Weterynaria - kierunek studiów

Weterynaria na skróty

Gdzie studiować weterynarię?

Wszystkie studia na kierunku weterynaria w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Zresetuj filtry
 • List view

  Znajdź weterynarię w swoim mieście i województwie

  Sprawdź, jakie studia weterynarii możesz studiować we wszystkich regionach

  Poradniki dla przyszłych studentów weterynarii

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Kariera po studiach
  Redakcja Studia.pl

  Zawód: Weterynarz

  Weterynarz na przestrzeni ostatnich lat stał się zawodem bardzo prestiżowym i poszukiwanym. Czy jest to jednak praca dla każdego? Jeśli jesteś osobą odpowiedzialną i kochającą

  Czytaj więcej »

  Czy warto studiować weterynarię?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku informatyka uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek weterynaria w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku weterynaria? Jeśli wahasz się, czy studiowanie weterynarii ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia weterynaryjne – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie weterynarii. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Tak naprawdę te studia noszą nazwę medycyna weterynaryjna. Tytuł absolwenta to: lekarz weterynarii. Weterynaria to ciężki kawałek chleba, który może stanąć w gardle niejednemu miłośnikowi zwierząt. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak anatomia topograficzna, fizjologia, biochemia, immunologia, mikrobiologia, rozpoznawanie chorób zwierząt, stosowanie leków weterynaryjnych, przeprowadzanie zabiegów i operacji, stosowanie przepisów prawa związanych z hodowlą i ochroną zwierząt, tworzenie warunków dobrego rozwoju i egzystencji zwierząt. Wielu weterynarzy pracuje na wsi, podtrzymując życie zwierząt hodowlanych, doprowadzając do ich rozrodu lub wydając decyzję o konieczności uboju i utylizacji. Studia na weterynarii pozwalają na zdobycie uprawnień lekarza weterynarii. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania weterynarii. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Studia podyplomowe z weterynarii

  Szukasz innych studiów z weterynarii? Gdzie w zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach stacjonarnych i on-line?

  Możliwości zawodowe po kierunku weterynaria

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach weterynaryjnych? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku weterynaria, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Wielu weterynarzy pracuje na wsi, podtrzymując życie zwierząt hodowlanych, doprowadzając do ich rozrodu lub wydając decyzję o konieczności uboju i utylizacji. Studia na weterynarii pozwalają na zdobycie uprawnień lekarza weterynarii. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze weterynarii. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak anatomia topograficzna, fizjologia, biochemia, immunologia, mikrobiologia, rozpoznawanie chorób zwierząt, stosowanie leków weterynaryjnych, przeprowadzanie zabiegów i operacji, stosowanie przepisów prawa związanych z hodowlą i ochroną zwierząt, tworzenie warunków dobrego rozwoju i egzystencji zwierząt. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do weterynarii. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin ścisłych i przyrodniczych. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Zobacz inne kierunki ścisłe i przyrodnicze

  Szukasz innych studiów ścisłyvh i przyrodniczych? Sprawdź wszystkie kierunki ścisłe i przyrodnicze.

  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję