży TSL zastanów się, który z obszarów jest dla Ciebie najbardziej interesujący:

  • udział w procesach logistycznych i transportowych (licz się z tym, że będziesz kształcić się w kierunkach i specjalnościach biznesowych, związanych z pracą działów logistyki i zaopatrzenia przedsiębiorstw oraz usługami spedycyjnymi i transportowymi),
  • projektowanie i budowa infrastruktury logistycznej i transportowej (wybierasz wtedy kierunki specjalności techniczne, powiązane z budownictwem),
  • tworzenie technologii i narzędzi informatycznych do automatyzacji i obsługi procesów logistycznych (zainteresuj się kierunkami i specjalnościami technicznymi powiązanymi z elektroniką, robotyką, mechatroniką lub studiami IT związanymi z programowaniem lub technologiami cyfrowymi),
  • projektowanie, budowa i serwisowanie pojazdów osobowych i ciężarowych – lądowych, latających i pływających (to kierunki i specjalności techniczne, zbliżone do mechaniki i budowy maszyn, oceanotechniki, inżynierii lotniczej),
  • obsługa pojazdów wymagających wysokich, specyficznych kwalifikacji – takich jak prowadzenie oraz lokalizowanie w przestrzeni samolotów i statków (szukaj wtedy kierunków technicznych i ścisłych, powiązanych z lotnictwem lub nawigacją).

Studia w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim

Szczecin to stolica województwa zachodniopomorskiego i jednocześnie największy ośrodek akademicki w tej części kraju. W mieście położonym nad Odrą studiuje ponad 30 tysięcy osób. Tutejsze uczelnie co roku opuszcza ponad 7 tysięcy absolwentek i absolwentów. Mogą oni skorzystać z szerokiej oferty studiów na uczelniach państwowych i prywatnych. Liczba oferowanych kierunków wynosi około 160. Studenci mogą zdecydować się na jeden z kierunków na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich jednolitych i uzupełniających, a także na studiach podyplomowych, które dedykowane są absolwentom. W Szczecinie znajduje się nowoczesna infrastruktura uczelniana, co wpływa na komfort i jakość studiowania. To bardzo ważny ośrodek gospodarczy w Polsce, na co wpływ ma między innymi bliskość Niemiec. W samym Szczecinie i w jego okolicy zarejestrowanych jest około 70 tysięcy firm, w których zatrudnienie mogą znaleźć absolwenci tutejszych uczelni państwowych lub prywatnych. Szczecin to bardzo atrakcyjne miejsce pod kątem wypoczynku. Można spędzać czas nad Zatoką Szczecińską i na bulwarach nad Odrą, które „żyją” przez cały rok. Miasto posiada bardzo atrakcyjne parki miejskie i lasy, w tym Park Kasprowicza, Park Żeromskiego, czy Park S. Kownasa. Ulokowano tu ponad 135 kilometrów tras rowerowych. Bogata oferta kulturalna, w tym teatry i kina studyjne, a także liczne wystawy i festiwale to alternatywa dla studentów, w zakresie spędzania wolnego czasu. Spacer i odpoczynek na Wałach Chrobrego jest kolejną propozycją. Weekendy i wieczory można spędzać w licznych pubach, barach i klubach muzycznych, dlatego nikt nie powinien się tu nudzić. W województwie zachodniopomorskim studiowanie możliwe jest nie tylko w Szczecinie. Z powodzeniem można skorzystać z oferty uczelni prywatnych i państwowych, w takich ośrodkach jak Koszalin, Wałcz, Kołobrzeg, Szczecinek, Stargard Szczeciński, Gryfice i Świnoujście.

Studia podyplomowe logistyczno-transportowe w Szczecinie

Gdzie w Szczecinie zdobywać wiedzę z TSL na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach - stacjonarnych i on-line?

Praca po kierunkach logistyczno-transportowych

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunków TSL (transport-spedycja-logistyka) na szczecińskich i zachodniopomorskich uczelniach?

Zawód: Stewardessa

Lufthansa, Emirates, Lot, Air France, Wizz Air. To jedne z wielu linii lotniczych które co roku organizują castingi na stewardessę. Co należy zrobić i jakie spełnić wymagania by móc pracować w tym zawodzie?

Czytaj więcej »

Transport liniowy

Studiowanie tej dyscypliny ma przygotować specjalistów z zakresu projektowania, budowy i eksploatacji lin stalowych oraz różnego rodzaju urządzeń transportu linowego (np. górniczych wyciągów szybowych, kolei linowych, wyciągów narciarskich, dźwigów osobowych, lin pracujących w urządzeniach portowych i na platformach wiertniczych). Student uczy się budować systemy bezpieczeństwa urządzeń transportu linowego, opracowywać projekty nowych aktów prawnych, przepisów bezpieczeństwa oraz norm technicznych z zakresu

Czytaj więcej »

Zawód: Spedytor

Wysokie zarobki, prestiż i praca pełna wyzwań, a z drugiej strony ciągła walka z czasem – bo opóźnienia, awarie urządzeń do uiszczania opłat drogowych czy zepsute samochody to standardowe problemy w codziennej pracy spedytora. To jeden z tych zawodów, w których trzeba sprawdzić się w praktyce, by móc stwierdzić z całą pewnością, że się do niego nadajemy. Kim jest spedytor?

Czytaj więcej »

Praca po studiach logistyczno-transportowych

Rozważanie możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów logistyczno-transportowych warto poprzedzić krótką analizą rynku pracy. Przede wszystkim można zauważyć, że sektor TSL (Transport, Spedycja, Logistyka) stale rośnie, co oznacza, że miejsc pracy będzie przybywać. W przypadku pracy po kierunkach związanych z produkcją środków transportu można starać się o pracę w takich branżach jak automotive (produkcja, sprzedaż u serwis samochodów), przemysł stoczniowy, lotniczy, kolejnictwo. Aby wzmocnić swoje szanse na rynku pracy, dobrze jest połączyć ostatnie lata studiów z wykonywaniem pierwszych wyzwań zawodowych.

Rynek pracy w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim

Tak jak wspomnieliśmy, w Szczecinie zarejestrowanych jest około 70 tysięcy firm, co daje dużo możliwości zatrudnienia dla absolwentów oraz dla studentów, którzy wciąż kontynuują edukację. Stosunkowo łatwo wejść płynnie na rynek pracy, który poszukuje wykształconych specjalistów. Stopa bezrobocia w Szczecinie wynosi 3,9% i jest blisko dwukrotnie niższa od średniej krajowej. Miasto znane jest z tego, że stopa bezrobocia od lat utrzymuje się na bardzo niskim poziomie i region ten pod względem gospodarczym, należy do najbardziej atrakcyjnych w Polsce. W województwie zachodniopomorskim bezrobocie wynosi obecnie 7,8% i jest tylko nieznacznie wyższe od średniej krajowej. To sprawia, że nie tylko Szczecin, ale i inne, mniejsze miejscowości w okolicy, są atrakcyjnym miejscem pracy dla absolwentów. W miejscowościach nadmorskich bardzo rozwinięty jest sektor turystyczny, dlatego kierunki z nim związane cieszą się sporą popularnością i oferują studentom wiele możliwości. W Szczecinie znajdują się siedziby wielu renomowanych firm. Wśród nich warto wymienić między innymi firmę z sektora logistycznego OT Logistics, czy jednego z najbardziej znanych producentów alkoholi w Polsce, czyli Polmos Szczecin. Osoby związane z gospodarką morską mogą poszukiwać pracy w Porcie Szczecin lub też w tutejszych stoczniach i u producentów osprzętu dla statków. Do czołowych pracodawców zaliczają się Euroafrica Linie Żeglugowe i Cefarm Szczecin. W mieście znajduje się wiele rozwijających się firm, które zyskują dopiero na znaczeniu. Często zrzeszone są w Szczecińskim Parku Naukowo-Technologicznym. Wśród atrakcyjnych pracodawców znajdują się takie firmy i spółki jak Alsecco – Nowa Cukrownia, M4Wind, Winston Sp. z o. o., Żegluga Polska S.A., Agrorol Sp. z o. o. oraz Unity Line. Rynek pracy w Szczecinie jest bardzo różnorodny. Bardzo dobrze funkcjonuje sektor rolniczy oraz przetwórstwo i obróbka drewna z lokalnych lasów. Dzięki temu absolwenci mogą poszukiwać zatrudnienia w sektorze morskim, w transporcie, w obronności, w turystyce, w biznesie oraz w wielu innych sektorach.

Szkic Logistyczne i transportowe

Podyplomowe studia z TSL na Śląsku

Podyplomowe studia z TSL na Śląsku - co warto wiedzieć?

Gdzie studiować podyplomowo transport, spedycję i logistykę na Śląsku?

Wszystkie studia na podyplomowych kierunkach TSL na Śląsku

List view

Zobacz kierunki podyplomowe związane z TSL na Śląsku

Szukasz podyplomowych studiów z sektora transport-spedycja-logistyka na śląskich uczelniach? Sprawdź wszystkie kierunki "podyplomówek" logistycznych i transportowych, które możesz na nich studiować.

Gdzie warto iść na podyplomówki TSL?

Uczelnie i wydziały logistyczne i transportowe na Śląsku

Czy warto studiować podyplomowo TSL?

Poradniki dla przyszłych studentów podyplomówek logistyczno-transportowych na Śląsku. Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Kariera po studiach
Redakcja Studia.pl

Zawód: Logistyk

Logistyk? Kim w ogóle jest logistyk i dlaczego specjaliści z tej dziedziny nie mogą narzekać na brak ofert pracy? Ile zarabiają i jak wygląda ich

Czytaj więcej »
Kierunki TSL - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania kierunków logistycznych, transportowych i spedycyjnych w Poznaniu i Wielkopolsce . Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Czy warto studiować podyplomowe kierunki TSL na Śląsku?

Zastanawiasz się nad studiowaniem podyplomowych kierunków związanych z transportem i logistyką na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Podyplomowe TSL

Podyplomówki związane z branżą TSL to studia pomagające zdobyciu nowych kwalifikacji, poszerzeniu dotychczasowych możliwości zawodowych, w specjalizowaniu się w:
poszczególnych gałęziach branży logistycznej – logistyka morska, lądowa, powietrzna, pasdażerska, towarowa, poszczególnych gałęziach branży transportowej – przemysł motoryzacyjny, lotniczy, stoczniowy, różnych rodzajach transportu – miejski, długodystansowy, kombinowany, poszczególnych obszarach logistyki – zarządzanie, marketing, sprzedaż, jakość, łańcuchy dostaw, zamówienia, wewnętrzna logistyka przedsiębiorstw, systemy IT, a także zdobycie odpowiednich kwalifikacji, certyfikatów i uprawnień.

Studia podyplomowe na Śląsku

Kilkanaście śląskich ośrodków akademickich ma do zaoferowania bardzo dużą liczbę kierunków studiów podyplomowych, które cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ ich ukończenie może znacznie pomóc w znalezieniu idealnej pracy dla siebie oraz zdobycie dobrego zawodu. Decydują się na nie, między innymi osoby, które na co dzień chcą awansować i niezbędne są do tego dodatkowe kwalifikacje. Po ukończeniu studiów podyplomowych absolwenci są jeszcze bardziej cenieni nie tylko na śląskim rynku pracy. To dobra droga dla osób, które myślą o przebranżowieniu się i szukają dla siebie właściwego kierunku i drogi zawodowej. Szeroka oferta podyplomówek na śląskich uczelniach, pozwala na dobranie modelu studiowania bezpośrednio do swoich potrzeb. To zdecydowanie jeden z głównych atutów tego regionu. Znajdują się tu liczne, nowoczesne zakłady, które mają zapotrzebowanie na wysokiej klasy specjalistów. Najbardziej rozwiniętym ośrodkiem w zakresie studiów podyplomowych na Śląsku są Katowice, gdzie studenci mogą wybierać spośród około 200 kierunków. W Gliwicach znajdą oni około 60 kierunków, w Częstochowie niespełna 50 kierunków, a w Dąbrowie Górniczej około 20 kierunków. Studia podyplomowe dostępne są w wymienionych wcześniej mniejszych ośrodkach akademickich na Śląsku. Z oferty podyplomówek korzystają najczęściej osoby, które są aktywne zawodowo i mają mało czasu, na przykład przedsiębiorcy, nauczyciele lub inni specjaliści. Możliwość studiowania w trybie niestacjonarnym, w wybrane weekendy w roku oraz długość studiów – od 2 do 4 semestrów, to dodatkowe atuty. Dyplomy śląskich uczelni są bardzo cenione w innych miejscach w Polsce, a także poza granicami kraju, co jest dodatkowym atutem studiowania w tym regionie.

Możliwości pracy w branży TSL

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu podyplomowego kierunku transportowo-logistycznego na śląskich uczelniach?

Zawód: Policjant

Policja – stutysięczna formacja czuwająca nad bezpieczeństwem ludzi i porządkiem publicznym. Co należy zrobić i jakie spełnić wymagania by zostać jednym z członków tej służby?

Czytaj więcej »

Zawód: Celnik

Funkcjonariusz Służby Celnej zajmuje się całkowitym procesem prawidłowego przebiegu odprawy celnej: przygotowuje dokumenty, kontroluje przewożony towar oraz dba o ogólne bezpieczeństwo transportu. Jeśli kiedykolwiek myślałeś o pracy w tym zawodzie sprawdź jakie warunki musisz spełnić.

Czytaj więcej »

Zawód: Prokurator

Prokurator jest samodzielnym urzędnikiem, który zajmuje się wykrywaniem i ściganiem przestępstw. W opinii publicznej osoba na tym stanowisku cieszy się dużym szacunkiem. Do głównych zadań prokuratora należy formułowanie oskarżeń oraz występowanie przed sądami. Aby zostać prokuratorem nie wystarczy tytuł magistra, podobnie jak w przypadku innych zawodów związanych ze studiami prawniczymi. Jak zostać prokuratorem? Kim jest prokurator? Choć wydaje się, że

Czytaj więcej »

Praca po studiach logistyczno-transportowych

Rozważanie możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów logistyczno-transportowych warto poprzedzić krótką analizą rynku pracy. Przede wszystkim można zauważyć, że sektor TSL (Transport, Spedycja, Logistyka) stale rośnie, co oznacza, że miejsc pracy będzie przybywać. W przypadku pracy po kierunkach związanych z produkcją środków transportu można starać się o pracę w takich branżach jak automotive (produkcja, sprzedaż u serwis samochodów), przemysł stoczniowy, lotniczy, kolejnictwo. Aby wzmocnić swoje szanse na rynku pracy, dobrze jest połączyć ostatnie lata studiów z wykonywaniem pierwszych wyzwań zawodowych.

Rynek pracy na Śląsku

Rynek pracy w województwie śląskim jest bardzo atrakcyjny dla studentów i absolwentów. Przede wszystkim jest tu stosunkowo niskie bezrobocie, które jest niższe od średniej krajowej. W całym województwie wynosi 4,8%, czyli blisko o 1,5% mniej niż średnia krajowa. Wykształceni absolwenci uczelni śląskich nie powinni mieć problemu ze znalezieniem satysfakcjonującego zatrudnienia w lokalnych firmach. W samych Katowicach stopa bezrobocia wynosi tylko 1,9% i jest ponad trzy razy niższa od średniej krajowej. Jednocześnie to jedna z najniższych stóp bezrobocia w Polsce, dzięki czemu studenci i absolwenci mogą liczyć na płynne wejście na rynek pracy i znalezienie satysfakcjonującego zajęcia. Firmy potrzebują specjalistów z bardzo wielu dziedzin, zarówno po kierunkach technicznych jak i biznesowych. Dla porównania w Częstochowie bezrobocie wynosi 4,1%, a w Gliwicach 3,3%. Potwierdza to tezę, że lokalny rynek pracy jest bardzo atrakcyjny dla studentów. Na Śląsku znajdziecie bardzo dużo renomowanych zakładów pracy, które stawiają na innowacyjność i kwalifikacje swoich pracowników. W południowej części województwa prężnie działa sektor turystyczny. Wśród największych firm znajdują się między innymi Polska Grupa Górnicza w Katowicach, Tauron Polska Energia S.A. w Katowicach, Unilever Polska Sp. z o. o., Mostostal Zabrze, X-kom z Częstochowy, Elektrobudowa, Press Glass w Tychach, JSW w Częstochowie, Nemak Poland w Bielsku-Białej, czy PPHU Specjał. Każdy z tych podmiotów potrzebuje wykwalifikowanej kadry technicznej, menedżerskiej oraz marketingowców i informatyków, którzy zadbają o systemy i promocje firm. Bardzo cenione są lokalne obiekty służby zdrowia, dzięki czemu bardzo popularne są studia medyczne. Województwo śląskie to bardzo przyjazny region dla studentów i absolwentów, dlatego warto kontynuować w nim swoją edukację i rozpocząć karierę zawodową.

Szkic Logistyczne i transportowe

Podyplomowe studia z TSL w Bydgoszczy

Podyplomowe studia z TSL w Bydgoszczy - co warto wiedzieć?

Gdzie studiować podyplomowo transport, spedycję i logistykę w Bydgoszczy?

Wszystkie studia na podyplomowych kierunkach TSL w Bydgoszczy i województwie Kujawsko-Pomorskim

List view

Zobacz kierunki podyplomowe związane z TSL w Bydgoszczy

Szukasz podyplomowych studiów z sektora transport-spedycja-logistyka na bydgoskich i kujawsko-pomorskich uczelniach? Sprawdź wszystkie kierunki "podyplomówek" logistycznych i transportowych, które możesz na nich studiować.

Gdzie warto iść na podyplomówki TSL?

Uczelnie i wydziały logistyczne i transportowe w Bydgoszczy

Czy warto studiować podyplomowo TSL?

Poradniki dla przyszłych studentów podyplomówek logistyczno-transportowych w Bydgoszczy i województwie Kujawsko-Pomorskim. Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Kierunki studiów. Jaki wybrać?
Redakcja Studia.pl

Żegluga śródlądowa

Żegluga śródlądowa to studia dostarczające wykwalifkowanych pracowników, którzy bez problemu znajdą pracę z racji zapotrzebowania na ich umiejętności i wiedzę. W zależności od uczelni, profil

Czytaj więcej »
logistyka
Redakcja Studia.pl

Logistyka międzynarodowa

Studia z zakresu logistyki międzynarodowej to interdysyplinarna wiedza o zarządzaniu procesami transportowo – spedycyjno – logistycznymi w zinternacjonalizowanym przesiębiorstwie. Specjalistyczne przedmioty z dziedziny marketingu i

Czytaj więcej »
Kierunki TSL - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania kierunków logistycznych, transportowych i spedycyjnych w Poznaniu i Wielkopolsce . Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Czy warto studiować podyplomowe kierunki TSL w Bydgoszczy i województwie Kujawsko-Pomorskim?

Zastanawiasz się nad studiowaniem podyplomowych kierunków związanych z transportem i logistyką na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Podyplomowe TSL

Podyplomówki związane z branżą TSL to studia pomagające zdobyciu nowych kwalifikacji, poszerzeniu dotychczasowych możliwości zawodowych, w specjalizowaniu się w:
poszczególnych gałęziach branży logistycznej – logistyka morska, lądowa, powietrzna, pasdażerska, towarowa, poszczególnych gałęziach branży transportowej – przemysł motoryzacyjny, lotniczy, stoczniowy, różnych rodzajach transportu – miejski, długodystansowy, kombinowany, poszczególnych obszarach logistyki – zarządzanie, marketing, sprzedaż, jakość, łańcuchy dostaw, zamówienia, wewnętrzna logistyka przedsiębiorstw, systemy IT, a także zdobycie odpowiednich kwalifikacji, certyfikatów i uprawnień.

Studia podyplomowe w Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorskiem

Bydgoskie uczelnie przygotowały bardzo atrakcyjną ofertę studiów podyplomowych. Skorzystać z niej mogą absolwenci minimum studiów licencjackich lub inżynierskich, choć każda uczelnia lub kierunek mogą mieć własne regulaminy. Samych kierunków podyplomówek w Bydgoszczy jest ponad 250, dzięki czemu jest to jedna z najbardziej rozbudowanych ofert w tym zakresie w kraju. Zainteresowani bez trudu wybiorą studia, które spełnią ich oczekiwania i będą dopasowane do indywidualnych potrzeb. To bardzo ważne, ponieważ ukończenie studiów podyplomowych może pomóc w upragnionym awansie osób pracujących w Bydgoszczy lub w innych miejscowościach. Jednocześnie podnoszone są kwalifikacje studentów, którzy są jeszcze bardziej atrakcyjni na rynku pracy. Ukończenie studiów podyplomowych ułatwia przebranżowienie się i znalezienie dla siebie właściwej drogi zawodowej. To kolejny powód, dla którego podyplomówki w miejscowościach województwa Kujawsko-Pomorskiego cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Warto zwrócić uwagę na bliskość Bydgoszczy wobec Torunia, w którym studenci mogą skorzystać z kolejnych ponad 110 kierunków studiów podyplomowych.

Wśród kierunków, bardzo dużą popularnością cieszą się podyplomówki biznesowe. Należą do nich między innymi sprzedaż, marketing i zarządzanie. Wszystko dlatego, że osoby z takimi specjalizacjami są niezbędne praktycznie w każdym zakładzie pracy, a firmy w województwie Kujawsko-Pomorskim szukają zdolnej kadry menedżerskiej i kreatywnych osób. Wśród popularnych kierunków są te, które związane są z informatyką, grafiką i programowaniem. Branża IT to jedna z najlepiej rozwijających się branż w województwie, dlatego bez trudu absolwenci tych kierunków powinni znaleźć miejsce pracy w Bydgoszczy oraz w innych miejscowościach. Lokalni nauczyciele wybierają kierunki pedagogiczne, które pozwalają im na podnoszenie kwalifikacji i zdobycie lepszej płacy. To wybrane kierunki, z długiej listy, która w bydgoskich uczelniach dostosowana jest do obecnych wymagań rynku pracy i potrzeb studentów.

Możliwości pracy w branży TSL

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu podyplomowego kierunku transportowo-logistycznego na bydgoskich i kujawsko-pomorskich uczelniach?

Zawód: Policjant

Policja – stutysięczna formacja czuwająca nad bezpieczeństwem ludzi i porządkiem publicznym. Co należy zrobić i jakie spełnić wymagania by zostać jednym z członków tej służby?

Czytaj więcej »

Zawód: Celnik

Funkcjonariusz Służby Celnej zajmuje się całkowitym procesem prawidłowego przebiegu odprawy celnej: przygotowuje dokumenty, kontroluje przewożony towar oraz dba o ogólne bezpieczeństwo transportu. Jeśli kiedykolwiek myślałeś o pracy w tym zawodzie sprawdź jakie warunki musisz spełnić.

Czytaj więcej »

Zawód: Prokurator

Prokurator jest samodzielnym urzędnikiem, który zajmuje się wykrywaniem i ściganiem przestępstw. W opinii publicznej osoba na tym stanowisku cieszy się dużym szacunkiem. Do głównych zadań prokuratora należy formułowanie oskarżeń oraz występowanie przed sądami. Aby zostać prokuratorem nie wystarczy tytuł magistra, podobnie jak w przypadku innych zawodów związanych ze studiami prawniczymi. Jak zostać prokuratorem? Kim jest prokurator? Choć wydaje się, że

Czytaj więcej »

Praca po studiach logistyczno-transportowych

Rozważanie możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów logistyczno-transportowych warto poprzedzić krótką analizą rynku pracy. Przede wszystkim można zauważyć, że sektor TSL (Transport, Spedycja, Logistyka) stale rośnie, co oznacza, że miejsc pracy będzie przybywać. W przypadku pracy po kierunkach związanych z produkcją środków transportu można starać się o pracę w takich branżach jak automotive (produkcja, sprzedaż u serwis samochodów), przemysł stoczniowy, lotniczy, kolejnictwo. Aby wzmocnić swoje szanse na rynku pracy, dobrze jest połączyć ostatnie lata studiów z wykonywaniem pierwszych wyzwań zawodowych.

Rynek pracy w Bydgoszczy i województwie kujawsko-pomorskim

Rynek pracy w Bydgoszczy jest bardzo atrakcyjny dla studentów i absolwentów. W związku z tym jeszcze chętniej decydują się oni na rozpoczęcie edukacji na tutejszych uczelniach, a następnie pozostają na lokalnym rynku pracy. W Kujawsko-Pomorskim mogą oni skorzystać z ofert około 200 tysięcy firm lub zdecydować się na budowę własnej marki. Obecnie stopa bezrobocia w Bydgoszczy wynosi 3,6% i jest prawie dwukrotnie niższa niż średnia krajowa. To sprawia, że absolwenci nie powinni mieć problemu z wejściem na rynek pracy i znalezieniem atrakcyjnego zatrudnienia. Dodatkowo w pobliżu znajduje się duży ośrodek gospodarczy w Toruniu, gdzie bezrobocie oscyluje w granicach 4%, więc tamtejszy rynek też kusi absolwentów kujawsko-pomorskich uczelni. Stopa bezrobocia dla całego województwa to 8,4%, czyli trochę powyżej średniej krajowej. Pokazuje to, że zdecydowanie łatwiej będzie znaleźć pracę po ukończeniu renomowanej uczelni w Bydgoszczy lub w innej miejscowości. To sprawia, że na studiowanie w tym regionie decydują się nie tylko lokalni mieszkańcy, ale również przyjezdne osoby.

W samej Bydgoszczy znajduje się kilka dużych zakładów pracy. Najbardziej znany z nich to PESA, czyli producent taboru tramwajowego i kolejowego o międzynarodowej renomie. Inne duże i nowoczesne zakłady to Atos Poland Global Services Sp. z o. o., Frosta, Schumacher Packaging, czy też Oponeo.pl S.A. W pobliskim Toruniu swoje siedziby mają między innymi Toruńskie Zakłady Opatrunkowe S.A., Thyssenkrupp Materials Poland S.A., Krajowa Spółka Cukrowa, czy też Apator S.A. Ponadto w województwie znajdują się takie firmy jak Anwil i PSH Lewiatan we Włocławku, Zakłady Tłuszczowe Kruszwica, Grupa Polomarket, czy UMC Poland. W każdym z tych przedsiębiorstw niezbędni są wysokiej klasy specjaliści w zakresie zarządzania, informatyki, czy marketingu. To tylko kilka wybranych przykładów, rynek pracy w województwie kujawsko-pomorskim jest bardzo pozytywnie nastawiony na absolwentów, którzy się na nim pojawiają. Właśnie dlatego warto tu studiować.

Szkic Logistyczno-transportowe

Studia logistyczno-transportowe (TSL) w Bydgoszczy

Studia logistyczno-transportowe (TSL) w Bydgoszczy - co warto wiedzieć?

Gdzie studiować kierunki logistyczno-transportowe w Bydgoszczy?

Wszystkie studia na kierunkach TSL (transport-spedycja-logistyka) w Bydgoszczy i województwie Kujawsko-Pomorskim

List view

Czy warto studiować kierunki logistyczno-transportowe?

Poradniki dla przyszłych studentów kierunków TSL (transport-spedycja-logistyka) w Bydgoszczy i województwie Kujawsko-Pomorskim. Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Kierunki studiów. Jaki wybrać?
Redakcja Studia.pl

Eurologistyka i transport

Studia na specjalności Eurologistyka i transport dedykowane są osobom, które chcą zdobyć wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu zarządzania w sferze logistyki i transportu na

Czytaj więcej »
logistyka
Redakcja Studia.pl

Logistyka międzynarodowa

Studia z zakresu logistyki międzynarodowej to interdysyplinarna wiedza o zarządzaniu procesami transportowo – spedycyjno – logistycznymi w zinternacjonalizowanym przesiębiorstwie. Specjalistyczne przedmioty z dziedziny marketingu i

Czytaj więcej »
Kierunki logistyczne i transportowe - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania kierunków logistycznych i transportowych. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Czy warto studiować kierunki logistyczno-transportowe ?

Poradniki dla przyszłych studentów kierunków TSL (transport-spedycja-logistyka) w Bydgoszczy i województwie Kujawsko-Pomorskim . Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Studia TSL (transport-spedycja-logistyka)

Branża TSL zalicza się do jednego z najbardziej przyszłościowych sektorów biznesu. Transport i logistyka potrzebują zatem wysoko wykwalifikowanych pracowników na różne stanowiska, w tym menadżerów i specjalistów zarządzających procesami logistycznymi oraz inżynierów zajmujących się projektowaniem, produkcją i eksploatacją infrastruktury transportowej, logistycznej oraz pojazdów wykorzystywanych do przemieszczania pasażerów i przesyłek cargo (towarów). Wydawać się może, że nie ma nic prostszego od transportu osób i mienia z punktu A do punktu B. Ludzie robią to od tysięcy lat, począwszy od wynalezienia koła (a wcześniej sań z płozami do przesuwania ciężarów). Jednak postęp w doskonaleniu pojazdów, zagęszczanie się infrastruktury transportowej oraz warunki zewnętrzne (takie jak wzrost kosztów paliwa) napędzają popyt na ekspertów od planowania i realizacji nowoczesnej logistyki i transportu, czyli sprawnych, ekonomicznych, a ostatnimi czasy także ekologicznych działań i technologii TSL. Szukając kierunków kształcących dla potrzeb branży TSL zastanów się, który z obszarów jest dla Ciebie najbardziej interesujący:

  • udział w procesach logistycznych i transportowych (licz się z tym, że będziesz kształcić się w kierunkach i specjalnościach biznesowych, związanych z pracą działów logistyki i zaopatrzenia przedsiębiorstw oraz usługami spedycyjnymi i transportowymi),
  • projektowanie i budowa infrastruktury logistycznej i transportowej (wybierasz wtedy kierunki specjalności techniczne, powiązane z budownictwem),
  • tworzenie technologii i narzędzi informatycznych do automatyzacji i obsługi procesów logistycznych (zainteresuj się kierunkami i specjalnościami technicznymi powiązanymi z elektroniką, robotyką, mechatroniką lub studiami IT związanymi z programowaniem lub technologiami cyfrowymi),
  • projektowanie, budowa i serwisowanie pojazdów osobowych i ciężarowych – lądowych, latających i pływających (to kierunki i specjalności techniczne, zbliżone do mechaniki i budowy maszyn, oceanotechniki, inżynierii lotniczej),
  • obsługa pojazdów wymagających wysokich, specyficznych kwalifikacji – takich jak prowadzenie oraz lokalizowanie w przestrzeni samolotów i statków (szukaj wtedy kierunków technicznych i ścisłych, powiązanych z lotnictwem lub nawigacją).

Studia w Bydgoszczy i województwie kujawsko-pomorskim

Bydgoszcz to największy ośrodek akademicki w województwie Kujawsko-Pomorskim, wspólnie z Toruniem pełni rolę wielkiej dwójki. Każdego roku na bydgoskich uczelniach studiuje ponad 35 tysięcy studentów, a ich mury opuszcza około 10 tysięcy absolwentek i absolwentów. Miasto znane jest między innymi z nowoczesnej infrastruktury uczelnianej, w tym dobrze wyposażonych laboratoriów, nowoczesnych sal wykładowych oraz niezbędnych udogodnień dla studentów. Wpływa to znacznie na komfort studiowania i jakość nauki. W tym ośrodku akademickim studenci mogą wybierać spośród około 150 kierunków studiów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Oferta dotyczy studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich jednolitych i drugiego stopnia, a także podyplomowych. Do dyspozycji studentów są uczelnie państwowe i prywatne, które oferują studia stacjonarne i niestacjonarne. Pod tym kątem oferta uczelniana Bydgoszczy jest kompleksowa. W województwie jest około 200 tysięcy firm, w których pracę mogą rozpocząć absolwenci lokalnych uczelni, co również wpływa na zwiększone zainteresowanie tutejszymi ośrodkami akademickimi.

Na co dzień w Bydgoszczy jest co robić. Wolny czas można spędzać między innymi w miejskich parkach oraz pobliskich lasach. Dużą popularnością wśród studentów cieszą się Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku, Park Kazimierza Wielkiego oraz Planty Nad Starym Kanałem. Oczywiście w przestrzeni miejskiej znajduje się dużo więcej ciekawych terenów zielonych, pozwalających odpocząć między zajęciami. Pobliskie lasy i Bory Tucholskie zachęcają do całodziennych wycieczek. W Bydgoszczy zadbano również o możliwość aktywnego wypoczynku. W mieście znajduje się około 100 kilometrów tras rowerowych i pieszych. Lokalna starówka z dużą liczbą mostów nad Brdą to kolejna atrakcja. Warto wybrać się na spacer po Wyspie Młyńskiej. Znajdziecie tu również bogatą ofertę kulturalną, w tym sceny teatralne i kina. Wieczory można spędzać w lokalnych pubach, barach i restauracjach, które są na bardzo wysokim poziomie. Bydgoszcz to nie jedyny ośrodek akademicki w województwie Kujawsko-Pomorskim. W pobliskim Toruniu studiuje rocznie ponad 25 tysięcy osób, a wśród mniejszych ośrodków znajdują się takie miasta jak Włocławek, Grudziądz, Tuchola oraz Świecie.

Studia podyplomowe logistyczno-transportowe w Bydgoszczy

Gdzie w Bydgoszczy zdobywać wiedzę z TSL na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach - stacjonarnych i on-line?

Praca po kierunkach logistyczno-transportowych

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunków TSL (transport-spedycja-logistyka) na bydgoskich i kujawsko-pomorskich uczelniach?

Zawód: Spedytor

Wysokie zarobki, prestiż i praca pełna wyzwań, a z drugiej strony ciągła walka z czasem – bo opóźnienia, awarie urządzeń do uiszczania opłat drogowych czy zepsute samochody to standardowe problemy w codziennej pracy spedytora. To jeden z tych zawodów, w których trzeba sprawdzić się w praktyce, by móc stwierdzić z całą pewnością, że się do niego nadajemy. Kim jest spedytor?

Czytaj więcej »

Transport liniowy

Studiowanie tej dyscypliny ma przygotować specjalistów z zakresu projektowania, budowy i eksploatacji lin stalowych oraz różnego rodzaju urządzeń transportu linowego (np. górniczych wyciągów szybowych, kolei linowych, wyciągów narciarskich, dźwigów osobowych, lin pracujących w urządzeniach portowych i na platformach wiertniczych). Student uczy się budować systemy bezpieczeństwa urządzeń transportu linowego, opracowywać projekty nowych aktów prawnych, przepisów bezpieczeństwa oraz norm technicznych z zakresu

Czytaj więcej »

Zawód: Stewardessa

Lufthansa, Emirates, Lot, Air France, Wizz Air. To jedne z wielu linii lotniczych które co roku organizują castingi na stewardessę. Co należy zrobić i jakie spełnić wymagania by móc pracować w tym zawodzie?

Czytaj więcej »

Praca po studiach logistyczno-transportowych

Rozważanie możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów logistyczno-transportowych warto poprzedzić krótką analizą rynku pracy. Przede wszystkim można zauważyć, że sektor TSL (Transport, Spedycja, Logistyka) stale rośnie, co oznacza, że miejsc pracy będzie przybywać. W przypadku pracy po kierunkach związanych z produkcją środków transportu można starać się o pracę w takich branżach jak automotive (produkcja, sprzedaż u serwis samochodów), przemysł stoczniowy, lotniczy, kolejnictwo. Aby wzmocnić swoje szanse na rynku pracy, dobrze jest połączyć ostatnie lata studiów z wykonywaniem pierwszych wyzwań zawodowych.

Rynek pracy w Bydgoszczy i województwie kujawsko-pomorskim

Rynek pracy w Bydgoszczy jest bardzo atrakcyjny dla studentów i absolwentów. W związku z tym jeszcze chętniej decydują się oni na rozpoczęcie edukacji na tutejszych uczelniach, a następnie pozostają na lokalnym rynku pracy. W Kujawsko-Pomorskim mogą oni skorzystać z ofert około 200 tysięcy firm lub zdecydować się na budowę własnej marki. Obecnie stopa bezrobocia w Bydgoszczy wynosi 3,6% i jest prawie dwukrotnie niższa niż średnia krajowa. To sprawia, że absolwenci nie powinni mieć problemu z wejściem na rynek pracy i znalezieniem atrakcyjnego zatrudnienia. Dodatkowo w pobliżu znajduje się duży ośrodek gospodarczy w Toruniu, gdzie bezrobocie oscyluje w granicach 4%, więc tamtejszy rynek też kusi absolwentów kujawsko-pomorskich uczelni. Stopa bezrobocia dla całego województwa to 8,4%, czyli trochę powyżej średniej krajowej. Pokazuje to, że zdecydowanie łatwiej będzie znaleźć pracę po ukończeniu renomowanej uczelni w Bydgoszczy lub w innej miejscowości. To sprawia, że na studiowanie w tym regionie decydują się nie tylko lokalni mieszkańcy, ale również przyjezdne osoby.

W samej Bydgoszczy znajduje się kilka dużych zakładów pracy. Najbardziej znany z nich to PESA, czyli producent taboru tramwajowego i kolejowego o międzynarodowej renomie. Inne duże i nowoczesne zakłady to Atos Poland Global Services Sp. z o. o., Frosta, Schumacher Packaging, czy też Oponeo.pl S.A. W pobliskim Toruniu swoje siedziby mają między innymi Toruńskie Zakłady Opatrunkowe S.A., Thyssenkrupp Materials Poland S.A., Krajowa Spółka Cukrowa, czy też Apator S.A. Ponadto w województwie znajdują się takie firmy jak Anwil i PSH Lewiatan we Włocławku, Zakłady Tłuszczowe Kruszwica, Grupa Polomarket, czy UMC Poland. W każdym z tych przedsiębiorstw niezbędni są wysokiej klasy specjaliści w zakresie zarządzania, informatyki, czy marketingu. To tylko kilka wybranych przykładów, rynek pracy w województwie kujawsko-pomorskim jest bardzo pozytywnie nastawiony na absolwentów, którzy się na nim pojawiają. Właśnie dlatego warto tu studiować.

Szkic Logistyczne i transportowe

Podyplomowe studia z TSL w Gorzowie Wielkopolskim

Podyplomowe studia z TSL w Gorzowie Wielkopolskim - co warto wiedzieć?

Gdzie studiować podyplomowo transport, spedycję i logistykę w Gorzowie Wielkopolskim?

Wszystkie studia na podyplomowych kierunkach TSL w Gorzowie Wielkopolskim i w Lubuskiem

List view

Zobacz kierunki podyplomowe związane z TSL w Gorzowie Wielkopolskim

Szukasz podyplomowych studiów z sektora transport-spedycja-logistyka na gorzowskich? Sprawdź wszystkie kierunki "podyplomówek" logistycznych i transportowych, które możesz na nich studiować.

Gdzie warto iść na podyplomówki TSL?

Uczelnie i wydziały logistyczne i transportowe w Gorzowie Wielkopolskim

Czy warto studiować podyplomowo TSL?

Poradniki dla przyszłych studentów podyplomówek logistyczno-transportowych w Gorzowie Wielkopolskim i w Lubuskiem. Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

logistyka
Redakcja Studia.pl

Logistyka międzynarodowa

Studia z zakresu logistyki międzynarodowej to interdysyplinarna wiedza o zarządzaniu procesami transportowo – spedycyjno – logistycznymi w zinternacjonalizowanym przesiębiorstwie. Specjalistyczne przedmioty z dziedziny marketingu i

Czytaj więcej »
Kierunki studiów. Jaki wybrać?
Redakcja Studia.pl

Transport drogowy

W transporcie samochodowym pasażerowie i ładunki przemieszczają się kołowymi środkami transportu przy użyciu sieci dróg lądowych. Przewoźnicy drogowi zajmujący się międzynarodowymi usługami transportowymi, świadczą je

Czytaj więcej »
Kierunki TSL - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania kierunków logistycznych, transportowych i spedycyjnych w Poznaniu i Wielkopolsce . Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Czy warto studiować podyplomowe kierunki TSL w Gorzowie Wielkopolskim i w Lubuskiem?

Zastanawiasz się nad studiowaniem podyplomowych kierunków związanych z transportem i logistyką na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Podyplomowe TSL

Podyplomówki związane z branżą TSL to studia pomagające zdobyciu nowych kwalifikacji, poszerzeniu dotychczasowych możliwości zawodowych, w specjalizowaniu się w:
poszczególnych gałęziach branży logistycznej – logistyka morska, lądowa, powietrzna, pasdażerska, towarowa, poszczególnych gałęziach branży transportowej – przemysł motoryzacyjny, lotniczy, stoczniowy, różnych rodzajach transportu – miejski, długodystansowy, kombinowany, poszczególnych obszarach logistyki – zarządzanie, marketing, sprzedaż, jakość, łańcuchy dostaw, zamówienia, wewnętrzna logistyka przedsiębiorstw, systemy IT, a także zdobycie odpowiednich kwalifikacji, certyfikatów i uprawnień.

Studia podyplomowe w Zielonej Górze i w województwie lubuskim

W województwie lubuskim, absolwenci studiów minimum pierwszego stopnia, mogą skorzystać z atrakcyjnej oferty studiów podyplomowych. W samej Zielonej Górze liczba oferowanych kierunków przekracza 50, a można wybierać również spośród oferty mniejszych ośrodków. Dzięki temu mieszkańcy okolic mają szansę na zwiększenie swoich kompetencji, które docelowo mogą pomóc w awansie lub znalezieniu atrakcyjniejszego zatrudnienia. Dyplomy tutejszych uczelni są świadectwem dobrego przygotowania i cenione są w całej Polsce. Podyplomówki najczęściej trwają od 2 do 4 semestrów i prowadzone są w trybie niestacjonarnym, co jest ich dużym atutem. Dzięki temu bardzo chętnie decydują się na nie osoby, które są aktywne zawodowo lub mają mało czasu w tygodniu. Zjazdy w kilka weekendów w semestrze są sporym atutem takiego modelu nauki. Studia podyplomowe w województwie lubuskim mogą być bardzo dużą szansą dla osób, które szukają dla siebie właściwego zawodu lub myślą o przebranżowieniu. Zdobyte w ten sposób kwalifikacje będą wystarczające do tego, by podjąć pracę na nowym stanowisku i powalczyć o atrakcyjniejsze zatrudnienie. Można to zrobić zarówno w Zielonej Górze oraz w mniejszych miejscowościach w województwie. Bardzo dużą popularnością cieszą się tu kierunki związane z transportem i logistyką. Wpływ na to może mieć położenie Zielonej Góry na jednym z bardziej znaczących szlaków spedycyjnych w Europie. Wiele osób decyduje się również na zarządzanie i marketing, dzięki czemu zdobywają kwalifikacje, które są niezbędne w każdej firmie. W czołówce najchętniej wybieranych kierunków są również te związane z pedagogiką, dzięki którym swoje kwalifikacje podnoszą nauczyciele z Zielonej Góry i okolic.

Możliwości pracy w branży TSL

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu podyplomowego kierunku transportowo-logistycznego na gorzowskich i lubuskich uczelniach?

Zawód: Policjant

Policja – stutysięczna formacja czuwająca nad bezpieczeństwem ludzi i porządkiem publicznym. Co należy zrobić i jakie spełnić wymagania by zostać jednym z członków tej służby?

Czytaj więcej »

Zawód: Celnik

Funkcjonariusz Służby Celnej zajmuje się całkowitym procesem prawidłowego przebiegu odprawy celnej: przygotowuje dokumenty, kontroluje przewożony towar oraz dba o ogólne bezpieczeństwo transportu. Jeśli kiedykolwiek myślałeś o pracy w tym zawodzie sprawdź jakie warunki musisz spełnić.

Czytaj więcej »

Zawód: Prokurator

Prokurator jest samodzielnym urzędnikiem, który zajmuje się wykrywaniem i ściganiem przestępstw. W opinii publicznej osoba na tym stanowisku cieszy się dużym szacunkiem. Do głównych zadań prokuratora należy formułowanie oskarżeń oraz występowanie przed sądami. Aby zostać prokuratorem nie wystarczy tytuł magistra, podobnie jak w przypadku innych zawodów związanych ze studiami prawniczymi. Jak zostać prokuratorem? Kim jest prokurator? Choć wydaje się, że

Czytaj więcej »

Praca po studiach logistyczno-transportowych

Rozważanie możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów logistyczno-transportowych warto poprzedzić krótką analizą rynku pracy. Przede wszystkim można zauważyć, że sektor TSL (Transport, Spedycja, Logistyka) stale rośnie, co oznacza, że miejsc pracy będzie przybywać. W przypadku pracy po kierunkach związanych z produkcją środków transportu można starać się o pracę w takich branżach jak automotive (produkcja, sprzedaż u serwis samochodów), przemysł stoczniowy, lotniczy, kolejnictwo. Aby wzmocnić swoje szanse na rynku pracy, dobrze jest połączyć ostatnie lata studiów z wykonywaniem pierwszych wyzwań zawodowych.

Rynek pracy w Zielonej Górze i w województwie lubuskim

Rynek pracy w Zielonej Górze i okolicach jest bardzo atrakcyjny i doskonale wypada w zestawieniu ze średnią krajową. Dzięki temu absolwenci lubuskich uczelni nie mają problemu z płynnym wejściem na rynek pracy oraz znalezieniem atrakcyjnego zatrudnienia. Korzystają z tego również przyjezdni, którzy mimo ukończenia studiów w innych regionach Polski, ostatecznie decydują się na migrację do województwa lubuskiego. Obecnie w Zielonej Górze stopa bezrobocia wynosi 4% i jest o ponad połowę niższa niż średnia krajowa. Korzystnie wypada również stopa bezrobocia dla całego województwa, która oscyluje w granicach 5,8%. To również około 0,5% mniej niż średnia krajowa. W województwie lubuskim funkcjonują zakłady z wielu branż, w tym również rolnictwo i przemysł winny, co jest dużym atutem dla studentów różnych kierunków. Wiele z tych firm decyduje się na współpracę gospodarczą z firmami niemieckimi, dlatego na rynku pracy bardzo cenieni są absolwenci z językiem niemieckim. Zdecydowanie najbardziej rozpoznawalną i generującą największe przychody firmą z województwa lubuskiego jest Cinkciarz.pl. Ten internetowy kantor wymiany walut pochodzi właśnie z Zielonej Góry. W gronie największych pracodawców znajdują się również Stelmet Sp. z o. o. z Zielonej Góry, Kaskat Sp. z o. o. z Gorzowa Wielkopolskiego, Seco/Warwick Europe Sp. z o. o. i Sprick Rowery Sp. z o. o. ze Świebodzina. Ponadto warto wymienić takie firmy jak SE Bordnetze Polska Sp. z o. o. i Faurecia Gorzów Sp. z o. o. z Gorzowa Wielkopolskiego, czy Gedia Poland Sp. z o. o. z Nowej Soli. Wykaz firm i miejscowości, w których się one znajdują, wskazuje na to, że całe województwo jest atrakcyjne gospodarczo dla absolwentów. Lokalny rynek pracy w lubuskiem jest im bardzo przyjazny, dlatego Zielona Góra i inne tego województwa są warte tego, by rozpocząć w nich studia.

Szkic Logistyczno-transportowe

Studia logistyczno-transportowe (TSL) w Gorzowie Wielkopolskim

Studia logistyczno-transportowe (TSL) w Gorzowie Wielkopolskim - co warto wiedzieć?

Gdzie studiować kierunki logistyczno-transportowe w Gorzowie Wielkopolskim?

Wszystkie studia na kierunkach TSL (transport-spedycja-logistyka) w Gorzowie Wielkopolskim i w Lubuskiem

List view

Czy warto studiować kierunki logistyczno-transportowe?

Poradniki dla przyszłych studentów kierunków TSL (transport-spedycja-logistyka) w Gorzowie Wielkopolskim i w Lubuskiem. Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Kariera po studiach
Redakcja Studia.pl

Transport liniowy

Studiowanie tej dyscypliny ma przygotować specjalistów z zakresu projektowania, budowy i eksploatacji lin stalowych oraz różnego rodzaju urządzeń transportu linowego (np. górniczych wyciągów szybowych, kolei

Czytaj więcej »
Kierunki logistyczne i transportowe - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania kierunków logistycznych i transportowych. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Czy warto studiować kierunki logistyczno-transportowe ?

Poradniki dla przyszłych studentów kierunków TSL (transport-spedycja-logistyka) w Gorzowie Wielkopolskim i w Lubuskiem. Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Studia TSL (transport-spedycja-logistyka)

Branża TSL zalicza się do jednego z najbardziej przyszłościowych sektorów biznesu. Transport i logistyka potrzebują zatem wysoko wykwalifikowanych pracowników na różne stanowiska, w tym menadżerów i specjalistów zarządzających procesami logistycznymi oraz inżynierów zajmujących się projektowaniem, produkcją i eksploatacją infrastruktury transportowej, logistycznej oraz pojazdów wykorzystywanych do przemieszczania pasażerów i przesyłek cargo (towarów). Wydawać się może, że nie ma nic prostszego od transportu osób i mienia z punktu A do punktu B. Ludzie robią to od tysięcy lat, począwszy od wynalezienia koła (a wcześniej sań z płozami do przesuwania ciężarów). Jednak postęp w doskonaleniu pojazdów, zagęszczanie się infrastruktury transportowej oraz warunki zewnętrzne (takie jak wzrost kosztów paliwa) napędzają popyt na ekspertów od planowania i realizacji nowoczesnej logistyki i transportu, czyli sprawnych, ekonomicznych, a ostatnimi czasy także ekologicznych działań i technologii TSL. Szukając kierunków kształcących dla potrzeb branży TSL zastanów się, który z obszarów jest dla Ciebie najbardziej interesujący:

  • udział w procesach logistycznych i transportowych (licz się z tym, że będziesz kształcić się w kierunkach i specjalnościach biznesowych, związanych z pracą działów logistyki i zaopatrzenia przedsiębiorstw oraz usługami spedycyjnymi i transportowymi),
  • projektowanie i budowa infrastruktury logistycznej i transportowej (wybierasz wtedy kierunki specjalności techniczne, powiązane z budownictwem),
  • tworzenie technologii i narzędzi informatycznych do automatyzacji i obsługi procesów logistycznych (zainteresuj się kierunkami i specjalnościami technicznymi powiązanymi z elektroniką, robotyką, mechatroniką lub studiami IT związanymi z programowaniem lub technologiami cyfrowymi),
  • projektowanie, budowa i serwisowanie pojazdów osobowych i ciężarowych – lądowych, latających i pływających (to kierunki i specjalności techniczne, zbliżone do mechaniki i budowy maszyn, oceanotechniki, inżynierii lotniczej),
  • obsługa pojazdów wymagających wysokich, specyficznych kwalifikacji – takich jak prowadzenie oraz lokalizowanie w przestrzeni samolotów i statków (szukaj wtedy kierunków technicznych i ścisłych, powiązanych z lotnictwem lub nawigacją).

Studia w Gorzowie Wielkopolskim i w Lubuskiem

Gorzów Wielkopolskich to drugi co do ważności ośrodek akademicki w województwie lubuskim. Na uczelniach studiuje tu ponad 2 tysiące osób, a kilkaset z nich opuszcza mury uczelni jako absolwentki i absolwenci. Kandydaci mogą skorzystać z oferty studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich uzupełniających i jednolitych, a także podyplomowych. Obecnie w Gorzowie Wielkopolskim uczelnie oferują około 50 różnych kierunków, które dostosowane są do potrzeb potencjalnych studentów. Wśród nich największą popularnością cieszą się kierunki związane z biznesem, administracją i marketingiem, a także nauki humanistyczne, pedagogika i informatyka. W regionie działa około 129 tysięcy firm, które mogą stać się potencjalnymi pracodawcami dla absolwentów. Studenci mogą skorzystać z oferty uczelni państwowych i prywatnych, które oferują studia stacjonarne i niestacjonarne, dzięki czemu każdy z nich, indywidualnie dobierze kierunek i tryb nauczania. W Gorzowie Wielkopolskim studenci nie powinni się nudzić. Miasto znane jest z pięknych parków i ciekawych zabytków architektonicznych, które są warte zobaczenia. Wolny czas można spędzać w jednym z miejskich parków, na przykład w Parku Wiosny Ludów, Parku Siemiradzkiego, Parku Kopernika, czy w Rezerwacie Gorzowskie Murawy. Kolejne miejsca warte odwiedzenia, to teren wokół rzeki Kłodawki oraz nad jeziorem Nierzym. To wspaniałe miejsce na całodniowe wędrówki. Fani historii mogą zajrzeć w wolnej chwili do Katedry pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Muzeum Grodu Santok lub gorzowskich Spichlerzy. Położone nad Wartą miasto urzeka swoim pięknem i zadbaną starówką, gdzie znajdziecie ciekawe puby, bary i restauracje, w których również tętni życie studenckie. Ponadto w mieście jest bogata oferta kulturalna, np. w amfiteatrze w parku Siemiradzkiego odbywają się letnie spektakle. Głównym ośrodkiem akademickim w województwie jest Zielona Góra, gdzie co roku studiuje około 10 tysięcy osób. Ponadto warto również zwrócić uwagę na Sulechów, Żary, Kostrzyn nad Odrą oraz Słubice.

Studia podyplomowe logistyczno-transportowe w Gorzowie Wielkopolskim

Gdzie w Gorzowie Wielkopolskim zdobywać wiedzę z TSL na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach - stacjonarnych i on-line?

Praca po kierunkach logistyczno-transportowych

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunków TSL (transport-spedycja-logistyka) na gorzowskich i lubuskich uczelniach?

Zawód: Spedytor

Wysokie zarobki, prestiż i praca pełna wyzwań, a z drugiej strony ciągła walka z czasem – bo opóźnienia, awarie urządzeń do uiszczania opłat drogowych czy zepsute samochody to standardowe problemy w codziennej pracy spedytora. To jeden z tych zawodów, w których trzeba sprawdzić się w praktyce, by móc stwierdzić z całą pewnością, że się do niego nadajemy. Kim jest spedytor?

Czytaj więcej »

Transport liniowy

Studiowanie tej dyscypliny ma przygotować specjalistów z zakresu projektowania, budowy i eksploatacji lin stalowych oraz różnego rodzaju urządzeń transportu linowego (np. górniczych wyciągów szybowych, kolei linowych, wyciągów narciarskich, dźwigów osobowych, lin pracujących w urządzeniach portowych i na platformach wiertniczych). Student uczy się budować systemy bezpieczeństwa urządzeń transportu linowego, opracowywać projekty nowych aktów prawnych, przepisów bezpieczeństwa oraz norm technicznych z zakresu

Czytaj więcej »

Zawód: Logistyk

Logistyk? Kim w ogóle jest logistyk i dlaczego specjaliści z tej dziedziny nie mogą narzekać na brak ofert pracy? Ile zarabiają i jak wygląda ich standardowy dzień pracy? Dzisiaj postanowiliśmy się przyjrzeć nieco bliżej właśnie tym zagadnieniom… Kim jest logistyk? Specjaliści z zakresu logistyki zajmują się zarządzaniem magazynami, zaopatrzeniem, planowaniem produkcji, dystrybucją dóbr i usług oraz transportem i komunikacją. Pełny

Czytaj więcej »

Praca po studiach logistyczno-transportowych

Rozważanie możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów logistyczno-transportowych warto poprzedzić krótką analizą rynku pracy. Przede wszystkim można zauważyć, że sektor TSL (Transport, Spedycja, Logistyka) stale rośnie, co oznacza, że miejsc pracy będzie przybywać. W przypadku pracy po kierunkach związanych z produkcją środków transportu można starać się o pracę w takich branżach jak automotive (produkcja, sprzedaż u serwis samochodów), przemysł stoczniowy, lotniczy, kolejnictwo. Aby wzmocnić swoje szanse na rynku pracy, dobrze jest połączyć ostatnie lata studiów z wykonywaniem pierwszych wyzwań zawodowych.

Rynek pracy w Gorzowie Wielkopolskim i w Lubuskiem

Rynek pracy w Gorzowie Wielkopolskim oraz w innych miejscowościach w województwie lubuskim jest bardzo atrakcyjny dla studentów i absolwentów. Region ten może poszczycić się stopą bezrobocia poniżej średniej krajowej, a bliskość Niemiec jest dodatkowym atutem. Dzięki temu wiele firm decyduje się na współpracę gospodarczą z zachodnią Europą. W samym województwie działa 129 tysięcy firm, co również nie jest bez znaczenia. Stopa bezrobocia w Gorzowie Wielkopolskim waha się w okolicach 4% i jest o ponad połowę niższa niż średnia krajowa. W całym województwie stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6%, co również jest wynikiem trochę lepszym niż średnia krajowa. Najbardziej dochodową firmą w regionie jest Cinkciarz.pl, który ma siedzibę w Zielonej Górze. W samym Gorzowie Wielkopolskim znajdują się jednak liczne zakłady pracy, które spełniają europejskie standardy i wymogi absolwentów oraz poszukują wykwalifikowanych specjalistów. Wśród takich firm warto wymienić Kaskat Sp. z o.o., SE Bordnetze Polska Sp. z o.o., Faurecia Gorzów Sp. z o.o. Ponadto w pobliskich miejscowościach oraz w Zielonej Górze również znajdują się nowoczesne firmy, w których stale jest zapotrzebowanie na wykształconych absolwentów lokalnych uczelni. Wśród takich firm można wymienić między innymi Stelmet Sp. z o.o., Seco/Warwick Europe Sp. z o.o., czy też Gedia Poland Sp. z o.o. To wszystko sprawia, że województwo lubuskie i tutejsze ośrodki akademickie, w tym również Gorzów Wielkopolski, są warte polecenia.

Szkic Logistyczno-transportowe

Studia logistyczno-transportowe (TSL) w Zielonej Górze

Studia logistyczno-transportowe (TSL) w Zielonej Górze - co warto wiedzieć?

Gdzie studiować kierunki logistyczno-transportowe w Zielonej Górze?

Wszystkie studia na kierunkach TSL (transport-spedycja-logistyka) w Zielonej Górze i województwie lubuskim

List view

Czy warto studiować kierunki logistyczno-transportowe?

Poradniki dla przyszłych studentów kierunków TSL (transport-spedycja-logistyka) w Zielonej Górze i województwie lubuskim. Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Kariera po studiach
Redakcja Studia.pl

Transport liniowy

Studiowanie tej dyscypliny ma przygotować specjalistów z zakresu projektowania, budowy i eksploatacji lin stalowych oraz różnego rodzaju urządzeń transportu linowego (np. górniczych wyciągów szybowych, kolei

Czytaj więcej »
Kierunki studiów. Jaki wybrać?
Redakcja Studia.pl

Eurologistyka i transport

Studia na specjalności Eurologistyka i transport dedykowane są osobom, które chcą zdobyć wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu zarządzania w sferze logistyki i transportu na

Czytaj więcej »
Kariera po studiach
Redakcja Studia.pl

Zawód: Spedytor

Wysokie zarobki, prestiż i praca pełna wyzwań, a z drugiej strony ciągła walka z czasem – bo opóźnienia, awarie urządzeń do uiszczania opłat drogowych czy

Czytaj więcej »
Kierunki logistyczne i transportowe - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania kierunków logistycznych i transportowych. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Czy warto studiować kierunki logistyczno-transportowe ?

Poradniki dla przyszłych studentów kierunków TSL (transport-spedycja-logistyka) w Zielonej Górze i województwie lubuskim. Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Studia TSL (transport-spedycja-logistyka)

Branża TSL zalicza się do jednego z najbardziej przyszłościowych sektorów biznesu. Transport i logistyka potrzebują zatem wysoko wykwalifikowanych pracowników na różne stanowiska, w tym menadżerów i specjalistów zarządzających procesami logistycznymi oraz inżynierów zajmujących się projektowaniem, produkcją i eksploatacją infrastruktury transportowej, logistycznej oraz pojazdów wykorzystywanych do przemieszczania pasażerów i przesyłek cargo (towarów). Wydawać się może, że nie ma nic prostszego od transportu osób i mienia z punktu A do punktu B. Ludzie robią to od tysięcy lat, począwszy od wynalezienia koła (a wcześniej sań z płozami do przesuwania ciężarów). Jednak postęp w doskonaleniu pojazdów, zagęszczanie się infrastruktury transportowej oraz warunki zewnętrzne (takie jak wzrost kosztów paliwa) napędzają popyt na ekspertów od planowania i realizacji nowoczesnej logistyki i transportu, czyli sprawnych, ekonomicznych, a ostatnimi czasy także ekologicznych działań i technologii TSL. Szukając kierunków kształcących dla potrzeb branży TSL zastanów się, który z obszarów jest dla Ciebie najbardziej interesujący:

  • udział w procesach logistycznych i transportowych (licz się z tym, że będziesz kształcić się w kierunkach i specjalnościach biznesowych, związanych z pracą działów logistyki i zaopatrzenia przedsiębiorstw oraz usługami spedycyjnymi i transportowymi),
  • projektowanie i budowa infrastruktury logistycznej i transportowej (wybierasz wtedy kierunki specjalności techniczne, powiązane z budownictwem),
  • tworzenie technologii i narzędzi informatycznych do automatyzacji i obsługi procesów logistycznych (zainteresuj się kierunkami i specjalnościami technicznymi powiązanymi z elektroniką, robotyką, mechatroniką lub studiami IT związanymi z programowaniem lub technologiami cyfrowymi),
  • projektowanie, budowa i serwisowanie pojazdów osobowych i ciężarowych – lądowych, latających i pływających (to kierunki i specjalności techniczne, zbliżone do mechaniki i budowy maszyn, oceanotechniki, inżynierii lotniczej),
  • obsługa pojazdów wymagających wysokich, specyficznych kwalifikacji – takich jak prowadzenie oraz lokalizowanie w przestrzeni samolotów i statków (szukaj wtedy kierunków technicznych i ścisłych, powiązanych z lotnictwem lub nawigacją).

Studiowanie w Zielonej Górze i województwie lubuskim

Zielona Góra to ośrodek akademicki, który w połączeniu z pobliskim Sulechowem tworzy jeden z dwóch głównych ośrodków akademickich w zachodniej Polsce. Szukający kierunku dla siebie, mogą skorzystać z ponad 100 propozycji w ramach studiów licencjackich, inżynierskich, jednolitych magisterskich i magisterskich uzupełniających oraz studiów podyplomowych. Bogata oferta sprawia, że na studia w Zielonej Górze decydują się zarówno osoby z regionu, jak i przyjezdni studenci. Co roku na tutejszych uczelniach studiuje 10 tysięcy osób, a kilka tysięcy opuszcza mury uczelni jako absolwenci. Absolwenci oraz studenci mogą skorzystać z oferty pracy około 129 tysięcy firm, które zarejestrowane są w województwie lubuskim. Dodatkowym atutem tego miejsca jest bliskość granicy z Niemcami, gdzie również cenieni są wykształceni specjaliści z lubuskich uczelni. Alternatywą może być poszukiwanie zawodowego spełnienia w Wielkopolsce lub w województwie zachodniopomorskim.Zielona Góra znana jest również ze wspaniałej zieleni miejskiej i parków, w którychmożna odpoczywać między zajęciami lub aktywnie spędzać czas. Wśród parków warto zwrócić uwagę na Piastowski, Świętej Trójcy, Sowińskiego oraz Dunikowskiego, a to tylko kilka z wielu propozycji. Można skorzystać również z licznych koncertów, spektakli teatralnych, wystaw oraz z kin alternatywnych. Wieczorami życie studenckie przenosi się do lokalnych restauracji, pubów i barów, na których liczbę również nie można narzekać. Miłośnicy historii mogą odwiedzić Muzeum Etnograficzne, Muzeum Ziemi Lubuskiej, Park Książęcy Zatonie, czy Ruiny Pałacu w Zatoniu. Rozbudowany campus uniwersytecki to miejsce, w którym tętni życie studenckie. W tutejszych szkołach wyższych znajdziecie wysokiej klasy infrastrukturę uczelnianą, która jest nowoczesna i dostosowana do europejskich standardów. Życie akademickie województwa lubuskiego to nie tylko Zielona Góra i Sulechów. Potencjalni studenci mogą wybierać również z oferty uczelni z Gorzowa Wielkopolskiego, Żar, Kostrzyna nad Odrą i Słubic.

Studia podyplomowe logistyczno-transportowe w Zielonej Górze

Gdzie w Zielonej Górze zdobywać wiedzę z TSL na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach - stacjonarnych i on-line?

Praca po kierunkach logistyczno-transportowych

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunków TSL (transport-spedycja-logistyka) na zielonogórskich i lubuskich uczelniach?

Zawód: Logistyk

Logistyk? Kim w ogóle jest logistyk i dlaczego specjaliści z tej dziedziny nie mogą narzekać na brak ofert pracy? Ile zarabiają i jak wygląda ich standardowy dzień pracy? Dzisiaj postanowiliśmy się przyjrzeć nieco bliżej właśnie tym zagadnieniom… Kim jest logistyk? Specjaliści z zakresu logistyki zajmują się zarządzaniem magazynami, zaopatrzeniem, planowaniem produkcji, dystrybucją dóbr i usług oraz transportem i komunikacją. Pełny

Czytaj więcej »

Transport liniowy

Studiowanie tej dyscypliny ma przygotować specjalistów z zakresu projektowania, budowy i eksploatacji lin stalowych oraz różnego rodzaju urządzeń transportu linowego (np. górniczych wyciągów szybowych, kolei linowych, wyciągów narciarskich, dźwigów osobowych, lin pracujących w urządzeniach portowych i na platformach wiertniczych). Student uczy się budować systemy bezpieczeństwa urządzeń transportu linowego, opracowywać projekty nowych aktów prawnych, przepisów bezpieczeństwa oraz norm technicznych z zakresu

Czytaj więcej »

Zawód: Spedytor

Wysokie zarobki, prestiż i praca pełna wyzwań, a z drugiej strony ciągła walka z czasem – bo opóźnienia, awarie urządzeń do uiszczania opłat drogowych czy zepsute samochody to standardowe problemy w codziennej pracy spedytora. To jeden z tych zawodów, w których trzeba sprawdzić się w praktyce, by móc stwierdzić z całą pewnością, że się do niego nadajemy. Kim jest spedytor?

Czytaj więcej »

Praca po studiach logistyczno-transportowych

Rozważanie możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów logistyczno-transportowych warto poprzedzić krótką analizą rynku pracy. Przede wszystkim można zauważyć, że sektor TSL (Transport, Spedycja, Logistyka) stale rośnie, co oznacza, że miejsc pracy będzie przybywać. W przypadku pracy po kierunkach związanych z produkcją środków transportu można starać się o pracę w takich branżach jak automotive (produkcja, sprzedaż u serwis samochodów), przemysł stoczniowy, lotniczy, kolejnictwo. Aby wzmocnić swoje szanse na rynku pracy, dobrze jest połączyć ostatnie lata studiów z wykonywaniem pierwszych wyzwań zawodowych.

Rynek pracy w Zielonej Górze i w województwie lubuskim

Rynek pracy w Zielonej Górze i okolicach jest bardzo atrakcyjny i doskonale wypada w zestawieniu ze średnią krajową. Dzięki temu absolwenci lubuskich uczelni nie mają problemu z płynnym wejściem na rynek pracy oraz znalezieniem atrakcyjnego zatrudnienia. Korzystają z tego również przyjezdni, którzy mimo ukończenia studiów w innych regionach Polski, ostatecznie decydują się na migrację do województwa lubuskiego. Obecnie w Zielonej Górze stopa bezrobocia wynosi 4% i jest o ponad połowę niższa niż średnia krajowa. Korzystnie wypada również stopa bezrobocia dla całego województwa, która oscyluje w granicach 5,8%. To również około 0,5% mniej niż średnia krajowa. W województwie lubuskim funkcjonują zakłady z wielu branż, w tym również rolnictwo i przemysł winny, co jest dużym atutem dla studentów różnych kierunków. Wiele z tych firm decyduje się na współpracę gospodarczą z firmami niemieckimi, dlatego na rynku pracy bardzo cenieni są absolwenci z językiem niemieckim. Zdecydowanie najbardziej rozpoznawalną i generującą największe przychody firmą z województwa lubuskiego jest Cinkciarz.pl. Ten internetowy kantor wymiany walut pochodzi właśnie z Zielonej Góry. W gronie największych pracodawców znajdują się również Stelmet Sp. z o. o. z Zielonej Góry, Kaskat Sp. z o. o. z Gorzowa Wielkopolskiego, Seco/Warwick Europe Sp. z o. o. i Sprick Rowery Sp. z o. o. ze Świebodzina. Ponadto warto wymienić takie firmy jak SE Bordnetze Polska Sp. z o. o. i Faurecia Gorzów Sp. z o. o. z Gorzowa Wielkopolskiego, czy Gedia Poland Sp. z o. o. z Nowej Soli. Wykaz firm i miejscowości, w których się one znajdują, wskazuje na to, że całe województwo jest atrakcyjne gospodarczo dla absolwentów. Lokalny rynek pracy w lubuskiem jest im bardzo przyjazny, dlatego Zielona Góra i inne tego województwa są warte tego, by rozpocząć w nich studia.

Szkic Logistyczne i transportowe

Podyplomowe studia z TSL w Łodzi

Podyplomowe studia z TSL w Łodzi - co warto wiedzieć?

Gdzie studiować podyplomowo transport, spedycję i logistykę w Łodzi?

Wszystkie studia na podyplomowych kierunkach TSL w Łodzi i w Łódzkiem

List view

Zobacz kierunki podyplomowe związane z TSL w Łodzi

Szukasz podyplomowych studiów z sektora transport-spedycja-logistyka na Łódzkich uczelniach? Sprawdź wszystkie kierunki "podyplomówek" logistycznych i transportowych, które możesz na nich studiować.

Gdzie warto iść na podyplomówki TSL?

Uczelnie i wydziały logistyczne i transportowe w Łodzi

Czy warto studiować podyplomowo TSL?

Poradniki dla przyszłych studentów podyplomówek logistyczno-transportowych w Łodzi i w Łódzkiem. Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Inne
Redakcja Studia.pl

Zawód: Pilot

Wysokie zarobki, fascynująca i niezwykle odpowiedzialna praca i możliwość poznawania najdalszych zakątków świata – to tylko nieliczne walory pracy w charakterze pilota samolotu. Niestety, jako

Czytaj więcej »
Kariera po studiach
Redakcja Studia.pl

Zawód: Spedytor

Wysokie zarobki, prestiż i praca pełna wyzwań, a z drugiej strony ciągła walka z czasem – bo opóźnienia, awarie urządzeń do uiszczania opłat drogowych czy

Czytaj więcej »
Kierunki studiów. Jaki wybrać?
Redakcja Studia.pl

Transport lotniczy

Studia te umożliwiają uzyskanie wiedzy i umiejętności z zakresu obsługi portów lotniczych, zaplecza lotniczego, eksploatacji środków oraz infrastruktury transportu lotniczego. Kształcą specjalistów w dziedzinie nowoczesnego

Czytaj więcej »
Kierunki TSL - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania kierunków logistycznych, transportowych i spedycyjnych w Poznaniu i Wielkopolsce . Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Czy warto studiować podyplomowe kierunki TSL w Łodzi i w Łódzkiem?

Zastanawiasz się nad studiowaniem podyplomowych kierunków związanych z transportem i logistyką na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Podyplomowe TSL

Podyplomówki związane z branżą TSL to studia pomagające zdobyciu nowych kwalifikacji, poszerzeniu dotychczasowych możliwości zawodowych, w specjalizowaniu się w:
poszczególnych gałęziach branży logistycznej – logistyka morska, lądowa, powietrzna, pasdażerska, towarowa, poszczególnych gałęziach branży transportowej – przemysł motoryzacyjny, lotniczy, stoczniowy, różnych rodzajach transportu – miejski, długodystansowy, kombinowany, poszczególnych obszarach logistyki – zarządzanie, marketing, sprzedaż, jakość, łańcuchy dostaw, zamówienia, wewnętrzna logistyka przedsiębiorstw, systemy IT, a także zdobycie odpowiednich kwalifikacji, certyfikatów i uprawnień.

Studia podyplomowe w Łodzi i w Łódzkiem

Szeroka oferta w województwie łódzkim dotyczy również studiów podyplomowych. W samej Łodzi absolwenci mogą skorzystać z blisko 400 kierunków podyplomówek, dzięki czemu bez trudu są w stanie wybrać dodatkowe studia idealnie skrojone do swoich potrzeb. Oferta studiów podyplomowych dostępna jest również w mniejszych ośrodkach województwa łódzkiego, dzięki czemu z powodzeniem mogą korzystać z niej mieszkańcy mniejszych miast. To duże ułatwienie, ponieważ na taki rodzaj studiów najczęściej decydują się osoby, które prowadzą już aktywne życie zawodowe i rodzinne. Najczęściej studia podyplomowe trwają od 2 do 4 semestrów i prowadzone są w trybie niestacjonarnym w wybrane weekendy. Aktualnie tego typu studia cieszą się coraz większym zainteresowaniem, ze względu na zmieniającą się sytuację na rynku pracy oraz jego rosnące wymagania. Studia podyplomowe w Łodzi to szansa na poszerzenie kwalifikacji, co może pomóc w wywalczeniu upragnionego awansu lub znalezieniu lepiej płatnej pracy. Oferta podyplomówek w województwie łódzkim należy do najlepszych w Polsce, co sprawia, że decydują się na nie również osoby przyjezdne. Dużą popularnością cieszą się kierunki związane z marketingiem i zarządzaniem, ponieważ specjaliści w tym zakresie niezbędni są w każdej firmie. Nauczyciele z Łodzi i okolic mogą skorzystać z im dedykowanych podyplomówek, dzięki którym zwiększą swoje kwalifikacje zawodowe. Studia podyplomowe to również szansa dla osób, które poszukują nowych możliwości i próbują się przebranżowić.

Możliwości pracy w branży TSL

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu podyplomowego kierunku transportowo-logistycznego na Łódzkich uczelniach?

Zawód: Policjant

Policja – stutysięczna formacja czuwająca nad bezpieczeństwem ludzi i porządkiem publicznym. Co należy zrobić i jakie spełnić wymagania by zostać jednym z członków tej służby?

Czytaj więcej »

Zawód: Celnik

Funkcjonariusz Służby Celnej zajmuje się całkowitym procesem prawidłowego przebiegu odprawy celnej: przygotowuje dokumenty, kontroluje przewożony towar oraz dba o ogólne bezpieczeństwo transportu. Jeśli kiedykolwiek myślałeś o pracy w tym zawodzie sprawdź jakie warunki musisz spełnić.

Czytaj więcej »

Zawód: Prokurator

Prokurator jest samodzielnym urzędnikiem, który zajmuje się wykrywaniem i ściganiem przestępstw. W opinii publicznej osoba na tym stanowisku cieszy się dużym szacunkiem. Do głównych zadań prokuratora należy formułowanie oskarżeń oraz występowanie przed sądami. Aby zostać prokuratorem nie wystarczy tytuł magistra, podobnie jak w przypadku innych zawodów związanych ze studiami prawniczymi. Jak zostać prokuratorem? Kim jest prokurator? Choć wydaje się, że

Czytaj więcej »

Praca po studiach logistyczno-transportowych

Rozważanie możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów logistyczno-transportowych warto poprzedzić krótką analizą rynku pracy. Przede wszystkim można zauważyć, że sektor TSL (Transport, Spedycja, Logistyka) stale rośnie, co oznacza, że miejsc pracy będzie przybywać. W przypadku pracy po kierunkach związanych z produkcją środków transportu można starać się o pracę w takich branżach jak automotive (produkcja, sprzedaż u serwis samochodów), przemysł stoczniowy, lotniczy, kolejnictwo. Aby wzmocnić swoje szanse na rynku pracy, dobrze jest połączyć ostatnie lata studiów z wykonywaniem pierwszych wyzwań zawodowych.

Rynek pracy w Łodzi i w Łódzkiem

Rynek pracy w Łodzi i w całym województwie jest przyjazny osobom, które rozpoczynają karierę zawodową. Obecnie stopa bezrobocia w Łodzi wynosi 6,2% i jest identyczna ze stopą bezrobocia dla całego kraju, jednak poziom bezrobocia w całym województwie łódzkim jest niższy od średniej krajowej, co może napawać optymizmem. Wiele osób decyduje się na dojeżdżanie do pracy do Warszawy, z którą region łódzki jest dobrze skomunikowany. Z dyplomami uczelni z województwa łódzkiego dużo łatwiej o atrakcyjne warunki pracy i wymarzone stanowiska. W Łodzi i okolicach wciąż prężnie działa wiele małych i średnich zakładów tekstylnych, z których region ten znany jest od lat. Tak jak wspomnieliśmy, w samej Łodzi jest około 95 tysięcy przedsiębiorców, a w całym województwie jest ich znacznie więcej. Do przodujących firm należą między innymi ABB, który ma również oddział w Aleksandrowie Łódzkim i BSH, jest to firma, która odpowiada za produkcję marek Bosch i Siemens. Z Łodzi wywodzi się mBank oraz znajdują się oddziały lub siedziby takich firm, jak: TomTom, Accenture, Clariant, Dell, Fujitsu, Indesit, czy Paul Hartmann Polska Sp. z o.o. Ważnym pracodawcą jest również Kopalnia Węgla Brunatnego w Bełchatowie. W gronie polecanych firm znajdują się także Toyota Leasing ze Zduńskiej Woli i MIRBUD ze Skierniewic. Na lokalnym rynku pracy poszukiwani są wykształceni specjaliści z każdego obszaru, dlatego studiowanie w Łodzi ma sens.

Szkic Logistyczne i transportowe

Podyplomowe studia z TSL w Białymstoku

Podyplomowe studia z TSL w Białymstoku - co warto wiedzieć?

Gdzie studiować podyplomowo transport, spedycję i logistykę w Białymstoku?

Wszystkie studia na podyplomowych kierunkach TSL w Białymstoku i na Podlasiu

List view

Zobacz kierunki podyplomowe związane z TSL w Białymstoku

Szukasz podyplomowych studiów z sektora transport-spedycja-logistyka na białostockich uczelniach? Sprawdź wszystkie kierunki "podyplomówek" logistycznych i transportowych, które możesz na nich studiować.

Gdzie warto iść na podyplomówki TSL?

Uczelnie i wydziały logistyczne i transportowe w Białymstoku

Czy warto studiować podyplomowo TSL?

Poradniki dla przyszłych studentów podyplomówek logistyczno-transportowych w Białymstoku i na Podlasiu. Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Kierunki studiów. Jaki wybrać?
Redakcja Studia.pl

Żegluga śródlądowa

Żegluga śródlądowa to studia dostarczające wykwalifkowanych pracowników, którzy bez problemu znajdą pracę z racji zapotrzebowania na ich umiejętności i wiedzę. W zależności od uczelni, profil

Czytaj więcej »
Kierunki studiów. Jaki wybrać?
Redakcja Studia.pl

Transport lotniczy

Studia te umożliwiają uzyskanie wiedzy i umiejętności z zakresu obsługi portów lotniczych, zaplecza lotniczego, eksploatacji środków oraz infrastruktury transportu lotniczego. Kształcą specjalistów w dziedzinie nowoczesnego

Czytaj więcej »
Kierunki TSL - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania kierunków logistycznych, transportowych i spedycyjnych w Poznaniu i Wielkopolsce . Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Czy warto studiować podyplomowe kierunki TSL w Białymstoku i na Podlasiu?

Zastanawiasz się nad studiowaniem podyplomowych kierunków związanych z transportem i logistyką na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Podyplomowe TSL

Podyplomówki związane z branżą TSL to studia pomagające zdobyciu nowych kwalifikacji, poszerzeniu dotychczasowych możliwości zawodowych, w specjalizowaniu się w:
poszczególnych gałęziach branży logistycznej – logistyka morska, lądowa, powietrzna, pasdażerska, towarowa, poszczególnych gałęziach branży transportowej – przemysł motoryzacyjny, lotniczy, stoczniowy, różnych rodzajach transportu – miejski, długodystansowy, kombinowany, poszczególnych obszarach logistyki – zarządzanie, marketing, sprzedaż, jakość, łańcuchy dostaw, zamówienia, wewnętrzna logistyka przedsiębiorstw, systemy IT, a także zdobycie odpowiednich kwalifikacji, certyfikatów i uprawnień.

Studia podyplomowe w Białymstoku i na Podlasiu

Oferta studiów podyplomowych w Białymstoku wygląda bardzo atrakcyjnie, na tego typu studia decydują się zarówno osoby z regionu jak i przyjezdne. Obecnie można wybierać spośród ponad 80 kierunków studiów podyplomowych w Białymstoku oraz kilku w mniejszych miejscowościach. Oferta jest w pełni dostosowana do potrzeb absolwentów. Na podyplomówkę mogą zapisać się osoby, które ukończyły co najmniej studia licencjackie lub inżynierskie. Studia podyplomowe trwają zazwyczaj od 2 do 4 semestrów, co również wpływa na zainteresowanie nimi. Mogą sobie na nie pozwolić osoby, które na co dzień są aktywne zawodowo lub posiadają rodziny. Niestacjonarny tryb podyplomówek i zjazdy w wybrane weekendy to duży atut. Szeroka oferta dostosowana do realiów rynku sprawia, że podyplomowe w Białymstoku są naprawdę atrakcyjne dla studentów. Studia podyplomowe w Białymstoku i w innych miejscowościach Podlasia, to szansa na zdobycie niezbędnych kwalifikacji do awansu lub zwiększenie efektywności swojej codziennej pracy. Korzystają z nich również osoby, które poszukują nowych wyzwań oraz myślą o przebranżowieniu się i zmianie pracy w podlaskich firmach lub poza granicami województwa. Dyplomy tutejszych uczelni są cenione w całej Polsce, dlatego ukończenie podyplomówki w okolicach Białegostoku otwiera przed absolwentami dodatkowe możliwości. Absolwenci mogą poszukiwać atrakcyjnego zatrudnienia na miejscu, lub zdecydować się na “emigrację zarobkową”. Wśród podyplomówek na Podlasiu bardzo często wybierane są kierunki związane z marketingiem, zarządzaniem i administracją, ponieważ tego typu specjaliści potrzebni są w każdej firmie. Dużym zainteresowaniem cieszą się również kierunki pedagogiczne, psychologia oraz kierunki rolnicze i agroturystyczne.

Możliwości pracy w branży TSL

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu podyplomowego kierunku transportowo-logistycznego na białostockich i podlaskich uczelniach?

Zawód: Policjant

Policja – stutysięczna formacja czuwająca nad bezpieczeństwem ludzi i porządkiem publicznym. Co należy zrobić i jakie spełnić wymagania by zostać jednym z członków tej służby?

Czytaj więcej »

Zawód: Celnik

Funkcjonariusz Służby Celnej zajmuje się całkowitym procesem prawidłowego przebiegu odprawy celnej: przygotowuje dokumenty, kontroluje przewożony towar oraz dba o ogólne bezpieczeństwo transportu. Jeśli kiedykolwiek myślałeś o pracy w tym zawodzie sprawdź jakie warunki musisz spełnić.

Czytaj więcej »

Zawód: Prokurator

Prokurator jest samodzielnym urzędnikiem, który zajmuje się wykrywaniem i ściganiem przestępstw. W opinii publicznej osoba na tym stanowisku cieszy się dużym szacunkiem. Do głównych zadań prokuratora należy formułowanie oskarżeń oraz występowanie przed sądami. Aby zostać prokuratorem nie wystarczy tytuł magistra, podobnie jak w przypadku innych zawodów związanych ze studiami prawniczymi. Jak zostać prokuratorem? Kim jest prokurator? Choć wydaje się, że

Czytaj więcej »

Praca po studiach logistyczno-transportowych

Rozważanie możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów logistyczno-transportowych warto poprzedzić krótką analizą rynku pracy. Przede wszystkim można zauważyć, że sektor TSL (Transport, Spedycja, Logistyka) stale rośnie, co oznacza, że miejsc pracy będzie przybywać. W przypadku pracy po kierunkach związanych z produkcją środków transportu można starać się o pracę w takich branżach jak automotive (produkcja, sprzedaż u serwis samochodów), przemysł stoczniowy, lotniczy, kolejnictwo. Aby wzmocnić swoje szanse na rynku pracy, dobrze jest połączyć ostatnie lata studiów z wykonywaniem pierwszych wyzwań zawodowych.

Rynek pracy w Białymstoku i na Podlasiu

Rynek pracy w Białymstoku jest porównywalny ze średnią krajową. Trudno wskazać główne przewagi tego regionu, jednak wykwalifikowani specjaliści bez trudu znajdą satysfakcjonujące zajęcie w regionalnych firmach. Obecnie poziom bezrobocia w Białymstoku wynosi 6,9%, czyli jest nieznacznie wyższy od średniej krajowej. Bezrobocie w całym województwie plasuje się na poziomie 7,5%, co jest wynikiem również wyższym od średniej krajowej, jednak lepszym od wielu innych województw. Ukończenie studiów i zdobycie wykształcenia zdecydowanie ułatwia wejście na rynek pracy i znalezienie atrakcyjnej zarobkowo, przyszłościowej pracy. Lokalne uczelnie umożliwiają wybranie kierunku dostosowanego do potrzeb i możliwości potencjalnych studentów. W Białymstoku i okolicach zarejestrowanych jest 40 tysięcy firm, które mogą stać się potencjalnym pracodawcą dla absolwentów lub studentów, którzy często decydują się na łączenie nauki z pracą zarobkową. Do grona największych pracodawców w regionie należą między innymi Rosti Poland (Białystok), Adampol (Zaścianki), Pronar (Narew), Danwood (Bielsk Podlaski), Barter (Białystok), Spółdzielnia Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego (Białystok), Suempol (Bielsk Podlaski), Unibep (Bielsk Podlaski), Mlekpol (Grajewo) i SM Mlekovita (Wysokie Mazowieckie). Ponadto na Podlasiu znajduje się wiele więcej atrakcyjnych miejsc pracy i dużych zakładów, które potrzebują wykształconej kadry menedżerskiej, informatyków, pracowników administracji, marketingu, czy naukowców. Region ten znany jest z bardzo rozwiniętej produkcji rolnej oraz lasów, które dostarczają surowców pod produkcję mebli i domów. Pod tym kątem to doskonałe miejsce do rozpoczęcia swojej kariery zawodowej i rozwoju.

Szkic Logistyczno-transportowe

Studia logistyczno-transportowe (TSL) w Białymstoku

Studia logistyczno-transportowe (TSL) w Białymstoku - co warto wiedzieć?

Gdzie studiować kierunki logistyczno-transportowe w Białymstoku?

Wszystkie studia na kierunkach TSL (transport-spedycja-logistyka) w Białymstoku i na Podlasiu

List view

Czy warto studiować kierunki logistyczno-transportowe?

Poradniki dla przyszłych studentów kierunków TSL (transport-spedycja-logistyka) w Białymstoku i na Podlasiu. Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Kierunki studiów. Jaki wybrać?
Redakcja Studia.pl

Eurologistyka i transport

Studia na specjalności Eurologistyka i transport dedykowane są osobom, które chcą zdobyć wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu zarządzania w sferze logistyki i transportu na

Czytaj więcej »
Kariera po studiach
Redakcja Studia.pl

Zawód: Logistyk

Logistyk? Kim w ogóle jest logistyk i dlaczego specjaliści z tej dziedziny nie mogą narzekać na brak ofert pracy? Ile zarabiają i jak wygląda ich

Czytaj więcej »
Kierunki logistyczne i transportowe - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania kierunków logistycznych i transportowych. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Czy warto studiować kierunki logistyczno-transportowe ?

Poradniki dla przyszłych studentów kierunków TSL (transport-spedycja-logistyka) w Białymstoku i na Podlasiu. Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Studia TSL (transport-spedycja-logistyka)

Branża TSL zalicza się do jednego z najbardziej przyszłościowych sektorów biznesu. Transport i logistyka potrzebują zatem wysoko wykwalifikowanych pracowników na różne stanowiska, w tym menadżerów i specjalistów zarządzających procesami logistycznymi oraz inżynierów zajmujących się projektowaniem, produkcją i eksploatacją infrastruktury transportowej, logistycznej oraz pojazdów wykorzystywanych do przemieszczania pasażerów i przesyłek cargo (towarów). Wydawać się może, że nie ma nic prostszego od transportu osób i mienia z punktu A do punktu B. Ludzie robią to od tysięcy lat, począwszy od wynalezienia koła (a wcześniej sań z płozami do przesuwania ciężarów). Jednak postęp w doskonaleniu pojazdów, zagęszczanie się infrastruktury transportowej oraz warunki zewnętrzne (takie jak wzrost kosztów paliwa) napędzają popyt na ekspertów od planowania i realizacji nowoczesnej logistyki i transportu, czyli sprawnych, ekonomicznych, a ostatnimi czasy także ekologicznych działań i technologii TSL. Szukając kierunków kształcących dla potrzeb branży TSL zastanów się, który z obszarów jest dla Ciebie najbardziej interesujący:

  • udział w procesach logistycznych i transportowych (licz się z tym, że będziesz kształcić się w kierunkach i specjalnościach biznesowych, związanych z pracą działów logistyki i zaopatrzenia przedsiębiorstw oraz usługami spedycyjnymi i transportowymi),
  • projektowanie i budowa infrastruktury logistycznej i transportowej (wybierasz wtedy kierunki specjalności techniczne, powiązane z budownictwem),
  • tworzenie technologii i narzędzi informatycznych do automatyzacji i obsługi procesów logistycznych (zainteresuj się kierunkami i specjalnościami technicznymi powiązanymi z elektroniką, robotyką, mechatroniką lub studiami IT związanymi z programowaniem lub technologiami cyfrowymi),
  • projektowanie, budowa i serwisowanie pojazdów osobowych i ciężarowych – lądowych, latających i pływających (to kierunki i specjalności techniczne, zbliżone do mechaniki i budowy maszyn, oceanotechniki, inżynierii lotniczej),
  • obsługa pojazdów wymagających wysokich, specyficznych kwalifikacji – takich jak prowadzenie oraz lokalizowanie w przestrzeni samolotów i statków (szukaj wtedy kierunków technicznych i ścisłych, powiązanych z lotnictwem lub nawigacją).

Studia w Białymstoku i na Podlasiu

Białystok to stolica Podlasia i największy ośrodek akademicki północno-wschodniej Polski, który pod tym kątem wyprzedza między innymi warmiński Olsztyn. Białostockie uczelnie mają do zaproponowania bardzo ciekawą ofertę studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich uzupełniających, magisterskich jednolitych oraz podyplomowych. Co roku w mieście tym studiuje około 26 tysięcy osób, a kilka tysięcy z nich opuszcza szkoły wyższe w roli absolwentek i absolwentów. Obecnie mogą oni wybierać spośród około 120 kierunków studiów. Nowoczesna infrastruktura uczelniana oraz liczne inwestycje z dotacji unijnych sprawiają, że Białystok to doskonałe miejsce do studiowania. Decydują się na studiowanie w tym mieście zarówno osoby stąd oraz przyjezdni studenci. Wiele z kierunków dostępnych jest w ramach programu nauczania stacjonarnego i niestacjonarnego, dlatego każdy może dostosować wybrany kierunek do swoich indywidualnych potrzeb. W Białymstoku można również ciekawie spędzać wolny czas. Miasto znane jest z miejskiej zieleni i parków, w tym między innymi parków Antoniuk, Centralnego, czy Branickiego położonego w pięknym kompleksie z pałacem, w którego murach znajduje się Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. W pobliżu znajduje się piękna starówka, po której przyjemnie jest się przejść o każdej porze roku. Znajdziecie tu zarówno smaczne restauracje jaki i ciekawe miejsca kulturalne, sceny teatralne i kina studyjne oraz komercyjne. Sam Białystok leży w pobliżu Puszczy Białowieskiej, miejsca gdzie aktywnie można spędzać czas. Białowieski Park Narodowy, to doskonałe miejsce na jednodniowe wypady ze znajomymi. Oczywiście Podlasie to nie tylko Białystok, ale również inne, ciekawe ośrodki akademickie. Wśród nich warto wymienić takie miasta jak Łomża, Suwałki i Siemiatycze, gdzie studia rocznie wybiera nawet około 5 tysięcy osób, a kilkaset osób rocznie kończy je w roli absolwentów.

Studia podyplomowe logistyczno-transportowe w Białymstoku

Gdzie w Białymstoku zdobywać wiedzę z TSL na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach - stacjonarnych i on-line?

Praca po kierunkach logistyczno-transportowych

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunków TSL (transport-spedycja-logistyka) na białostockich i podlaskich uczelniach?

Zawód: Spedytor

Wysokie zarobki, prestiż i praca pełna wyzwań, a z drugiej strony ciągła walka z czasem – bo opóźnienia, awarie urządzeń do uiszczania opłat drogowych czy zepsute samochody to standardowe problemy w codziennej pracy spedytora. To jeden z tych zawodów, w których trzeba sprawdzić się w praktyce, by móc stwierdzić z całą pewnością, że się do niego nadajemy. Kim jest spedytor?

Czytaj więcej »

Zawód: Stewardessa

Lufthansa, Emirates, Lot, Air France, Wizz Air. To jedne z wielu linii lotniczych które co roku organizują castingi na stewardessę. Co należy zrobić i jakie spełnić wymagania by móc pracować w tym zawodzie?

Czytaj więcej »

Transport liniowy

Studiowanie tej dyscypliny ma przygotować specjalistów z zakresu projektowania, budowy i eksploatacji lin stalowych oraz różnego rodzaju urządzeń transportu linowego (np. górniczych wyciągów szybowych, kolei linowych, wyciągów narciarskich, dźwigów osobowych, lin pracujących w urządzeniach portowych i na platformach wiertniczych). Student uczy się budować systemy bezpieczeństwa urządzeń transportu linowego, opracowywać projekty nowych aktów prawnych, przepisów bezpieczeństwa oraz norm technicznych z zakresu

Czytaj więcej »

Praca po studiach logistyczno-transportowych

Rozważanie możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów logistyczno-transportowych warto poprzedzić krótką analizą rynku pracy. Przede wszystkim można zauważyć, że sektor TSL (Transport, Spedycja, Logistyka) stale rośnie, co oznacza, że miejsc pracy będzie przybywać. W przypadku pracy po kierunkach związanych z produkcją środków transportu można starać się o pracę w takich branżach jak automotive (produkcja, sprzedaż u serwis samochodów), przemysł stoczniowy, lotniczy, kolejnictwo. Aby wzmocnić swoje szanse na rynku pracy, dobrze jest połączyć ostatnie lata studiów z wykonywaniem pierwszych wyzwań zawodowych.

Rynek pracy w Białymstoku i na Podlasiu

Rynek pracy w Białymstoku jest porównywalny ze średnią krajową. Trudno wskazać główne przewagi tego regionu, jednak wykwalifikowani specjaliści bez trudu znajdą satysfakcjonujące zajęcie w regionalnych firmach. Obecnie poziom bezrobocia w Białymstoku wynosi 6,9%, czyli jest nieznacznie wyższy od średniej krajowej. Bezrobocie w całym województwie plasuje się na poziomie 7,5%, co jest wynikiem również wyższym od średniej krajowej, jednak lepszym od wielu innych województw. Ukończenie studiów i zdobycie wykształcenia zdecydowanie ułatwia wejście na rynek pracy i znalezienie atrakcyjnej zarobkowo, przyszłościowej pracy. Lokalne uczelnie umożliwiają wybranie kierunku dostosowanego do potrzeb i możliwości potencjalnych studentów. W Białymstoku i okolicach zarejestrowanych jest 40 tysięcy firm, które mogą stać się potencjalnym pracodawcą dla absolwentów lub studentów, którzy często decydują się na łączenie nauki z pracą zarobkową. Do grona największych pracodawców w regionie należą między innymi Rosti Poland (Białystok), Adampol (Zaścianki), Pronar (Narew), Danwood (Bielsk Podlaski), Barter (Białystok), Spółdzielnia Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego (Białystok), Suempol (Bielsk Podlaski), Unibep (Bielsk Podlaski), Mlekpol (Grajewo) i SM Mlekovita (Wysokie Mazowieckie). Ponadto na Podlasiu znajduje się wiele więcej atrakcyjnych miejsc pracy i dużych zakładów, które potrzebują wykształconej kadry menedżerskiej, informatyków, pracowników administracji, marketingu, czy naukowców. Region ten znany jest z bardzo rozwiniętej produkcji rolnej oraz lasów, które dostarczają surowców pod produkcję mebli i domów. Pod tym kątem to doskonałe miejsce do rozpoczęcia swojej kariery zawodowej i rozwoju.

Szkic Logistyczne i transportowe

Podyplomowe studia z TSL we Wrocławiu

Podyplomowe studia z TSL we Wrocławiu - co warto wiedzieć?

Gdzie studiować podyplomowo transport, spedycję i logistykę we Wrocławiu?

Wszystkie studia na podyplomowych kierunkach TSL we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku