Site logo

Podyplomowe studia z TSL w Zielonej Górze

Podyplomowe studia z TSL w Zielonej Górze - co warto wiedzieć?

Gdzie studiować podyplomowo transport, spedycję i logistykę w Zielonej Górze?

Wszystkie studia na podyplomowych kierunkach TSL w Zielonej Górze i województwie lubuskim

List view

Zobacz kierunki podyplomowe związane z TSL w Zielonej Górze

Szukasz podyplomowych studiów z sektora transport-spedycja-logistyka na zielonogórskich i lubuskich uczelniach? Sprawdź wszystkie kierunki "podyplomówek" logistycznych i transportowych, które możesz na nich studiować.

Gdzie warto iść na podyplomówki TSL?

Uczelnie i wydziały logistyczne i transportowe w Zielonej Górze

Czy warto studiować podyplomowo TSL?

Poradniki dla przyszłych studentów podyplomówek logistyczno-transportowych w Zielonej Górze i województwie lubuskim. Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Kierunki studiów. Jaki wybrać?
Redakcja Studia.pl

Transport lotniczy

Studia te umożliwiają uzyskanie wiedzy i umiejętności z zakresu obsługi portów lotniczych, zaplecza lotniczego, eksploatacji środków oraz infrastruktury transportu lotniczego. Kształcą specjalistów w dziedzinie nowoczesnego

Czytaj więcej »
Kierunki TSL - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania kierunków logistycznych, transportowych i spedycyjnych w Poznaniu i Wielkopolsce . Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Czy warto studiować podyplomowe kierunki TSL w Zielonej Górze i województwie lubuskim?

Zastanawiasz się nad studiowaniem podyplomowych kierunków związanych z transportem i logistyką na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Podyplomowe TSL

Podyplomówki związane z branżą TSL to studia pomagające zdobyciu nowych kwalifikacji, poszerzeniu dotychczasowych możliwości zawodowych, w specjalizowaniu się w:
poszczególnych gałęziach branży logistycznej – logistyka morska, lądowa, powietrzna, pasdażerska, towarowa, poszczególnych gałęziach branży transportowej – przemysł motoryzacyjny, lotniczy, stoczniowy, różnych rodzajach transportu – miejski, długodystansowy, kombinowany, poszczególnych obszarach logistyki – zarządzanie, marketing, sprzedaż, jakość, łańcuchy dostaw, zamówienia, wewnętrzna logistyka przedsiębiorstw, systemy IT, a także zdobycie odpowiednich kwalifikacji, certyfikatów i uprawnień.

Studia podyplomowe w Zielonej Górze i w województwie lubuskim

W województwie lubuskim, absolwenci studiów minimum pierwszego stopnia, mogą skorzystać z atrakcyjnej oferty studiów podyplomowych. W samej Zielonej Górze liczba oferowanych kierunków przekracza 50, a można wybierać również spośród oferty mniejszych ośrodków. Dzięki temu mieszkańcy okolic mają szansę na zwiększenie swoich kompetencji, które docelowo mogą pomóc w awansie lub znalezieniu atrakcyjniejszego zatrudnienia. Dyplomy tutejszych uczelni są świadectwem dobrego przygotowania i cenione są w całej Polsce. Podyplomówki najczęściej trwają od 2 do 4 semestrów i prowadzone są w trybie niestacjonarnym, co jest ich dużym atutem. Dzięki temu bardzo chętnie decydują się na nie osoby, które są aktywne zawodowo lub mają mało czasu w tygodniu. Zjazdy w kilka weekendów w semestrze są sporym atutem takiego modelu nauki. Studia podyplomowe w województwie lubuskim mogą być bardzo dużą szansą dla osób, które szukają dla siebie właściwego zawodu lub myślą o przebranżowieniu. Zdobyte w ten sposób kwalifikacje będą wystarczające do tego, by podjąć pracę na nowym stanowisku i powalczyć o atrakcyjniejsze zatrudnienie. Można to zrobić zarówno w Zielonej Górze oraz w mniejszych miejscowościach w województwie. Bardzo dużą popularnością cieszą się tu kierunki związane z transportem i logistyką. Wpływ na to może mieć położenie Zielonej Góry na jednym z bardziej znaczących szlaków spedycyjnych w Europie. Wiele osób decyduje się również na zarządzanie i marketing, dzięki czemu zdobywają kwalifikacje, które są niezbędne w każdej firmie. W czołówce najchętniej wybieranych kierunków są również te związane z pedagogiką, dzięki którym swoje kwalifikacje podnoszą nauczyciele z Zielonej Góry i okolic.

Możliwości pracy w branży TSL

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu podyplomowego kierunku transportowo-logistycznego na zielonogórskich i lubuskich uczelniach?

Zawód: pracownik NFZ

Co to jest zawód pracownik NFZ — co musisz wiedzieć. Na czym polega ta praca w branży urzędnik administracji publicznej? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Kim jest pracownik NFZ? Jesteś zainteresowany/a dowiedzeniem się kim jest pracownik NFZ? Pracownik NFZ to osoba zatrudniona

Czytaj więcej »

Zawód: pracownik urzędu skarbowego

Co to jest zawód pracownik urzędu skarbowego — co musisz wiedzieć. Na czym polega ta praca w branży urzędnik administracji publicznej? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Kim jest pracownik urzędu skarbowego? Pracownik urzędu skarbowego to osoba odpowiedzialna za zbieranie, kontrolę oraz zarządzanie

Czytaj więcej »

Zawód: pracownik cywilny w służbie mundurowej

Co to jest zawód pracownik cywilny w służbie mundurowej — co musisz wiedzieć. Na czym polega praca w branży pracownik cywilny w służbie mundurowej? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie studia trzeba skończyć? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Kim jest zawód pracownik cywilny w służbie mundurowej?  Pracownik

Czytaj więcej »

Praca po studiach logistyczno-transportowych

Rozważanie możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów logistyczno-transportowych warto poprzedzić krótką analizą rynku pracy. Przede wszystkim można zauważyć, że sektor TSL (Transport, Spedycja, Logistyka) stale rośnie, co oznacza, że miejsc pracy będzie przybywać. W przypadku pracy po kierunkach związanych z produkcją środków transportu można starać się o pracę w takich branżach jak automotive (produkcja, sprzedaż u serwis samochodów), przemysł stoczniowy, lotniczy, kolejnictwo. Aby wzmocnić swoje szanse na rynku pracy, dobrze jest połączyć ostatnie lata studiów z wykonywaniem pierwszych wyzwań zawodowych.

Praca po studiach w Zielonej Górze i w województwie lubuskim

Rynek pracy w Zielonej Górze i okolicach jest bardzo atrakcyjny i doskonale wypada w zestawieniu ze średnią krajową. Dzięki temu absolwenci lubuskich uczelni nie mają problemu z płynnym wejściem na rynek pracy oraz znalezieniem atrakcyjnego zatrudnienia. Korzystają z tego również przyjezdni, którzy mimo ukończenia studiów w innych regionach Polski, ostatecznie decydują się na migrację do województwa lubuskiego. Obecnie w Zielonej Górze stopa bezrobocia wynosi 4% i jest o ponad połowę niższa niż średnia krajowa. Korzystnie wypada również stopa bezrobocia dla całego województwa, która oscyluje w granicach 5,8%. To również około 0,5% mniej niż średnia krajowa. W województwie lubuskim funkcjonują zakłady z wielu branż, w tym również rolnictwo i przemysł winny, co jest dużym atutem dla studentów różnych kierunków. Wiele z tych firm decyduje się na współpracę gospodarczą z firmami niemieckimi, dlatego na rynku pracy bardzo cenieni są absolwenci z językiem niemieckim. Zdecydowanie najbardziej rozpoznawalną i generującą największe przychody firmą z województwa lubuskiego jest Cinkciarz.pl. Ten internetowy kantor wymiany walut pochodzi właśnie z Zielonej Góry. W gronie największych pracodawców znajdują się również Stelmet Sp. z o. o. z Zielonej Góry, Kaskat Sp. z o. o. z Gorzowa Wielkopolskiego, Seco/Warwick Europe Sp. z o. o. i Sprick Rowery Sp. z o. o. ze Świebodzina. Ponadto warto wymienić takie firmy jak SE Bordnetze Polska Sp. z o. o. i Faurecia Gorzów Sp. z o. o. z Gorzowa Wielkopolskiego, czy Gedia Poland Sp. z o. o. z Nowej Soli. Wykaz firm i miejscowości, w których się one znajdują, wskazuje na to, że całe województwo jest atrakcyjne gospodarczo dla absolwentów. Lokalny rynek pracy w lubuskiem jest im bardzo przyjazny, dlatego Zielona Góra i inne tego województwa są warte tego, by rozpocząć w nich studia.
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję