Paradoksalnie, największą wadą tych studiów jest ich popularność. Na rynku pracy jest bowiem bardzo wielu ludzi, którzy wyspecjalizowali się w zakresie zarządzania. Problem polega na tym, że miejsc kierowniczych jest raczej ograniczona ilość. Wniosek, jaki można wyciągnąć z analizy tej sytuacji przedstawia się następująco: albo jesteś najlepszy, albo jesteś nikim (oczywiście w zawodowym sensie). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tych studiach oraz poznać najlepsze i sprawdzone sposoby na sukces zawodowy po ich ukończeniu, zapoznaj się z tym artykułem!


Zanim złożysz dokumenty na kierunek Zarządzanie

Studia na kierunku Zarządzanie realizowane są w bardzo różnych uczelniach. Każdy wydział pozostaje niezależny w kształtowaniu programu studiów oraz procedur rekrutacyjnych, dlatego koniecznie musisz zapoznać się z regulaminem lub zasadami rekrutacji w wybranej przez Ciebie uczelni, aby dowiedzieć się, które z przedmiotów maturalnych będą brane pod uwagę w układaniu listy rankingowej. Ważne, by w szkole średniej położyć duży nacisk na naukę języków obcych.

Studia na kierunku Zarządzanie

Zarządzanie to kierunek bardzo obszerny. Przyszły manager musi znać bardzo wiele dziedzin i umieć posługiwać się narzędziami informatycznymi, aby pracować skutecznie i efektywnie. Oto lista niektórych przedmiotów na studiach:
  • ekonomia;
  • administracja;
  • biznes międzynarodowy;
  • prawo handlowe;
  • prawo gospodarcze;
  • zarządzanie zasobami ludzkimi;
  • zarządzanie projektami.
Same studia, to nie wszystko. W ramach kierunków o profilu praktycznym wymagane jest zrealizowanie praktyk zawodowych w określonym wymiarze godzin. Warto postarać się o wybór dobrej firmy lub instytucji, w której praktykant nie będzie zajmował się parzeniem przysłowiowej kawy, ale będzie brał udział w wykonywaniu codziennych zadań na różnych stanowiskach.

Gdy otrzymasz upragniony dyplom i zostaniesz absolwentem Zarządzania

Powiatowe Urzędy Pracy bardzo rzadko oferują zatrudnienie na etatach kierowniczych, bardzo rzadko też pracodawcy samodzielnie wyszukują kandydatów, którzy nie mogą się jeszcze poszczycić rozległym doświadczeniem. Aby zdobyć zajęcie, które w przyszłości pozwoli na osiągnięcie dobrych zarobków i uzyskanie dobrej pozycji zawodowej trzeba nierzadko zacząć pracę nieco poniżej swoich kwalifikacji. Cierpliwe zbieranie doświadczeń zawodowych, samodoskonalenie się w ramach dalszych studiów, kursów i certyfikatów, z pewnością może przynieść wymierne efekty.


« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
ul. Świeradowska 43
02-662 Warszawa
Große Scharrnstraße 59
15-230 Frankfurt (Oder)
ul. Estkowskiego 6
61-755 Poznań
ul. Stefana Batorego 64c
96-100 Skierniewice
ul. 3 Maja 25a
80-802 Gdańsk
ul. Jagiellońska 57/59
03-301 Warszawa
ul. Stokłosy 3
02-787 Warszawa
al. Grunwaldzka 238a
80-266 Gdańsk
al. Niepodległości 2
61-874 Poznań
ul. Młodzieżowa 31a
87-100 Toruń
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław
ul. Cegielniana 14
35-310 Rzeszów
ul. Sterlinga 26
90-212 Łódź
ul. Łabiszyńska 25
03-204 Warszawa
ul. Siedmiogrodzka 3a
01-204 Warszawa

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->